Jump to content


Photo

Izdelek za zaščito las pri kodranju z vročim figarom


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 09 February 2009 - 08:38 AM

Torej...kateri izdelek mi priporočate za namen, ki izhaja iz naslova? smile.gif Hvala
  • 0

#2 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 09 February 2009 - 09:05 AM

Jaz si tudi nameravam nabaviti figaro, pa bi mi to zanimalo. A obstaja kaka čisto lahka zadeva da ne obteži in zmasti las?
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#3 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 February 2009 - 12:16 PM

Meni se zdi najbolj lahek heat-protector še vedno TIGI Smooth & Shine krema.
V bistvu ne gre čisto za kremo, je skoraj kot en vodnat gel, čisto brez olj in druge navlake, pa las niti pikico ne obteži ali zlepi.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#4 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 09 February 2009 - 12:21 PM

QUOTE(DiLeMa @ 9. 2. 2009 - 12:16) View Post

Meni se zdi najbolj lahek heat-protector še vedno TIGI Smooth & Shine krema.
V bistvu ne gre čisto za kremo, je skoraj kot en vodnat gel, čisto brez olj in druge navlake, pa las niti pikico ne obteži ali zlepi.



Kaj pa kaj v nižjem cenovnem razredu? Meni bi malenkost lepljivosti mogoče prišlo celo prav, da bi bili kodri bolj obstojni. Obteženost bi jih pa verjetno res zravnala hmm.gif
  • 0

#5 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 February 2009 - 12:21 PM

L'Oreal Hot Glatt

IPB Image
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#6 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 09 February 2009 - 12:44 PM

QUOTE(DiLeMa @ 9. 2. 2009 - 12:21) View Post

L'Oreal Hot Glatt

IPB Image



A ni to za ravnanje las? Jaz bi jih namreč želela skodrati.
  • 0

#7 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14742 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 09 February 2009 - 12:58 PM

Vroč likalnik, vroč figaro, adijo čupa. Vroč likalnik, figaro, zaščita, solidna čupa. Krema zavaruje lase, ne pa da jih kodra. Ali ravna.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#8 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 09 February 2009 - 01:01 PM

Kodralnik bo sigurno imel večjo moč kot tole. smile.gif
  • 0

#9 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 09 February 2009 - 01:20 PM

QUOTE(Baby @ 9. 2. 2009 - 13:01) View Post

Kodralnik bo sigurno imel večjo moč kot tole. smile.gif



Ja, za kodranje gotovo, verjetno tudi za uničevanje las, ker to zadevo sem že sprobala in je nisem prenašala zaradi silikonov. Zdaj imam boljše lase in računam, da mi jih ne bo že sam Hot glatt uničil. Vem da sama zadeva ne bo kodrala las, ampak ker je pač namenjena za ravnanje, upam da ne bo učnikovala kontra kodralniku smile.gif
  • 0

#10 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 09 February 2009 - 01:42 PM

tisto ni namenjeno temu, da bi ti zravnalo lase, ampak da jih zaščiti pred vročino.
Jaz bi kodranje (razen ob posebnih priložnostih) močno odsvetovala.
  • 0

#11 tyna

tyna

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 170 posts

Posted 09 February 2009 - 02:17 PM

Po sestavinah podobno L'orealovim izdelku je Balea Trend It Up Aalglatt Gnadenloser Lockenkiller(http://kozmetometer....ils&itemid=5457).

Sicer jaz ne uporabljam ne enga ne drugega, sam preberisi komentarje, pa bos opazla, da nekdo je rekel, da ta dva proizvoda, sta si zelo podobna, razen glede cene, ker je baje balein se 2x bolj poceni.


  • 0
Solo l'obbedienza dà il diritto a governare.

#12 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 February 2009 - 03:06 PM

Če lase kodraš ali pa ravnaš z vročim orodjem (kodralnik/ravnalnik), potrebuješ kremo, ki ščiti pred toploto - tle sploh ni važno ali delaš kodre ali ravnaš, ker te kreme samo zaščitijo lase pred toploto, ne nakodrajo/zravnajo same od sebe in nimajo na to nobenega efekta - za oblikovanje potem, kot že rečeno, uporabiš ravnalnik ali figaro. Drugo je, če bi imela ti že naravno valovite/kodraste lase in bi potrebovala kremo, ki malo prebudi te kodre med feniranjem - potem pa res ne bi bil Hot Glatt za tebe, ampak kakšen TIGI Curl Amplifier. Drugače pa je figaro smrt za lase, jaz imam res zdrave in sem imela do sedaj po kodranju še vedno čisto skurjene konice, tako da ne grem niti blizu svojih las s tem sranjem. Če že hočem kodre, potem uporabim navijalke.

Tyna, ne linka se drugih forumov, zato sem link izbrisala.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#13 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 09 February 2009 - 03:15 PM

Vem cry.gif ampak potem mi preostane samo še trajnanje, kar je pa še huje. Enostavno nimam ne volje ne praga bolečine za nosit viklerje čez noč na buči. Je sploh še kaka druga možnost?
  • 0

#14 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 February 2009 - 03:16 PM

Zakaj pa je taka nuja imet skodrane lase? Sej so ravni čist fajn ...
Glede na to, da si še ne dolgo nazaj imela ful probleme z uničenimi lasmi, jih jaz na tvojem mestu res ne bi redno žgala s figarom.

Kreme pomagajo, ampak samo do določene mere, las se vseeno poškoduje in ščasoma ti jih bo totalno scvrlo.
Meni se zdi figaro še slabši od ravnalnika, moraš dlje kurit las, da prime.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#15 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 09 February 2009 - 03:43 PM

Saj jaz se zdaj z navijalkami mučim, samo to je tko zamudno, mislim ne zamudno samo po sebi, ampak sama si jih ne uspem dat vseh gor lepo tudi zadaj, morem zmeraj mami težit da mi jih gor daje, pa sem mislila da bi figaro. Ne vem no, jaz nimam čisto nič uničenih las, niti jih nikoli nisem imela ker nikoli nisem nobene barve, trajne, itd uporabljala. Res pa je da imam bolj tanke.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#16 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 09 February 2009 - 03:49 PM

Las nimam več uničenih, ker sem takrat odstrigla vso uničeno dolžino. Tako da jih grem očitno jojo na novo uničevat smile.gif. Pač si želim malo spremembe...se mi zdi, da sem sprobala že vse drugo (no, irokez in dreadov ravno ne)

  • 0

#17 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 09 February 2009 - 03:55 PM

MHO - brezveze. Take lase kot imaš, take imej. Škoda je uničevati. Potem moraš pa spet kupovati tone proizvodov, da se ti lasje porihtajo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#18 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45344 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 February 2009 - 03:56 PM

diakana, navijalke so čisto kul možnost, če želiš imeti kodre. Ni jih treba imeti gor vso noč, da pridejo lepi kodri ven. Meni je mama navadno navila lase zvečer, pred tem sem si na lase našibala pene za utrjevanje in ko sem vzela dol navijalke si kodrov nisem nič razčesavala ali dotikala. Šla sem spat s takimi in do jutra so se mi ravno prav poležali, da nisem bila kot en pudl. Pa še lepši kodri so bili kot pa tisti s figarom.
Drugače pa probaj s kakšnimi kitkami ali kakšnimi čopki ali figami.
  • 0

#19 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 09 February 2009 - 03:57 PM

^ word na sonchikin komentar
  • 0

#20 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 February 2009 - 04:16 PM

Diakana, meni se zdi manj škodljivo, če si daš narest eno ne preveč 'harsh' volumen trajno - naj bi prišli ven taki lepo valoviti, volumnasti lasje.
Mislim, da je to dejansko manj škodljiva in bolj trajna rešitev, kot pa da si jih vsak teden (ali celo večkrat na teden) žgeš za 200 stopinj.

Poleg tega meni osebno figaro kodri velikokrat niso všeč, ker izpadejo preveč stilirano in umetno.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users