Jump to content


Photo

Depilacija


  • Please log in to reply
623 replies to this topic

#501 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 August 2016 - 09:21 AM

Tudi v tistih prepojenih listicih, ki se dobijo zraven trakov z voskom, je samo olje in super pomiri kozo. Alkohol sicer razkuzi, ampak hkrati se bolj razdrazi, tako da je v najboljsem primeru enako nic. Jaz imam obcutljivo kozo pa se namazem s stvarjo, ki jo obicajno uporabljam. Najpozneje po enem dnevu se mi umiri, vecinoma pa ze po parih urah. Edino na kaksen javni bazen ne bi hodila dan po epilaciji.
Glede vrascanja pa grob piling, jaz si vcasih tudi z britvico potegnem. Podpazduhe se pa z epilatorjem vec ne dotaknem, ker je bil vsakic masaker.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#502 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 04 August 2016 - 09:54 AM

Meni tisti listici ne pomirijo, sluzijo bolj temu, da odstranijo ostanke voska. Ne dajaj olja, ker se zna hitro zgodit, da bos se bolj pikasta. Jaz si naizmenicno dajam 100% aloe vero in baby puder, je koza super potem.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#503 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45340 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 August 2016 - 10:37 AM

Med mojim obdobjem depiliranja sem nekaj časa uporabljala kar fotrov after shave (ne spomnim se katerega konkretno je takrat uporabljal). Je bil učinkovit pri preprečevanju vnetij. Za preprečevanje vraščanja dlak pa mi ni pomagalo prav nič, zato sem tudi opustila uporabo epilatorja. 


  • 0

#504 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18159 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 04 August 2016 - 11:25 AM

Jaz dam za epiliranje najprej baby puder na kožo, pa potem čez to epiliram, na koncu dam pa bepanten kremo gor (ne mazilo). Je ok :)


  • 0

After all this time?

Always.


#505 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 04 August 2016 - 06:18 PM

Matilda, meni najbolj pomaga Bepanthol, mažem samo s tem še nekaj dni po depilaciji (depiliram v salonu, z voskom), nato pa spet z običajnimi proizvodi naprej, priporočam.
Kozmetičarka me je sicer že večkrat opozorila, naj se po depilaciji ne mažem s težkimi, mastnimi kremami, a je nisem poslušala in sem uporabljala rjavo Cosmerbo, mleko za telo "Jojoba oil" od Afrodite pa še kaj bi se našlo. In z leti je bila reakcija kože po depilaciji vedno slabša, vedno
več mozoljčkov. Sem potožila pred časom depilatorki : ) pa me je spet spomnila, naj ne uporabljam težkih krem, tako da sedaj sem že dvakrat namazala samo z Bepantholom in je koža praktično brez mozoljčkov.

Proti vraščanju pa jaz še vedno prisegam na peeling (sol z olivnim oljem, meni zadostuje enkrat tedensko ali še manj, kot mi pač znese) in redno vlaženje kože (po vsakem tuširanju).
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#506 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 09 September 2016 - 07:00 AM

Jaz sem najbolj nesrečen človek kar se nog tiče. Sem skoraj že na točki, ko bom obupala in nikoli več pokazala nog. Že deset let si dlake odstranjujem z epilatorjem (Philips) in na začetku sem bila resnično navdušena, nato pa so se mi po par letih uporabe začele vraščati dlake. Vsako leto je bilo huje do te mere, da ko sem si uspela vse dlake s pinceto ven zbezljat, je bil rezultat na nogah pravi masaker, noge pa grozne. V začetku letošnje poletne sezone sem se odločila, da preneham s tem in se zavoljo lepih nog začnem brit. Noge so bile lepe zgolj po prvih dveh britjih, potem so se mi pa tako vnele, da sem imela isti rezultat, kot prej, če ne še huje. Naj povem, da sem britvice menjavala na vsak mesec, se mazala z losjoni, ampak ni čisto nič pomagalo. No pred slabim tednom sem se odločila, da z britvico ne bo šlo in sem si ponovno dlake odstranila z epilatorjem, redno delala piling in se mazala z losjonom. Včeraj pa malo bolje pogledam noge in so se mi skoraj VSE dlake vrastle. Samo zjokala sem se od sile. Res ne vem več kaj narediti.


  • 0

#507 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 09 September 2016 - 07:17 AM

Kisline si že probala? Drugače pa laser. Cca. 1200 za cele noge.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#508 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 09 September 2016 - 07:25 AM

Bellini, pa se ti dlake zelo vidijo?

Kaj pa vosek?


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#509 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 09 September 2016 - 07:32 AM

Kakšne kisline pa? Ja dlake se mi vidijo, ker sem svetle polti. A ne bi bil rezultat pri voskanju isti kot pri epilaciji?


  • 0

#510 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 09 September 2016 - 07:38 AM

Iz lastnih izkušenj ne vem, ampak se mi zdi, da se bolj pritožujejo čez vraščanje dlak pri epiliranju kot pri voskanju.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#511 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16075 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 09 September 2016 - 09:10 AM

Za noge nimam izkušenj, ampak na bikini predelu po prvi brazilcki cca 7 let nazaj nisem imela nobenih težav z vraščanjem. Lani pa sem šla samo na voskanje bikinija in katastrofa. Se mi zdi da mi je precej pomagalo ko sem nazadnje začela mazat z Cosrx BHA. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#512 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 September 2016 - 09:16 AM

Veet ima dobro kremo po depilaciji z veliko glikolne. Sem bila kar presenecena nad sestavo. Sem pa skoraj zakricala, ko sem se namazala, tako pece na sveze depilirani kozi.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#513 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26145 posts

Posted 17 September 2016 - 12:28 PM

Včeraj sem kupila Afroditine trakove, zdaj čakam, da dlake dovolj zrastejo :) Potem bom poročala kako deluje.


  • 0

#514 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22281 posts
  • Gender:Female

Posted 17 September 2016 - 03:03 PM

Od več znank sem že slišala, da je lasersko odstranjevanje zdaj ful cenejše kot pred leti. Pozanimaj se mogoče, če imaš take težave.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#515 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 17 September 2016 - 05:17 PM

Kakšne kisline pa? 

 

BHA ali AHA. Dobiš pri Paula's Choice.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#516 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 01 October 2016 - 08:54 PM

A epilacija na bikini predelu kdaj neha tako bolet? Po nogah mi ni problem, me je že po drugi epilaciji le rahlo špikalo,

zdaj sem se pa tretjič po bikini predelu in tako boli, da kar zašvicam zraven... Ker so močnejše dlake kot po nogah, pravzaprav

nastane celi masaker na koži in se umiri šele po kakšnih 2 dneh, ko redno mažem z gelom za po depilaciji.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#517 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 01 October 2016 - 09:00 PM

Matilda, mene bikini nikoli ni posebej bolel, mi je npr. spodnji del nog bolj neprijeten. So se mi pa na bikini predelu dlake z epilacijo hitro zredčile in mi praktično (za seboj imam cca tri leta redne depilacije z voskom v vseh letnih časih) ne rastejo več, medtem ko na nogah počasneje usihajo. :D
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#518 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23380 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 12 October 2016 - 01:37 PM

Ima katera izkušnje s fotoepilacijo ?


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#519 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 28 October 2016 - 06:59 AM

Britje ali epilacija? Stroškovna analiza.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#520 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 28 October 2016 - 07:53 AM

Te cifre so kr ene, ce mene vprasas :D 2,44EUR za enkratno britje podpazduh? Yeah right :D Tudi, ce uporabljas najdrazje britvice "za enkratno uporabo" samo enkrat, jih ne uporabis samo za podpazduhe (kje so pa noge ipd. v racunici?). 

 

Da ne govorim o tem, kako jim matematika sepa. Pol minute na tretma*182=92 minut, kar ni 2,5h :P Ce na suho 2x potegnes, pride pa se toliko manj.


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users