Jump to content


Photo

Korona virus / Covid-19


  • Please log in to reply
7286 replies to this topic

#41 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 16 March 2020 - 08:03 PM

In bi se vsi tam drenjali? Nek sistem bodo mogli uvest, meni je res prav grozno za te punce, zadnjic sem prav videla kolegico kaksna panika jo je grabila za kaso :/
Pa Hajdi nudi zdaj zastonj dostavo, kao cuvajte najblizje, se pa nisem mogla zadrzat in sem ji napisala, ce postarji in dostavljalci pa nimajo najblizjih?
  • 0

#42 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 March 2020 - 08:04 PM

Saj ne ena trgovina na obcino, lol.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#43 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 16 March 2020 - 08:07 PM

Ja, saj vem, da ne mislis tega, ampak jih tudi na obmocja ne mores razdeliti. So vse v vrsti takoj, ko zapeljes v mesto.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#44 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 16 March 2020 - 08:10 PM

Sama sem sicer se vedno mnenja, da bi vecina to prebolela brez vecjih tezav, ampak glede na hitrost sirjenja in to, da je malo moznosti, da se temu izognemo, me pa skrbi, kaj bi to lahko prineslo. Sama bi verjetno kar ok prestala, tudi E, ampak ce ostaneva brez S (kar je velika moznost, da bi ga morali hospitalizirat) bom pa sama z malo precej oplela in to potem vseeee potegne za sabo.
  • 0

#45 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 16 March 2020 - 09:11 PM

Ora, ti je kaj odgovorila Hajdi? :)
Jaz sicer nisem bila pozorna, ampak baje ima zdaj kar na enkrat veliko spletnih trgovin akcije in zastonj dostavo. Saj je res, da je bolje, da a spleru naročiš, kot da greš v trgovino (čeprav so zdaj itak zaprte), ampak se mi pa ne zdi primerno, da bi zdaj pa na veliko naročali in s tem ogrožali delavce, ki morajo poskrbet za dostavo.

Jaz ne vem, kaj naj si mislim, po eni strani panika povsod in bolje, da sploh ne bereš preveč, po drugi pa se trudit ostat čim bolj miren. Eni bi dom zapustili samo še od glave do pet opremljeni z zaščitno opremo, ki je večina od nas laikov niti ne zna pravilno uporabljat. Širijo se nasveti, kako rokovati z embalažo izdelkov iz trgovine, da ne pride do prenosa virusa, ni da ni no.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#46 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 16 March 2020 - 09:18 PM

Ne nic se, sam ji pa napisala 2x prvic je bil izbisan prej kot minuto po objavi...
  • 0

#47 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 March 2020 - 09:20 PM

Meni se tudi zdi neodgovorno spodbujati k spletnim nakupom nenujnih stvari, kljub temu, da imajo posta in vse dostavne sluzbe zdaj spremenjen rezim. Zraven mozeve sluzbe je posta in pravi, da je popoldne tam v koloni stalo vec kot 20 ljudi, ker noter dovolijo enega na okence. Pa to niso bili upokojenci, da bi placevali poloznice.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#48 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 16 March 2020 - 09:22 PM

Verjetno so pakete dvigovali... V cem je potem smisel vsega se sprasujem.
  • 0

#49 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 16 March 2020 - 09:22 PM

Jaz sem v petek narocala arasidovo maslo pa sem danes dobila mail o predvideni dostavi prihodnji teden in me je prav zabediralo, da sem mogla bit tako trapasta in nisem pomislila na to, to pac ni nekaj brez cesar ne morem se naslednji mesec :D
  • 0

#50 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15066 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 16 March 2020 - 09:47 PM

Spodaj so kronoloske Trumpove izjave na temo virusa. Za malo smeha. Ali zalosti, ce si american. Zadnji trije dnevi manjkajo, ampak danes na tiskovki je kazal a4 list kako se zavarovat pred virusom v naslednjih 14 dneh. Vse kaze da bo v resnici Amerika prehitela Italijo.Attached File  Screenshot_20200316-214103.png   438.38KB   0 downloads

Attached Files


  • 0
 

#51 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 16 March 2020 - 09:55 PM

Jaz ne vem, kaj naj si mislim, po eni strani panika povsod in bolje, da sploh ne bereš preveč, po drugi pa se trudit ostat čim bolj miren. Eni bi dom zapustili samo še od glave do pet opremljeni z zaščitno opremo, ki je večina od nas laikov niti ne zna pravilno uporabljat. Širijo se nasveti, kako rokovati z embalažo izdelkov iz trgovine, da ne pride do prenosa virusa, ni da ni no.

.... drugi pa še vedno npr. delajo v obsežnih proizvodnjah. Ob treh je bila na cesti enaka gneča kot vsak delovni dan. Brez veze, res.

Jaz imam tudi še na poti nenujne pakete iz prejšnjih časov, bom poskusila urediti tako, da mi jih bodo samo odložili v stopnišče hiše ali v paketomat.

Tasika, glede šolanja doma je kar breme na starših, ja, poleg vseh drugih skrbi v teh negotovih časih. Sicer zaenkrat gre, učiteljice (naš otrok je v 3. razredu) so za ves teden napisale, kaj naj rešujejo v delovnih zvezkih, berejo v berilu, dodale nekaj učnih listov, povezav do interaktivnih nalog (poštevanka).
Se je pa Arnesovo omrežje zjutraj sesulo zaradi preobremenjenosti. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#52 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 16 March 2020 - 10:02 PM

Na delozlom sem videla objavo o stanju na Lindabu.
  • 0

#53 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30709 posts
  • Location:Primorska

Posted 16 March 2020 - 10:03 PM

Ma ja, obup, ne vem, a bodo res čakali prvega okuženega pri nas, da bodo zaprli firme!
  • 0

#54 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 16 March 2020 - 10:05 PM

Ne vem, mene je kar groza. :/
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#55 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 16 March 2020 - 10:09 PM

Katero trgovino je pri nas najbolje obiskati, da dobiš čimveč na enem mestu? Enkrat tedensko bom najbrž morala po živež. Brr.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#56 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 16 March 2020 - 10:10 PM

Jaz si tudi ne znam predstavljat, ce proizvodnja lauufa, se naredi doloceno st.izdelkov in ti izdelki gredo kam? V skladisca? Od kje material? Se porabljajo zaloge? A je res vredno glede na to, da obe podjetji dobivata po 13 placo a ne bi bilo tudi ljudem vazneje ostat brez le te kot pa da morajo hodit delat v teh casih? Ko to zaokrozi v eni proizvodnji Kolektorja ga verjetno ni gospodinjstva, kamor se ne bi raznesel.
  • 0

#57 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 16 March 2020 - 10:11 PM

Tudi jaz sem prej skrolala po delozlomu, srhljivo.

Jaz se ze malo pocutim, kot da me nekdo zafrkava s temi polovicnimi ukrepi. Na eni strani kao zapremo skoraj vse, na drugi strani laufajo proizvodnje, kjer se 30p delavcev drenja en ob drugem na razdalji 20cm. Kot da bi bili vsi skupaj v istem bazenu, ljudem na levi polovici bi rekli, naj ne scijejo v vodo, ljudem na desni pa da lahko. Go figure.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#58 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16922 posts
  • Gender:Female

Posted 16 March 2020 - 10:13 PM

Zanimivo bo spremljati, kako bo to krizo reseval "najboljsi zdravstveni sistem na svetu" (kao ameriski).

Testira pa se ne vec vseh simptomatskih ampak samo se tiste, ki so za v bolnisnico, zato realne stevilke vec ne bo.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#59 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 16 March 2020 - 10:14 PM

Ane, pa recimo kaj koristi enemu z logistike bit doma in se j***t z oddaljenim dostopom, ce partner 8 ur prezivi v proizvodnji in gre na kosilo v menzo :D delavce v zdravstvu bodo pa izoliral, da ne bodo zapuscali delovnih mest.
  • 0

#60 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30709 posts
  • Location:Primorska

Posted 16 March 2020 - 10:15 PM

Ora, normalno se delajo odpreme po EU in izvozi. Vsaj do danes so se, niti ena firma v EU se še ni zaprla, da ne bi rabili naših izdelkov. Prav noro je, pišejo in kličejo, če bomo lahko dobavili, da se ja ne bi kaj ustavilo.
Glede trgovin jaz nikakor ne bi hodila v Hofer, ampak kakšen Mercator ali Tuš.
In ja, saj so sprejeli neke ukrepe danes baje, tudi menza se bo zaprla in kavomate so izklopili, maske dobijo... Je pa še zmeri bedno.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users