Jump to content


Photo

Epiduralna anestezija


  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#1 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 09 October 2008 - 08:11 PM

Zanima me vaše mnenje! Najverjetneje ste že slišale za epiduralno anestezijo, in tudi če še ne razmišljate o družini, najbrž imate mnenje o njej. wink.gif

Danes sem namreč obiskala prijateljico, ki je pred kratkim rodila z epiduralno, pa je rekla, da je bilo tako, kot bi šla na kavo. biggrin.gif

Po drugi strani v teh šolah, v kateri te pripravljajo na porod, epiduralno močno odsvetujejo.

Kaj mislite, bi se odločile za porod z epiduralno ali za naravni porod?

Jaz pravim: Drugs? woot.gif

Yes please.

Malo heca, hočem pač povedati, da sem ZA, in da se bom odločila zanjo ko/če bom noseča.

INFO: KLIK
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#2 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10639 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 October 2008 - 08:16 PM

Analgezija, ne anestezija wink.gif

Jaz se ne bi odločila za to. Porod bi hotela izkusit takšnega kot je.
Sicer pa to govorim zdaj, če bom kdaj tik pred porodom, bom mogoče govorila drugače, nikol se ne ve. smile.gif
  • 0

#3 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 09 October 2008 - 08:18 PM

Frida, na linku piše anestezija. smile.gif Naslov članka je takšen.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#4 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10639 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 October 2008 - 08:19 PM

Aja?
Oprosti. Vedno sem slišala/brala o analgeziji. oops.gif skjuzmi.

  • 0

#5 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 09 October 2008 - 08:28 PM

Brez tega sploh ne grem rodit.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#6 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 09 October 2008 - 08:28 PM



Absolutno ZA.

Se pa vse več žensk odloča tudi za porod pod narkozo + carski rez.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#7 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 09 October 2008 - 08:39 PM

Obvezno epiduralna. Porod je lepa izkušnja šele, ko zraven ne umiraš od bolečine. Včasih so zobe s kladivom ven tolkli, dandanes nihče več doživeti te čudovito naravne izkušnje...
  • 0

#8 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10639 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 October 2008 - 08:42 PM

QUOTE(Fluffy The Stud Eater @ 9. 10. 2008 - 21:28) View Post



Se pa vse več žensk odloča tudi za porod pod narkozo + carski rez.



To mi je pa sploh trapasto! Carski rez je za izredne situacije, ne pa za nečimrnost.
  • 0

#9 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 09 October 2008 - 08:46 PM

Tudi jaz sem za droge. Če bi blo po moje, bi partner rodil whistling.gif Že itak je dost zajebancije 9 mesecev, da bi pa sedaj še izkušala "lepote" trganja lule? Ne hvala.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#10 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10639 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 October 2008 - 08:47 PM

QUOTE(Katrin @ 9. 10. 2008 - 21:39) View Post

Obvezno epiduralna. Porod je lepa izkušnja šele, ko zraven ne umiraš od bolečine. Včasih so zobe s kladivom ven tolkli, dandanes nihče več doživeti te čudovito naravne izkušnje...


Primerjava se mi ne zdi na mestu.
Katrin, a ti si že mamica? Sej slišim od kolegic, da ful boli, ampak kljub temu se mi zdi to ena stvar, pri kateri bi bila rada zraven 100% s svojim telesom.


QUOTE(Fluffy The Stud Eater @ 9. 10. 2008 - 21:28) View Post

Se pa vse več žensk odloča tudi za porod pod narkozo + carski rez.

To mi je pa sploh trapasto! Carski rez je za izredne situacije, ne pa za nečimrnost.
  • 0

#11 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 09 October 2008 - 08:53 PM

Carski rez mora predpisati doktor, če je mamica ali dete v nevarnosti. Dvomim, da bo kak doktor šel to delat na željo mamice. Nenazadnje je tu operacijska ekipa in nekaj denarja od zavarovalnice.

@Frida, ne. Ampak nič bat, moje telo bo vseeno poleg in jaz z njim. Moja čudovita izkušnja bo trajala celo življenje, ne par bolečih ur v porodnišnici.
  • 0

#12 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 09 October 2008 - 08:55 PM

Saj tudi pri takozvanem naravnem porodu, brez epiduralne, te našopajo z sredstvi proti bolečini, le da je pač njihov efekt slabši.

Jaz bi probala brez, če bi blo pa prehudo mislim da ne bi smelo bit prepozno za vstavljanje (to mislim recimo tik pred porodom, ne tam že vmes med potiskanjem).

Carskega reza "kar tako" pa ne odobravam.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#13 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 09 October 2008 - 09:25 PM



Carski rez "kar tako" se odobrava (vem iz konkretnih pričevanj) - in tudi ne vem, zakaj se na koncu koncev ne bi.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#14 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 09 October 2008 - 09:38 PM

Ne vem, če ne lažje prenašam idejo o pol metra dolgem, 20 cm širokem otroku, ki potuje skozi mojo tamalo kot pa rezanje v moj trebuh...
  • 0

#15 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 09 October 2008 - 09:51 PM





Jaz definitivno lažje prenašam idejo, da sem pod narkozo... laugh.gif



  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#16 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 09 October 2008 - 10:48 PM

Vem da se daje "kar tako", a to nis talna praksa, sploh pa je to recimo težje zrihtat pri nas.
Meni preprosto ne diši ideja, da bi me kakorkoli rezali in sploh na nekih mestih, kjer poteka ogromno mišičnega, živčnega in žilnega tkiva, meni se to ne zdi primerno, oz. zame porod (pravzaprav strah pred bolečino poroda) ni pravi razlog za tovrstni poseg.
Po drugi strani je pa to zdaj nek trend, ko so ga uveljavile še dodatno Britni, Kristina in ostale kure.
Raje ga stisnem po pravi poti ven, pa jo odnesem z nekimi manjšimi "operacijskimi popravki".
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#17 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 09 October 2008 - 11:04 PM



Vsaka pri sebi najboljše ve, če je to zadosten razlog ali ne. Saj vem, da se nekaterim zdi to nepotrebno in morda tudi smešno ... meni se ne. Enim se zdi tudi EA smešna, ker pač je tudi čar poroda to, da čutiš bolečine. Meni ne. ;-) Zame bi bilo najbolj ugodno, da me uspavajo, ga izrežejo in konec. In če bi imela možnost, zakaj pa ne! Mamice imajo pač vedno prav! laugh.gif Mene bi bilo pravzaprav strašno strah poroda ... pa npr. kot ti malo lulo vrežejo, pa četudi minimalno ... ker sem že poslušala jamranja, da te to dooooolgo po porodu še prav svinjsko boli/peče.
Aja, da pa je to trend med celebrities, pa nisem vedla.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#18 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25738 posts
  • Gender:Female

Posted 10 October 2008 - 06:12 AM

Porod je čisto odvisen od ženske do ženske. Bratova punca je rodila 3,5 urah, moja teta v 4 urah.

Teta mi je rekla: se spomniš, ko so te jajčniki bolel najbolj v življenju? To bolj boli! Nč razmišljat, vzem epiduralno.

Tako da načeloma sem za epiduralno, ker nočem še enkrat v polni meri izkusit menstrualnih bolečin biggrin.gif hahaha

Kar se pa tiče carskih rezov. Če sta otrok in mati v nevarnosti OK. Vse ostalo je en navaden bullshit. Če si se že odločila za otroka, ga rodi po naravni poti! Že tako ali tako me ful moti, da se nosečnost dandanes obravnava kot bolezen. Mamico enkrat malo zašpika in puf, že je na bolniški za 4 mesece. Poznam tudi take, ki so si težave izmislile, ker se jim ni dalo delat pa so šle na bolniško. Packe!
  • 0

#19 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 10 October 2008 - 07:05 AM

No,jaz se kar strinjam z nekaterimi.
Ne vem točno,če bi si sploh upala zanosit če ne bi blo epiduralne,ker pač sem zajc in že to da mi bo trebuh zrastel mi je ful fobija,ker mi je pač zdaj ko je lep bolj všeč,kot pa potem,ko mi bo mogoče šlauf ostal,ali pa bom zaradi sestave kože strijasta kljub nenehnemu mazanju s kremami.Ampak dobro,to ni pene,če ne bo strij se da vse popravt.
Da bi pa rojevala z bolečinami?ma svaka čast moji mami,porod je trajal ohoho časa..Sicer ne vem od kje do kje se to šteje,ampak meni je rekla da 18 ur. Poleg tega sem bla en teden čez rok in na koncu so ji itak dali umetne popadke,ker sploh nisem hotla ven.
Sestro je pa iztisnila v 4 urah.
Vsekakor ji je bilo obakrat žal da je noseča,tik ob tem ko je trpela bolečine.Bla je tud dost šivana.
Ena kolegica je šla rodit brez epiduralne,niti ni dala otroka za downow sindrom pregledat (oz zarodka) niti nč (kaj čmo,eni so neodgovorni), no po porodu je rekla da rajš crkne ko pa gre še enrkat čez to (sklepam da brez epiduralne nikoli več)....

Jaz sem za vse mogoče droge,samo da ni bolečin. Ko mi zobarca samo reče,da mi bo kaj po zobu šarala se takoj dogovoriva za injekcijo.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#20 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5730 posts
  • Gender:Female

Posted 10 October 2008 - 07:10 AM

o tem še nisem razmišljala. ampak kakor so mi razlagale prijateljice, ki so šle čez to: carski rez ni šans, ker je to operacija in si potem še bolj iz pogona. en teden v bolnici, še kihneš težko. (ena moja prijateljica je rodila prvič s carskim rezom, drugič pa popolnoma naravno in pravi, da če bo še kdaj bo spet naraven porod).
druga prijateljica je pa pred porodom hodila na akopresuro (zdravniki tega sicer ne priznavajo, zavračajo pa ne), s katero se dolžina poroda skrajša baje za dve uri (spet vse nepreverjeno, ampak saj vemo kako je z zgodbo o tem v kaj verjameš in ti je lažje). rodila je v parih urah, brez problema. rekla je samo, da so najhujši popadki primerljivi z zelo močnimimenstrualnimi bolečinami. iz bolnice je prišla v treh dneh, vsa fit.
moja mami je mene rodila v treh urah. tudi brez problema.

je pa seveda odvisno od ženske, kako se pripravi na porod, kako prenaša bolečino,...
epiduralna pa je itak samo sredstvo proti bolečinam v hrbtenico ali ob hrbtenico, ki se uravnava. (moji babici so jo hiteli nardit zaradi kroničnih bolečin v hrbtenici zaradi starostnega posedanja diskov). problem je samo, ker v sloveniji ni razširjena. delajo jo v postojni, v ljubljani pa samo, če imaš srečo in je takrat prisoten anesteziolog (podatki stari kakšno leto, dve, mogoče je sedaj drugače).

  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users