Jump to content


Photo

Mozolji


  • Please log in to reply
1813 replies to this topic

#1661 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82724 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 December 2012 - 02:08 AM

Ja, glikolna je v bistvu kemični piling.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1662 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22413 posts
  • Gender:Female

Posted 02 December 2012 - 05:06 PM

Hm, a BHA losjon torej nima takega piling učinka, kot AHA? Da recimo sploh ne bi rabila kupovat posebej še mehanskega pilinga. Čeprav zame bi za ogrce in občasne mozolje (nimam teh podkožnih bul, se mi zdijo bolj navadni mozolji) še vseeno bolj prišel v poštev BHA najbrž.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1663 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 02 December 2012 - 05:11 PM

Tud BHA je kemični piling, tako da če uporabljaš ali BHA ali AHA, ne smeš še mehanskega. Pa spf je potem potreben. Tud zato je priporočljivo, da se kisline uporablja bolj pozimi.
  • 0

#1664 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22413 posts
  • Gender:Female

Posted 02 December 2012 - 05:25 PM

Aha. Ja ker to bi pa že bilo nekaj, da ne rabim kupovat še mehanskega pilinga. Poleti pa itak raje ne bi uporabljala kislin. Najbolj bi se mi splačalo kupit že nekje oktobra. Koliko pa ima rok uporabe? Ker bi recimo nekje do konca aprila uporabljala in potem oktobra, novembra spet začela.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1665 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 02 December 2012 - 05:25 PM

Eno leto od odprtja.
  • 0

#1666 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22413 posts
  • Gender:Female

Posted 03 December 2012 - 07:16 PM

Hvala. Sicer pa meni ni preveč všeč, da so tako velika pakiranja. Pri takih izdelkih mi je bolj fajn, če je 50 ml. To ni ravno običajna krema in je ne nujno uporabljaš vsak dan, pa poleti se je bolje izogibat kislinam, jaz v enem letu sigurno ne bi porabila 100 ml.
A je pri teh kislinah na dolgi rok kakšna škoda za kožo? Se mi zdi, da je bilo govora, da se tanjša povrhnjica in da teh izdelkov ni dobro dolgo uporabljati.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1667 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25982 posts
  • Gender:Female

Posted 19 December 2012 - 10:30 PM

Jaz sem imela zadnjič ob nosu enega ful velikega podkožnega. Ko sem ga hotela stisnit, je iz njega (v potokih) tekla samo sokrvica. Namazala sem s cosmerbo. Naslednji dan je bil zrel, sem ga stisnila (http://www.cudovita....O_DIR#/bruh.gif), namazala z oljem čajevca in šla čez 2 dni na očetov rojstni dan - brez sledu.



Preizkusila rjavo Cosmerbo na dveh malih podkožnih mozoljih, ki sta kar visela na obrazu in nista hotela ne dozoreti, ne izginiti. Cosmerba ju je čez noč spravila na plano, zanimivo.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1668 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 04 March 2013 - 07:38 PM

Če katero zanima...(malo je smotana ženska, ampak to ni bistveno):

 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#1669 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 06 March 2013 - 05:59 AM

Meni se je tudi koža drastično izboljšala, odkar jem od mesa samo ribe in odkar sem zelo zmanjšala mlečne izdelke in jajca.


  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#1670 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 06 March 2013 - 10:23 AM

:thumbup:


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#1671 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82724 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 March 2013 - 03:24 PM

Jaz pa ko sem nehala meso jest, nisem opazila nobene razlike. Šele od sept. lani, ko sem na minimum omejila mlečne izdelke (in sladkor) je opazna razlika.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1672 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 06 March 2013 - 03:29 PM

(Nincha, na živce ti bo šlo, raje ne beri.) 

Jaz sem ravno pred kratkim brala, da je mleko največji krivec za veliko naših zdravstvenih težav. Pijemo ga že od otroštva, v velikih količinah, pa sploh ni primerno za nas. Če pomisliš, da smo mi edini sesalci, ki pijemo mleko (in to od druge vrste) tudi, ko odrasemo. Nikjer v naravi tega ni. Mladiči na eni točki v razvoju prenehajo piti mleko. Mi pa nikoli. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#1673 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 06 March 2013 - 03:34 PM

Da ne omenjamo, da mleko, ki ga pije velika večina ljudi, je tako obdelano, da nima nikakršne hranilne vrednosti sploh.


  • 0

#1674 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 06 March 2013 - 04:00 PM

^ ja, to pa sploh + vsi dodatki (hormoni in ostalo sranje)


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#1675 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 06 March 2013 - 04:41 PM

Glede mleka se strinjam, in glede tega je hvalabogu vedno več ljudi ozaveščenih. Že podatek, da je dandanes ena od petih oseb intolerantna na mleko, pove zadosti.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#1676 *missy*

*missy*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 444 posts
  • Gender:Female

Posted 06 March 2013 - 04:55 PM

Jaz sem že zdavnaj prenehala piti mleko zaradi njega samega (recimo, da bi si privoščila le kozarec mleka ). Samo vseeno ga kar dosti pojem/popijem zaradi kosmičev in kave.

Mi je pa zanimivo dejstvo, kako se mnenje spreminja sčasoma (hvala bogu, da zdaj ne mislim enako kot pri 10 letih). Mama nikoli ni bila za kupljeno mleko, vedno se je trudila, da s sestro popijeva čim več domačega mleka, ko smo bili pri babici (imela je kmetijo), ampak meni je bilo tisto mleko ogabno in me absolutno ni zanimalo, koliko hranljivo je. Zdaj bi pa bila zelo zelo vesela, da imam to možnost, da pijem domače mleko.

V glavnem, niti jogurtov ne jem, ker dandanes jogurti niso jogurti v pravem pomenu.


  • 0

#1677 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 06 March 2013 - 05:03 PM

Saj to z mlekom in mlečnimi izdelki je kolikor vem splošno znano,da povzročijo nastanek mozoljev. Jaz sem pri sebi opažala,da če sem pojedla malo več tega (ker imam precej rada jogurte sir,namaze...)se mi je hitro poznalo na koži.


  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#1678 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82724 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 March 2013 - 05:08 PM

Saj to z mlekom in mlečnimi izdelki je kolikor vem splošno znano,da povzročijo nastanek mozoljev. 

 

To je pa čisto odvisno od človeka, tipa kože in še nešteto drugih dejavnikov. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1679 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 06 March 2013 - 05:15 PM

Ja no tako kot vsaka stvar. Samo sem zasledila,da je to kar pogost razlog. Pri meni očitno je.


  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#1680 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25311 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 06 March 2013 - 06:12 PM

Ja no tako kot vsaka stvar. Samo sem zasledila,da je to kar pogost razlog. Pri meni očitno je.

 

Ja, je kar pogosta povezava menda, pri meni sicer ni (bilo) ekskluzivno samo to. Probas in vidis. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users