Jump to content


Photo

Maske za obraz


  • Please log in to reply
439 replies to this topic

#21 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 16 April 2005 - 09:11 AM

Ojla!!!!

Mene sam zanima če katera pozna kakšen recept za piling ki si ga lahko narediš doma.Jaz sem že dolgo nazaj mela enega pa ga ne najdem.Sama nerada kupujem izdelke v drogerijah ker se mi zdi vse skup umetno rajše si naredim sama doma če je le možno pa še bolj poceni me pride.

Hvala

Ines
  • 0

#22 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 April 2005 - 10:48 AM

Dobi sem ena knjiga z domačimi recepti za maske (malo mlajša kot tista, ki jo omenjaš - izdajatelj je Vale Novak). Drugače pa lahko narediš hranilno masko iz skute in medu.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#23 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 16 April 2005 - 12:30 PM

QUOTE(ines_packa)
Ojla!!!!

Jaz sem že kr dosti mask za obraz poskusla.Spomnim se da sem eno kupla v trgovin mislim da je bla iz morskih alg al pa gline.Drugač sem si pa sposodla eno knjigo pri prijatlci z naslovom Mala šola osebne nege.Je zlo stara knjiga ampak so notri nasveti ni recepti za maske in nego nasploh.Pa sem jih že par probala pa so mi kr ugajale.Sem pa slišala da mleko slabo vpliva na kožo.Me pa zanima smao kako pogosto je treba uporabljati masko za obraz?Jaz jo ponavadi 1x na teden.
Katera maska se vam zdi najboljša za mastno in občutljivo kožo?

Hvala

Ines

jst mam mastno kozo pa ful obcutljivo rolleyes.gif pa je mi je do zdj najboljsa od murnauers
  • 0

#24 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 April 2005 - 12:33 PM

Na kak način občutljivo kožo? Mastna pa občutljiva nekako ne gre skupaj.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#25 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 16 April 2005 - 01:40 PM

piling lahko narediš tako da v čistilni gel , ki ga uporablhaš dodaš zdrob, dobro zmešaš in naneseš na obraz.zelo poceni in nežna varijanta smile.gif
  • 0

#26 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 19 April 2005 - 08:09 AM

Ojla!!!

Tud jaz ne razumem kak mam lahk občutljivo in mastno kožo.Ker sem še mlada mam občutljivo kožo in morm ful pazit kaj si nanašam na obraz ker se mi hitro kaj vname ali kaj podobnega zato ne smem izbirat močnih izdelkov.
Nekaj me zanima Sunflower kateri zrdob moreš zmešat da dobiš piling - koruzni, pšenični...kak pogosto to nanašaš in kak dolgo pustiš na obrazu.

Hvala

Ines
  • 0

#27 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 19 April 2005 - 09:52 AM

probite masko iz mrvtega morja-ful kvalitetna,čist čist mal naneseš ker je bolj tekoča. običajno se jo da na obraz 1 krat na teden in pusti čim dlje tem bolje(piše 20 min,lahko maš tud 2 uri če ti paše) najbolš je še,če se posuši na soncu! no,če maš pa mastno kožo,pa daš masko 2 krat na teden gor. pa ful je zdrava...,sam ne vem,kje se jo da dobit? mislm,da sm vidla v dm v vrečkici tole masko sam je bla pri moških stvareh...,(k da ni za ženske,halo)
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#28 cool_girl

cool_girl

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 108 posts
  • Location:tu pa tam;P
  • Interests:vse po malem=)

Posted 04 May 2005 - 03:20 PM

ja jz sm to od mrtvega morja probala je kr v redu biggrin.gif
sam najraj pa uporablam jz manhattan clearface anti pickel maske wink.gif k je res supr skoz na vsake tok cajta, za lesk na obrazu pomiri pa deluje prot mozolem. tko da priporočam laugh.gif
  • 0

#29 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 04 May 2005 - 07:17 PM

QUOTE(cool_girl)
ja jz sm to od mrtvega morja probala je kr v redu

full prekrvavi kožo-pa fajn ga je uporabljat zaporedoma-ne sam enkrat in pol konc!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#30 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28936 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 19 June 2005 - 09:11 PM

mogoče mal mimo vprašanje, ampak me zanima, zakaj naj bi ble dobre maske za obraz. mislm, jasno mi je, da za kožo obraza, ampak na kak način delujejo in kako (pogosto) jih uporabljati? a lahko recimo izmenično en teden uporabim masko, en teden pa peeling? ali oboje v istem tednu, sam ne na isti dan (recimo masko ob sredah, peeling pa ob nedeljah)?

sploh pa pojma nimam, kero naj uporabim, če sploh? mam normalno kožo, vse preparate za nego kože mam tiste, ki so primerni za nego normalne kože.

hvala vnaprej za morebitne odgovore! wink.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#31 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 20 June 2005 - 08:48 AM

najbolj je če peeling in masko uporabiš na isti dan in to enkrat tedensko. ker s peelingom fino odstraniš odmrle celice da potem lahko učinkovine iz maske dobro prodrejo v kožo.
  • 0
lp, Martina

#32 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28936 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 20 June 2005 - 09:13 AM

martina, hvala lepa! wink.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#33 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 20 June 2005 - 09:51 AM

Martina,kolkrat pa daš lahko gor tisto masko,ki čišči in tisto,ki neguje?Razlike pa to(sj ubistvu je logično,sam vseen?),kera je bolj agresivna oz.močna, in kokrat no,lahko uporabljam katero od njiju?(a je maska iz mrvtega morja očiščevalna al negovalna?(kaj pa maska od nivee,proti stresu s kamilico,če poznaš?-je ta negovalna)
HVALA
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#34 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 20 June 2005 - 10:04 AM

Kolikor sama vem, se dobijo maske treh vrst ... čistilne, vlažilne in hranilne (to sem ravno zadnjič v eni reviji brala).

Čistilne so pač za očistit pore in so primerne predvsem za mastno ali mešano kožo.

Vlažilne so bolj za normalno in rahlo suho kožo, da jo lepo navlažijo.

Hranilne pa so za zelo suho kožo ali za starejšo kožo, da ji povrnejo določene snovi, ki jih taki koži primanjkuje.

Sicer je to moje laično mnenje, ampak tako si sama razlagam zadevo.

Pa pomoje ni dobro, da se maske uporabljajo več kot enkrat tedensko, razen če imaš več različnih in uporabiš npr. v ponedeljek čistilno in v petek vlažilno.

Če bi se naj maske uporabljale pogosteje, pa itak piše po navadi na embalaži. Npr. mojo glineno peel off masko sama na T predelu uporabljam 2-3X tedensko, ker je tako priporočilo proizvajalca.

Drugače pa sem na splošno mnenja, da ni preveč dobro kar naprej nekaj pacat po koži in je vrh glave dovolj, če se maska uporabi enkrat tedensko.
  • 0

#35 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28936 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 20 June 2005 - 11:20 AM

kupla sm si od balee multivitaminsko masko, ki je primerna za vse tipe kože. bom vidla, kako in kaj. čistilne nisem vzela, ker ma za to itak gel in enkrat tedensko peeling, hranilne pa ne nucam, ker nimam suhe kože.

ena mamina prijateljica ima tri različne vrste mask za obraz, zdej ne vem, kakšne, ampak uporablja en teden eno, drugi drugo itn., ker pravi, da edin tko pride do kakšnih rezultatov.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#36 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 20 June 2005 - 11:46 AM

lahko se uporabi na vsake tri do štiri dni recimo najprej čistilna ki je kar dost agresivna zato je res priporočljiva samo za mastne predele kože in po 3-4 dneh še vlažilna ali hranilna. rea predvidevam da je una iz mrtvega morja očiščevalna una s kamilico je pa 100% negovalna
  • 0
lp, Martina

#37 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 20 June 2005 - 02:00 PM

Ti dve maski - mrtvo morje in kamilica... od katerega proizvajalca pa sta?
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#38 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28936 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 20 June 2005 - 04:04 PM

QUOTE(Jenna)
Ti dve maski - mrtvo morje in kamilica... od katerega proizvajalca pa sta?


danes sem v dm vidla, da ma tut balea masko 'z mrtvim morjem' in kamilično, nivea ma kamilično, različno. AS sem pa pozabla prečekirat. oops.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#39 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 20 June 2005 - 04:19 PM

QUOTE(Jenna)
Ti dve maski - mrtvo morje in kamilica... od katerega proizvajalca pa sta?

men je mami kupla to mako mrtvo morje v jordaniji,vidla sm pa neki podobnga tud v dm-u na moškem oddelku (piše za moške blink.gif ) kamilico pa mam od nivee
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#40 leni

leni

    sramežljivec

  • Člani
  • 62 posts

Posted 25 June 2005 - 10:02 AM

Jaz uporabljam čistilno masko z glino od Freemana, čistilno masko od Avona z minerali mrtvega morja in vlažilno masko od Avona deževni gozd. Vse tri so mi odlične. Ko je koža zelo mastna uporabim prvo, ko je videti normalna, uporabim drugo, če pa imam občutek, da je žejna, pa uporabim tretjo. Vse tri zelo priporočam.
  • 0
Pozdravček, leni




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users