Jump to content


Photo

Tek


  • Please log in to reply
800 replies to this topic

#781 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 31 May 2016 - 07:14 PM

Jaz sem letos ene 2x tekla, ampak imam res zanic kondicijo za tect, mi je kolesarjenje precej blizje zadnja leta. Drugace pa ravno berem blog zapis Ule Kupec o ultrabalatonu in se cudim. Svaka cast, res, da sploh razmisljas o takih razdaljah, in da uspes v enem dnevu na polnem soncu s 30+ stopinjami pridelat 130+km. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#782 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 31 May 2016 - 07:47 PM

Sem videla, res izjemno pogumno in hvale vredno, ampak ona je praktično profesionalka, tudi študira na DIFu, če se ne motim. 

 

Sej se da telo v določenem času natrenirat za (ultra)maraton, če pa telo zdrži takšne in drugačne tekaške napore na dolgi rok, je pa odvisno 

tudi od same konstitucije telesa, nekaterim začno hitro nagajati kolena. 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#783 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16079 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 31 May 2016 - 08:03 PM

Jaz letos še nisem tekla in mislim da tudi nebom, ker me noga tudi po fizioterapiji še vedno muči. Bom zgleda morala preklopit na kolo ali kaj podobnega. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#784 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 31 May 2016 - 09:39 PM

Meni je bilo recimo ena 4 leta še ful nepredstavljivo kakšen napor bi bil zame pretečt 21km. Po tem sem tekla ne preveč pridno ta 4 leta... prej 14 dnevi sem 21 zmogla brez težav, z enim manjšim žuljem na drugem prstu desne noge v 1:45. Sem kar malo ponosna, ker nisem trenirala. Pač z redno aktivnostjo mi je z leti postal tudi tek na take razdalje v užitek. 


  • 3

#785 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14918 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 25 September 2016 - 12:51 PM

Odkar sem zacela spet teci imam tezavo s koleni ki je zdaj tako velika, da bo tek potrebno dati na stranski tir dokler ne bo vsaj malo boljse. Samodiagnoza je poskodba mcl, to je ligament na spodnjem notranjem delu kolena, pod kapico. Bolecina je ostra, isto je na levi nogi ampak tisto boli samo med tekom, desni pa tudi med hojo, klecanjem in da o hoji po stopnicah ne govorim.
Tek me je na hitro spet zasvojil in ta ura ko se spotim, grem ven in sem sama s sabo mi ogromno pomeni, da tudi drugace lahko funcioniram in sem boljse volje. Kaj naj delam za alternativo, dokler ne bo boljse? Kako cimprej pozdraviti?
Poleg tega imam obcutek da mi superge ne delajo usluge. Imam nike flyfit 4.0 ki so za hodit super, ampak nimajo stopalne opore, jaz sem pa orenk pronatorka. Najbrz je tudi to vzrok bolecinam...
Razmisljam o nike lunarglide 7, ima katera?
In pa, kaksne vaje, da si utrdim te kolenske vezi?
Tok sem zalostna, da ne morem povedat.
  • 0
 

#786 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82176 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 September 2016 - 02:33 PM

Fizioterapija in kinesio trakovi mogoce. S koleni je tako, da ko si jih enkrat poskodujes, nikoli vec niso cisto v redu in se tezave ponavljajo. Pa obvezno bi morala imeti superge primerne svojemu tipu stopal, ker z neprimernimi delas se vecjo skodo.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#787 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 28 October 2016 - 07:06 AM

Maraton in pravica žensk do teka

 

Malo poslušanja in branja kot zanimivost ob aktualnem Ljubljanskem maratonu :) Gre kdo s foruma?

Jaz sem poleti mislila, da bom šla - na 10 km, potem pa sem nehala trenirat zaradi izpitov (neumno, a kaj čem zdaj...). Naslednje leto. :)

 

Se pa te dni vrti v Kinodvoru dokumentarec Maraton, baje je ful dober.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#788 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 22 January 2017 - 04:05 PM

Naročila sem si Salomonke, da bom šla lahko kdaj tudi po snegu tečt :). Če mi ne bodo prav, bom verjetno nabavila dereze. Ima katera izkušnje?


  • 0

#789 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 03 February 2017 - 07:16 PM

Srečen otrok. Letos sem si končno nabavila Gore-tex https://www.kibuba.c...afit-feline-gtx.

 

Komaj čakam da mi jih dostavijo, da se grem uničit :)


  • 0

#790 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 04 February 2017 - 04:06 PM

Meni sploh ni do teka, ko je tako kislo vreme v LJ pa še lep čas je bilo precej mraz. Zdaj ko se je otoplilo in se je led malo stopil, pa ne bi bilo slabo odlaufat kak krog :)


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#791 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 21 March 2019 - 09:08 AM

Cisto tako malo sem se odlocila delit in se malo pohvalit :D priblizno pol leta po porodu sem zacela s cisto lahnim tekom pri katerem sem se ogromno osedotocala na stiskanje misic medenicnega dna in globoke trebusne misice. Dokaj pridno sem ves cas delala tudi fit izzive od Nuse in ko sem cutila, da je telo dovolj pripravljeno sva sle z malo veckrat tudi v kak hrib. Dodatna teza prinese dodatne obremenitve na vse misice, ki jih moras po porodu ze tako pazit. Zaenkrat nisem opazila nobenih tezav z inkontinenco ali posedanjem organov. Sem pa nekajkrat sama sebe presenetila, da se mi je samo z rednimi sprehodi in hojo v hrib (z obremenitvijo) kondicija sama povrnila, pa drza se mi je popravila in vceraj sem priblizno 8km pretekla v 30 min.
  • 0

#792 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5720 posts
  • Gender:Female

Posted 21 March 2019 - 09:27 AM

Svaka cast... jaz se trenutno borim z nabiranjem kondicije po dolgi zimi. Trenutno sem na 4 km. O casu pa res ne bi. Sem bolj v kategoriji polza. Ampak vsak km je bolje kot lezanje na kavcu.
  • 0

#793 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 21 March 2019 - 09:52 AM

Tocno to :) nekje je treba zacet :)
  • 0

#794 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 21 March 2019 - 10:01 AM

Jaz sem v nedeljo prvič tekla po cca 2 letih in mi je uspelo v 30 min pretečt zgolj 4 km, z vmesno hojo v en klanec na poti. Sem bila hudo ponosna na to :D Raje ne govorim kakšne bolečine so to bile naslednja dva dneva. Bom poskušala vzdrževat tek vsaj dvakrat tedensko, vmes pa kombinirat s kolesarjenjem, ker mi zelo pomaga pri kolenih. Jaz še v svojih najboljših dneh, ko sem dejansko veliko tekla, nisem 8 km pretekla v 30 minutah. Mogoče tudi zato, ker v moji okolici nimam ravne trase, ampak konkretno razgiban teren.


  • 0

#795 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 21 March 2019 - 10:14 AM

Jaz tudi nikoli prej nisem zmogla takega tempa. To guranje v klanec se res pozna.
  • 0

#796 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 21 March 2019 - 10:32 AM

Divji tempo, meni ne bi nikoli uspelo 8 km tako hitro.  :worthy1:


  • 0

#797 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 21 March 2019 - 10:41 AM

Ja ane...mene je cisto sokiralo. Sem pa sla ful custveno nabita in mi je prav pasalo numb mode on varianta...
  • 0

#798 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 21 March 2019 - 12:26 PM

Wow, to pa si bila res nahajpana. Meni je okej nekje 5 km na 30 min.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#799 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16079 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 13 July 2021 - 01:40 PM

Vceraj sem sla malo tect. Zgleda sem imela ful nek zagon, ker sem sama sebe presenetila koliko sem pretekla preden sem morala hodit.
Danes pa me precej boli v levi dimlji, prepona? Sem je je ze kak dan prej ob hoji, vceraj med tekom ocitno nisem toliko opazila. Zdaj sem se sla malo razhodit pa sem se bolj privlekla nazaj, ker me tako neprijetno boli. Kak nasvet kaj nardit. Raztegnit, hladit, pocakat da mine?
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#800 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 14 July 2021 - 10:38 AM

Vse troje, če gre za kostno-misično bolečino. Iz opisa mi sicer ni čisto jasno, kje točno te boli, a je to stalna bolečina ali le ob hoji itd...
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users