Jump to content


Photo

stanovanja za študente


  • Please log in to reply
392 replies to this topic

#21 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 21 July 2007 - 11:47 PM

Jst sem mela svojo sobo, 12 kvadratov, souporaba kuhinje in kopalnice s 4 puncami, mele smo TV (kvazi kabelska - ful star TV pač...) pa internet v vsako sobo napeljan. Plačevala sem 30.000 za sobo pa 10.000 za stroške. Do busa 14 sem mela 3 minute hoje, do busa 6 pa 5 minut hoje. Trgovina je bla 30 metrov stran, bratova služba pa 100 biggrin.gif Pa še fant je lahko pri meni prespal kadar je hotel. Beda je bla sam to, da nisva mogla bit tko sproščena, kot sva recimo pri njemu doma. Zato sem se pa preselila k njemu ;)
  • 0

#22 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82491 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 July 2007 - 11:08 AM

Špela, fala! smile.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#23 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 July 2007 - 12:22 PM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 22. 7. 2007 - 0:47) View Post

Jst sem mela svojo sobo, 12 kvadratov, souporaba kuhinje in kopalnice s 4 puncami, mele smo TV (kvazi kabelska - ful star TV pač...) pa internet v vsako sobo napeljan. Plačevala sem 30.000 za sobo pa 10.000 za stroške. Do busa 14 sem mela 3 minute hoje, do busa 6 pa 5 minut hoje. Trgovina je bla 30 metrov stran, bratova služba pa 100 biggrin.gif Pa še fant je lahko pri meni prespal kadar je hotel. Beda je bla sam to, da nisva mogla bit tko sproščena, kot sva recimo pri njemu doma. Zato sem se pa preselila k njemu ;)


To je super, ampak če se ti zgodi, da dobiš 4 sostanovalke, ki niso redne (puščajo za sabo nepomito posodo, ne pobrišejo za sabo mize, puščajo lase v odtoku in podobne stvari) pa se ti lahko zmeša. No saj če jih poznaš od prej potem ni taki problem, zna pa se zgodit, da postane.

  • 0
Viens, reste ici!

#24 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 22 July 2007 - 12:35 PM

OT: sestrični je sostanovalka kradla nutelo. in še potrudla se je, da se na zunaj ni opazlo, ker je na stenah kozarca pustila nutelo v sredini pa je bla cela luknja. Sama vem, da bi z določenimi ljudmi (medrugim tudi dobrimi prijateljicami) znorela. Preprosto ne prenesem nekaterih njihovih navad/razvad.
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#25 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 22 July 2007 - 12:45 PM


To pa je ze druga tema - problemi sobivanja biggrin.gif Se dogajajo vse mozne reci, ampak tako je, ce se gres cimre, je vendarle drugace, kot ce si sam/na svojem.
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#26 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 22 July 2007 - 01:05 PM

QUOTE(redkvica @ 22. 7. 2007 - 13:35) View Post

OT: sestrični je sostanovalka kradla nutelo. in še potrudla se je, da se na zunaj ni opazlo, ker je na stenah kozarca pustila nutelo v sredini pa je bla cela luknja. Sama vem, da bi z določenimi ljudmi (medrugim tudi dobrimi prijateljicami) znorela. Preprosto ne prenesem nekaterih njihovih navad/razvad.



Mrš tongue.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#27 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 22 July 2007 - 03:05 PM

Hehe, tistim, ki lahko spije živce to, da jim nekdo krade nutello, pa res ne priporočam bivanja s cimrami. ;)
  • 0

#28 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82491 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 July 2007 - 08:07 PM

Bolje za tvojo sestrično. twisted.gif tongue.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#29 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 22 July 2007 - 09:33 PM

Zato pa bom skupaj s fantom, ki se bo "moral prostovoljno" podredit moji diktaturi v stanovanju. tongue.gif
Pri njemu ni neke stvari, ki bi me motla, poleg tega pa sva oba pripravljena delat kompromise, delit hišna opravila na 50:50 ipd. Poznam par, ki se je skoraj pustil, ker nista zdržala 3 dni živet skupaj na dopustu. Midva nimava takih čudnih problemov.
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#30 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 23 July 2007 - 07:11 AM

Jaz sem prvo leto v študentu imela cimro, ki mi je bila popolno nasprotje - bili sva si kot dan in noč. Ampak sva nekako bili pripravljeni sobivati, kregali se nisva, sva se raje umaknili ena drugi (včasih je bilo res mučno). In tudi moja je meni kradla hrano, oz. je živela po načelu: kar je moje je samo MOJE, kar je pa vaše je tudi moje. Sedaj je že poročena in ima 2 otroka, stikov pa nimamo (I wonder why). biggrin.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#31 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6698 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 23 July 2007 - 04:05 PM

QUOTE(Kinky @ 23. 7. 2007 - 8:11) View Post

živela po načelu: kar je moje je samo MOJE, kar je pa vaše je tudi moje.


laugh.gif

Jaz sem pa taka, da mi ful ni problem kaj posodi, če je to obojestransko. Pa ful me moti, da me kdo sploh ne vpraša pa kaj vzame, mi sploh ni problema kaj dat/posodit. Najbolj pa mi parajo živce ljudje, ki brez vprašanja vzamejo...in pol jaz pol leta iščem kot zmešana, in kasneje ugotovim da jo ima določen človek, ali pa še huje, da nujno rabim neko stvar in je ni, zato ker mi jo je nekdo porabil, in ni bil niti tolko fer da bi povedal da je zmanjkalo. To res sovražim.

Pa še eno opozorilo, za vse bodoče novo-najemnice/ke, ful pazite kako je s plačilom/vračilom Varščine, nekateri zahtevajo kar precejšnje vsote, ki jih potem nočejo vrnit, pravni postopel nazaj-pridobitve je pa dokaj dolgotrajen. Jaz imam (pa ful ljudi poznam) ful negativno izkušnjo ker en model ni hotel vrnit, in si namisli cel kup stvari, za katere imamo dokaze, da niso bile res.

Letos pa prav nasprotno od tega nisem imela nobenih problemov, ko sem se izselila, je gospa imela že vse pripravljeno in sploh ni komplicirala.
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#32 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 26 July 2007 - 07:24 AM

Ja...moja sošolka je šele v septembru našla stanovanje zase. Plačati je morala 600€!!!! varščine. Imela je sicer veliko stanovanje, svojo sobo, internet, pralni stroj itd. V pogodbi pa je pisalo, da če se hoče izseliti, mora ne vem koliko časa prej obvestiti lastnika in mora najti zamenjavo zase. Punca je vse to naredila, tip pa ji ni hotel vrniti varščine. V pogodbi pa je bilo napisano, da lahko on kadarkoli enostransko prekine pogodbo in ji ni dolžan vrniti varščine. Tako je ostala brez 600€. Naj omenim, da tip dela na nekem ministrstvu, kar pomeni da ni ravno brez denarja, da bi si lahko "dovolil" odirati študente.

Nasvet: dobro preberite pogodbo, mogoče imejte koga s sabo, ki poleg vas prebere tisto pogodbo - bodite pozorni na plačilo stroškov, hišna pravila, vračilo varščine itd.

Upam, da ne boste imele komplikacij!
  • 0

#33 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 26 July 2007 - 08:33 AM

V primeru, da pa živiti v stanovanju na črno, torej brez pogodbe, pa v slučaju ne vračila varščine pokradite stvari v ekvivalentni vrednosti iz stanovanja. Ne morejo vam nič. Do sedaj nisem imel težave z najemodajalci, stanovanje pa sem vedno pustil v boljšem stanju kot sem ga dobil, ker sem pač moral kaj poštimat, to mi je v naravi smile.gif
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#34 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 26 July 2007 - 08:36 AM

Ej ti pa si bizgec. Pokrast,a? Not bad, jaz bi takoj vzela kako vrednejšo starino smile.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#35 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 26 July 2007 - 08:38 AM

Zakaj sem pa bizgec? Saj s tem, da ti nočejo vrniti varščine brez razloga, ti tudi dejansko kradejo. Ker nimaš nobene pravne podlage (v primeru na črno), pač jim vrneš oko za oko.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#36 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 26 July 2007 - 08:39 AM

Jah zmeri kej tacga pogruntaš wink.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#37 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 26 July 2007 - 08:45 AM

Oj!

išče katera stanovanje v centru LJ, 10 min do FF, cca 140€ na mesec (s stroški vred). S prijatlco iščeva cimra-nekadilec/ka.+ je možno še da bo pasji sostanovalec zraven (še ni 100%)
  • 0
IPB Image

#38 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 10 August 2007 - 01:53 PM

Zdaj pa mene zanima, če katera ali kateri išče cimro, nekadilko...Rada bi stanovanje čim bližje zootehniki-nekje v Domžalah recimo, ali pa nekje blizu Biotehniške (jamnikarjeva)-rožna dolina.
  • 0
IPB Image

#39 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 11 August 2007 - 02:25 PM

Pejdi pogledat na fax, če je sploh odprt, bo ziher na kakem panoju oglas da kdo išče cimra/cimro, pa verjetno kar v bližini.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#40 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 11 August 2007 - 03:28 PM

poglej še na:
www.salomon.si
www.kamrica.net
www.svetovalnica.com/sobe
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users