Jump to content


Photo

Balea Totes Meer Maske


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 26 March 2007 - 07:17 PM

sestavine:
silt, aqua, kaolin, propylene glycol, alcohol, aloe barbadenis, butylparaben, chamomilla recutita, citric acid, ethylparaben, glyceryl stearate, isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanol, potassium sorbate, propylparaben, sodium benzoate, sodium laureth sulfate, zinc oxide


IPB Image
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 26 March 2007 - 08:03 PM

Ni mi pretirano všeč. Gre za precej izsušujočo masko, ki je namenjena samo mastni koži. Pa še precej visoko ima alkohol in prvi konzervans. Sicer pa vsebuje kamilico in alojo. Nekaj srednjega, torej.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 26 March 2007 - 08:06 PM

super, hvala sonci! mene tudi alkohol micken moti, ampak ce je za mastno, pol je vse gud. K ni ane? aja, kaj je silt?
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#4 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 March 2007 - 01:38 PM

akkkhmmm
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#5 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 27 March 2007 - 01:40 PM

Ni komedogena.

Silt pa tudi jaz nisem vedela, kaj je ... striček Google vse ve.

A sedimentary material consisting of very fine particles intermediate in size between sand and clay.

Torej gre za zelo drobno sedimentno kamenino.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#6 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 March 2007 - 01:46 PM

ja hvala srcek, zelo si prijazna thumbup.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#7 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25759 posts
  • Gender:Female

Posted 27 March 2007 - 01:53 PM

Spet moja poklicna deformacija... sediment je sediment (v obliki velikih in malih zrnc), kamenina je kamenina (v enem kosu). Iz sedimenta lahko nastane kamenina (skozi tisoče let pod velikim pritiskom in povišano temperaturo). V bistvu je slit mešanica kvarca in feldspara (dveh tipov sedimentov) in je velikosti tam nekje med 4 in 65 mikrometrov. Skratka mali mali delci.



  • 0

#8 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 March 2007 - 01:57 PM

kamenina kamenina kamenina laugh.gif a se ne rece kamnina? js sm vedno kamnina govorila?
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 27 March 2007 - 02:00 PM

Mi smo morali govorit kamenina, nism pa noben stručko in sem pač razložila po svojih najboljših močeh, da je blo razumljivo - sej verjetno je Piko zastopla, za kaj gre ... pač zelo majhni delci nekega naravnega shita. laugh.gif Ančka, danke schon za razlago.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#10 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25759 posts
  • Gender:Female

Posted 27 March 2007 - 02:00 PM

sej useen..glavn da veš kaj je zdej tista zadeva tongue.gif
  • 0

#11 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 March 2007 - 02:02 PM

kontam kontam punce, hvala biggrin.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#12 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 27 March 2007 - 02:02 PM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 27. 3. 2007 - 15:00) View Post

sej useen..glavn da veš kaj je zdej tista zadeva tongue.gif


Sej sem že prej okvirno vedla, sam da sem po pomoti dala skupaj dve besedi, torej ''sedimentna kamenina''. tongue.gif Mi je blo pa že prej jasno, da gre za nekakšen prahec oz. zelo drobne delce. laugh.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#13 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 27 March 2007 - 05:15 PM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 27. 3. 2007 - 14:53) View Post
Spet moja poklicna deformacija


malo off topica
... kaj pa si po poklicu hmm.gif če ni skrivnost???

ker sva mogoče isto, ali pa sorodna veja oops.gif
  • 0

#14 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25331 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 01 April 2007 - 07:33 AM

kamnina in kamenina -e ž (i) trdni sestavni del zemeljske skorje: proučevati kamnino; določevati rudnine v kamnini; krhka, zelo trda kamnina; različne plasti kamnine; izračunati starost kamnine; razpoke v kamnini / apnena, dolomitska kamnina; vulkanska kamnina * geol. eruptivna kamnina; inkrustirana kamnina; magmatska kamnina nastala iz magme; petr. kavernozna kamnina ki ima veliko votlin; metamorfna kamnina; prim. kamenina

ocitno nima veze smile.gif

  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#15 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 20 September 2007 - 08:46 PM

Jaz sem danes kupila tole masko - očitno so ji spremenili sestavo.
Prosim za oceno...

AQUA, SILT, KAOLIN, ZINC OXIDE, ALOE BARBADENSIS, CITRIC ACID, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE, AROMA, BUTYLPARABEN, CHAMOMILLA RECUTITA EXTRACT, CITRAL, COCO-GLUCOSIDE, ETHYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, LIMONENE, LINALOOL, METHYLPARABEN, PHENOXYETHANOL, PROPYLPARABEN.

A se je kaj poboljšala... hmm.gif ?
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#16 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17014 posts
  • Gender:Female

Posted 21 September 2007 - 06:28 PM


Ja, se je, ker nima alkohola, pa konzervanse ima pozneje. Ima pa precej zgodaj tudi citric acid - aha kislino. Še kar ok, sam ima velik parabenov.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#17 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 21 September 2007 - 06:33 PM

a se vedno ni K
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#18 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 September 2007 - 08:06 AM

Ni videt K.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#19 nanka

nanka

    sramežljivec

  • Člani
  • 76 posts

Posted 16 February 2008 - 09:54 PM

danes sem uporabila tole masko in mi je dobeseno zažgala obraz. medtem ko sem jo imela na obrazu me je malo pekla, ampak ni ilo hujšega. po desetih minutah sem jo izprala in sem imela prav nezdravo rdeča lica. zakaj?
  • 0

#20 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 February 2008 - 08:46 AM

Ker si preobčutljiva na določene snovi. Meni se isto dogaja z glineno masko od Garnierja.
Ne uporabljaj več, morda ti pretirano izsuši kožo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users