Jump to content


Photo

PREHLAD


  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#1 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 22 April 2006 - 07:31 PM

A ve kdo kako bi se v najkrajšem možnem času pozdravila? V torek odhajam v španijo, pa bi rada bila do takrat zdrava-pa še kar kašljam, malce smrkam.. nič takega, a bi bilo povsem drugo iti na pot zdrava.. torej, hillfee rolleyes.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#2 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 April 2006 - 08:12 PM

Aspirin +C. Al pa Lekadol +C. Jaz sem v treh al pa štirih dneh zdrava. wink.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#3 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 22 April 2006 - 08:57 PM

No ja, sicr nism glih pretirano navdušena nad tableti, ampk "v sili hudič tudi muhe žre" biggrin.gif
Hvala wink.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#4 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 April 2006 - 09:22 PM

Niso tablete. wink.gif Skuhaš čaj noter vsipaš prašek in popiješ. Po limoni ma okus. Meni je njami. wink.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#5 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 April 2006 - 09:22 PM

Aja pa fajn se mej v Španiji. wink.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#6 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45346 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 April 2006 - 09:42 PM

Mene je že fajn zgrablo, pa sem jedla Daleron cold 3 in je pomagalo. biggrin.gif
  • 0

#7 loris

loris

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts

Posted 22 April 2006 - 10:06 PM

Ful limon zaužij...stiskej si jih v čaj, pij limonado.

Pa če imaš še kaj čine (vročine wink.gif ), moraš full zakihat. Zakuri kamin, ali pa če ga nimaš si full segrej sobo, se zavij v kovtr in naj ti bo full vroče da se čist preznojiš (tako grejo zlobne bakterije ven) smile.gif

Pojej tudi veliko sadja (vitaminčki) in jej čim lajšo hrano, da bo telo lažje prebavljao zadevo smile.gif

Pa seveda tablete...lekadolčki, granobil,...

Pa čim hitrejše okrevanje :thumright:
  • 0

#8 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 22 April 2006 - 10:11 PM

pa mrzu tus baje tut pomaga... drgac je pa itk vse v psihi
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#9 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 22 April 2006 - 10:15 PM

QUOTE(loris)
Ful limon zaužij...stiskej si jih v čaj, pij limonado.


v čaju gre itak v nič c vitamin, če čaj ni vsaj mlačen. js osebno ti ne bi priporočala, da se zdaj predoziraš z limonami, ker meni limona full draži grlo, še posebej, če mam mal vneto (prehladi, ipd ... ), tak, da po mojem z limonami res ni za pretiravat.

za nos provaj operil kapljice, ampak ne večkrat ko dvakrat dnevno (če maš res full zabasan nos) in ne več ko tri dni vkup.

plus, strinjam se s *pikico*. mrzel tuš (potem se zavij v tolplo dekco in pod kovter) in mal meditacije. wink.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#10 loris

loris

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts

Posted 22 April 2006 - 10:17 PM

Poleg limone v mlačen čaj, dodaš še med! Podabla napisat oops.gif biggrin.gif Pa se grlo nič ne pritožuje...verjamte men, mam rekorde v številu prehladov! biggrin.gif
  • 0

#11 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 23 April 2006 - 11:09 AM

Hvala vam punce reees, k mi bojo prav pršli ti nasveti, tko da, sem optimistična da bom do torka zrava-več ali manj.. Bo čist drugač mi v španiji bit zdrava kakor na pol bolna..
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#12 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 23 April 2006 - 11:41 AM

jaz sem ziher da ko boš prišla v Španijo boš isti trenutek zdrava! Psiha naredi svoje biggrin.gif
  • 0

#13 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 23 April 2006 - 12:02 PM

QUOTE(TiTa)
jaz sem ziher da ko boš prišla v Španijo boš isti trenutek zdrava! Psiha naredi svoje biggrin.gif

biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#14 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 23 April 2006 - 02:17 PM

Če ne bom še bolj bolna.. sam ne zarad prehlada biggrin.gif Ne, sej, jst tut mislim da se bo stanje poštimalo..

Ampak tko ali drugače bom uživalaa-prvi dan k pridem tja, bo itak v barceloni tekma, bo vzdušje 1A, sploh če barca zmaga...če kaj spremjlate, ampak to je že druga tema..

Mogoč je to res samo psiha, ker se španija bliža, vendar res se mi zdi, da se mal bolš počutm tongue.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#15 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 23 April 2006 - 02:22 PM

QUOTE(*simoncy*)


Ampak tko ali drugače bom uživalaa-prvi dan k pridem tja, bo itak v barceloni tekma, bo vzdušje 1A, sploh če barca zmaga...če kaj spremjlate, ampak to je že druga tema..
tongue.gif


uuuu a greš na tekmo?? jaz bi full šla! no bom pa vsekakor gledala doma! biggrin.gif
  • 0

#16 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 23 April 2006 - 02:46 PM

Nene, ah kje, vstopnice za tekmo so bile razprodane kdaj že.. Smo se pa zmenili, da bomo šli pogledati če obstaja pred stadionom kak velik zaslon za spremljanje tekme, da bi zunaj gledali in sproti slišali vzdušje.. U glavnem, če ne bo drugače se bomo pa tam vrgli v kak lokal kjer imajo tv, ker to je le velik dogodek in katalonci so itak čisto navdušeni nad barco, tko da vzdušje bo ravno tako super.. Pa lanska generacija je rekla da so isto bili tam ravno ko je bila tekma in je barca zmagala-baje so katalonci počastili na hektolitre sangrije, dajali 5 udarce, furali se po ulicah z zastavami...

Skratka super!
Se opravičujem za off topic..
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#17 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45346 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 April 2006 - 09:31 PM

Ful dobro. biggrin.gif Upam, da se boš pozdravla do takrat. ;)
  • 0

#18

  • Guests

Posted 23 April 2006 - 10:29 PM

Js ti predlafam agrume (limone, pomarance, grenivka...) pa kak kivi.. v bistvu je najbols, ce kr vse skup zmiksas, pa to pol pijes (alpa jes, ker je bolj gosto). Js nism pristas tablet, tk da skusam vedno bolj po naravni metodi. Ce si sam prehlajena pol se velik caja ali cesarkoli vrocega, da cimvec bakterij spravis iz sebe skoz svic in urin, ce te boli grlo pa vrocega caja ne priporocam (ne vem zakaj eni tk forsirajo z njim), men tista vrocina se bolm nadrazi grlo... pa kako zlico meda v toplo mleko pred spanjem.. Pa za kak dan se ulezi in ne mrdni nic..
ah..prehladi znajo bit prav prijetni...ce nastopijo glih sred izpitnega obdobja, ko je zunaj zima in mrzlo, ti si pa na toplem pod koco in mas zravn nekoga ki ti streze.. biggrin.gif
  • 0

#19 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 24 April 2006 - 02:03 PM

No sem upoštevala vse te metode, sem imela ta vikend prečiščevalen.. in je velik bolš.. sem pa tja kdaj še mal zakašljam, ampak sem 99% zdrava.. tongue.gif
Tko da, jutri pa veselo na pot 8)

Uživajte med prvomajskimi prazniki, pa vam tipkam spet ko se vrnem 8)
En lep soončen, špaanski pozdravček do takrat wink.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#20 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 24 April 2006 - 03:29 PM

*simoncy* lepo se mej in uzivaj 100 na uro wink.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users