Jump to content


Photo

Depilacija s sladkorjem


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 30 July 2009 - 01:29 PM

Depilacija s sladkorjem je starodavni način depilacije, ki izvira iz Egipta. Brokoli mi je pokazala recept in videe iz youtuba in tako sem se odločila, da za finto poskusim. Za zgubit nimam nič. smile.gif In rezultati ? Jaz sem navdušena.

Sestavine in postopek priprave "voska" :
  • 3 kavne skodelici sladkorja
  • 1/4 kavne skodelice vode
  • 1/4 kavne skodelice limoninega soka

V kozici zmešamo vse sestavine in pristavimo na ogenj. Ko začne vret še najprej mešamo in čakamo, da zmes spremeni barvo. Najprej bo nastala taka rahlo rumenkasta tekoča zmes, vedno bolj se bo sladkor topil in vrel, vedno bolj bo zmes temna. Meni se je zgodilo, da sem dala premalo sladkorja in ni nikakor htelo spremenit barve, zato res upoštevajte recept in dajte dosti sladkorja.
Torej - ko postane take temno zlate barve, prelijte v plastično ali stekleno posodico in pustite, da se ohladi. Vse skupaj zgleda kot med. Barva je takšna, tekstura je takšna .. Ko se hladi pa postaja vedno gostejše. V primeru, da je vse skupaj pretrdo (da ne moreš niti mazat) enostavno dajte na ogenj, malo pogrejte in voila.
Seveda pazite, da se ne opečete, zato počakajte da se vse skupaj ohladi tak, da lahko brez problema zmes zajamete z roko.

Depilacija :

Poteka lahko na dva načina, s trakovi ali brez, koža pa mora biti čista in suha :
  • S trakovi :
Vzamite staro rjuho in jo razrežite na trake. Z roko zajamite maso, jo namažite na kožo in na vrh prilepite trak. Malo podrgnite in s hitrim potegom odstranite v smeri rasti dlak.
Jaz tega nisem probala, ker je super šlo brez trakov in se mi enostavno ne zdijo potrebni.
  • Brez trakov :
Z roko zajamite nekaj mase in jo namažite po koži. Masa je zelo podobna npr. plastelinu. Zelo fino se jo da raztegovat in mazat. Torej - namažite in s hitrim potegom odstranite v smeri rasti dlak. Potem jo spet pregnetite in uporabite znova. To maso lahko uporabite dva do trikrat, potem pa se več ne lepi tak fajn in jo je treba vrečt v smeti in zajet novo.

Lastne izkušnje :

Jaz sem navdušena ! Uporabljala sem za bikini predel, koža ni bila niti malo rdeča, razdražena .. Po depilaciji sem si nardila piling in namazala s bepantenom, danes imam kožo popolnoma gladko. Nekatere punce so rekle, da nič ne boli. Če logično razmislimo - dlaka mora ven in v vsakem primeru boli. Mene je bolelo ampak malo manj kot z raznimi veet, balea etc. trakovi.
Prednost tega postopka je, da je poceni in, da ni vključene nobene kemije. Jaz bom še naprej uporabljala to metodo.

Tukaj pa je še par linkov in videjčkov, da si boste lažje predstavljale ..

Sugaring Hair Removal Paste Recipe
KLIK
KLIK
KLIK

IPB Image
  • 0
Viens, reste ici!

#2 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 30 July 2009 - 01:39 PM

Baje moraš met ful srečo, da ti tole rata. huh.gif Ne bi lih eksperimentirala s tem. Za noge se mi ne da tok čakat, za bikini sploh ne, ker hodim na brazilsko pa še sama si nikol ne bi mogla naredit tako dobro.
  • 0

#3 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 01 August 2009 - 08:39 AM

Potegnit moraš v smeri rasti dlak? A ni to dol? Kak te to gre?
  • 0
Memento mori.

#4 Limona

Limona

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 899 posts

Posted 01 August 2009 - 10:12 AM

QUOTE(Plain Jane @ 30. 7. 2009 - 14:39) View Post

Baje moraš met ful srečo, da ti tole rata. huh.gif


No, js je nisem mela. ph34r.gif laugh.gif
  • 0

#5 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 01 August 2009 - 12:47 PM

Točno to, kot je rekla PJ. Moraš imet srečo, da ti rata. Teta pozna to foro že od 15. leta, kar pomeni, da ima za sabo leta izkušenj, pa ji še vedno ne rata vedno. Meni je recimo parkrat delala, pa je super uspelo samo enkrat.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#6 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 01 August 2009 - 04:45 PM

Jaz bom pa probala tole na nogah in na bikiniju.
Saj, meni se zdi podobno kot vosek oz trakovi.Meni trakovi nikoli niso delovali pa sem vedno delala kot piše v navodilih.Čisto vseh dlačic ni nikoli ppulilo, pa enkrat sem imela tam ko sem trak dol potegnila naslednji dan modrico od celega traku.
  • 0

#7 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82457 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 August 2009 - 06:57 PM

Zato, ker nisi povlekla čisto blizu kože. tongue.gif Meni vedno rata, tistih 5, ki jih ostane, pa s pinceto.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#8 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 02 August 2009 - 11:39 AM

Sliši se zanimivo pa predvsem ni nobene kemije in še zastonj v bistvu.

Jaz bom probala..zmes sm že skuhala in zdaj čakam na hlajenje.
Sicer kar traja, da sladkor spremeni barvo pa jaz sem dala najbrž malo preveč vode in pol nikakor ni hotlo porjavet in sem mogla še sladkor dodat, da je bilo bolj gosto. O rezultatih poročam. smile.gif
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#9 Limona

Limona

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 899 posts

Posted 02 August 2009 - 11:45 AM

Js sm mela največji problem s tem, ker se mi je masa med ohlajanjem res zelo strdila. Potem pa sem jo dala v mikrovalovko, da bi postala bolj tekoča, sem se pa opekla, ko sem jo hotla uporabit. Nevem, kje sem kiksnila, v glavnem, men tole definitivno ne gre. smile.gif
  • 0

#10 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25705 posts
  • Gender:Female

Posted 02 August 2009 - 01:34 PM

limona, če se ti je preveč strdila bi jo morala res ful malo ogreti - ne z mikrovalovko. Mogoče pa si dala premalo limoninega soka notri?
  • 0

#11 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 02 August 2009 - 09:19 PM

No evo moje izkušnje...

Ko se je masa ohladila je bla pretrda..tako, da sem potem jo tudi jaz dala za nekaj časa v mikrovalovko, da se je mal stopila ni bila pa prevroča...sem poskusila, če bo taka uredu pa ni bila, ker se je preveč vse lepilo in se sploh na koži ni strdila, ampak je bila kar mehka...no tako, da sem čakala, da se je ponovno ohladila. Ko se je ohladila je bila spet pretrda, ampak sem vseeno poskusila kar tako...ker se je ni dalo lepo oblikovati sem uporabila tudi trakove iz nekega starega blaga. No potem pa je končno delovalo, ampak zame premalo.., ko sem potegnila je šlo čisto malo dlak stran. Če sem nanesla na predebelo pa sploh ni šlo nič stran. ermm.gif Tudi, ko sem nanesla normalno je šlo res malo dlak stran tako, da se ne splača tolikokrat tisto vlečt, da bi šle vse stran, ker seveda boli...nekaj te zmesi se mi je sicer kar zalepila gor in ni hotela nikakor ne stran. oops.gif Drugače pa je s tem sladkorjem kar packarija potem sem se še cela lepila...tako, da moje izkušnje so bolj slabe kot dobre...ne vem kje sem ga polomila..mogoče mi je prišla čudna masa ali pa enostavno ne znam...samo tole ne bo zame...škoda, ker se je slišalo zelo uredu.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#12 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 03 August 2009 - 01:40 PM

QUOTE(Ana @ 30. 7. 2009 - 14:29) View Post


Sestavine in postopek priprave "voska" :
  • 3 kavne skodelici sladkorja
  • 1/4 kavne skodelice vode
  • 1/4 kavne skodelice limoninega soka


3 ali 2?
  • 0
Memento mori.

#13 Limona

Limona

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 899 posts

Posted 03 August 2009 - 03:05 PM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 2. 8. 2009 - 14:34) View Post

limona, če se ti je preveč strdila bi jo morala res ful malo ogreti - ne z mikrovalovko. Mogoče pa si dala premalo limoninega soka notri?


Ne, sestavine sem pomoje imela v pravem razmerju. Verjetno maš pa prov, da je ne bi smela gret v mikrovalovki, k se res preveč ogreje.
  • 0

#14 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 03 August 2009 - 05:14 PM

Limona, jaz mam ful občutek da se je Ana zmotla ko je pisala in je namesto 3 skodelic sladkorja 2 ... tak da če si ti dala 3 je verjetno res bilo preveč cukra.
  • 0
Memento mori.

#15 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 03 August 2009 - 07:19 PM

Jaz sem dala tud 3 in danes je masa spet trda kot beton. Poskušala pa ne vem, če bom še razen, če je res napaka v količini sladkorja.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#16 Limona

Limona

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 899 posts

Posted 03 August 2009 - 07:23 PM

Ne, nutella, ker js tega nisem delala po Aninem receptu. Sem to že enkrat prej poskušala in sicer po nekih filmčkih iz Youtuba in mislim, da je blo tam razmerje vseh sestavin pravilno. Se mi zdi, da sta dve skodelici sladkorja, četrt skodelice vode in četrt skodelice limoninega soka. Tko da ni v tem fora. Pa tam je tista punca, ki je to delala, prav s termometrom merila temperaturo zmesi in ji je verjetno tudi zato tako dobro uspelo.

  • 0

#17 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25705 posts
  • Gender:Female

Posted 03 August 2009 - 07:29 PM

na netu sem zasledila enak recept, vendar 2 (dve) šalčki sladkorja.
  • 0

#18 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 10 August 2009 - 04:44 PM

Jaz sem dala najprej dve skodelici sladkorja, pa je bla masa preredka. Najboljše, da date pač najprej dve in potem še dodajate, če se vam zdi preredko. Meni je do zdaj vedno super uspelo. Je pa res, da ko se ti enkrat masa zabetonira, maš ful probleme, da jo spraviš nazaj v tako stanje, da jo lahko dejansko uporabiš.
  • 0
Viens, reste ici!

#19 Jeannette

Jeannette

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1241 posts
  • Location:primorska

Posted 10 August 2009 - 06:11 PM

V katero smer se more potegnit dlake? Ker ti, Ana, si napisala v smeri rasti dlak, v videjih pa kaže drugače?
  • 0
500-krat ti lahko povem....

#20 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 10 August 2009 - 11:11 PM

Jaz sem delala najprej v smeri rasti, pa potem še proti rasti in je vedno ratalo. smile.gif
  • 0
Viens, reste ici!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users