Jump to content


Photo

Naj verjamem?


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 metulj

metulj

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 23 February 2005 - 02:41 PM

Pozdravljeni!

Forum kar redno pregledujem, a sedaj je prvič, da vam pišem.
Znašla sem se namreč pred problemom, za katerega ne vem kako naj ga rešim, oz. ali naj verjamem.

Pa naj kar povem:
Pred kakšnim mesecem sem prvič obiskala vedeževalko (lahko rečem da je to bolj starejša gospa ki prerokuje iz kart in dlani za hobi). Ko mi je prerokovala iz dlani, lahko rečem, da je vse zadela. Problem pa je nastal pri kartah. Trdila je namreč, da moram fanta,ki ga imam sedaj nemudoma zapustiti, ne glede na to, da sva skupaj že 4 leta. Dejala je, da bom z njim nesrečna in da on ni pravi zame. Povedala pa mi je tudi, da imam trenutno ob sebi nekoga, ki pa je pravi moški zame in je vame tudi zaljubljen, samo da je preveč sramežljiv, da bi mi to povedal. Rekla mi je, da je on moški mojega življenja.

In kaj je problem se boste vprašali?!
Problem je,da ne vem ali naj verjamem ali ne! S fantom sva res že dolgo skupaj, razumeva se, mlada sva še, včasih pa pride tudi kakšna kriza in se skregava - no, saj kdo se pa ne. Je moj prvi resni fant. Res pa je, da se zadnje čase veliko pogovarjam z njegovim prijateljem. Ta prijatelj me razume, z njim se lahko pogovarjam karkoli, pomaga mi v slabih dneh, spravlja v smeh,.. V glavnem v njegovi družbi se počutim super. Ampak zaradi tistih besed vedeževalke sem v dilemi.
V moji glavi je nastal kaos. Sprašujem se, kaj delam, ali delam prav, ali delam narobe. Kaj mi je storiti? Ali naj res pustim fanta, samo zato, ker pravi vedeževalka da ne bom nikoli srečna z njim? Kaj naj s tem prijateljem, s katerim sem srečna, ko sem z njim?

Ja, saj vem, rekli boste: ta ženska sama ne ve, kaj bi rada!
Jaz vas prosim samo za pomoč.
Rada bi slišala vaše izkušnje, nasvete.

In se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem za pomoč!

Pozdrav!
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 February 2005 - 02:54 PM

Vztrajaj z njim. Zato ker je tako ona rekla, še ne pomeni, da ga moraš takoj pustiti. Počakaj še nekaj časa in ko ti ne bo več v redu z njim, ga pusti.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 23 February 2005 - 03:12 PM

Zanimiv topik... res wink.gif In ker smo vedeževalke različne, lahko dobiš samo različen odgovor. Lahko Ti povem samo to... Ko greš k vedeževalki, greš lahko samo iz zanimanja, lahko greš zaradi potrditve. In če ti ženka napove, da se ti bo to in to zgodilo je pol vse na tebi... Bolj boš razmišljala o tem, bolj si boš to priklicala v Misli... Misel je najmočnejpa Energija... Z mislimi lahko pomagaš sama sebi, ali drugim, lahko pa sama sebe zaviraš.

Ker se nesme napovedovati, lahko se samo opozarja. Vedi, da si jasnovidka lahko sama sebi in sama veš, kaj je dobro zate in kaj ne. Če čutiš fanta, da je pravi zate, pol je to to... Če tudi, ti jih napovedujejo kako ti bo šlo slabo z njim, je na tebi da se sama odločiš... Preveč ljudi sem srečala, ki so jih take napovedi samo zmedle in jih vrgle v depresijo. Prava vedeževalka, ti bo pomagala, da zbereš Moči in da najdeš odgovor sama v sebi. In včasih taki "vedeževalci" naredijo več škode kot koristi... Lahko je to tudi pomankanje znanja, ali pa preiskušanje samega sebe...

Draga metuljka, vse in kaj se ti bo dogajalo in zakaj se ti je, je posledica Tvoje Svobodne volje. Če misliš, da potrebuješ to, pol se ti ravno to zgodi... Odnos med dvema partnerjema je najtežja preiskušnja. Potrebna je Ljubezen in razumevanje, potrebno je sprejeti partnerja takega kot je. Ga ne spreminjat, temveč samo uživati v odnosu. Saj nam je v končni fazi lahko samo lepo, če se znebimo dvomov v to. In če boš razmišljala, da boš nesrečna z njim, pol boš, zato, ker boš samo še o tem razmišljala. Raje premisli, če imata dovolj komunikacije, če oba čutita zadovoljstvo na vseh področjih. Sprotne stvari, pa sproti razščistita...

En lep pozdrav, Ti želim

Vilma wink.gif
  • 0

#4 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 27 February 2005 - 12:14 PM

QUOTE
Draga metuljka, vse in kaj se ti bo dogajalo in zakaj se ti je, je posledica Tvoje Svobodne volje. Če misliš, da potrebuješ to, pol se ti ravno to zgodi... Odnos med dvema partnerjema je najtežja preiskušnja. Potrebna je Ljubezen in razumevanje, potrebno je sprejeti partnerja takega kot je. Ga ne spreminjat, temveč samo uživati v odnosu. Saj nam je v končni fazi lahko samo lepo, če se znebimo dvomov v to. In če boš razmišljala, da boš nesrečna z njim, pol boš, zato, ker boš samo še o tem razmišljala. Raje premisli, če imata dovolj komunikacije, če oba čutita zadovoljstvo na vseh področjih. Sprotne stvari, pa sproti razščistita...


se čist s3njam
  • 0

#5 Storm

Storm

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 740 posts
  • Location:okolica MB

Posted 05 March 2005 - 10:31 AM

Pa še moje mnenje;

Pogovori se. S fantom, njegovim prijateljem, svojo prijateljico, s kakšno drugo vedeževalko in navsezadnje tudi s svojo vesto.
  • 0
I wanna run
I want to hide
I wanna tear down the walls
That hold me inside
I wanna reach out
And touch the flame
Where the streets have no name


#6 metulj

metulj

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 05 March 2005 - 02:36 PM

Hvala vam vsem za pomoč in nasvete.

Jaz dobro vem, da sem srečna s fantom, samo trenutno res ne vem, kaj se dogaja v meni. Preprosto se počutim dobro v družbi tega prijatelja, čeprav si drugače sploh ne predstavljam, da bi bila z njim. Ne vem, nikoli se mi še ni zgodilo kaj podobnega. Da je v mojem srcu kaos!

Ja, besed vedeževalke ne bom vzela preveč resno, čeprav kar pozabiti jih pa nekako ne morem. Vsake toliko časa se prikradejo v moje misli. Včasih me mika,da bi šla še do kakšne druge vedeževalke, da vidim še drugo mnenje, da vidim ali mi bo isto napovedala.
Ne vem, mislite da je vredno?

Se pa čisto strinjam, da je odločitev moja in da če hočem, lahko marsikaj spremenim, ne glede na besede vedeževalke. Mogoče pa so bile te besede samo opozorilo, da moram paziti kaj delam!?
Da moram ceniti svojega fanta in ne delati prehitrih odločitev.
Ne vem.

V glavnem še enkrat hvala in lep pozdrav vsem smile.gif
  • 0

#7 Storm

Storm

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 740 posts
  • Location:okolica MB

Posted 05 March 2005 - 08:25 PM

Najboljše, da še malo počakaš, da boš videla, kaj bo rekel čas.
Pol pa nam sporoči. wink.gif

Vso srečo!
  • 0
I wanna run
I want to hide
I wanna tear down the walls
That hold me inside
I wanna reach out
And touch the flame
Where the streets have no name


#8 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 20 March 2005 - 08:57 AM

Z obema se strinjam res. Vse je na tebi in nekateri vedeževalci so res amaterski in ne ozirajo se na posledice človeka oziroma na njegovo duševno stanje koliko je zmožen prenesti. Kajti vedno je treba na to gledati, da mu pomagaš razjasniti ali najti samega sebe ne da ga vržeš v dilemo. Prisluhni notranjemu JAZU ki ti govori kaj storiti. On ti je pravi vodnik. Se pravi poslušaj svoje srce. Predvsem bodi do sebe poštena in iskrena, da si lahko potem iskreno pogovoriš z obema. Nikarpa ne premlevajvglavi kaj ti je napovedala vedeževalka,kerstem sibošsam nakopala težave sebi in še onesrečila fanta. Temeljito razmisli.
LP
Venesa
  • 0

#9 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 31 March 2005 - 09:08 AM

Draga Metuljka,

Upam zelo, da nisem prepozna. Ne verjet vedeževalki!
Jaz sem bila pred leti pri eni zelo priznani, ki je celo z policijo delala pri reševanju kriminalnih dejanj. Rekla mi je, da se bom poročila s fantom v katerega sem bila takrat noro zaljubljena itd. Na koncu sem jo še enkrat vprašala za tega istega fanta pa mi je potrdila, da je ta tisti pravi. No danes imam drugega fanta, tisti o katerem mi je govorila pa je že srečno poročen in očka. Meni je to strlo srce, ravno zato ker sem ji 100% verjela. Moram povedat, da mi je ostale stvari kar zadela in ravno zato sem ji verjela.
Potem sem bila kar pri nekaj vedeževalkah (bila sem že nekako obsedena z njimi) in vse so mi povedale drugače in večina nič prav.
Imamo moč, ti in jaz in vsi, da življenje sami usmerjamo. Delaj to kar čutiš, ker tisto je pravo. Ne hodi k vedeževalkam, ki samo denar vlečejo. Prihodnost ni določena, določeno je le kaj se moremo naučit na tem svetu, imamo pa več poti na razpolago, vse so nam enako dostopne.
In še to : črte na rokah se spreminjajo!
Glavo pokonci, ne izgubi pameti zaradi vedeževalke!
  • 0

#10 *lana*

*lana*

    sramežljivec

  • Člani
  • 59 posts
  • Location:vseposod malo :)

Posted 17 April 2006 - 02:33 PM

Upam da nisem prepozna. Ne vem zakaj bi verjela tej vedeževalki. Ne moreš kar na lepem zapustit fanta,ker je vedeževalka tako rekla. Mislim da dokler ne nastanejo neke težva med vama z fantom vztrajaj do konca!
  • 0
Če ljubiš bogatstvo, ne ljubi mene,ker so drugi bogatejši.Če ljubiš lepoto ne ljubi mene,ker so drugi lepši.Če ljubiš ljubezen ljubi mene,ker jaz ljubim tebe!

#11 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 17 April 2006 - 02:54 PM

QUOTE(Vilma)
Če čutiš fanta, da je pravi zate, pol je to to...


Nekaj me zanima. Vilma a si napisala v takem smislu če sem prav razumela...da občutek ne vara?
Ker sem pri bivšem, s katerim sem šla pred kratkim narazen, čutila, da pač on ni pravi zame. Cel čas me je ta občutek spremljal...mogoče se sliši noro, ampak tako je pač bilo. Pa ga nisem zapustila, ker sem ga imela rada...zraven tega pa mi je bilo glupo zapustiti fanta zaradi enega bednega občutka, ki me ves čas preganja. Bi morala bolj zaupati svojemu občutku? Kaj je sploh ta občutek...se mi mogoče blede?
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#12 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 17 April 2006 - 09:32 PM

Jaz ga na tvojem mestu ne bi pustila, sam zato k je vedeževalka rekla. Počakaj in boš vidla, kako bo šlo naprej. Če se ne bosta več razumela, če stvari ne bojo več štimale, potem ga pusti. Če pa vama gre dobro, ne vem zakaj ga bi pustila. Kaj pa če se je vedeževalka zmotla? V tem primeru bi brezveze pustila fanta, s katerim se fajn razumeš in vse.
  • 0

#13 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 17 April 2006 - 10:36 PM

Draga Cedevita....

Ko sem imela 17 let, sem spoznala prvega fanta, ki je kasneje postal moj mož... Ampak, že takrat sem imela občutek, da to ni to... Ne rečem - imela sem ga rada. Kljub temu pa me je motilo zelo velik stvari pri njem... Ampak govorila sem si, da se bo spremenil, da bo boljše, ko bova enkrat zaživela skupaj. Pa ni bilo... Kljub temu pa priznam - Bogu sem hvaležna za to izkušnjo. V tem zakonu sem odzorela do konca, rodila sta se nama dva zlata otroka. Torej - vsaka stvar je za nekaj dobrega...

Kljub temu pa si očitno ti zelo zrela osebnost. Kajti tega se sama še bolj zavedaš. Pot nam je zarisana... Meni se zdi, da si od njega veliko izkušenj pobrala. Mogoče si ga celo osvobodila s tem, ker si ga pustila, lahko tudi sebe... Verjamem pa v nekaj - da boš srečna v življenju ravno zato, ker se poskušaš upoštevat, se vzljubiti. In moški, ki te bo imel rad, te bo sprejel tako kot si in tudi ti njega... O tem lahko govoriva tako... Tisti trenutek boš vedela, če je pravi. Ker se boš videla tudi, da se postaraš z njim... Ko te tudi njegove napake ne bodo motile, oz. boš dala prednost dobrim lastnostim.

Zato pravim lahko tudi tako; Vsaka oseba je prava! Ker ti je dana za izkušnjo. Če si postaviš najprej vprašanje "zakaj mi je dan ravno zdaj" boš dobila tudi odgovor:)

Lepo te pozdravljam in oglasi se še 8)

Vilma
  • 0
Svet je neizmerno lep in živeti je dar, ki nam je poklonjen. Živeti so sanje. In sanj se ne da prijeti, ne vzeti.

#14 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 18 April 2006 - 04:11 PM

Najlepša hvala za pomoč, Vilma. Tvoje besede si bom zapomnila :angel3:
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#15 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 18 April 2006 - 04:35 PM

To Vilma si pa tko lepo povedala, da me je prow ganil.

Se strinjam s tabo, da nam je partner dan zato, da se od njega učimo...
Jst sm vedno fante krivila, da so oni krivi, da so taki in taki in da sm šla zato narazen z njimi, ker pač nismo bli za skupi.

Zdej pa bol razmišljam v to smer, da je lahko vsak taprav, da je odvisno samo od mene same kako ga bom sprejela. Jst se od partnerja res velik učim, ker tko dejansko spoznavam sebe.

Ne znam razložit ampak men se zdi, da v vsaki situaciji mamo dve možnosti, da sprejmeš ali greš. In se mi zdi, da vsakič ko sm šla, oz.končala zvezo je mel naslednji fant iste lastnosti, ki so me zopet motile..in sem spet njega krivila, zdej sm se naučila, da je problem v bistvu v men, in da dokler ne bom tega rešila se mi bo isti vzorec non stop ponavljal.

Tko, da jst resno mislm, da nam je vse dano z enim razlogom in tut če na začetku tko grozn zgleda, kasnej ugotoviš da je blo za neki dobr.
  • 0

#16 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 18 April 2006 - 04:44 PM

Saj jaz sem tudi vedno razmišljala v tej smeri, da se od partnerja veliko naučiš, še posebej ko sem bila razočarana. Mama pa mi je enkrat rekla, da mi je vsak fant usojen toliko čaka, koliko časa sva skupaj.
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#17 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 18 April 2006 - 05:06 PM

Draga Lejck....

V danem trenutku, dobiš vedno take ljudi, ki jih potrebuješ za svoj razvoj. In dokler ne boš osvojila "lekcije" boš naletela vedno na take fante...

Poglabljanje vase ti bo povedalo, da se morda ne znaš sprejemati... Fante, ki jih srečuješ imajo verjetno manvrednostni kompleks pred teboj, saj si stroga in imaš določena merila za nje... Verjetno je pa še huje, ker si preveč stroga do sebe... Ne znaš biti usmiljena do svojih napak. Najprej se poskušaj sprejeti takšno kot si, in potem boš lahko popravljala svoje napake z ljubeznijo do sebe.

LP

Vilma
  • 0
Svet je neizmerno lep in živeti je dar, ki nam je poklonjen. Živeti so sanje. In sanj se ne da prijeti, ne vzeti.

#18 Suse

Suse

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts

Posted 19 April 2006 - 07:43 AM

Se strinjam, Vilma ;)
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users