Jump to content


Photo

Restavracije/lokali - dobre in slabe kritike


  • Please log in to reply
2833 replies to this topic

#2781 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10678 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 November 2023 - 03:56 PM

Vsak dan hodim mimo in se nisem sla, nisem slisala glih bogvekaj o njih. Ti si slisala kaj dobrega?
  • 0

#2782 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82771 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 November 2023 - 07:30 PM

Ne, samo na IG se mi je pojavilo pa mi dobro izgleda. :)
Ljubljanska gostinska ponudba je sla itak v kurac. Redko sploh se najdes dobro razmerje med ceno in kvaliteto.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#2783 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13767 posts
  • Gender:Female

Posted 23 November 2023 - 08:31 PM

Midve s sodelavko sva sli v Marjetico, Črnuče, je v bistvu menza za Belinko.Sva sli barvo kupit in zavili se tja.
Presenetljivo dobro, 6,20€ s sladico ali solato. In veliko izbire, tudi vegi.
Odprto samo do treh.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#2784 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16537 posts
  • Gender:Male

Posted 23 November 2023 - 09:02 PM

Za to sem pa ze slisala pohvale. V Tobacni je tudi. Baje pecejo tudi potice in krofe za praznike.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#2785 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13767 posts
  • Gender:Female

Posted 23 November 2023 - 10:24 PM

Ja, sem brala ja. Samo težko bo to ujeti.
Jaz pol se za M. vzamem, da mi ni treba kuhat.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#2786 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13767 posts
  • Gender:Female

Posted 26 November 2023 - 08:57 PM

V petek sem Marjetici za domov vzela dve porciji štrukljev. Dve zato, ker so bili že na pogled videti super. In so bili res!
6,80 za pol kile. Anjini štruklji iz malega placa so 16€ kila, pa niso več dobri. Tako dobri, kot so tile pa nikoli niso bili.

Podgana, za potico moraš pa poklicati v tobačno, je tam sef. Ne vejo pa koliko jih bodo pekli, zaradi kadrovskih problemov.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#2787 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27065 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 26 November 2023 - 09:44 PM

Zdaj me pa mikajo, ampak se mi ne da delat kroga po AC. Anjini so se res poslabšali, ravno zadnjič smo jih jedli, pa so bili čudno suhi in praškasti.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#2788 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13767 posts
  • Gender:Female

Posted 26 November 2023 - 10:02 PM

Ne vem kolikokrat jih imajo na meniju, tukaj ga objavijo: https://marjetice.si...linka/8-belinka

Ja, res so se poslabšali, tak čuden priokus so imeli. Podobnega, ko sem dala skutine cmoke zamrzniti. Tisti so bili žal ne užitni zaradi tega.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#2789 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10678 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 November 2023 - 05:19 AM

Ja, ce das skutne v skrinjo, je ogabno.
  • 0

#2790 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13767 posts
  • Gender:Female

Posted 22 December 2023 - 11:15 PM

Testiram za vas:potica v Marjetici je odlična. Veliko nadeva in okusna.
Koliko stane ne vem, ker sta bila 2 kosa vključena v malico.
Verjetno kakšno tretjino manj kot Slonova, ki je norih 33€/kg
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#2791 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13767 posts
  • Gender:Female

Posted 05 January 2024 - 09:46 AM

Gaudi Naan, Mali trg, Ljubljana

 

Že pred časom sem brala Napotnikovo oceno v Mladini in slovesno obelodanila, da sem bi pa šla.

Možicelj si je zapomnil in me peljal na večerjo za rojstni dan.

Gre za veganski bistro, razmeroma majhno gostilno. Kolikor sem opazila, so rezervacije skoraj nujne.

Kako je z dnevnimi kosili ne vem.

Vzela sva 4 hodni degustacijski meni z eno vinsko spremljavo.

Vse je bilo krasno, odlični okusi, teksture, do določeene mere sezonsko(sarme), precej fermentiranega, lepo postreženo, tempo ravno pravšnji.

Edini minus so meniji v ang. Tega ne maram, naš uradni jezik je slovenščina.

 

cena: meni je 38€, vino 16€, skupaj 92€

 

Zelo priporočam! 5!

Midva bova sigurno peljala taščo, pa mogoče poleti tudi za obletnico poroke.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#2792 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16984 posts
  • Gender:Female

Posted 08 January 2024 - 10:52 AM

O, fino. Jaz sem pred leti bila v Gaudiju, ko je bil še na Nazorjevi. Ne vem, če gre za isto restavracijo.
Naj napiše komentar, če bo kdo sprobal Maha bistro.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#2793 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17821 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 29 January 2024 - 08:13 AM

Opčine, ristorante pizzeria Rino: ke se težko dobim, ker so po italijanski maniri odprti za kosilo (končajo ob 15h) in za večerjo (odprejo ob 18h, ror za pico pa je uporaben pol ure kasneje). V petek sem spizdil prej ravno zato, da še ujamem čas kosila, z namenom, da poskusim njihovo pico. Lokal je ob glavni cesti, ni ga težko najti. Prispel sem nekaj pred 13. uro in skorajda me je kap, ker je bil lokal nabito poln, ljudje so se mastili s hrano, ob šanku je nekaj ljudi čakalo na prostor. Kelner me je vprašal, ali imam rezervacijo. Samo neumno sem ga pogledal... Zmenil sem se, da mi postrežejo zunaj, kjer je bilo par ljudi, ki jih očitno ni motil hlad. Želja in lakota sta bili tako močni, da sem prenesel hlad, ker na srečo ni pihalo. Naročil sem pico po moji formuli in sicer margarito s pršutom. Za pijačo sem naročil kozarec proseka. Rezultat: pica je za štengo boljša od tiste v ljubljanski Garaži. Proseka sem naročil kozarec, recimo deci. Dobil sem ga prej dva deci, skratka širokogrudno mero. Cena:  v totalu 11 Eurov, od tega je pica znesla 9 eurov, deset procentov je bil pogrinjek (coperto), preostanek do celotnega zneska pa je koštal kozarec proseka. Pripravljen sem verjeti, da pri nas za to ceno ne pridemo skozi. Lokal je tipična vaška beznica, po italijansko majhne mize, da jih gre več v prostor, absolutno neugledna oprema. Pomenljivo je dejstvo, da se vidi, kako se ljudje v nabito polnem lokalu s slastjo prehranjujejo. To pomeni, da je kuhinja domača in dobra. Vsekakor priporočam, zelo pametno pa je dan prej poklicati in rezervirati prostor. Pred časom sem probčil izkušnjo iz tega lokala, vendar sem bil zvečer in takoj po odprtju, ko očitno še ni bila ura navala. Navali narode.


  • 1

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#2794 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23556 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 06 February 2024 - 08:49 AM

Sežana / Divača oz tisti konec - kam priporočate, da bi šli nekaj pojest, pa da ni predrago. Lahko tudi pizza, če je kakšna dobra. 


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#2795 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13767 posts
  • Gender:Female

Posted 06 February 2024 - 08:58 AM

ETNA, pizzeria v Divači. Imajo odlične poizze in tudi ostalo.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#2796 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23556 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 06 February 2024 - 09:50 AM

o super, hvala!


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#2797 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10678 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 February 2024 - 09:50 AM

Minuto od izvoza Kozina, Ostarija Tonca, tudi ful ful dobro.
  • 0

#2798 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82771 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 February 2024 - 01:03 PM

Saj vem, da je bilo ze veckrat napisano, ampak ne najdem … Rabila bi priporocila za picerijo v Trstu. :)
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#2799 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26398 posts

Posted 07 February 2024 - 02:11 PM

Prav v Trstu? Za Opcine je eno dobro oceno dal Errol zadnjic.
  • 0

#2800 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16537 posts
  • Gender:Male

Posted 07 February 2024 - 02:22 PM

Neapeljsko institucijo Da Michele so odprli v Trstu. Daj probaj pa porocaj :D
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users