Jump to content


Photo

Študij v tujini


  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#21 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45433 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 July 2007 - 01:55 PM

No, jaz nisem prepričana, da se sploh v mestih kamor bi jaz šla izvaja izmenjava oz. se sploh izvaja program zgodovine, ker se na spletnih straneh njihovih univerz, ki so navadno v italijanščini prav nič ne razumem. Edino za London vem, da je tam na eni šoli program, ki bi utegnil bit primeren za izmenjavo.
  • 0

#22 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 14 August 2007 - 02:32 PM

Meni bo tudi na faksu omogočen študij v tujini (izmenjava študentov).. Pa bi zloooo rada šlaa, reees.. samo, si ne upam, ker verjetn moraš za to obvladat angleščino v piko.. in faks že sam po sebi je težak, kako bi bil šele, če bi poslušala predavanja in pisala izpite v angleščini... polom hmm.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#23 Darla

Darla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 443 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 14 August 2007 - 03:07 PM

Brez angleščine ne bo šlo, žal. Ali pa kakega drugega jezika, odvisno. Nekateri faksi imajo (kolikor vem) predavanja samo v svojem jeziku (razen tujih jezikov, seveda), nekateri imajo pa neke "evropske" oddelke, ker so študenti iz vseh koncev in so predavanja v angleščini. Podrobneje pa o teh zadevah nisem seznanjena.
  • 0

#24 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45433 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 October 2007 - 04:56 PM

No sem se malo pozanimala o izmenjavi. V Italiji (natančneje v Pisi s katero ima FF sklenjen sporazum o izmenjavi) so predavanja v italijanščini tako da če ne obvladaš jezika ni šans, da greš. Najbolj pa so mi priporočali Graz, kjer bi mi priznali skoraj vse izpite razen enega. Ampak v Graz me ravno ne vleče.
  • 0

#25 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3447 posts
  • Gender:Male

Posted 19 October 2007 - 05:08 PM

Uf meni je pa Graz ful dober. Cel kampus mi je všeč, ker so vse fakultete, študentski domovi večinoma na enem kupu. Pa še blizu je. Sploh za Mariborčanke. Jaz bom letos opravljala en kurs v sklopu predmeta, bomo mešano pravniki iz Graz-a in pravne iz MB ter erasmus študenti. Vzrok zakaj ne grem na izmenjavo je pa v jeziku. Ne obvladam nemščine. Tale kurs pa bo v angleščini.
  • 0

#26 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45433 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 October 2007 - 05:12 PM

Saj meni tud zaradi jezika ni najbolj privlačno. Saj koliko toliko že znam, da bi pa razumela vsa predavanja to pa je že rahlo utopično.
  • 0

#27 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 19 October 2007 - 05:51 PM

Glede jezika morda niti ni tok težko razumet. Jaz sem v Torinu poslušala predavanje v italijanščini in sem skoraj vse razumela (tudi moje sošolke), pa ne znam italijansko nič (razen kakšno frazo poznam). Razumela sem pa zato, ker so itak uporabljal termine iz angleščine, ki jih vsi poznamo. Ne vem, kako je z nemščino, morda bolj prevajajo besede v svoj jezik. Pa če ti je snov čist tuja, je najbrž bolj težko.
  • 0

#28 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45433 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 October 2007 - 11:20 AM

Kaj pa študiraš celia? Pri meni ni veliko strokovnih terminov, ki so prevzeti iz angleščine. Tak al tak sem se pa odločila, da zdaj ne grem v tujino in bi raje šla potem podiplomca v tujino delat. Ima slučajno katera izkušnje s tem?
  • 0

#29 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 20 October 2007 - 04:31 PM

Težko da bi kater program (sploh s FFja a ne) imel pogodbo za izmenjavo z Anglijo, Irsko, Skandinavijo, itd, predvsem zaradi njihovega višjega finančnega standarda, ker vem da fakulteta krije samo del stroškov za študiranje v tujini, kar bi v teh državah verjetno bilo ful premalo, oz. bi bi finančni strošek na študentu samemu.
Pa punce dajte izkoristit kako ponudbo tečajev, ker se ti npr. matura iz jezika sploh ne šteje za neko znanje jezika. Torej brez recimo znanja (opravljenih izpitov na državni ravni) vsaj dveh jezikov se ti vrata v Evropo zaprejo. Za opravljanje teh izpitov pa večinoma rabiš dokazila da si obiskoval tečaj (čeprav pa recimo za Angl. ki jo imamo itak vsi na maturi, to mislim da ni potrebno, nisem pa zih).

In ja Kalypso ful ti priporočam Italijo, pri nas gre ful študentov tja, sicer večinoma v Neapelj ali Firence, in so bolj ali manj vsem priznal ful izpitov, jezika se pa tudi brez predznanja ful hitro naučiš. Čeprav te pa profesorji drugače jemljejo če se potrudiš pri Italjanščini, načeloma dobiš "lažje" višjo oceno, cenijo tvoj trud a ne.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#30 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45433 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 July 2008 - 08:22 PM

Malo obujam temo. Nekaj me zanima, pač če poznate koga, ki je končal študij kje v tujini, kako je bilo s priznavanjem nazivov pri nas. Slišala sem, da znajo bit problemi glede priznavanja.
  • 0

#31 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45433 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 May 2009 - 10:29 AM

Razpis za mobilnost z namenom študija v tujini

POSTOPEK PRIJAVE NA RAZPIS ZA MOBILNOST ŠTUDENTOV Z NAMENOM ŠTUDIJA V TUJINI (FF MB)

BILATERALNI SPORAZUMI ERASMUS (FF MB)


QUOTE
V primeru, da se na posamezno partnersko institucijo prijavi več kandidatov, kot je prostih mest, določenih v bilateralnem sporazumu, imajo pri izboru prednost kandidati:
višjega letnika,
ki še ni nikoli študiral v tujini,
motivacijsko pismo ter
višja povprečna ocena.
Postopek prijave: študentje, ki želijo opravljati študijske obveznosti v tujini, izpolnijo ustrezen obrazec na spletni strani https://help.uni-mb....rates/Enter.asp in ga oddajo v mednarodni pisarni FF do roka 5. marca 2009 do 14. ure. Zraven morajo oddati kopijo osebnega dokumenta ter Potrdilo o opravljenih izpitih v angleškem jeziku (ki ga dobite referatu).

Študent FF, ki bo opravljal v tujini posamezen semester, sam pripravi predlog predmetov, ki jih bo opravil v tujini. Predlog predmetov, ki jih bo opravljal v tujini, vpiše v obrazec Individualni študijski program (objavljen v prilogi) skupaj s predmeti FF, ki bi jih moral opraviti na FF v semestru za katerega odhaja v tujino. Obrazec s predlogom predmetov potrdita predstojnik oddelka FF in oddelčni koordinator. En izvod tako potrjenega obrazca odda študent v mednarodno pisarno FF pred odhodom v tujino.


Tole je bilo objavljeno na mariborski Filozofski fakulteti letos. Na linkih imate vse informacije o postopku prijave, štipendijah,.. skratka o vsem...

  • 0

#32 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 31 May 2009 - 10:52 AM

Sploh ne vidm / razumm a je to ke drgač kokr erazmus ?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#33 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 31 May 2009 - 11:46 AM

To je Erasmus, samo da je za MB fakulteto.

V študijskem letu 2008/2009 je bila višina dotacije za posamezno državo določena v odvisnosti od indeksa življenjskih stroškov na tri različne mesečne zneske.
Za vsak odobren mesec mobilnosti z namenom študija v tujini so študenti prejeli dotacijo Erasmus v višini:
270 EUR v naslednjih državah: Bolgarija, Estonija, Latvija, Litva, Madžarska, Poljska, Romunija in Turčija oz.
300 EUR v naslednjih državah: Avstrija, Belgija, Ciper, Češka, Grčija, Luksemburg, Malta, Nemčija, Nizozemska, Portugalska, Slovaška in Španija oz.
330 EUR v naslednjih državah: Danska, Finska, Francija, Irska, Islandija, Italija, Liechtenstein, Norveška, Švedska in Velika Britanija.


Evo vam razlike pri štipendijah, kot sem rekla so zelo male. V neki skandinavski državi ti s 330€ mesečno furaš safr biggrin.gif, ti res pokrije del tistih osnovnih stroškov, pa verjamem da nobenemu študentu ni namen izmenjave samo zabubit se v eno sobico v študentskem domu v tuji državi pa delat za fax 24/7.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#34 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45433 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 May 2009 - 02:40 PM

Jap, kot je Braunkopf povedala, to je Erasmus. Pogoji so pač razpisani za mariborsko univerzo, oz.način prijave in vse je konkretno za Filozofsko fakulteto v Mariboru.
  • 0

#35 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16167 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 31 May 2009 - 03:15 PM

Kar se priznavanja nazivov tiče. Na ang oddelku je baje ena prof. ki je v Edinburgu delala doktorat, pa ji ga naši pol niso priznali in je tukaj samo mag. ... huh.gif ermm.gif
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#36 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 31 May 2009 - 03:19 PM

Uf, jst sm mislna, da so pa štipendije manjše... Za Nemčijo 300€, sej itak da ni tok dost, sam nekej pa le je. biggrin.gif A mislte, da če dobiš to štipendijo, da lahk dobiš še kako drugo? Sem nekej brala, da je to možno, samo da pač ne izhajajo vse iz evropskega sklada... hmm.gif

Sem gledala za nastanitev v Berlinu, so tok dragi... Na spletni strani fakultete piše, da majo študentske domove od 140 pa do 250€... Da o sobah oz . stanovanjih ne govorim, k jih pod 200€ sploh vrjetn ni. Pri nas so pasobe v študentu manj kot 100€ ponavadi (no, odvisn kateri). huh.gif
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#37 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 31 May 2009 - 03:57 PM

Ja in ti praviš da se ti zdi štipendija visoka? biggrin.gif

Lih zato pravim da ni baš nešto, ker je nastanitev iber draga. Eni znanci so na izmenjavi v Belgiji pa Franciji, pa majo teh 300€ zgolj za študenta, ker je tam še dražji (predvsem Belgija); pa računaj da imaš verjetno not še cimra, da ne plačuješ za "zasebno" sobo.

Mislim da se da dobit še kako štipendijo, sam to je bl "snađi se sam" varianta. Če imaš tu štipendijo jo dobivaš tudi za časa izmenjave.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#38 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 31 May 2009 - 04:13 PM

Ne, ne pravim, da je visoka, itak da ne, sploh, če si vse sam plačaš. Pol je tko kot skor nič, sam tko sem mislna, da je manj kot pa 300€.
Je drugače, če ti npr. straši plačajo študenta, ostalo imaš pač zase, čeprav 300€ res ni težko zagonit - že za hrano gre ful, pol pa še ostale drobnarije..
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#39 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 31 May 2009 - 04:18 PM

Ja starši ti morjo ziher še kej zraven dajat vseeno, da prideš solidno skoz. Al pa če delaš tm.
  • 0

#40 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 31 May 2009 - 04:55 PM

Pri nas večina folka dela par mescev pred izmenjavo al pa sami našparajo nekaj keša zanjo, če maš šanso da ti denimo študenta plačajo starši je pa itak kul.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users