Jump to content


Photo

medsebojni odnosi


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 03 August 2007 - 04:08 PM

V tej temi bi odprla razpravo o vaših odnosih z ostalimi generacijami.. Predvsem v smislu kako dojemate različne generacije in kako se vam zdi da one dojemajo vas, kakšen odnos imate z njimi, kakšno komunikacijo..

Bom začela da vidite kakšno razpravo imam v mislih;
Generacija čist malih otrok, tam do 6. leta starosti;
Takšnih imam okoli sebe polno (sosedje, sorodniki itd.).. In sj veste kako so froci, eni zlo boječi pa to..ampk moram rečt da do zdj so froci kar radi šli k meni v naročje, al pa ko pridejo na obisk so me kr veseli ker se zmeri ubadam z njimi...pač rada jih mam in mislm da to čutjo biggrin.gif

Generacija tam od 7 do 13let;
S temi niti nimam stikov, ker jih je bol mal okol mene..pa še to so že uni mal bol zahtevni, k bi se radi non stop igral (lego kocke, barbike...) in vejo da jst nism za to in mi potli ne težijo s tem biggrin.gif Razn kdaj če pridejo na obisk s starši pa to, takrat me kej sprašujejo.. ena me je recimo spraševala kdaj sem modrc začela nost, če mam tipa, pa o svojmu tipu mi je razlagala wink.gif skratka, če smo že v stikih, dobijo neke izpovedne napade, očitn majo filing da sem oseba ki jim lahk kj svetuje v tem obdobju ko imajo itak pouno vprašanj.. in sej je u bistvu fajn filing da me na nek način majo za neko prijazno osebo ki jo lahko povprašajo za kakšen nasvet..
Ampk po pravici povedano, z nekimi afnastimi razvajenimi otroki te starosti rajš nimam opravka.. ker se začnejo trmat če jim kej ne pustim in to mi gre precej na jetra, čeprov takšni pač so froci wink.gif

Potem kmalu za temi pride moja generacija.. u bistvu, v svojo generacijo štejem 18-25 let... s temi se enostavno najbolje kapiram, to so pač tisti s katerimi skupaj žuramo, s katerimi se pogovarjamo, skratka se ogromno družimo.. In tu pač ni kaj dosti za razlagat, pač sj veste kako je z vrstniki-štekamo se, razne zajebancije, kj tut ušpičmo kdaj in se na ta račun še marsikdaj narežimo, se ga napijemo in razglabljamo o stvareh ki jih ne bi šli razlagat ostalim generacijam..

Generacija okol 30 let:
s temi se tut še precej kapiram, tut moja teta je v tej generaciji in gremo na kako pijačo kdaj, pa tut z njo se da marskej poment.. in tut z ostalimi te starosti.. skratka, ne žuram ravno z njimi ampk se pa še vseen precej kapiramo..

30-50, 60 let
To je u bistvu generacija mojih staršev.. in mam filing da sem prestopila tisto obdobje, ko te tut ta generacija začne jemati resno in ni več debatiranja samo o vremenu pa šoli, ampk tut o kakšnih ostalih resnih temah.. In je res dobr občutek ko vidiš da te imajo za neko sposobno in odgovorno osebo..

Nad 60..
Torej, moj dedek, babica, njuni vrstniki... Tukej priznam, da mi gre nekaj teh starejših precej na živce, ker zaradi dougčasa obirajo folk pa to.. (beri;stare mame se zberejo in prekomentirajo vsazga posebi in skritizirajo folk če se le da-na kratko rečeno:TERCJALSTVO). Še vseen pa se najdejo kake face, ki se zdijo kot bi v sebi skrivali otroka, se da z njimi pošalit.. al pa povejo kako zlo zanimivo zgodbo iz otroštva : recimo pri dedku bi lahk včasih ure in ure sedela, ker ima zlo dober spomin glede dogajanja v otroštvu, pa pove kako se je skrival med vojno... skratka, še bolj zanimivo kot bi brala knjigo, res! In se v glavnem kar dobro razumem s temi starejšimi.. Razen najde se par izjem, ki jih ne prenesem-recimo soseda, ki je med drugim naložila da imam nevemkako grozno družbo ki se drogira pa nevem kaj še vse (TO JE SKLEPALA PO TEM, KER SO PRIŠLI K MENI NA OBISK KOLEGI IN SO IMELI V AVTU MALO GLASNEJE GLASBO IN PA EN OD TEH SI JE ČIK ZUNI PRIŽGAL..) Ampk zarad takih se ne splača sekirat, upam sam, da bom ko bom starejša spadala v skupino tistih "fac" smile.gif




No, zlo na dolgo sem se razpisala, ker mi je dans mal dougčas.. Upam da boste tut ostali dosti napisal.. Skratka o odnosih in o pogledu na ostale ljudi, različnih starosti..
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#2 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 04 August 2007 - 04:28 PM

khm... a ni nobenmu drugmu tko dougčas? tongue.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users