Jump to content


Photo

Suha, Razpokana Obnohtna Kožica


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 May 2007 - 03:13 PM

Punce, jaz ponorevam. Imam ful probleme z obnohtno kožo, totalno izsušena je, včasih jo pol pogrizem do krvi in me ful boli, razpoka mi, cela smotana je, kaj naj naredim? Imam sicer kvalitetne kreme za roke, ampak nekak ne pomaga ... pozna katera kakšno žavbo, ki je namenjena prav negi problematične obnohtne kožice in res pomaga?

Tle na sliki sm označla najbolj prizadeta mesta, če se kej vidi (sej vem, da sm nora). Pač tam mam krastice pa tak, pa povsod okol mam ful izsušeno in trdo to obnohtno kožico, včas se kr lušči. Ima še katera takšne probleme?

IPB Image
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#2 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45617 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 May 2007 - 03:26 PM

Jaz imam občasno iste probleme, čeprav si redno mažem roke. Da se hitreje zaceli si navadno mažem z Bepanthenom.

Drugače pa če ima katera kak nasvet, bi bila zelo hvaležna tudi jaz.
  • 0

#3 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13972 posts
  • Gender:Female

Posted 18 May 2007 - 03:51 PM

Meni je pomagala dikla krema za roke.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#4 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5774 posts
  • Gender:Female

Posted 18 May 2007 - 05:29 PM

dilema, verjetno se ti to dogaja zaradi mavala utrjevalca. kupi si kakšno dobro kremico za obnohtno kožico, ali pa namakaj prste v olivno olje. pa vedno zaščiti obnohtno kožico, ko se mažeš z mavalo.
  • 0

#5 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 18 May 2007 - 05:53 PM

ej nisi edina. meni se tud to nonstop nekak zatrga pol pa grizem in režem in sem mela prejšnji vikend čist krvavo okrog enga nohta. ermm.gif Tko da bi tud men kakršen koli nasvet pomagal.

Btw, maš pa ful lepo urejene nohtke. smile.gif
  • 0

#6 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16482 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 18 May 2007 - 06:02 PM

Tud jaz mam zadnje čase velike probleme s tem. Včasi se mi prav do živega zatrga in pol boli da je joj. Skoz nekej maže z raznimi kremami pa olji, izboljšanja pa ni. Sm že čist obupana. ermm.gif
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#7 Ewa

Ewa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1866 posts

Posted 18 May 2007 - 06:37 PM

Tudi jaz imam ZEELOO razpokano obnohtno kožico, ki si jo trgam.
Pomaga malo pogreto olivno olje, ki si ga recimo zvečer namažeš okoli nohtov.
  • 0

#8 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 18 May 2007 - 06:40 PM

dilema, nehaj jo mantrat pa grist!!!
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#9 Šišyka

Šišyka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1412 posts
  • Location:Universe Of Fun
  • Interests:copranje in izdelava nevarnih zvarkov :P

Posted 18 May 2007 - 06:48 PM

men se je tole zj precej popravl (k sreči) sam na palcu mam pa še zmer probleme dry.gif 1krat sm probala z olivnim oljem, je blo mal bolš, sam zato je potrebno redno prakticiranje, po olju se mi pa ne da nonstop pacat tko da... mal večkrt narahlo namažem s kremo pa je za neki časa mir biggrin.gif
  • 0
IPB Image
Če imaš nekoga rad, ga imaš zmeraj, ne glede na danes, jutri ali včeraj. Če imaš nekoga rad, ga imaš vedno in preprosto rad, za to ni čas merilo!

#10 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 20 May 2007 - 07:18 PM

Supergirl, meni se je to dogajalo že dolgo preden sem začela sploh uporabljat Mavalo. Je pa res, da je mogoče Mavala vse skupaj še malenkost potencirala.

Sade, sej vem, da ne bi smela, sam ko je fuuuul moteče, ko včasih kej tko stran štrli. oops.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#11 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 20 May 2007 - 08:26 PM

Kupi si kak oljček, ki se ga navadno nanaša po vsaki manikiri. Meni je to zelo zmehčalo obnohtno kožico pa še nohtki lepo dišijo. Zdej sicer tega nism uporabljala, si pa grem jutri kupit. Od LCN-a oljček je men ful dobr. Ma tak nežn sladkoben vonj po limoni.
  • 0

#12 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 20 May 2007 - 08:28 PM

Meni tudi najbolj pomaga Bepanthen. Se najhitreje zaceli.
  • 0

#13 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31311 posts
  • Location:Primorska

Posted 20 May 2007 - 08:51 PM

Kadar se spomnim, si zmasiram kožico z mareličim oljem Essie prav za ta namen.
  • 0

#14 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 20 May 2007 - 09:29 PM



Imam par idej,ki bi morda pomagale.Torej krema-mazati je treba redno zjutraj,zvecer.Da si kozico, ki je odvecna oz.ki "strli" odstranim, imam skarjice za obnohtno kozico.Ti so natancni(dokler ne postanejo tope rolleyes.gif ) in zelo lepo odstranijo to,kar nas moti..seveda se pa je treba najprej navadit.
Kupila sem si pred 4.mesci Alessandro NailSpa - Cuticare Nourishing Pen. Ne tole ni reklama ampak meni pac ful pomaga in sem zato napisala.V trgovini boste zvedele vec.To je v glavnem zadeva s katero porines obnohtno kozico nazaj(najprej jo seveda omehcam) + je zelo negovalno zato se lahko nosi v torbici za cez dan..ko nimam nic za delat pac navlazim kozo.
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#15 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 21 May 2007 - 07:37 AM

Parkaplic limone olivnega olje pa si redo maži-tud ko se ti bo popravlo si daj še 1x tedensko. Lahko pa zazačetek prste namočiš v toplo vodo noter kapljica mila, limone, olivnega olja, pa fajn se more spenit. Pa eno masto, hranjlivo kremo uporabljaj.
  • 0
IPB Image

#16 kokoška

kokoška

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 458 posts

Posted 21 May 2007 - 08:22 PM

vitaminčke papat pa rokce mazat smile.gif
  • 0

#17 Hannah

Hannah

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2559 posts
  • Gender:Female

Posted 23 May 2007 - 10:05 PM

Ja, še ena v klubu razpokanih rokic... Jst imam ponavad kr dost problemov s tem... Pomaga pa mi, da si redno mažem roke s kremo za roke... Apotheker Sheller arnikina krema recimo nuca... Ali pa nardim kuro za roke... Kremo si zvečer na debelo namažem na roke...
Včasih so pa pač obdobja ko nič ne pomaga... Večno prekletstvo kaj morem =)
  • 0
Vse, kar si že bil,
in vse, kar boš - nisi. Le
to, kar si - si ti.

(V. Bajac - Knjiga o bambusu)

#18 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 01 June 2007 - 10:59 AM

Jst sem si pa včeraj namazala obnohtno kožico kar z Alverde jojoba kremico in stanje dosti boljše smile.gif
  • 0

#19 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23882 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 04 June 2007 - 07:20 AM

Tudi jaz sem v tej skupini, le da imam jaz še malo živčnosti zraven (ko sem bila mlajša, sem si grizla nohte, potem sem se pa lotila obnohtne kožice). Tako da poskušam svoje živčne napade preprečevat z "mastnimi kremami - ognjičeva krema", saj se mi tako ne suši koža (in ne najdem nič za grist), pa še nagravžen okus je, če se slučajno lotim grizenja. Je sicer malo zoprno, saj je zelo mastna (sploh če kaj primem), ampak čez dan imam čisto tanek nanos, zvečer pa malo bolj konkreten.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#20 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 25 December 2007 - 06:17 PM

Pred dnevi sem si v Douglas-u kupila Pretty woman - Aromatic oil orange (olje za nego nohtov in obnohtne kožice). Stane 4,49€. V Mb so imeli neko akcijo, kjer si poleg dobil še utrjevalec nohtov (KLIK). Mogoče poteka ta akcija tudi v drugih trgovinah!


Aromatično olje pomarančevca
Salonska kvaliteta

Obogateno z dragocenimi izvlečki sladkega mandljevega olja in pomarančevca ter vitaminom E in F.

DELOVANJE:
- pomaga obnavljati, hraniti in utrditi poškodovane in suhe nohte
- zdravi in ščiti kožo okoli nohta
- obnohtno kožico naredi bolj prožno
- po uporabi so roke negovane
- daje zdrav videz nohtom in rokam
- za vsakdanjo nego vseh vrst nohtov


Nanaša se s kapalko.

Sestavine:
PRUNUS DULCIS, CITRUS DULCIS, COMMIPHORA MYRRHA, GLYCERYL LINOLEATE, UN GLYCERYL LINOLEATE, TOCOPHERYL ACETATE, B.H.A., B.H.T., CI 75130


Zadevo sem že pred letom občasno nanašala pri kolegici. Takrat mi je bila zelo všeč.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users