Jump to content


Photo

KORISTNI NASVETI in OPAZKE ZA NAŠE ZDRAVO ŽIVLJENJE


  • Please log in to reply
1082 replies to this topic

#41 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 03 January 2007 - 03:41 PM

kaj uporablja katera električno zobno ščetko? sem začela razmišljati, da bi si jo nabavla. koliko so približno cene, če katera ve? in ali je to res tako v redu, kot pravijo, da je? sem čula, da je boljša od navadne.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#42 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 03 January 2007 - 04:31 PM

QUOTE(Katrin @ 3. 1. 2007 - 14:54) View Post

laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Men ste ful dobri s temi nasveti... eni priporočajo sol zjutraj, drugi urin, tretji spet kakajo zvečer in ponoči spijo zaviti v koprive... biggrin.gif Jaz bi pa vse skupaj nagnala mal ven na sonce športat pa bo.

Upam da nisi izluščila da jaz priporočam urin? biggrin.gif biggrin.gif

Se pa strinjam ... marš športat twisted.gif

  • 0

#43 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 03 January 2007 - 04:45 PM

QUOTE
pisalo je, da je bolj koristno eno pravilno ščetkanje, kot pa tri nepravilna.


Ljudje v glavnem ful nepravilno umivajo zobe. Paziti moraš da pri umivanju zob ne poškoduješ dlesni. Vprašajte svojega zobozdravnika kako in kaj. Vedno v smeri od dlesne proti zobu, rečemo od rdečega proti belemu.

Jaz imam električno ultarzvočno ščetko od OralB. Zakon zadeva. Ščetka vibrira s 31.000 vibracijami v sekundi, torej nadzvočno. Odlično očisti zobe, ki so po uporabi lepo gladki. Ima vgrajen tudi 30s in 2 minutni timer, tako da veš pravilno porazdeliš čas ščetkanja po različnih področji zob, 2min timer pa je kao min. čas za ščetkanje.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#44 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15434 posts
  • Gender:Female

Posted 03 January 2007 - 04:53 PM

Ko smo že lih tak velik o vodi govoril še to: med jedjo človek neb smeu pit, priporočljivo je šele kako uro po jedi in pa pol ure pred jedjo se je dobro napit!
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#45 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 03 January 2007 - 04:56 PM

Jep, ne se nalivat z vodo med jedjo ali po. Razredćiš želodčne sokove in s tem otežaš prebavo. Pred pa sicer lahko piješ, a ne tik pred.

  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#46 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 03 January 2007 - 05:01 PM

QUOTE(Hsul @ 3. 1. 2007 - 16:45) View Post

Ljudje v glavnem ful nepravilno umivajo zobe. Paziti moraš da pri umivanju zob ne poškoduješ dlesni. Vprašajte svojega zobozdravnika kako in kaj. Vedno v smeri od dlesne proti zobu, rečemo od rdečega proti belemu.

Jaz imam električno ultarzvočno ščetko od OralB. Zakon zadeva. Ščetka vibrira s 31.000 vibracijami v sekundi, torej nadzvočno. Odlično očisti zobe, ki so po uporabi lepo gladki. Ima vgrajen tudi 30s in 2 minutni timer, tako da veš pravilno porazdeliš čas ščetkanja po različnih področji zob, 2min timer pa je kao min. čas za ščetkanje.

hsul, koliko pa stane takšna ščetka in koliko nastavkov dobiš zraven?
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#47 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 03 January 2007 - 05:03 PM

Glede pitja pri hranii je res,vendar so izvzeti zeliščni čaji in naravno stisnejni sokovi,kar se šteje kot hrana.Tko,da to če vam paše lahko nrdite požirek dva,lahko tud več
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#48 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 03 January 2007 - 05:03 PM

Moja stane okoli 100 EUR, malo več ali manj odvisno od trgovine. Dobiš 2 nastavka in pa lepo ter praktično stojalo (z prostorom za nastavke) zraven.
Dobijo pa se tudi cenejše variante se mi zdi.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#49 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 03 January 2007 - 05:05 PM

hvala! že v evrih pišemo rolleyes.gif biggrin.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#50 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 03 January 2007 - 05:05 PM

QUOTE
že v evrih pišemo


Seveda, treba se je čimprej navadit!

  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#51 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 January 2007 - 05:30 PM

100 € za scetko? a je zlata al kaj
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#52 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 03 January 2007 - 05:37 PM

sem si mislila, da bo tukaj nekje cena. bom si verjetno omislila kako cenejšo, čeprav je ta za 100 evrotov verjetno boljša. kaj čmo, mogoče pa jo dobim za roj, dan tongue.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#53 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15434 posts
  • Gender:Female

Posted 03 January 2007 - 05:56 PM

QUOTE(rea @ 3. 1. 2007 - 17:03) View Post

Glede pitja pri hranii je res,vendar so izvzeti zeliščni čaji in naravno stisnejni sokovi,kar se šteje kot hrana.Tko,da to če vam paše lahko nrdite požirek dva,lahko tud več


To pa ni res, kaj če npr. za kosilo ješ meso in zelenjavo, zraven pa piješ sveže stisnjen pomarančni sok!!! Veš kaj ti to nardi, vse se ti u želodcu skisa!!!
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#54 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 03 January 2007 - 06:03 PM

Sade, naj ti ne bo žal 100 EUR za zdravje. Sščetka je res super, ne vem pa kako se cenejše izvedbe ultrazvočnih ščetk obnesejo.

  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#55 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 January 2007 - 06:07 PM

Jaz imam tudi OralB ščetko. Sonic. In je ne zamenjam več. Nikoli prej v življenju nisem imela tako spucanih zob. Fantu so prej stalno krvavele dlesni - v tem letu, ko jo uporablja, mu niti enkrat ni pritekla kri.
Jaz imam same pohvale glede te ščetke. Tako da je 100€ malenkost v primerjavi z učinki.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#56 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 03 January 2007 - 06:09 PM

Ja, OralB Sonic Complete je polno ime.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#57 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 03 January 2007 - 06:29 PM

QUOTE(sade @ 3. 1. 2007 - 15:23) View Post

od umivanja? blink.gif
kaj imaš začetek paradontoze? potem si nabavi raje kvalitetno krtačko in medzobno ščetko. lahko imaš od nepravilnega drgnjenja s ščetko. pa parodontoza nastane zaradi bakterij (ostankov hrane), ki ostanejo med zobmi. je pa tudi dedna.



mja od groznega ščetkanja imam zobni vrat viden. Tisto rumeno, kar bi moralo biti skrito pod dlesnijo. rolleyes.gif

Zobno ščetko mam zdaj mehko, ščetkam si p zobe kar se da nežno od dlesni navzdol, pravzaprav samo po zobu. Prej pa nisem vedla kk si jih naj umivam, sem pač malo narobe.

QUOTE(Dragica @ 3. 1. 2007 - 15:32) View Post

Pa veliko bolj pomembno je, da si zobe flosaš ( nitkaš ), kot, da si jih umivaš-seveda je najbolje oboje!!


Nosim aparat. med šolo si zobe umivam 2x na dan (aparat za malco ven, po kosilu nazaj in za včerjo spet ven). Med počitnicami pa 3x. Aja zobe moram imet umite preden dam aparat nazaj v usta. Pa tud aprat jasno umijem.
  • 0
IPB Image

#58 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 January 2007 - 06:35 PM

Jaz mam tud OralB zobno ščetko. Ne vem sicer kero, je bila pa cca. 20.000 kakšna 2 meseca nazaj. In lahko rečem da nisem imela še nikoli tako čistih zob. Z navadno ščetko sem zmeraj težko prišla do zadnjih zob in sem potem to kar z vato pucala biggrin.gif. Sedaj sploh ni več problem. Nisem imela pa nikoli občutljivih dlesni.
Upam edino da bo z redno uporaba malo izginila obarvanost zob.
  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#59 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 03 January 2007 - 08:09 PM

Philips Sonicare Elite ... to uporabljam jaz, tudi fajn reč. smile.gif
  • 0

#60 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 03 January 2007 - 09:03 PM

Za nas, ki pa nočemo dati takšne denarce za zobno ščetko pa pride v poštev Curaprox...Denar gre za živalica, kastracije, sterelizacije, operacije, igrače in pripomočke...Ampak zdej smo pa močno OT
  • 0
IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users