Jump to content


Photo

Krediti


  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#1 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 05 May 2006 - 01:33 PM

Pozdravljeni,

jaz imam ravno spet opravka z bankami in sicer na veliko letam okoli in iščem najugodnejši stanovanjski kredit.

Zanima pa me, kakšne imate drugi izkušnje s krediti - na splošno (kje so najprijazneši, najprilagodljivejši, najmanj komplicirajo,...) skratka, kje so vas obravnavali kot individualno osebo in ne kot kar enega komitenta.

Jaz lahko rečem, da sem imela najslabšo izkušnjo z NLB. evil.gif

Najboljše so mi pa do sedaj tuje banke (Hypo, Bank Austria, Volksbank, Sparcasse), tu se mi zdi, da se res potrudijo, če želiš kaj, kar ni običajno ... res se potrudijo!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#2 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30705 posts
  • Location:Primorska

Posted 05 May 2006 - 02:06 PM

Še nobene izkušnje ermm.gif žal še nisem redno zaposlena.
Se mi pa ne zdi problem se zapufat, da pač pridem do svojega brloga. Po eni strani bom srečna, če bom sploh lahko prišla do njega na tak način.

Kami, kako pa je recimo z višino kredita, koliko ga lahko dobiš, od česa vse je odvisno?
  • 0

#3 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 05 May 2006 - 02:16 PM

QUOTE(_M_)
Kami, kako pa je recimo z višino kredita, koliko ga lahko dobiš, od česa vse je odvisno?


Višina je seveda najbolj odvisna od tvoje plače ... včeraj sem ugotovila, da ti mora od neto plače ostat na računu vsaj cca 90.000 sit ... oz. 2/3 plače ... 1/3 plače pa ti lahko vzamejo kot sposobnost kreditnega plačevanja ...

Če imaš torej plače cca 160.000 SIT neto (brez malice in prevoza) potem ti lahko vzamejo cca 50.000 sit.

Potem pa je spet odvisno na koliko let bi vzel kredit ...

Zraven pa še gledajo, kako je kredit zavarovan, ali si/boš njihov komitent, zaposlitev za določen/nedoločen čas, prihodki ostalih družinskih članov ...
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#4

  • Guests

Posted 05 May 2006 - 05:29 PM

Reifeisen Krekova banka ma ugodne kredite. Mislim da ga lahk dobis kr za celotno stanovanje.. Pa Austria bank baje..
  • 0

#5 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30705 posts
  • Location:Primorska

Posted 05 May 2006 - 05:46 PM

A pol recimo, če se ti odločiš, da boš kredit odplačevala npr. 15 ali 20 let, te načeloma pri tem ne omejujejo?
Pa ne mislim, da bi imela na ta račun manjši mesečni obrok, ampak da bi hipotetično dobila večji kredit?
Upam, da me štekata.. smile.gif
  • 0

#6 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 May 2006 - 07:31 PM

_M_, tako dolgo nima smisla odplačevati kredita, ker ti zraven nabijejo toliko provizije, da se ne izplača. Nikoli.
tako dolgo mislim, da lahko plačuješ kredit. Ampak samo, če se življenjsko zavaruješ.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#7 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30705 posts
  • Location:Primorska

Posted 05 May 2006 - 07:57 PM

Jah, splača, sam veš kolk folka se dejansko zapufa za 15 let??
Berem malo po forumih s starejšo populacijo in jih je res ogromno, sam pač drugače ne gre, če želiš pred 50 letom bit na svojem.
  • 0

#8 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 May 2006 - 08:12 PM

Ja, to je res. Saj drugače se ne da. No ja, se da. Če se poročiš z Donaldom Trumpom.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#9 Miky

Miky

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 661 posts
  • Location:mikyland

Posted 05 May 2006 - 08:49 PM

NLB - katastrofa
A banka - malo manjša katastrofa
Austrian Bank - tko tko
Raifesissen Krekova Banka - vredu

Sparkasse - roko na srce par mesecev nazaj sm zaprl račun pri NLB in vse prenesel na Sparkasse. Do sedaj lahko rečem sem več kot zadovoljen - nad pričakovanji. Prednost že pri dvignu denarja na bankomatih - Ne zaračunavajo provizij tako kot druge banke, pri plačevanju položnic preko interneta ( Net Stik ) ne zaračunavajo nobene provizije in tudi za uporabo le tega ni potrebno plačati niti tolarja, + obrestne mere za bonus račune so večje kot pri drugih bankah,...

V končni fazi pa itak primerjaj banke in ponudbo med sabo in dobiš na koncu najboljšo možnost ki ti ustreza ...
  • 0

#10 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30705 posts
  • Location:Primorska

Posted 05 May 2006 - 09:05 PM

Miky smile.gif
glede na to, da imaš pri Sparkasse tud tole internetno bančništvo (in jaz tudi),
a mogoče se ti sanja, zakaj si jaz tega ne morem naložt na svoj PC?
Začne normalno, pol pa ne morem naprej, sam sm tole že pred meseci nazadnje probala, tk da zdej ne vem iz glave, kako je točno bilo.
Itak imam še pri SKB net, tk da ni panike.
  • 0

#11

  • Guests

Posted 05 May 2006 - 09:58 PM

Ej Milky, a ni poloznica prek interneta pri Sparkasse 15 tolarjev??
Pa a mogoce ves (ce si iz lj) ce majo kako poslovalnico v centru? Ker js bi se tut ful rada prestavla tja, ampak mi je ful anti hodit gor do merkatorja..mal dalec no..
  • 0

#12 Miky

Miky

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 661 posts
  • Location:mikyland

Posted 05 May 2006 - 10:17 PM

QUOTE(_M_)
Miky smile.gif
glede na to, da imaš pri Sparkasse tud tole internetno bančništvo (in jaz tudi),
a mogoče se ti sanja, zakaj si jaz tega ne morem naložt na svoj PC?
Začne normalno, pol pa ne morem naprej, sam sm tole že pred meseci nazadnje probala, tk da zdej ne vem iz glave, kako je točno bilo.
Itak imam še pri SKB net, tk da ni panike.


Naloži si certifikat v IE . Zapri in še 1x začeni Internet explorer in ko se ti pojavi novo okno če sprejmeš certifikat klikneš OK. Vpišeš kodo za vstop in to je to smile.gif Drugače pa če imaš težave pokliči 01/583 - 6666 pa ti bodo rade volje pomagali odpravit težavo ;)
  • 0

#13 Miky

Miky

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 661 posts
  • Location:mikyland

Posted 05 May 2006 - 10:21 PM

QUOTE(izabela)
Ej Milky, a ni poloznica prek interneta pri Sparkasse 15 tolarjev??
Pa a mogoce ves (ce si iz lj) ce majo kako poslovalnico v centru? Ker js bi se tut ful rada prestavla tja, ampak mi je ful anti hodit gor do merkatorja..mal dalec no..


Plačilo položnice preko neta pri Sparkasse je 0 SIT !!

Poslovalnica v centru je za Bežigradom za Astro na Einspielerjeva 6 .

IPB Image

Glavna poslovalnica pa je v Šiški zraven Mercator centra - Cesta v Kleče 15

IPB Image
  • 0

#14 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 08 May 2006 - 07:27 AM

QUOTE(Miky)
Sparkasse - roko na srce par mesecev nazaj sm zaprl račun pri NLB in vse prenesel na Sparkasse. Do sedaj lahko rečem sem več kot zadovoljen - nad pričakovanji.


Jaz sem imela podoben primer ... zaprla na NLB in sla na Sparkasse ... in za enkrat mi je full všeč.

Drugače pa na nobeni tuji banki ne plačuješ provozije za dvigovanje na bankomatih.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#15 river17

river17

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 08 May 2006 - 02:06 PM

Hm, jaz glih zdaj razmišljam, ali bi mogoče šla z NLB na Sparkasse - večinoma zaradi višjih obresti in nižjih stroškov vodenja računov... Ampak Sparkasse centrala in poslovalnica sta mi malo predaleč, bolj mi ustreza področje center + proti Viču. Zato mi je zanimiva Delavska hranilnica, ki je vsaj v centru, če nič drugega ne. A ima katera od vas kakšne izkušnje z njo, ne samo za kredite in varčevanje, ampak tudi za vodenje osebnega računa?
  • 0

#16 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30705 posts
  • Location:Primorska

Posted 08 May 2006 - 03:50 PM

Pa a vam tolk pomenijo poslovalnice, a jih ful obiskujete al kaj?
Jest nevem, kolkrat grem v banko..pomoje enkrat na leto, če grem.. rolleyes.gif
  • 0

#17 river17

river17

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 08 May 2006 - 05:12 PM

No ja, načeloma nisem glih vsak dan v banki, ampak recimo stanarino in stroške moram plačevat v gotovini, in za tak denar mi je dnevna omejitev na bankomatu premajhna.. Potem raje grem spotoma na banko, namesto da bi par dni zapored hodila na bankomat. Poleg tega me nervira zadnja pogruntavščina s provizijo za bankomate in jim raje iz principa ne bi dala tistih 80SIT. ;)
  • 0

#18 Miky

Miky

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 661 posts
  • Location:mikyland

Posted 08 May 2006 - 05:27 PM

Zato pa obstaja e-bančništvo da nam ni potrebno stati v vrsti pred okencem kjer so spredi penzjonerji ki majo 2 položnice pa hodijo vsak dan preverjat stanje na knjižici ker ne zaupajo bankomatu. Če je pa še plačevanje položnic preko interneta vsaj pri nekaterih bankah zaenkrat še zastonj pa toliko boljše.
Sam ne hodim v poslovalnice skoraj nič ker lahko vse uredim preko telefona oz. interneta večjo količino denarja pa itak lahko dvigneš na vsaki banki ni treba hoditi na matično.
  • 0

#19 river17

river17

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 08 May 2006 - 06:04 PM

QUOTE(Miky)
večjo količino denarja pa itak lahko dvigneš na vsaki banki ni treba hoditi na matično.


A res?? Tega nisem vedela. Torej praviš, da bi lahko v npr. SKB dvignila denar z računa, ki ga imam na NLB?

Drugače sem pa zvesti uporabnik Klika, ampak nekaterih stvari pač ne morem urediti online ali preko telefona. sad.gif
  • 0

#20 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 08 May 2006 - 06:07 PM

QUOTE(river17)
QUOTE(Miky)
večjo količino denarja pa itak lahko dvigneš na vsaki banki ni treba hoditi na matično.


A res?? Tega nisem vedela. Torej praviš, da bi lahko v npr. SKB dvignila denar z računa, ki ga imam na NLB?


ne, ni tega mislil, pač pa to, da ti ni treba na matično enoto banke, pri kateri imaš odprt račun, hodit za vsak dvig - dviguješ lahko v katerikoli poslovalnici banke, pri kateri imaš odprt račun.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users