Jump to content


Photo

Prijateljstvo


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 *Destiny*

*Destiny*

    sramežljivec

  • Člani
  • 48 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 24 September 2006 - 06:18 PM

Najprej pozdrav vsem, ki ste si uzeli čas, da preberete moj post. Imam problem, ki me žre že kar nekaj časa zato prosim za vašo pomoč. Namreč pred 3mi leti sem spoznala prijateljico s katero sva bile sicer popolnoma različne vendar sva se hitro ujele. Skupaj sva tičale cele dneve si popolnoma zaupale, druga za drugo bi naredile use. Nisem še imela take prijateljice. Pred letom dni sva obe2 zamenjale fanta in z njima sva se obe zelo spremenile, jaz sem se zresnila stvari ki so mi bile učasih smešne mi gredo zdaj na živce ipd,... ona pa je postala sebična, začela je početi stvari brez oziranja na druge, samozavest ji je zrasla do nebes, kar me je še posebno motilo saj ne maram da mi nekdo soli pamet če o nečem nima pojma... saj veste kaj mislim ane? Uglavnem, odločila sem se da preneham govoriti z njo na čisto miren način brez kreganja in zamer. Povedala sem ji da se zavedam da sva se spremenile, da mi pije energijo, da sem ob njej živčna in da se zaradi tega krha tudi moj odnos s fantom ker sem po domače povedano tečna ko pridem domov iz šole, da predlagam da pač prekineva najin odnos ter da če ima kakršnokoli drugo idejo kako popraviti odnos nej prosim predlaga. In je ni imela, jaz pa tudi ne. Ne morem zahtevati od nje in od sebe da se spremeniva, tako da zdaj je med nama tišina. Minilo je pol leta in sem brez pravih prijeteljic ker redko kateri osebi res zaupam. Pogrešam jo, čeprav vem da se stanje pri obeh še ni spremenilo. Velikokrat me prime da bi šla do nje in se poskusila kaj zmenit samo res nevem kaj naj rečem? Ali je sploh pametno,da kaj poskusim? Res nevem in zato prosim za nasvet.

Hvala
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 24 September 2006 - 06:30 PM

Imela sem podoben primer s svojo prijateljico. Bivšo. Že vedno se je obnašala superiorno, ampak to me na začetku ni motilo. Potem mi je pa začelo presedati in sem se nehala družiti z njo.
Če te kakšna njena lastnost tako moti, da je ne moreš prenašati, potem je bolje, da sploh ne vzpostaviš več stikov z njo.
Lahko jo pa kdaj pokličeš, da se dobita na pijači in poskušaš ponovno vzposataviti kontakte. In tam boš videla ali se je kaj spremenila ali ne.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 24 September 2006 - 06:41 PM

tut jaz mela tak problem
mogoče nisma ble najboljše prijateljice sma ble pa zlooo dobre, tko da se večkrat za dost časa umaknem od nje, morem se mal spočit, pa se potem čez neki časa spet zbližama, čeprav mislim da se zdej vedn bol oddaljujema in nevem če boma še pršle tko skup kot sma
dvomim
ampak takšno je pač živlenje
sostvari ki jih ne prebavlam več in sem nekoč jih

  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#4 *Destiny*

*Destiny*

    sramežljivec

  • Člani
  • 48 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 24 September 2006 - 06:43 PM

QUOTE(sonchika @ 24. 9. 2006 - 19:30) View Post

Lahko jo pa kdaj pokličeš, da se dobita na pijači in poskušaš ponovno vzposataviti kontakte. In tam boš videla ali se je kaj spremenila ali ne.


Se videvava vsak dan v šoli, imava skupne prijatelje ipd,... ampak se ignorirava. Izgleda pa da ni bistvene spremembe razen to, da je zgubila večino prijateljic in tudi sošolci in znanci se je izogibajo.
  • 0

#5 žeula

žeula

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1613 posts
  • Location:~¤~¤~¤~

Posted 24 September 2006 - 09:15 PM

Če ti je še zmer do prijateljstva z njo, potem je ne ignorirej, ko se srečata. Ni treba, da jo napadeš z vsemi kako-se-imaš vprašanji, ampak jo nejprej samo pozdrav in potem, ko boš vidla reakcijo, ukrepej naprej. Če bo pa fit bek negativen, pa pejt naprej. Sej ni edina na tem svetu! wink.gif
  • 0
Vedno sem čutila, da je trenutek, ko se zjutraj zbudiš, lepši od vseh 24 ur. Misliš si, da se lahko zgodi karkoli. In dejstvo, da se to skorajda nikoli ne zgodi, sploh ni pomembno. Možnost vedno obstaja.

#6 veselasmrketa

veselasmrketa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 168 posts

Posted 25 September 2006 - 10:19 PM

jaz sem imela v življenju do zdaj zelo malo prijateljev a zelo dobre
  • 0

#7 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 26 September 2006 - 09:46 AM

QUOTE(veselasmrketa @ 25. 9. 2006 - 23:19) View Post

jaz sem imela v življenju do zdaj zelo malo prijateljev a zelo dobre


pomembna je kvaliteta ne kvantiteta ane wub.gif kiss3.gif kiss1.gif console.gif oops.gif

  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#8 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 26 September 2006 - 11:17 AM

Meni pa je smešno to dogovarjanje med vama ali bosta ali ne bosta prijateljici. To ja pride samo od sebe. Jaz na tvojem mestu ne bi vzpostavljala stikov z njo samo zato, ker si trenutno osamljena. Tudi ignorirala je ne bi, pozdraviš, rečeš dva stavka in to je to. Sem imela podobno situacijo - najboljšo prijateljico 5 let in sem jo po neki specifični situaciji po hitrem postopku odstavila. Sploh mi ni bilo težko, itak mi nikoli ni težko naredit kaj res dobrega za sebe.
  • 0

#9 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 26 September 2006 - 11:31 AM

Najbolje bi bilo, da postopoma vzpostaviš z njo stik. Na začetku lahko npr. rečeš: "A slučajno veš, kaj imamo nasledno uro...?" Čez nekaj časa pa se z njo temeljito pogovoriš, da si razjasnita stvari...

  • 0

#10 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 27 September 2006 - 02:27 PM

Pejt naprej. Jaz vem, da bi sla. Pri meni obstaja dolocena meja, preko katere se ne gre. Meja tolerance in fajn bi blo, da si jo postavis. Ker ocitno je nimas, manjka ti samospostovanja. Ce bi ga kaj imela, ne bi pustila, da ljudje pocno s teboj kar jim zapase. Imam tak obcutek, da prevec dovolis da pometajo s tabo, ti vse toleriras, ne glede na karkoli se ti napravi ...ti bos oprostila, ker noces biti sama. Come on, girl! Dej se malo bolj ceni ! ...Zasluzis si boljse... A ves kolk oseb se bo vstopilo v tvoje zivljenje, se dosti bo priloznosti za sklepanja prijateljstev!


  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#11 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 27 September 2006 - 04:20 PM

ne vem, ampak jst ti lahko povem sam to, da taki 'frendi' niso vredni bit tvoji frendi. vem, da je bad ker sta že tolk časa frendici in te popolnoma razumem. sama sm tud v podobni situaciji, frendica me je čist pozabla odkar ma tipa pa sva ble prej skoz skupi in to že kar nekaj let.
mogoče me je še mal bl zafrustriral, ker jo v tem mescu še bl rabm... ampak ugotavljam, da je vse manj ljudi, ki bi bli pripravljeni res vse narest za dobrega frenda. ne vem no...
itak je pa to tako s tipi, tako s frendi. če te prizadenejo in če grejo čez tisto mejo, te niso vredni. in verjemi, enkrat te bodo pogrešali!!! takrat pa boš ti lahko mirno rekla, da je prepozno.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#12 *Destiny*

*Destiny*

    sramežljivec

  • Člani
  • 48 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 02 October 2006 - 09:45 PM

QUOTE(Princeska @ 27. 9. 2006 - 17:20) View Post

ugotavljam, da je vse manj ljudi, ki bi bli pripravljeni res vse narest za dobrega frenda. ne vem no...


Se ne bi mogla bol strinjat ja. Šele zdej to opažam. Čedalje več je egoističnih ljudi, k so tvoji prjatli samo takrat ko kaj potrebujejo. Na žalost down.gif
  • 0

#13 limeta

limeta

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2850 posts
  • Gender:Female

Posted 03 November 2006 - 03:22 PM

QUOTE(Princeska @ 27. 9. 2006 - 18:20) View Post

ne vem, ampak jst ti lahko povem sam to, da taki 'frendi' niso vredni bit tvoji frendi. vem, da je bad ker sta že tolk časa frendici in te popolnoma razumem. sama sm tud v podobni situaciji, frendica me je čist pozabla odkar ma tipa pa sva ble prej skoz skupi in to že kar nekaj let.
mogoče me je še mal bl zafrustriral, ker jo v tem mescu še bl rabm... ampak ugotavljam, da je vse manj ljudi, ki bi bli pripravljeni res vse narest za dobrega frenda. ne vem no...
itak je pa to tako s tipi, tako s frendi. če te prizadenejo in če grejo čez tisto mejo, te niso vredni. in verjemi, enkrat te bodo pogrešali!!! takrat pa boš ti lahko mirno rekla, da je prepozno.


jup
  • 0

#14 *Destiny*

*Destiny*

    sramežljivec

  • Člani
  • 48 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 02 January 2007 - 07:44 PM

Hehe, no zdej je minil že neki časa od kar sem odprla temo in spoznala, da niti sekunda mojga časa ni več vredna za njo. Tko da išče se nova prjatlca smile.gif zbiram prijave biggrin.gif

  • 0

#15 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 02 January 2007 - 08:24 PM

joj, jz mam tut "probleme" s prjatlcam. še tiste k jih poznam res že celo življenje so se ČIST spremenile, postale so egoistične, hinavske, izkoriščevalske, misljodasovse prasice. tko da je trenutno moja najboljša prjatlca moj fant in tut ne pogrešam starih prjatlc. mam ene par takih k se vidmo parkrat na mesec, pa ful mi je dobr k sm zj nov folk spoznala (fax) pa sva se z eno res zaštekale. sam neke best frendice pa res nimam, pa sj neki časa mi j blo ful čudn (prej sm bla res skos z eno), zj pa vidm da je sploh ne rabim - itak vse delam s fantom, pa skos sem z njim, mava iste interese...sam Destiny, če pa rabš kdaj kerga za kakšn kofe, pa kar povej smile.gif
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#16 *Destiny*

*Destiny*

    sramežljivec

  • Člani
  • 48 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 02 January 2007 - 08:46 PM

QUOTE(sahara @ 2. 1. 2007 - 20:24) View Post

joj, jz mam tut "probleme" s prjatlcam. še tiste k jih poznam res že celo življenje so se ČIST spremenile, postale so egoistične, hinavske, izkoriščevalske, misljodasovse prasice. tko da je trenutno moja najboljša prjatlca moj fant in tut ne pogrešam starih prjatlc. mam ene par takih k se vidmo parkrat na mesec, pa ful mi je dobr k sm zj nov folk spoznala (fax) pa sva se z eno res zaštekale. sam neke best frendice pa res nimam, pa sj neki časa mi j blo ful čudn (prej sm bla res skos z eno), zj pa vidm da je sploh ne rabim - itak vse delam s fantom, pa skos sem z njim, mava iste interese...sam Destiny, če pa rabš kdaj kerga za kakšn kofe, pa kar povej smile.gif


Hehe sej jst mam tud mojga fanta trenutno za najbolšga prjatla, sam da se pa zgodit, da mi ravno on povzroča probleme in se ne morm z njim pogovorit o tem biggrin.gif edino to pogrešam, prijateljico ki me je pripravlena poslušat in me potolažt, ki je iskrena z mano ne glede na vse ipd...
  • 0

#17 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 02 January 2007 - 08:55 PM

ja, tako pa vem, da je težko dobit...
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#18 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29197 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 02 January 2007 - 08:58 PM

QUOTE(*Destiny* @ 2. 1. 2007 - 20:46) View Post

edino to pogrešam, prijateljico ki me je pripravlena poslušat in me potolažt, ki je iskrena z mano ne glede na vse ipd...


samo besedo o iskrenosti. pred parimi meseci sem izkusila, kako folk dejansko prenaša iskrenost (pa še to dobronamerno iskrenost, ne tisto bitchy, ko se dejansko nekoga pač hočeš znebit in mu vse v gesicht zmečeš, samo da te čimprej odjebe) - e, ne baš dobro. od moje iskrenosti je ostal samo še prah, ona bejba se je na smrt užalila in se skregala z mano ne da bi podala konkreten (kaj šele koherenten in argumentiran) 'odgovor' oziroma reakcijo. in pred parimi tedni je isto naredila še neki drugi prijateljici, s tem da je še mene noter potegnila - yeah, kej druzga od nje tak ni bilo pričakovati.

torej, vam resnično polagam na srce, da pazte mal, kaj si želite ... smile.gif

destiny, tebi pa vso srečo z iskanjem!!!!! smile.gif

p.s.: js tut zadnje čase opažam, da se največ družim s fantom in da mi niti ni taka blazna nuja se s kom drugim družit (izjema so lepa-si srečanja, hehe - upam, da se bo kej več razvilo iz njih .... smile.gif destiny, toplo vabljena! pa vsi ostali tut! smile.gif)

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#19 *Destiny*

*Destiny*

    sramežljivec

  • Člani
  • 48 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 02 January 2007 - 09:13 PM

Jst sm bla še vedno do useh iskrena in so se pač navadl, da sm taka kot sm. Res pa je, da če nekomu nevem smrdi iz ust mu tega ravno ne bom direktno povedala ampak bom rekla nekaj takega, da ga bo asociiralo na to in bo mogoče pomislil ter preveril biggrin.gif sej se vsem to kdaj zgodi biggrin.gif včasih je tudi potreben poseben način kako iskreno povedati stvar, da ne izpade grda. "Sve se može kad se mora" pravjo biggrin.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users