Jump to content


Photo

Vitamini, minerali, dodatki k prehrani


  • Please log in to reply
1520 replies to this topic

#921 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 19 August 2018 - 10:20 PM

Tašča jo ima rada (pozimi sok, poleti sadež), meni nima preveč prijetnega okusa.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#922 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 19 August 2018 - 10:56 PM

Zakaj ti je zdravnica to svetovala kot alternativo vitaminu C, ne razumem cisto dobro? Ti je bilo zaradi zelodcnih tezav odsvetovano sveze sadje in zelenjava?
Aronija je tudi bogat vir zeleza, nimam sicer izkusenj z njo iz prve roke glede okusa itd., ampak gotovo ti lahko koristi. Mislim pa, da ta sok ni ravno poceni.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#923 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 August 2018 - 06:00 AM

Jaz ga pijem že kakšno leto (začela pred zimo), ker sem bolj slabokrvna. Nekega učinka nisem ravno opazila, pijem ga zdaj predvsem zaradi okusa, ker mi je božanski. Če imaš kartico leclerc, se splača kupit, ko je v akciji. Cena za 3 litre je 17€, v akciji je pa cca 12€. Pije se ga zelo malo, jaz ga kupim vsaka dva meseca, kaj takega...


  • 0

#924 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16075 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 20 August 2018 - 07:49 AM

Citrusi se odsvetujejo pri refluksu/GERBU, prav tako mehurcki oz sumece tablete. Tudi za vit C v prahu je rekla da bi lahko drazil zelodec.
Nekaj pa bi rabla cez jesen in zimo, de flih ne poberem vsakega virusa v pisarni.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#925 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26147 posts

Posted 20 August 2018 - 09:01 AM

Kaj pa glutamin?
  • 0

#926 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16075 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 20 August 2018 - 09:30 AM

Hmm, kaj je ze to? 😶 morem poguglat.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#927 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 21 August 2018 - 11:00 PM

Tasika, sem se spomnila, da jaz jem v te namene šipkov prah (posušeni plodovi šipka zmleti v prah), je tudi bogat vir vitamina C. Si zmešam v jogurt npr..
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#928 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 24 August 2018 - 02:35 PM

Anouk, mogoče ti pride prav ta informacija.
VALENS, slovensko podjetje proizvaja B12 pršilo. Metilkobalamin, 250 mcg, 1 razpršek na dan pod jezik z okusom češnje, notri pa naj bi bilo za 125 razprškov. Zdaj je v akciji na vegansko.si, sem naročila kar dva.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#929 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 24 August 2018 - 04:39 PM

Fajn, sporoči, kakšen je okus, ko dobiš :).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#930 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 24 August 2018 - 04:48 PM

Aja, že imam, ful je dober.
V bližnji prihodnost si grem preveriti parametre za b12 v krvi, ker si še nikoli nisem, imam pa občutek, da bom kar ostala pri tem dopolnilu.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#931 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 24 August 2018 - 07:03 PM

Potem bom pa mogoce res narocila te za spremembo, ceprav najugodnejsi vseeno niso. Ce ne drugega, da jih dam tastu za sprobat, ker ga tisti topljivi/zvecljivi vitamini za pod jezik niso prepricali :D

 

Ene sem gledala sicer s folatom enkrat, pa se ne spomnim vec, katere in kje (te trenutne imam s folno). 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#932 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 24 August 2018 - 07:23 PM

Meni je ravno to všeč, da je v pršilu in najboljša možna absorbcija, mi je boljše kot žvečiti Jarrow.

Je pa cenejši od priljubljenega Boosta. Skratka, važno da imaš informacijo, potem pa po želji :P
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#933 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 24 August 2018 - 08:16 PM

Ja, to pa itak, hvala! :)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#934 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 30 January 2019 - 01:33 PM

Je katera že slišala za modro spirulino, jaz bi jo mogoče kupila za občasno afnanje, da narediš modri smoothie itd., ker je nora barva. 

 

  • Blue Spirulina (Phycocyanin) is a blue pigment derived from blue-green algae. It is rich in protein, vitamins, minerals, carotenoids and antioxidants that can help protect cells from damage. 
  • Blue Spirulina is known to have a high nutritional content - it boosts the immune system, increases metabolism, and improves digestion!

18513131_1303723503010045_30651527556696

 

Pa zanima me še katere probiotike imate, še vedno Bio-Kult najboljši na trgu?


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#935 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 January 2019 - 01:35 PM

Za Viridian probiotike slisim veliko pohval.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#936 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 30 January 2019 - 01:42 PM

Modra spirulina ima od zelene menda manj neprijeten okus (meni se zelena se vedno v enem kozarcku nekje pomika doma). A mislis, da modra ostane modra, ce das v osnovo za smoothie banane, mango in se kaj drugega?


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#937 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 30 January 2019 - 02:02 PM

Hvala Jina bom pogledala.

 

Anouk ja ostane modra.


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#938 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 11 February 2019 - 12:32 PM

Je kdo že kdaj užival prebavne encime kot prehranski dodatek?

https://www.super-hr...ncimi-90-kapsul
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#939 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 25 February 2019 - 02:28 PM

Je kateri b kompleks, ki se pri nas kupi, ok? iHerb ma ful poštnine zadnje čase.
  • 0

#940 Limona

Limona

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 899 posts

Posted 25 February 2019 - 04:40 PM

Mislim, da je Life Extension b kompleks dobro ocenjen.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users