Jump to content


Photo

ZOO


  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#61 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10633 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 May 2008 - 10:58 AM

Saj vem, da mogoče pretiravamo, ampak mene kar zaboli, ko kej takega vidim oops.gif

edit: Hvala Fluffy, sm poslala mejl, da vidimo smile.gif
  • 0

#62 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 22 May 2008 - 04:50 PM

Se bo grdo slišalo, a meni ptiči niso nekaj srčkani. Tole na sliki je pa že pravi gravž.
V primeru da ni normalno da se takole okljujejo je verjetno prostorska stiska kriva, da jih še naprej skupaj držijo. ZOO je itak finančno v zelo slabem stanju, ful ljudi tam dela kot prostovoljci.
Se, pa zdaj za prvi maj na hribu vidla neke letake v imenu travnika, na katerega se misli ZOO razširit, nekaj v stilu, da naj se ga reši pred pozidavo ZOOja. Ljudje itak samo še na lastni dobiček gledajo, hkrati pa pljujejo kako so neke reči pod nivojem, kako ne štimajo itd. V tem primeru kako je pač ZOO nikakav in kako živali trpijo, ko je pa treba ponudit prostor (se zemljišče itak odkupi), se pa folk zbuni da ne.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#63 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14807 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 22 May 2008 - 06:25 PM

Parcela tam je itak od MOL. Določen folk, ki sprehaja svoje hipervzvišene riti (in druge hišne ljubljenčke) si namišlja, da jim razširitev tam TAKO oskruni njihovo sprehajalno pot in se na vse kriplje trudijo projekt spravit pod preprogo. Baje so celo dejali, da se ne sme širit tja zaradi tega, ker bojo v tisti del dali divje svinje (kar drži) in zaradi alergije na dlako (od pujsov, mati božja. A njihov Fifikus je pa popolnoma nealergen, mislim vtf? )
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#64 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 22 May 2008 - 08:06 PM

Svašta se folk zmisli. down.gif Se vidi na katerem nivoju so.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#65 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 22 May 2008 - 11:47 PM



Ljudje so gnili. To spremljam vsak dan, na vsakem koraku. Sploh če gre v povezavi z živalmi.

Napeto pa čakam odgovor ŽV glede ftičev. Čeprav sem še vedno mnenja, da je bil kaj bolan ali karkoli in se na tak način čistijo. Ker ni deloval zlorabljen ;-) in ogrožen in da bi ga ona ta druga napadala. Kot sem že napisala - so se vsi trije tako čistili... oni na sredini se je na momente prav nastavljal. Sem pa videla še eno večjo papigo, ki je tudi bila oskubena po glavi. Prilagam sliko. Sploh pa so se mi vse živali zdele neke boge, otožne... kar sem že napisala. Pravzaprav me je obisk ŽV razžalostil... sem zelo občutljiva glede teh stvari, fant pa še bolj.

IPB Image


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#66 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10633 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 May 2008 - 07:23 AM

Niso mi še nič odpisali...jaz tudi čakam.
Če mi ne bojo nič odgovorili, bom poslala še en mejl, skupaj s še to fotko, ki je prav tako ful žalostna.
.


cry2.gif cry2.gif

Jaz sem bila v živalskem vrtu nazadnje v prvem razredu OŠ in nočem it več, ker vem, da bi jokala. Enkrat sem poslušala ene naravoslovce v dokumentarcu, da je živalim tam kul, ker jim ni treba skrbet za hrano. To je edina stvar, s katero se delno strinjam, ampak je totalno nenaravno. Žival celo življenje skrbi samo za to, da dobi hrano in skrbi za nadaljevanje vrste. Ne pa kletke, hrana vsak dan ob isti uri... Za nekatere vrste je pa živalski vrt tudi edina šansa, da ne izumrejo zunaj.

Človek je res največja pošast (ne vsi seveda smile.gif govorim na splošno).
  • 0

#67 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25290 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 23 May 2008 - 07:30 AM

pa sej niso normalni! se strinjam z Adriane, če se že grejo nek živalski vrt majo da zagotovijo vsaj nekej minimalne pogoje.

sicer js nasprotujem širitvi zoo-ja (sem nasplošno proti živalskim vrtovom) ... enostavno *ne* moreš nudit slonu al pa levu al pa medvedu tok prostora (in drugega), kolkr ga rabijo ... in kakorkoli obrneš - to je mučenje živali.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#68 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45460 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 May 2008 - 08:56 AM

Nika, zanimivo razmišljanje, bi rekla. Si proti širitvi, ampak se ti zdi, da imajo živali premalo prostora. Ne gre mi to najbolj skupaj. Ali si morda mislila, da je življenjski prostor slonov vedno večji kot pa ta ki jim je na voljo tudi v največjih in najboljših živalskih vrtovih?

Če se žival rodi v ujetništvu, bi rekla, da je na to navajena in ji po moje ni hudo, če le ima zagotovljnega dovolj življenjskega prostora in primerne pogoje. Drugo je, če je žival rojena v divjini in jo potem pripeljejo in strpajo v živalski vrt. V takem primeru bi se popolnoma strinjala, da je to trpljenje. Sicer ne. Se mi pa, kot sem že povedala zdijo živalski vrtovi dobra stvar, saj tako ogrožene vrste vsaj nekako ohranijo pred izumrtjem. Tako ali tako je človek že tako skrčil življenjski prostor nekaterih živali, da te ne morajo več živeti ne da bi se srečevale s človekom. To pa vemo, da ko se kakšna sreča, ni nikoli dobro. Sploh, če spada v skupino nevarnih živali in kaj hitro kak pameten minister zaradi "ogroženosti" ljudi, ki živijo na življenskem prostoru te živali, odredi odstrel.


Tale ara pa mora biti zelo nesrečna. Kolikor mi je znano, si te same pulijo perje, ko nekaj ne štima. Bodisi naravno okolje, bodisi so osamljene ipd.
  • 0

#69 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25290 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 23 May 2008 - 10:24 AM

malo obojega - sloni, recimo, v naravi prehodijo okrog 30 km/dan, medvedi tudi do 100km/dan (dosežejo hitrost do 60 km/h!) ... proti širitvi pa sem tudi zaradi tega, ker je potem manj verjetno, da ga bodo zaprli. ah, ne znam fajn izrazit svojega mnenja glede tega.

kar se pa tiče ujetništva ... če pogledaš z drugega zornega kota, otroci, ki jih doma pretepajo tudi gledajo na to kot nekaj "normalnega", saj drugega ne poznajo. pa to še ne opravičuje tega, da jih kdo zlorablja. reševanja ogroženih vrst pa se je treba lotit globalno (in precej drugače kot s kopičenjem umetnih okolij in podobno). recimo zmanjšat porabo naravnih virov, nehat zastrupljat okolje (al pa to zmanjšat na minimum), nehat uporabljat agresivne kemikalije, pesticide & podobne kemične zadeve ... nočem, da bi bla slišat k pokvarjena plošča, ampak vegetarijanstvo je daleč najbolj ekonomično kar se tiče varstva okolja in krčenja novih območij (večina gre itak za pašnike goveda ali hrano za to živino), da ne omenjamo emisij toplogrednih plinov - živinoreja prispeva več kot promet ... kar se tiče vseh, lahko rešijo sami vsi.

seveda je treba tud zaščitit območja, kjer te živali živijo ... ne pa da se ljudje nekam naselijo, potem pa so vsi ogroženi, ker je tam neka divja žival ... trapasto je sploh še govorit o naravnem ravnovesju, ker je ljudi veliko preveč, da bi bilo kaj takega mogoče ... ampak če se gremo neko pomembnost igrat, potem smo dolžni poskrbet za druga živa bitja.

v glavnem, če ne bo sprejeta odločitev, da spadajo živali v naravno okolje in se ne bomo potrudili, da bi to naravno okolje ohranili, smo daljnosežno nastradali. ker bomo uničili še tiste zadnje koščke zemlje, ki še niso ... in potem predstavniki živali v kletkah ne bodo samo predstavniki, ampak tudi edini te vrste. in to samo senca, ker se ne morejo vesti tako kot bi se v svojem naravnem okolju - zoo-ji bodo torej še bolj popačene slike "realnosti".
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#70 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 23 May 2008 - 02:13 PM

Jaz pa živalske vrtove podpiram, seveda dokler so čimbolj urejeni. Tudi živali, ki jih imamo doma so celo življenje omejene na zgolj nekaj prostorov, hranjenje po določenem "režimu", socilane stike imajo zgolj s parimi posametniki, življenje počasi postane rutina. Pa še vedno raje vidim (denimo) mačke doma, kot pa lutajoče po cesti. Po odmovih pa se ne znadejo več zgolj tisti tradicionalni ljubljenčki, ampak tudi glodalci vseh vrst, majhne zveri (mačke, liisce, kune, dihurji, itd), pa še katere druge (pujsi, tudi kaka srnica, plazilci, ščurki), ni da ni no. Pa jim ne manjka dosti, seveda dokler so v rokah ljubiteljev živali.
Rezervatov si pa žal vsaka država ne more privoščit, čeprav bi bilo to za večino živali najboljše. Tako pa v ZOOju tudi katere eksotične vrste dobijo dom, medtem ko so v "rojstnem kraju" ogrožene, marsikatera pride v ZOO tudi po tem, ko je že bila ranjena ali ugrabljena (za preprodajo), pa so jo kasneje oskrbeli in poslali v nek izbran ZOO. Hkrati pa to ponuja možnost, da se ljudje srečajo s temi živalmi, magari prek rešetk, ter se nekaj naučijo o njih, ali pa vsaj vzpostavijo nek odnos, ki ga nosijo naprej v življenje.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#71 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13753 posts
  • Gender:Female

Posted 23 May 2008 - 02:17 PM

moram dodati, dihurji ki jih imam doma so udomačena sorta - večinoma ljudje to ne vedo. NIKOLI ne bi vzela živali iz narave zaradi moje muhe da jo imam doma.

Drgače ima pa o zoo-jih mešano mnenje. Po eni strani živali so boge v kletkah, po drugi strani pa monoge vrste obstajajo ravno zaradi živalskih vrtov.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#72 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14807 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 23 May 2008 - 05:27 PM

Vegetarjanstvo ni najbolj ekonomično v vseh vidikih. Vegetarjanec poje veliko več biomase kot omnivor. biggrin.gif (ni to moje mnenje, mamo pa lih ekologijo, pa nam profesor to trobi)

Za vse, ki kot glavni argument proti živalskim vrtovom jemljejo problem ujetništva: Kako pa kaj vaš pes Fifi ali maček Feliks? Tudi ona dva živita v ujetništvu in ne tekata harmonično po širnih travnikih. Je res, da sta domesticirani živali, ampak žival je žival. Hm.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#73 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25290 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 23 May 2008 - 05:47 PM

o, pa je smile.gif moraš upoštevati, da živali, ki jih poješ, tudi pojejo veliko biomase (precej več k 1 kg pšenice je treba za "dobit" en kg mesa ven, številk pa nimam zdejle v glavi, sem že mal ven iz tega).

domači mačkon je vseeno veliko bolj svoboden, hodi okrog kakor mu paše (pa tud veliko manj prostora za gibanje rabi kot npr. medved). ker dobi hrano in mu paše mal pozornosti al pa je tko navajen, se vrača. ni postavljen v neko mini kletko z veliko pripadniki iste vrste, da se niti umaknit ne more ... in ni postavljen v neko xy okolje z xy podnebjem ... in ni postavljen na ogled trumam ljudi (stres pa to).

žival je žival, ampak vsekakor ne gre vseh metati v isti koš. so si precej različne ... ampak pravice veljajo za vse. tko kot za človeka (ki je bajdvej tud žival smile.gif). veš kakšn đumbus so mel zdej v avstriji zarad tiste kleti pa to ...
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#74 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10633 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 May 2008 - 06:12 PM

Cvetka* - jaz medveda, slona, zebre in žirafe ne bi tlačila v isti koš skupaj z našimi mačkami in psi. Razlika bi bla, če bi jaz domov privlekla enga avstralskega dingota, 1 leto starega in ga mela na ketni al pa v stanovanju. Te naše pasme oz. mešančki so pa produkt stoletij udomačevanja in enostavno ni isto.
  • 0

#75 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14807 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 23 May 2008 - 06:18 PM

Nika, saj vem. To glede ekonomike etc. Mi je žal, da mu nisem tega rekla nazaj smile.gif Pa naslednjič wink.gif


Folk ma mačke tud v bloku, v stanovanju. Pa želve v terarijih, pa ribe v akvarijih, pa činčile v kletki. Men je to isto ujetništvo, ne glede na to kakšna žival je in kaj potrebuje. Je zaklenjena noter, pa pika. Tud če jo imam neizmerno rada, ni po naravni evolucijski poti tu. Ampak ji je lepo, prede, ko jo pobožam, pride k meni spat, ker se je navadila in ker občuti mojo ljubezen. (al pač samo na zajtrk in hills brikete študira, lol ) Skratka tako pač je. Že od nekdaj.

In živalski vrtovi povečini že dolgo časa niso to, kar so bili - neke cirkuške predstave, folk je gledal, žvižgal, živali so zmerjali in tepli; skratka nobenega odnosa ni bilo. Jaz upam, da se bo lj zoo-ju mal na boljše obrnilo, s prostorskimi problemi, z oskrbo živali, ker je res veliko enega dela in odločitev noter vloženih , vsaj kolikor sem spoznala reč čisto od blizu od strokovne vodje zoo-ja. Stvar se razvija, napreduje, bo napredovala za kakšen nivo in bo tudi živalim lepše. Halo da slon ni naret za naše podnebje, ampak pač je tu, ker je tak koncept. Se prilagodi. Se mu maksimalno proba ugodit ( bojo dobili večjo 'štalo', v info) nikoli pa to ne bo to. Raje ga tle noter držijo in da živi eno svojo zgodbo, kakor pa da ga v pristni afriški divjini zakoljejo lovsi na oklje. To so tud eni grdi prizori, no. Vse ma ene pluse in minuse. Jst ene očitne torture v tem ne prepoznavam in se ne mislim postavljat na nikogaršnjo stran.


Edit, Frida, al je zlata ribica al pa grizli. Meni je isto.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#76 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12103 posts
  • Gender:Female

Posted 23 May 2008 - 06:21 PM

動物園!!!
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#77 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14807 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 23 May 2008 - 06:25 PM

Ugibam prevod: ''Bullshit!!!!'' laugh.gif Ne, dej, resno, kaj? oops.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#78 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10633 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 May 2008 - 06:25 PM

Okej Cvetka* smile.gif Men pa ne. Niti približno.
  • 0

#79 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12103 posts
  • Gender:Female

Posted 23 May 2008 - 06:27 PM

Cvetka, LOL biggrin.gif Takih besed nas ne učijo biggrin.gif Živalski vrt piše!!
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#80 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25290 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 24 May 2008 - 02:36 PM

QUOTE(nika @ 23. 5. 2008 - 18:47) View Post

o, pa je smile.gif moraš upoštevati, da živali, ki jih poješ, tudi pojejo veliko biomase (precej več k 1 kg pšenice je treba za "dobit" en kg mesa ven, številk pa nimam zdejle v glavi, sem že mal ven iz tega).

domači mačkon je vseeno veliko bolj svoboden, hodi okrog kakor mu paše (pa tud veliko manj prostora za gibanje rabi kot npr. medved). ker dobi hrano in mu paše mal pozornosti al pa je tko navajen, se vrača. ni postavljen v neko mini kletko z veliko pripadniki iste vrste, da se niti umaknit ne more ... in ni postavljen v neko xy okolje z xy podnebjem ... in ni postavljen na ogled trumam ljudi (stres pa to).

žival je žival, ampak vsekakor ne gre vseh metati v isti koš. so si precej različne ... ampak pravice veljajo za vse. tko kot za človeka (ki je bajdvej tud žival smile.gif). veš kakšn đumbus so mel zdej v avstriji zarad tiste kleti pa to ...


Daily water usage in the US for...
An omnivore : 4,200 Gallons
A vegetarian: 1,200 Gallons
A vegan: 300 Gallons

Yearly land usage in the US for food...
An omnivore : 3.3 Acres
A vegetarian: 1/2 Acre
A vegan: 1/6 Acre

To make one pound of "food"...
Pound of beef = 2,500 Gallons of water
Pound of apples = 49 Gallons of water
Pound of lettuce = 23 Gallons of water

To make one pound of "food"...
Pound of meat = 7 pounds of grain or soy
Pound of grain or soy = 1 pound of grain or soy
(duh)

  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users