Jump to content


Photo

Dispozicija in diploma


  • Please log in to reply
256 replies to this topic

#21 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 10 April 2007 - 01:38 PM


A, tako. Super, da si razresila to vprasanje kdaj hipoteze ja/ne in zakaj.
Nisem vedela, da je to vzrok, zakaj ponekod so, kdaj pa ne. oops.gif

Bi pa vprasala se v katerem casu pisete diplomo. Naj bi bilo tako, da se disp. napise v prih. casu, dipl. pa potem v preteklem ane?

  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#22 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10573 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 April 2007 - 04:42 PM

Pri dispoziciji imaš opredelitev teme in cilj diplomske. Opredelitev teme napišeš v sedanjiku, ker v bistvu razlagaš zakaj se sploh gre in definiraš temo. Cilje pa napišeš v prihodnjiku, naprimer: cilj moje diplomske je prikazati, v diplomski nalogi bom opisala primerjavo med tem in tem.

Diploma pa je sestavljena iz uvoda, jedra in zaključka. Uvod napišeš v prihodnjiku: v svoji diplomski želim predstaviti...bom opisala...tralala.
Jedro pišeš v sedanjiku in tudi ko navajaš citate, ne glede na to, ali je avtor citata že 200 let mrtev. Se pravi napišeš: Black Sweety (2006) meni, da je pisanje diplomske živa bedarija, ali pa Descartes (1764) pravi nevemkaj.
Zaključek pa vedno pišeš v pretekliku. V diplomski nalogi sem opisala uno in tretje, pokazala sem razlike med tem in tem...
  • 0

#23 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 10 April 2007 - 07:51 PM

. V zaključku dispozicije študent pove:
- Kaj pričakuje od diplomske naloge?
- Kaj misli, da bo ugotovil oziroma do kakšnih ugotovitev, spoznanj bo prišel?
- V kolikšni meri misli, da mu bo (njemu osebno) obravnava te teme koristila v poklicnem življenju?
- Kaj bo imelo od te diplomske naloge podjetje


pismo kak fak je pisat ta zakluček smile.gif , daj pomagajte mal curice wink.gif mislim kaj pričakujem? ne vem kaj pričakujem cry.gif da jo nardim smile.gif- no tole ne vem
kaj bom ugotovila, tole bom napisala.
Kako mi bo tema koristila ? ojoj
kaj bo imelo od diplomske naloge podj-to tud ne vem, ker sem komi vstopila z podjetjem v stik
  • 0

#24 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 10 April 2007 - 11:41 PM



Tenkju za obrazlozitev Frida.:-) Si mi razjasnila veliko vprasanje, hehe.


Be slatka... jaz bi tudi to, da mi kdo drug natipka diplomo pa da razmislja namesto mene.:whistling: A se javi kdo, haha?:angel1:

Ma glej, razmisli in napisi tisto kar TI mislis, sigurno imas svoje poglede in mnenja na temo. Narobe ne more bit.
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#25 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10573 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 April 2007 - 03:36 PM

Ni zakej wink.gif
  • 0

#26 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 11 April 2007 - 03:53 PM

ja maš prav - to ni diploma, to je šele dispozicija tongue.gif ja mogoč zgleda, kao da nič ne znam sama napisat, ne vem če se teb to dogaja, ampak pač ko morš eno stvar do roka nardit, tist odpor, čist zablokiram potem, niti se mi nedamislit, nič ne spravim iz sebe, se polenim- (kar se šole tiče seveda )sam prelagam, no in, če pa to kdo drug pogleda iz drugega zornega kota, pa lah strese iz rokava, ker ni obremenjen, do kdaj mora napisat, kakšna je profesorca itd.
In forum je tud zato, da si med seboj pomagamo, jaz da znam kakšno stvar, pa je drug ne zna tko, vsakemu rade volje pomagam. Na forumu in tud v vsakdanjem življenju. Zato pričakujem da tud men kdo kaj prišepne=)
  • 0

#27 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 16 April 2007 - 12:55 AM


Seveda, forum je med drugim tudi za to, da si pomagamo. In jaz sem ti samo dobro hotela- da vkljuci svojo glavo in lastno razmisljanje - to je bil moj dobronamerni nasvet.;) In ti povem se 1x, samo ti pisi, pisi in se enkrat pisi.

Dobro, razumem, da nekaj vprasas potem pricakujes odgovor...in to si dobila. Ne mores pa pricakovati od nas, da ti povemo a ma vse.biggrin.gif

Sori, a tak vtis sem dobila. Da si v bistvu le mal lenivca pa se ti samo ne da.

  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#28 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 16 April 2007 - 08:44 PM

hehe, ma nič sorry wink.gif Ma ja mal sem lena ratala, možgančk mam na spomladanskem počitku biggrin.gif
  • 0

#29 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2008 - 08:55 PM

Eto in napočil je čas, da se tud js javim v tej temi. smile.gif
Zadnje čase tako malo razmišljam o diplomi, pa se mi poreja par vprašanj:
A je možno, da se na faksu pr enmu predavatelju zmeniš, da ne boš pisal diplome na razpisane teme. Ker pri nas je tako, da se vn da ful enih tem pri različnih prfoksih. Potem si pač ti sam izbereš najljubšo in prosjačiš predavatelja, če ti bo odobril. Navadno je najbolje, da si zbereš 2 ali 3.

No js sem pa razmišljala, da bi se probala zmenit s kakim profesorjem za ustavno pravo ali upravno pravo in da bi pisala diplomo na temo o problemaiki glede zakonov, ki ščitijo naše najdražje štiri nožne prijatelje.
Js tako, ko malo gledam, se mi ful neumno zdi, da smo v EU, pa sploh nimamo niti zdravstvenega zavarovanja za hišne ljubljenčke zrihtanega, čeprov so nam to obljubljali. Potem se mi zdi trapastoo, da ni kot nke vrste policije za živalce, ponekod to majo in tud dežurne veterinarje na terenu. Men se to ful zdi, da bi mogli to tud v Slo uvest no, pač razmere za zaščito živali se mi zdijo v Slo ful slabe, niti minimum ni to kar mamao, saj za moj pojm.
Pa s tem, če bi kej takega kdaj uvedli, ala veterinatje na terenu, policijo za živalce, ki bi ščitila, da ne bi prihajalo do takih mučenj. S tem se mi zdi, da bi se tud kaka nova delovna mesta odprla pa to.
Pa zakon bo treba spremenit, ker so živalce čist premalo zaščitene. Kazni bi morale bit hujše!!!

Jao kaj sem vam vse naložila, še mene glava peče. V glavnem js bi ful kej v tem smislu pisala diplomo. A misllte, da je kaka šansa, da bi se to dalo a?
  • 0

#30 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25713 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2008 - 09:05 PM

Po moje bi se dalo...samo moraš najt tapravega profesorja.
  • 0

#31 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2008 - 09:41 PM

Sej mam par predavateljev že v mislih, ki bi mejbi bli za to in me podprli. Sej drgač mam še čas, sam vseen, se bom js šla to malo pozanimat septembra. Zdej je itaq faks zaprt, tko da lahko pol edin preko mailov se mal pozanimam.


  • 0

#32 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13738 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2008 - 11:36 PM

Se strinjam z Ančko, pojdi vprašat. Moja prvotna tema je bila o filozofiji živali oz. njihovega položaja, kasneje sem si premislila in vzela še malo bolj nenavadno in nisem imela nobenih težav z iskanjem mentorja.
Te razpisane teme mi grejo n aživce, so zelo okostenele(vsaj pri nas), pa navsezadnje naj profesorji obdelujejo te teme, saj zato so tam!(seveda ne velja za vse...)
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#33 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 28 June 2008 - 12:22 AM


Ja, ti kr pejdi in povprasaj... ne se zanasat na cas, ker ves da cas se zmeraj prehitro zbezi, zato boljse da prej nardis kaj v tej smeri.

Ce ni uradnih ur pa mail napisi, jap.
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#34

  • Guests

Posted 28 June 2008 - 11:21 PM

Frcica - kje pa je kak seznam teh razpisanih tem na filozofiji?? Mislim.. malo sem leva kar se teh stvari tice, ampka js sm pac razmisljala o cem bi rada mela, se odlocla, si zmislila naslov in sla profesorja vprasat, ce bi mi bil mentor. Kake razpisane teme mi se na misel niso prisle smile.gif

Pa hecno je, ko pisete o teh dispozicijah. To je najbrz od faksa do faksa odvisno? Je to isto kot je na ff predprijava na diplomo, ko izpolnis une liste z namenom, ciljem... diplome, in kr neke flance nt napises, ker je itak naslov zaenkrat najbolj vazen?

Mislim, js sm to naredla glih v enmu stavku, in se to tk.. Primerjala bom Platonov odnos med pesnistvom in filozofijo ter njuno razmerje do sveta idej. smile.gif Zdaj me pa skrbi, da bi mogla se kaj.. sam kaj naj zdaj neki bluzim, ce se se nism lotla diplome?
  • 0

#35 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13738 posts
  • Gender:Female

Posted 29 June 2008 - 12:47 AM

Izabela, brez skrbi, govorila sem o oddelku za umetnost, čeprav se da tudi tam čisto vse fino zmenit.
Glede opisa teme pa po moje zadošča, v bistvu je bolj pomebno da vključiš "pravo" literaturo.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#36 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 29 June 2008 - 09:39 AM

U, jaz o živalih ne bi mogla imet nič.

Imam pa nek zelo okvirni plan, da se bom z diplomo specilaiziralalz materiale, bodisi steklo, keramiko, ali pa neko kovinsko orodje. Tega pri nas manjka.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#37 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 29 June 2008 - 11:09 AM

Crna sej to tud ni slaba ideja. Js sem pač na faksu, k mamo ful velik pravnih predmetov... In pač k vem, da je zakonodaja glede živali pri nas v pizdi (se opravičujem izrazu, samo je res tako) sem pač mislila, da bi kej v zvezi s tem naredila.
Ker se mi zdi, da bi bilo treba tudi kaj v tej smeri začet delat. In treba je te naše "pravnike" in ostalo javnost malo opozorit, ker na živalce so vsi pozabil ali se pa enostavno požvižgajo kakšni so zakoni za zaščito le teh.
  • 0

#38 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13738 posts
  • Gender:Female

Posted 29 June 2008 - 11:13 AM

Luci, če te zanima imam nekaj materiala o tem, sicer ne vem koliko bi prišlo v poštev zase, lahko ti posodim oz. dam.
V sobotnem Delu je na zadnji strani o novi zakonodaji v Španiji glede opic, ti lahko skeniram pa pošljem če te zanima.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#39 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 29 June 2008 - 04:36 PM

Frčica itak, da me zanima. Mi bo to ful prav prišlo, ko bom začela s pisanjem diplome. Se mi dozdeva, da bi znalo pri vsem tem bit problem ravno literatura, saj v Slo je zihr ni dovolj. Tako, da ja, vsaka stvar mi zna pridit prav.
  • 0

#40 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13738 posts
  • Gender:Female

Posted 29 June 2008 - 04:56 PM

Luci, si kaj v mestu ta teden ali naslednji? ker tega je za pošiljat kar veliko...
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users