Jump to content


Photo

Pasemske vs. nepasemske živali


  • Please log in to reply
71 replies to this topic

Poll: Katerim dajete pri nakupu/posvojitvi prednost? (24 member(s) have cast votes)

Odgovor:

  1. pasemskim živalim (8 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  2. nepasemskim živalim (7 votes [29.17%])

    Percentage of vote: 29.17%

  3. vseeno mi je (9 votes [37.50%])

    Percentage of vote: 37.50%

Vote Guests cannot vote

#61 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 16 June 2011 - 01:45 PM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 16. 6. 2011 - 14:23) View Post

Sploh ne.... tudi rodovniški beagli imajo recimo takšne težave, kot jih ima moja Špela. Rodovnik še NI, garancija, da je žival zdrava. Je pa verjetnost večja.

Ja, seveda, ampak to so take bolezni, ki jih te pasme imajo oz. so večinoma gensko pogojene in se to vzame v zakup. Pri rodovniški živali to nekako pričakuješ, pri nerodovniški pa moraš pričakovat to in še kup drugih stvari. Rodovnik ti vseeno predstavljo določeno stopnjo varnosti. In če že plačaš za žival vsaj veš kaj dobiš. Eni kolegici so za rojstni dan kupili "čivavo", potem je pa ta "čivava" zrastla v psa 50cm plečne višine. lol1.gif
  • 0

#62 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 16 June 2011 - 01:47 PM

Točno to, če bi ta čivava imela rodovnik ne bi zrastla v psa 50cm plečne višine, in to je edina garancija ki jo nudi rodovnik.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#63 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25738 posts
  • Gender:Female

Posted 16 June 2011 - 01:50 PM

all I can say is: IPB Image
  • 0

#64 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 16 June 2011 - 01:52 PM

Ah to je zelo pogosto pri "čivavah"... wink.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#65 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 16 June 2011 - 01:54 PM

Ja, to itak, ampak ob prevzemu je žival zdrava, ker je še veterinarsko pregledana, testirana, cepljena in ne vem kaj še vse. In če tega ni, verjetno ni rodovnika, zato je to neka garancija, da dobiš zdravo žival.
  • 0

#66 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 16 June 2011 - 02:01 PM

Niti ne no.. rodovnik ti zagotovi ustrezanje značilnostim pasme in zmanjšano verjetnost dednih bolezni (in samo dednih!), kar sem prej omenila, in kar pove primer te čivave ki si jo ti omenila.
In morda kvečjemu kaže na to da je žival dobro oskrobovana, nikakor pa ni zagotovilo da bo zdrava.
No over & out. laugh.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#67 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 16 June 2011 - 02:02 PM

Velik stvari/bolezni se pokaže kasneje in se ne vidi vsega že pri mladičih, tako, da če je pes/muc zdrav pri 3h tednih ko gre k veterinarju na cepljenje še nič ne pomeni, tako da tvoja teorija nima glih dobrih argumentov biggrin.gif In strinjam se s Sarah, rodovnik je garancija samo za to, da bo čivava res zrastla v čivavo in ne v pinča.
  • 0

#68 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 16 June 2011 - 02:04 PM

wink.gif
QUOTE(Plain Jane @ 16. 6. 2011 - 14:54) View Post

Ja, to itak, ampak ob prevzemu je žival zdrava, ker je še veterinarsko pregledana, testirana, cepljena in ne vem kaj še vse. In če tega ni, verjetno ni rodovnika, zato je to neka garancija, da dobiš zdravo žival.

QUOTE(Plain Jane @ 16. 6. 2011 - 14:18) View Post

Seveda ni rečeno, da z rodovniško živaljo kasneje ne more bit popolnoma nič narobe, ampak je verjetnost veliko manjša.

No, obrnite se na strokovnjake, ki se s tem ukvarjajo, jaz itak nimam pojma. laugh.gif
  • 0

#69 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 16 June 2011 - 02:06 PM

Ma ne sej.. jaz sem tudi ZA rodovnik, in imam rodovniškega psa doma. Ampak pač.. hotela sem razčistit določene stvari. Pogosto folk misli da čim vzamejo psa z rodovnikom je pa zdaj to garancija za vse možne stvari. Not.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#70 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 16 June 2011 - 02:14 PM

Te strokovnjaki na raznih forumih so itak že zdavni zgubil zdravo pamet če mene vprašaš. Njihovi argumenti zakaj rodovniško mačko so mi bli jasni samo v primeru, ko si želiš mačko vozit na razstave in pobirat kolajne. Za vse ostale primere pa niso mel enega tehtnega argumenta zakaj ne bi zastonj vzel mačko iz zavetišča, ki je prav tako ob prevzemu pregledana, s/k in cepljena. Vse kar so znal rečt je, da s tem podpiraš nenadzorovana legla...so what? Alpa da podpiram folk k služi na račun mačk in lahka do 5000eur dobi na eno leglo...hvala lepa, takim je očitno zelo velik do denarja.
Skratka, jst sm hotla sam rečt, da ljudi ne bomo spremenil in da nenadzorovana legla bojo vedno...ne glede na to a jih bo kdo vzel al ne.
  • 0

#71 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 16 June 2011 - 06:14 PM

Men gre pa na živce to posiljevanje z zavetišči in da si avtomatsko brezbrižen, domišljav in slab človek, če je ne vzameš na vsako silo v zavetišču. rolleyes.gif Poleg tega smo pa že omenjal odnos nekaterih v zavetiščih in ob takem te vse mine.
  • 0

#72 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 16 June 2011 - 06:27 PM



Kar se tiče zavetišč - čedalje bolj se mi na podlagi videnega in raznih zgodb dozdeva, da tam ne delajo
ravno največji ljubitelji živali, predvsem pa večinoma nimajo pojma o živalih in njihovih potrebah.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users