Jump to content


Photo

Dodat askorbsko kislino v domačo kremo


  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1 tyna

tyna

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 170 posts

Posted 13 November 2008 - 04:43 PM

Zanima me, ce je smiselno dadat nekaj gramov 100% askorbinske kisline v npr. nocno kremo? Vem, da nekateri si kopujejo 100% vitamin c in ga pomesajo z manjso kolicino vode in si ga pol nanesejo kot tonik na obraz(za vsak nanos si to znova neredijo), za izboljsat stanje por oz. ogrcev.
  • 0
Solo l'obbedienza dà il diritto a governare.

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 November 2008 - 05:34 PM

Zakaj pa ne. Vitamin C je antioksidant. Ti ga pa priporočam raje v maski - zmešaj si glino, vitamin C in zeleni čaj, pa maš super odlično masko za problematično kožo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 13 November 2008 - 05:44 PM

Za moje pojme je tale koncentracija kisline previsoka in zaradi napačnega Phja lahko nastane alergična reakcija. Mogoče bi dodala pikico te zadeve, ampak se mi še pametnejše zdi preprosto kupit kvalitetno kremo, ki bo 100% odgovarjala koži.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#4 tyna

tyna

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 170 posts

Posted 13 November 2008 - 05:47 PM

U super hvala!!! oops.gif

A ja, ce koga slucajno zanima: Askorbinsko kislino se, da dobit v DM-ju. In sicer v obliki praha, v 100gr pakiranju, 100% askorbska kislina. Cena je ful nizka, in sicer neki pod 2 eura.


Sicer pa je logicno, da si clovek ne gre dat 100% askorbinsko kislino na kozo:S ....Sicer ima ascorbska kislina preblizno 2.5ph-ja, in itak ce ga zmesas z neko drugo snovjo, ki ima visji ph, se ta kislost iznici.
  • 0
Solo l'obbedienza dà il diritto a governare.

#5 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 13 November 2008 - 06:19 PM

Ja, sam če nisi lih kemik al pa dobr poučen o teh zadevah, še vedno ne veš kakšno ph stanje nastane na koži, pa čeprav z dobršno mero primešane vode.
Jaz tudi ne vem, kok je to pametno- vsaj dokler ne veš res pravga razmerja.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#6 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 13 November 2008 - 06:32 PM

Jaz si 100% naravni vitamin C včasih vmešam v glino, kot masko. Bolj zaradi boljšega občutka. laugh.gif
  • 0

#7 tyna

tyna

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 170 posts

Posted 13 November 2008 - 06:45 PM

Itak je fajn, da ves kaj delas. Sam ascorbiska kislina je se manj kisla od npr. limoninega soka(2,4).
Vemo pa, da marsi kdo ga uporablja kot astringent(za manjsanje por) na kozi. Ergo= ze ce das npr. v kozarcu vode en četrt grama askorbske kisline, bos to kislost cist iznicu( naprimer acqua pura=distilirana voda ima ph 7).

Tako, da je res, da treba vedet kaj se dela, sam je malo pretirano bit tok prestraseni zaradi tega ph-ja vitamina c, ko je limona bolj kisla, Pa tisti ki uporabijo limono na obrazu je dajo dosti vec kot npr. pol grama. In ce zmesamo 1 gram vitamina c v glinasto masko, bo ta ph dosti visji in ne bomo imeli problem nizkega ph.

Pa ni, da kr se vitamin c klice askorbinska KISLINA je ta bolj kisel oz. ima nizji ph kot npr. limona.
PH JE VEDNO PH......To me spominja na vprasanje: Kaj je tezje: Kilo kruha al kilo zeleza???

Se drug primer= Ph od coca cole je 2.5, to pomeni ,da je coca cola isto kisla kot ascorbinska kislina.


No, vsak, se samostojno odloci kaj bo naredil tako da lahko mirno spimo:)


Sem dobila se en zanimiv clanek=http://beautynews.blogosfere.it/2007/06/vitamina-c-pura-un-miracolo-per-il-viso.html
Zal je v italjanscini, sam ce prevedem bistvo clanka=
-Raziskave so dokazale, da za kozo vitamin c ni tok koristen ce ga pojemo temvec je bolj ucinkovit, ga lokalno nanesemo na kozo.
-obstaja v prodaji veliko krem ki vsebujejo vitamin c, samo zal niso dosti ucinkovite, ker vitamin c slabo prenasa druge sestavine. Konzervansi, cetudi naravni, unicijo ze tisto majhno koncentracijo vitamina c, ki ga nekatere kreme vsebujejo.
-glede uporabe pa pise, da naj bi se uporabljalo cit vitamin c. In baje da se ga doda malo(ne pove tocno kolko) v dveh prstih mineralne vode, in se ga nanese kot tonik.
-Neke ameriske univerze so dokazale, da taka uporaba(kot smo prej opisali) askorbske kisline, ima tako antioksidantno moc, da zadostuje za tri dni.
-Rezultati take uporabe askorbske kisline so= Kozo je bolj čvrsta, bolj gladka in bolj enakomerna.
  • 0
Solo l'obbedienza dà il diritto a governare.

#8 tyna

tyna

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 170 posts

Posted 24 November 2008 - 10:06 AM

Zanimiv članek, vreden ogleda=

http://lifestyle.ena....asp?ClID=29864
  • 0
Solo l'obbedienza dà il diritto a governare.

#9 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 13 December 2008 - 04:25 PM

QUOTE(Plain Jane @ 13. 11. 2008 - 18:32) View Post

Jaz si 100% naravni vitamin C včasih vmešam v glino, kot masko. Bolj zaradi boljšega občutka. laugh.gif


Kje ga pa kupiš ?

  • 0
Viens, reste ici!

#10 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 16 December 2008 - 02:34 PM

QUOTE(tyna @ 13. 11. 2008 - 17:47) View Post

Askorbinsko kislino se, da dobit v DM-ju. In sicer v obliki praha, v 100gr pakiranju, 100% askorbska kislina. Cena je ful nizka, in sicer neki pod 2 eura.


Hm, 2€? Kar sem jaz gledala je bilo 7€...
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#11 tyna

tyna

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 170 posts

Posted 16 December 2008 - 09:08 PM

Ne,ne!!! Tako je kot sem rekla!!! 100%.
Znamsa askorbinske kisline , pa je znamka od dm-ja. Je pac njihova znamka.
Ce ne najdes, prasaj trgovko, za 100% vitamin c, v prahu, njihove znamke.
  • 0
Solo l'obbedienza dà il diritto a governare.

#12 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 17 December 2008 - 12:52 PM

^ Aha, v redu, ne se razburjat.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#13 tyna

tyna

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 170 posts

Posted 19 December 2008 - 05:05 PM

Sej se ne:D Sam pojasnjujem:)
  • 0
Solo l'obbedienza dà il diritto a governare.

#14 lepavila

lepavila

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts

Posted 27 December 2008 - 10:37 AM

Men, je ta reč v preteklosti ful pomagal pri ogrcih:$
Namreč, sem imela kožo, ki je bila bolj masna oz. nečista.
Ker živim blizu Avstrije, govorim, še kr dobro nemško in torej redno obiskujem nemške forume, saj pri njih je na voljo veliko več izdelkov, ker je pač večji trg.
Tam sem slišala marsikoga, ki je hvalil askorbinsko kislino, zaradi njenega efekta pri nečisti koži.
Tako, da sem se odločla, da bom probala! laugh.gif
In res, po kaksnem mesecu uporabe, je bila koža vidno manj nagnjena k ogrcam!! Res sem bila(in sem) zadovoljna z tole reč.
Od takrat naprej, jo redno uporabljam.
Uporabljam pa jo takole: na vatko za odstanjevanje make up-a zlijem mal tonika za obraz in pol dodam se čisto malo( res majhna količina) askorbinske kislina v prahu(100 procentna). Z vatko se namazem po obrazu in to je tud vse.biggrin.gif
To operacijo ponovim 2 na teden, saj baje pogosteje ni fajn in v vsakem primeru naj bi askorbinska kislina, ki je nanašena na tale način, zadostovala za tri dni(tako, naj bi kazale raziskave..... to velja, glede učinka antioksidanta).


POMEMBNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Veliko krem na vliko reklamizira vseebnost vitamina c!!! Morem omenit, da večina oblik v katerih je lahko vitamin c, se ne morajo prebit skozi kožo, torej NIMAJO NOBENEGA EFEKTKA, če jih nanesemo na kožo....kvečjemo bi pomagalo, če jih bi pojedli:S:D
Različica, ki jo koža absorbira, je L-askorbinska kislina.[i][u]
Pa vedite, da če kupite, dražje oblike(beri zanmke) take oblike vitamina c, te verjetno ne bodo nič boljše kot cenejše oblike( višja cena ne pomeni nujno višja kvaliteta); Če hočete izvedeti, kaj je boljše, morete gledat različne stvari, kot naprimer absorbitsko številko, ki je napisana na pakiranju vsakih vitamin( pogledaš na škatlo, pa pol na natu:)), pa boste vidli, v kakšni meri se določena snov absorbira v organizem.
Osebno uporabljam čisto askorbinsko kislino od DM-ja( tudi ta je v L-askorbinska kislina obliki) in mi res ugaja, pa še poceni je:)

Ps=
Dermokozmetika pozna se dve aktivni sestavini v kateri je bila izolirana askorbinska kislina, in sicer=
Magnesyum Ascorbyl Phosphate( to obliko se ponavadi uporablja za beljenje koze oz. za odstranjevanje madezev na kozi) in
Ascorbyl palpitate( ta oblika, pa se uporablja samo kot antioksidant).
Ce krema( al tonik, fluid, skratka katero koli obliko), ne vsebuje( v INCI) eno od navedenih oblik vitamina c, pomeni, da tale krema ne bo imela nikakršnega vpliva na vaši koži oz. bi lahko celo poslabšala stanje vaše kože.
Vitamin C v obliki, L-askorbinska kislini, je najbolj aktivna oblika SAMO če ga vspemo vmešat z določenimi snovmi na katerih se veže; ponavadi se veže to obliko z silikoni al pa s retinolom( ergo vitamin A); to zato ker ta oblika ni topna v maščobi in torej ob nanosu ne uspe prodret pod kožo.
Vitamin A , zaradi njegove značilnosti, da je rahlo dražeč, omogoča lažjo absorbcijo L-askorbinske kisline.
Toda, retinol, ni priporočljiv v poletnih dni, saj koža lahko postane bolj občutliva( pa se slabše brani UVA in UVB žarkov, čeprav vitamin C ima ravno nasproten učinek, saj ščiti kožo pred UVA in UVB žarkov:))





Upam, da sem komu pomagala:)
  • 0

#15 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 27 December 2008 - 12:03 PM

QUOTE(Ana @ 13. 12. 2008 - 16:25) View Post

Kje ga pa kupiš ?

Sori, šele zdele vidla. Mami ga kupuje pri eni homeopatinji.
  • 0

#16 lepavila

lepavila

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts

Posted 27 December 2008 - 12:56 PM

Pa še neki=

Veliko krat zasledimo, da piše, da če neka krema, ki vsebuje vitamin C porumeni, je ne smemo več uporabljati, saj je oksidirala in zato ima ravno nasprotni učinek kot, bi ga sicer imela!!!
To drži, vendar proivajalci tovrstnih krem, so začeli dodajat druge vrste antioksidantov, ki preprečijo porumenelost kreme in zatorej, vi lahko imate , že oksirano kremo, katera škodi vaši koži, brez, da bi to vedeli.
Edina možnost, da se temu izognete, je redna priprava uporabljenih preparatov, saj samo tako, lahko sklepate, če je vitamin C že oksidiral ali ne!
  • 0

#17 Morska

Morska

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 260 posts
  • Location:Obala

Posted 08 January 2009 - 03:49 PM

uf tale tema je pa prava mala znanstvena razprava. komaj sem se presopihala skozi biggrin.gif .
če smem prašat punci, ki se očitno ful spoznata, za kako praktično dpolnitev.

torej, če sm prou razumela, je vitamin C v obliki L-aksorbinske kisline dobrodošel za mastno-nečisto kožo? ali je lahko za občutljivejpo kožo oz manj mastno dražeč? v smislu izsuševanja, rdečice, da bi kaj peklo itd. Namreč enkrat sem si naredila neko "masko" oz obligo s pol šumeče tabletke aspirin plus c pa je bilo kar hudo, na čiščenje in lepšo kožo se mi ni zdelo, da ima ne vem kak efekt, zato tega postopka nisem ponavjala. Zdej pa ne vem, katera sestavina notri mi je bila auch.
Vitamin C (o čemer tu govorimo mislim) kot antioksidant je verjetno koristen za vse vrste kože, da polovi proste radikale, ki upočasnjujejo staranje na splošno pa poživijo kožo, zgleda mlajša, čvrstejša in bolj zdrava. To drži?

glede praktičnosti je najboljša in najcenejša izbira kupit tole v DM-u in si jo vsakič sproti vmešavat v NEmastne produkte, torej ne kreme ampak recimo maske ali tonike. ker se vit. C topi in absorbira v nečem nemastnem - se pravi vodnem. Driži?

kakšna je min in max količina prahca (z mineralno vodo npr.) na kožo, da ima učinek a ni predozirano? a piše kaj o tem na embalaži, ima kakšna navodila?

Koliko je ta Vit c - L-aksorbinska kisl. kaj agresiven do kože okoli oči, ki ima potencialno največ gubic, a je tudi najnežnejša in najbolj občutljiva?

najlepša hvala za odhovore. moja koža pa ni zelo problematična - nekje normalna do mešana z občasnimi malimi mozoljčki in ogrci, ter nekaj razširjenimi porami. do agresivnih izdelkov se hitro odzove z izsušeno povrhnjico in večjim luščenjem.

  • 0

#18 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 08 January 2009 - 04:38 PM

Tole sem probala včeraj po navodilih lepevile. Dala sem čisto minimalno količino prahu na blazinico vlažno od tonika. Po 20 minutah pa sem se namazala še s kremo. Lahko rečem, da imam danes kožo gladko. Čez tri dni spet probam. Bom videla kako se bo obneslo na dolgi rok.

Na embalaži ni nobenih navodil, ker je ta C vitamin, ki se ga kupi v DM, namenjen za konzumiranje (sem ga tudi kupila s tem namenom). Jaz dajem en mini ščepec na blazinico. K luščenju sem zelo nagnjena, ampak od včeraj nimam nič bolj suhe kože.
V kolikšno količino mineralne vode bi pa ti to dajala? Se mi zdi, da je takale priprava sproti še najbolj praktična.

Okoli oči tega ne dajem. Samo na čisto spodnji del, kjer se mi delajo smejalne gubice down.gif

Glede ostalega ti pa težko pomagam.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#19 Morska

Morska

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 260 posts
  • Location:Obala

Posted 08 January 2009 - 04:59 PM

Podgana hvala (joj kakšen nick).
Ja isto, mal mineralne vode tolk da ni pač prahec suh - recimo tko kot daš tonik.

No to glede luščenja in sušenja me je zanimalo. Poročej še kej, kako se ti bo koža obnašala. Rdečice in drugih reakcij al pa da bi skup vleklo, al pa srbelo, peklo, .. tega tut nič ni blo?
  • 0

#20 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 08 January 2009 - 05:02 PM

Ne, rdečice, srbenja, zategovanja ni bilo. V bistvu imam danes bolj enakomeren ten kot včeraj. Bom poročala smile.gif
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users