Jump to content


Photo

Recepti - SLADICE


  • Please log in to reply
3524 replies to this topic

#3481 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22413 posts
  • Gender:Female

Posted 01 September 2023 - 07:23 AM

Medjool datlji so v Hoferju v stalni ponudbi?


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#3482 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10652 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 September 2023 - 07:30 AM

Ja, vec ali manj.
  • 0

#3483 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25740 posts
  • Gender:Female

Posted 01 September 2023 - 08:03 AM

Ja, v redni. Občasno imajo akcijo, da so cca 3-4€ cenejši.
  • 0

#3484 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27062 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 03 September 2023 - 08:33 PM

Spet jaz s torto. :D
Delala sem bounty rezine/kocke z bloga Leaneen, samo da sem povečala količine in naredila kot torto, krema je res noro dobra.
Edino biskvit mi ni lih uspel, je bil čisto preveč zbit, pa sem res sledila navodilom, ampak njeni biskviti meni nikoli ne ratajo. Bom kar sledila staremu receptu 1 jajce, 1 žlica sladkorja, 1 žlica moke, ker je vedno puhast in vedno uspe. Če rabi kdo dobro kokosovo kremo, je to to.

 

Zaradi pritiska okolice sem sinoči spet spekla to kokosovo torto in izpopolnila recept, tokrat je še stokrat boljša, tako da če bo kdo kdaj iskal recept za kokosovo/bounty torto, je to to. :D

 

Delala sem 2 18cm torti; iz 4 velikih jajc, 3 žlic moke, 2 žlic kakava, 4 žlic mleka spekla biskvit (malo sem eksperimentirala z zgoraj omenjenim pravilom 1:1:1 in ga malo priredila. Najpomembnejši del je, da reeeeees dolgo stepamo rumenjake in sladkor, šele nato dodamo presejano žlico moke/kakava, žlico mleka, in tako naprej, na koncu pa previdno vmešamo še sneg iz beljakov), ga prerezala na pol in za vsako torto uporabila polovico. Za kremo sem zmešala 300-350g kokosa, pločevinko kondenziranega mleka (400ml), 500g mascarponeja in 200 ml stepene smetane. Biskvit sem samo malo namočila z mlekom, ker je bil že v štartu res mehak in puhast in božanski, čez dala kremo in torto polila s čokoladno glazuro (200ml smetane in 200g temne čokolade). Torta je noro dobra, kot gigantska ruska kapa, mehka in rahla in najbolj easy za nardit, po kosilu je dobesedno izginila v dveh minutah. 


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#3485 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10652 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 September 2023 - 08:21 PM

Coco, za kokos 300-350g imaš verjetno v mislih kokosovo moko ane?


  • 0

#3486 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27062 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 04 September 2023 - 08:43 PM

Ja, tisto grobo mleto (ne 'tapravo' fino mleto, ki se uporablja kot nadomestek pšenične moke).
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#3487 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10652 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 September 2023 - 04:25 AM

Ja ja, hvala. Ful se mi zdi veliko kreme pa še čokolada :)


  • 0

#3488 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27062 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 05 September 2023 - 07:17 AM

Ja, sej je, 2 majhni visoki tortici sem delala, magari preračunaj za svoj pekač. Čokolado komot zmanjšaš, po receptu je bilo 160g:160ml smetane, ampak se je meni zdelo, da bo glazura preredka in sem pol kar dodajala malo po malo in pristala na 200, je bilo maaaalenkost tumač.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#3489 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10652 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 September 2023 - 03:02 PM

Ful ne maram kokosa, ampak ko je v pravi kombinaciji, mi je pa bozansko, ce me kdo lahko razume. Lansko leto je frendica naredila vegansko (ojoj zame) kokosovo torto od Nigelle in smo celo zmazali v trenutku. Ta tvoja se mi pa tudi slisi njami.
  • 0

#3490 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17922 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 05 September 2023 - 03:08 PM

Men pa ta krema ful težka deluje. Jaz obožujem kokos. Krema mi je pa najljubša tista, ki se v mleku skuha zdrob ali moka in kokos.
  • 0

#3491 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22413 posts
  • Gender:Female

Posted 09 September 2023 - 09:36 AM

Coco, a želatino si tudi dodala v kremo, kot je v receptu?
Kondenzirano mleko imajo v večjih Sparih in Mercatorjih? Ne vem, če sem ga kdaj že videla.
Se odločam, katero torto bi naredila za svoj rojstni dan. Kako velik tortni pekač pa si imela, ko si prvič delala te Bounty rezine v okrogli obliki? Meni se ne da preračunavat, ker se bojim, da na koncu kaj zafrknem, ali pa pridejo neka čudna razmerja ven.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#3492 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27062 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 09 September 2023 - 10:14 AM

Meni se ta krema sploh ne zdi nekaj ultra težka, jasno je, da ni lahkotno osvežilna kot neka jogurtova s sadjem, ni pa niti ultra težka kot klasične maslene z 10 jajci in 500g sladkorja. :)

Marmelada, mislim, da sem imela prvič 26 ali 28cm pekač, ga nimam zdaj pri roki. Jaz sem tudi šla preračunavati, pa je bilo skorajda količinsko enako, kot v receptu in sem kar pustila. Pa sem potem tudi malo zaokrožila (če je v receptu npr. 350g kondenziranega mleka, v pločevinki pa 400, sem jasno dala not celo, tistih 50g ne bo naredilo neke razlike). Z želatino sem se prvič zafrkavala, ampak jo mirne duše lahko spustiš, samo smetana naj bo malo bolj čvrsto stepena, če se ti bo pa še vedno zdelo preredko, dodaj še kakšno žlico ali dve kokosa. Pri nas v Sparu je kondenzirano mleko v hladilniku pri jogurtih.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#3493 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22413 posts
  • Gender:Female

Posted 09 September 2023 - 07:53 PM

Coco, katero kondenzirano mleko si imela, si našla tistega gostega v pločevinki?
Jaz sem danes v treh trgovinah iskala to usrano kondenzirano mleko, v lokalnem Sparu, v velikem Mercator centru in v Hoferju. Nikjer ga nimajo. Samo tistega bolj tekočega, ki pa naj ne bi bil ok za to kokosovo kremo.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#3494 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27062 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 09 September 2023 - 08:25 PM

Jaz iskreno razlik med kondenziranimi ne poznam, vsakič sem uporabila tistega Nestlé v konzervi, Milch Mädchen ali kaj je že. Tega:
https://www.spar.si/...l-400g/p/606366
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#3495 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22413 posts
  • Gender:Female

Posted 09 September 2023 - 11:43 PM

Ja, tega sem edinega našla na spletu, ampak ga nikjer niso imeli, sem še uslužbenke spraševala. Edino v ta velik Spar nisem šla gledat, ker je bilo že pozno.
Spar ima še enega svojega v steklenici, Hofer pa enega v tetrapaku, ampak ta dva sta bolj tekoča, kao za v kavo bolj. Je Leaneen napisala, da s tem tekočim krema ne uspe.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#3496 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16960 posts
  • Gender:Female

Posted 17 September 2023 - 11:45 AM

Coco, meni pa iz napisanega sploh ni jasno, kako narediš biskvit na koncu, ne dodaš nič maščobe, s temi žlicami misliš razmerja ali tudi količinsko itd?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#3497 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27062 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 17 September 2023 - 12:03 PM

V bistvu oboje. :lol: Načeloma na 1 jajce dam 1 žlico sladkorja, 1 žlico moke, 1 žlico mleka. Če daš 6 jajc, to pomeni 6 žlic sladkorja, 6 žlic moke, 6 žlic mleka. Maščobe ne dodajam, niti je ne pogrešam, verjetno ne bo nič narobe, če dodaš žlico maščobe, pojma nimam. 🤷‍♀️ Zgoraj sem zapisala svoj impro recept - ker sem hotela kakavov biskvit, sem malo eksperimentirala in nisem dala 4 žlic moke, kot bi jih upoštevajoč razmerje morala (ker sem uporabila 4 jajca), ampak sem dala 3 žlice moke in 2 žlici kakava. :)
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#3498 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22413 posts
  • Gender:Female

Posted 17 September 2023 - 04:04 PM

Jaz sem včeraj naredila te Bounty rezine, v okrogli obliki, sem uporabila pekač za torto premera 26 cm. Biskvit sem naredila tak, kot je v receptu, nisem nič improvizirala. Je dobro, bom mogoče še kdaj naredila, zdaj ko vem, kje se dobi kondenzirano mleko. :lol:
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#3499 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25740 posts
  • Gender:Female

Posted 17 September 2023 - 08:26 PM

Ima katera easy recept za banana bread z ovseno moko? Čim manj sestavin, da N naučim.
  • 0

#3500 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17922 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 18 September 2023 - 07:08 AM

Jaz naredim kar od oka, mleko ali jogurt, jajca, ovsena moka ali kosmiči, banane, vinski kamen. 


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users