Jump to content


Photo

Sem morda noseča?


  • This topic is locked This topic is locked
44 replies to this topic

#1 zabca

zabca

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 04 December 2006 - 01:57 AM

Skos sem redno jemala k.tabletke ampak sem potem en dan nanjo pozabila. Če se prav spomnim sem jo potem naknadno vzela sam problem je v tem da nisem prepričana (vem da se sliši tumpasto samo sem zadnje čase v res stresnih situacijah) preverit pa tut ne morm ker ne najdem tablice.

Dva dni nazaj sva s tipom seksala in mu je prišlo vame. M. bi mogla dobit jutri (samo še nič ne čutim onega občutka ko te jajčniki bolijo, sam lulat skos hodim). A je možno da sem zanosila? Kdaj moram narediti test in kater je najboljši?

Prosm za odgovore ker sem res zelo v stresu pa še bojim se kaj bo. Kaj pa če M ne bom dobila zaradi stresa?

Prosm prosm
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 December 2006 - 09:49 AM

Če ne bo menstruacije, kupi en test nosečnosti in preveri. ni druge. Kupi pa katerega koli. Vsi so si podobni.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 04 December 2006 - 09:54 AM

Glede na to, da jemljaš KT, bi morala dobiti M (pa če si noseča ali ne). Sedaj je še prezgodaj, da bi rekla, da hodiš na WC zaradi tega, ker bi bila noseča. Nosečnice zato stalno tišči lulat, ker jim otrok pritiska na mehur (tvoj še ne bi bil dovolj velik za to).

V katerem tednu tvojega ciklusa si pozabila vzeti tabletko? Poglej na listek, ki je priložen tvojim KT. Če boš še vedno v dvomih obišči ginekologinjo.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#4 zabca

zabca

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 04 December 2006 - 10:39 AM

QUOTE(sonchika @ 4. 12. 2006 - 9:49) View Post

Če ne bo menstruacije, kupi en test nosečnosti in preveri. ni druge. Kupi pa katerega koli. Vsi so si podobni.

Danes sem dobila najprej "izcedek" ki je bil izjemno svetlo rdeče barve (kot če bi kri pomešal z vodo) potem pa sem dobila zelo šibko krvavitev..bi to znal biti začetek M.? Naj grem vseeno po test? Kako pa ga lahko naredim, če bom npr dobila M.? Ga je potem sploh smiselno delati?

QUOTE(nihrida @ 4. 12. 2006 - 9:54) View Post

Glede na to, da jemljaš KT, bi morala dobiti M (pa če si noseča ali ne).
V katerem tednu tvojega ciklusa si pozabila vzeti tabletko? Poglej na listek, ki je priložen tvojim KT. Če boš še vedno v dvomih obišči ginekologinjo.

Torej sem lahko noseča kljub temu, da dobim M.? ohmy.gif
  • 0

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 December 2006 - 10:45 AM

Lahko ga narediš. Samo počakaj še kakšen dan.
Pa ponavadi je tako, da če pozabiš na tabletko nekje na koncu škatlici, ni tak problem, ker zaščita še velja od prejšnjega dne.
Lahko si noseča tudi, če dobiš M.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 04 December 2006 - 10:49 AM

na začetku jemanja in na na koncu-če pozabiš je najbolj riskantno. Vsaj na moji škatlii tak piše...
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#7 zabca

zabca

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 04 December 2006 - 11:05 AM

QUOTE(sonchika @ 4. 12. 2006 - 10:45) View Post

Lahko ga narediš. Samo počakaj še kakšen dan.
Pa ponavadi je tako, da če pozabiš na tabletko nekje na koncu škatlici, ni tak problem, ker zaščita še velja od prejšnjega dne.
Lahko si noseča tudi, če dobiš M.

Torej če ga naredim jutri zjutraj in mi pokaže črtico lahko garantirano vem, da nisem noseča?

punce oprostite ker tak sprašujem samo me res skrbi.
  • 0

#8 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 December 2006 - 11:09 AM

Ne, ni garantirano. Morda je prezgodaj.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#9 zabca

zabca

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 04 December 2006 - 11:16 AM

punce kako in kdaj pa se potem lahko prepričam? celo noč sem prebedela ob branju različnih forumov in vsega kar se najde na internetu in v večini je bilo rečeno, da nisi noseč, če dobiš menstruacijo.

kdaj se lahko prepričam, da je vse v redu z menoj? cry.gif
  • 0

#10 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 December 2006 - 11:24 AM

Probaj jutri in potem še čez kakšen teden.
Marsikatera nosečnica je imela M, pa je bila noseča. Pri tabletkah pa človek nikoli ne ve, ker pri tem ne gre za M, ampak za drugačno krvavitev.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#11 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 04 December 2006 - 11:28 AM

QUOTE(zabca @ 4. 12. 2006 - 1:57) View Post

Dva dni nazaj sva s tipom seksala in mu je prišlo vame. M. bi mogla dobit jutri


Bila si v neplodnih dnevih tko da je bolj malo verjetnosti da si zanosila. Seveda je tudi to možno, tako da je najboljše da čimprej narediš test.





  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#12 zabca

zabca

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 04 December 2006 - 11:36 AM

QUOTE(sonchika @ 4. 12. 2006 - 11:24) View Post

Probaj jutri in potem še čez kakšen teden.
Marsikatera nosečnica je imela M, pa je bila noseča. Pri tabletkah pa človek nikoli ne ve, ker pri tem ne gre za M, ampak za drugačno krvavitev.

bom probala takoj jutri zjutraj in potem čez teden dni ponovno. če bo tedaj spet črtica kar iskreno upam in molim da bo, potem je vse ok, ane?
če pa ni pa še vedno lahko naredim splav, ane? samo res nočem da bi prišlo do tega.......

QUOTE(Sarah @ 4. 12. 2006 - 11:28) View Post

Bila si v neplodnih dnevih tko da je bolj malo verjetnosti da si zanosila. Seveda je tudi to možno, tako da je najboljše da čimprej narediš test.

najlepša hvala, tole me je malce pomirilo.

punce zlate ste. kiss.gif

aja ampak tabletke so v osnovi zato da ni treba skrbeti če pride v nas ane?
  • 0

#13 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 04 December 2006 - 12:12 PM

QUOTE(zabca @ 4. 12. 2006 - 11:36) View Post

aja ampak tabletke so v osnovi zato da ni treba skrbeti če pride v nas ane?


Tabletke so v osnovi kontracepcija, torej ščitijo pred nezaželeno nosečnostjo.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#14 zabca

zabca

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 04 December 2006 - 12:52 PM

punce še malo sem brskala po netu (še dobro da danes nimam šole) in sem našla čtivo o tabletkah Stediril-d., ki naj bi preprečile ugnezdenje morebitno oplojenega jajčeca. tam piše da j
o vzameš najkasneje po 72 urah po odnosu (torej jo še vedno lahko, če sva seksala v petek okoli desetih enajstih zvečer) in bo pomagala. fant pravi da sem preveč paranoična in naj počakam do jutri. zdaj ko sem šla pod tuš in zamenjala vložek tudi one šibke krvavitve ni več.....a je to zaradi psihe, ker sem čisto na dnu in že cel dan jokam???

morda katera ve kako dobit te tabletke? tam piše da pri dežurnem zdravniku.....grem torej v najbližji zdr. dom? aja, pa mislite da bi mi jih sploh predpisal, glede na to, da danes je bila tista "mala menstruacija"?

jutri bo zanje že prepozno jaz pa nočem da pride do splava noseča pa tudi nočem še bit.....
  • 0

#15 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 04 December 2006 - 01:03 PM

vsi ti bodo dali te tabletke-pri ginekologinji ti niti ni treba v ordinacijo ker ti kar sestra napiše recept al kako to že gre,vendar nevem če je to navsezadnje dobro,ker nevem kako gre skupaj z kontracepcijo.Lahko ti samo svetujem da če jih boš vzela se res dobro naješ pred tem ker ti bo tak slabo da boš preklnjala toti stediril in si govorila nikoli več,rajši sem noseča. laugh.gif
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#16 zabca

zabca

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 04 December 2006 - 01:14 PM

zdajle sem govorila s kolegico, ki jih je vzela slabo leto dni nazaj in je rekla da ji je bilo za umret slabo pa še bruhala je ampak je tisti rizični čas, da ne bi prijele, minil.

baje je res nekaj na tem, da ne marajo predpisovati, če se jemlje KT, tak da mi po moje že zaradi tega ne bi hotela dati. zdajle grem do ginekol. po nov recept, ker moram naslednji teden spet začeti jemati (punco a so jarina res tok boljše od logesta....tega imam namreč sedaj) pa bom sestro povprašala po tem mojem problemu, če bo imela pet minutk. po moje me bo najprej napizdila ker ne vem točno kdaj je bila tista "nesojena" tabletka "spuščena"......

punce prosim držite pesti, da še nekaj let ne bom zibala ali pa bila na poti do tega.... sad.gif
  • 0

#17 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 04 December 2006 - 01:15 PM

Držimo ti pesti pa ne se preveč sekirati-tista ena tabletka (če si druge vse redno jemala) ni tako zelo rizična-ampak za vsak slučaj le idi.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#18 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 December 2006 - 02:00 PM

Po moje M ne dobiš zaradi sekirancije. Upam, da bo vse v redu.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#19 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 December 2006 - 03:29 PM

QUOTE(sonchika @ 4. 12. 2006 - 14:00) View Post

Po moje M ne dobiš zaradi sekirancije. Upam, da bo vse v redu.


To se je men enkrat zgodil, zaradi živčnosti mi je menstruacija zamujala 12 dni in sem skor znorela. rolleyes.gif Long story short, takoj ko sm se prepričala, da nisem noseča, je pa tudi menstruacija prišla. Živci res naredijo svoje.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#20 zabca

zabca

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 04 December 2006 - 04:33 PM

dilema kako pa si se prepričala, da nisi noseča?

prejle sem si kupila dva testa..enega v millerju in baby(pašenekaj) v lekarni. menstruacijo imam (vsak mislim da bi temu lahko rekli tako)..torej....

kdaj naj naredim test, da bo kaj pametnega pokazal? jutri zjutraj ali bo še prezgodaj, glede na to, da vsa seksala v petek zvečer?
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users