Jump to content


Photo

Katera pasma je zame?!


  • Please log in to reply
352 replies to this topic

#41 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 11 February 2007 - 02:37 PM

QUOTE(Sarah @ 11. 2. 2007 - 12:43) View Post

Luna pa kaj je s tabo? Vsak teden se premisliš in napišeš oglas za drugo pasmo...



To se pa strinjam s tabo Sarah....ce ne ves katerega bi imela-pojdi v zavetisce in tam kaksno ljubko bitje posvoji wink.gif -pa ti bo neizmerno hvalezen in se mesanica vecih pasem psov wink.gif
SIcer pa ce se odlocis za kavalirja ali katerega drugega,se o tej pasmi dobro pozanimaj in se sele potem premisli-ne da imas vsak dan drugo zeljo.


  • 0
I am falling between dreams and reality

#42 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 11 February 2007 - 02:41 PM




Ce si pa dobra dusica bi si lahko nabavila peseka iz zavetisca.
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#43 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 11 February 2007 - 03:51 PM

Ja res bi lah kaj iz zavetišča nabavila. Pa še zastojn ermm.gif
  • 0

#44 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 11 February 2007 - 05:33 PM

QUOTE(luminelle @ 11. 2. 2007 - 12:53) View Post

Ja pac vredu je no..Kalypso je ze napisala da si premisli vsakih 5minut,ni to dovolj? smile.gif


Ne ni dovolj. Punca si je že n-krat premislila. Sprašuje za informacije in legla o eni pasmi, medtem časom pa se že premisli in išče drugo, potem tretjo in tako dalje. O vseh teh psih skupaj pa nič ne ve. Naj raje se malo pozanima o pasmah, in pol objavi oglas (če že mora), sploh pa se mi zdi da to ni primerno mesto za take oglase, naj gre na kakšen pasji forum in ji bojo znali pomagat bolj kot tukaj.

Sploh pa je izrecno napisala da noče psa z rodovnikom. Torej noče pasemskega psa, hkrati pa napiše da mora biti točno tak in tak. Če noče pasemskega, naj gre z zavetišče in bo naredila boljše delo.

Moderatorju sorry za OT, nebom več twisted.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#45 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 11 February 2007 - 10:07 PM

No Luna_13 to da si gres po mesancka in mu s tem prikrajsas dneve do evtanazije oziroma mu jih preprecis-smo ti zdaj napisale ze 4 punce.Tako da se le odloci pravilno-kajti psa kupujes za najmanj 15 let (ce ne vec) in se ne bos mogla kar takole navelicati iz dneva v dan.
SIcer pa tako kot je Sarah napisala-da ce isces popolnega psa brez rodovnika-ga nazalost ne bos dobila.Se kateri rodovniski psi imajo lahko dedne napake-da o teh "brez rodovnika" sploh ne govorimo.Res moras imeti sreco,da dobis popolnega psa,o katerih nimas sledu o njegovih potomcih in boleznih.

Res je,da je razlika v ceni ogromna(med rodovniskim in nerodovniskim),ampak ti lahko povem,da ce zelis imeti res zdravega psa in pasemskega,si izberi pasmo-potem pa sprasuj vzreditelje te pasme,lastnike te pasme itd....cim vec.Ko bos videla,da je to pravi pes zate-pa ga kupi.Naj ti ne bo dati zal denarja-bos vsaj vedela ce imas zdravega psa.
Sama sem imela to izkusnjo,ko sem gledala prav na ceno psa in tako nazalost dobila zelo bolanega psa,ki je ze pri 7 mesecih odsel od nas.In verjemi...bilo je zelo zelo hudo in se zdaj mi je.Vendar me je izucilo,pa ceprav na grd nacin!To leto spet kupujem isto pasmo psa kot sem jo imela-in bom odstela za njo kar 1000€ (240.000sit)-vendar mi ne bo zal,ker vem da je pes 100% zdrav.
Po drugi strani pa ze imam doma kuziko,ki je zelo pridna in zdrava kot riba na vodi.Je brez rodovnika,ampak so mi vsi rekli,da imam neverjetno sreco,ker mnogim so kuzki pri tem rejcu poginili ali pa imeli tezave z kozo.Jaz lahko recem samo,da "hvalabogu" da je tako in da mi je kuzika res usojena smile.gif
Vem pa da ne bi sla se enkrat profitirat in takole kupovat,ker me je ze izucilo kaksne stvari se lahko psu zgodijo in podeduje kaksne hude napake.


Glede nakupa,posvojitve pa se odloci sama....to je samo moje mnenje.
  • 0
I am falling between dreams and reality

#46 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 11 February 2007 - 10:12 PM




Sarah ti si prevec pikantna zame twisted.gif
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#47 Luna 13

Luna 13

    sramežljivec

  • Člani
  • 67 posts
  • Interests:Košarka,kolesarjenje,moje živali.

Posted 12 February 2007 - 05:43 PM

Saj bi tudi jaz rada psa z rodovnikom!To staršem govorim že odkar vem da ga bomo kupili.Ampak spet je tukaj cena. cry1.gif cry1.gif cry1.gif fight.gif
  • 0
IPB Image

#48 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 13 February 2007 - 10:35 AM

QUOTE(Luna 13 @ 12. 2. 2007 - 17:43) View Post

Saj bi tudi jaz rada psa z rodovnikom!To staršem govorim že odkar vem da ga bomo kupili.Ampak spet je tukaj cena. cry1.gif cry1.gif cry1.gif fight.gif



V takem primeru in vem kako je to rolleyes.gif ,pa ti svetujem,da obiscete kaksnega veterinarja in bo on tocno povedal tvojim starsem-koliko primerov imajo,ko t.i. "brez rodovniski" kuza nenavadno pogine,ima alergije ali pa kaj drugega.Razmisljaj,da bos "lahko" dala pri veterinarju z takim kuzkom,ki nima rodovnika in zdravih prednikov tudi se enkrat vec denarja za zdravljenje pri veterinarju.
In lahko ti povem,da se prav vsem PRAVIM vzrediteljem ne gre vse za denar.Nekaj malega seveda ze,ce se s tem profeisonalno ukvarja-drugace pa ima kar dosti stroskov(ultra-zvoki,pregledi,paritev,skotitev,hrana,...) .Tako se mu denar le povrne nazaj in z tem zelo malo zasluzi ali pa nic.Predvsem pa cena se naraste,ce je mladicek potomec kaksnih plemenjakov.
Res svetujem ti,da greste do kaksnega veterinarja ali pa pises G.Vidicu na mail ali pa v revijo Moj pes.Pa da se starsi prepricajo o tem...vidis mi ko smo imeli tako grdo izkusnjo z mladickom,ki je bil bolan-smo rekli,da zdaj ne bomo gledali na denar,ker res zelimo da je pes zdrav.Ker vse se da preverit,vse njegove prednike...tako da ne bi sli se enkrat tvegati.Ker kljub temu,da ti lahko povrnejo denar(ne vsi),ti bolecine in zalosti ne bodo povrnili,ker denar vsaj pri meni nic ne poplaca,sploh pa ne zivega bitjeca cry.gif


  • 0
I am falling between dreams and reality

#49 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 13 February 2007 - 01:27 PM

ja js tud podpiram, da vzameš kakega kužka iz zavetišča, sej je cel kup revčkov, ki rabjo nov dom, drugače če pa že vztrajaš pri pasmi, ti pa svetujem, da se pozanimaš o pami Basenji, js ti lahko sam na hitro povem, da ta kužek ne laja, je kratkodlak, ubistvu po trebuhu niti nima dlake, tko da je zlo primeren za stanovanje. Ne mara mraza, tako, da ni primeren za bivanje zunaj, ker tud izhaja iz Afrike in bi ga tuki pri nas zlo zeblo, no pozanimej se, men se ta pasma zelo dopade biggrin.gif
  • 0

#50 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 February 2007 - 05:45 PM

Zakaj pa hočete ravno pasemskega psa Luna13?
  • 0

#51 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 15 February 2007 - 01:35 PM

QUOTE(Kalypso @ 13. 2. 2007 - 17:45) View Post

Zakaj pa hočete ravno pasemskega psa Luna13?


Lahko odgovorim zase. Samojeda si želim, zaradi njihovega karakterja, dobrega zdravja, tudi izgleda. Ker se idealno vklopi v moj način življenja in jaz tudi k njegovemu. Ker bi rada točno določene značilnosti in hočem črno na belem videti zdravstveno stanja prednikov, še živeče pa tudi spoznati. Ker želim dobre vzrediteje, ki mi bodo vedno pripravljeni pomagati pri vzgoji in morda tudi pri izbiri plemenjaka....če bi se odločala za vzrejo. Pričakujem tudi, da bo brez pomisleka vzel sa nazaj, če se meni karkoli zgodi in želim srečanja z njimi in da se ob izgubi kužka tolažimo....Vse to prinese samo rodovnik...ali pa DNK testi in slike kolkov, komolcev, oči, EKG...čemur so pač pasme podvržene.

Vsega tega od šteparjev ne pričakujem in "ljubiteljskih vzrediteljev" prav tako.

Seveda pa še vedno poskrbim za zapuščenčke in zaradi mene ni niti eden na cesti, kvečjemu manj.

QUOTE(Luna 13 @ 10. 2. 2007 - 21:22) View Post

Kupim psico pasme cavalier king charles španjel(brez rodovnika)
Psica naj je rjavo bela ali tricolour(bela,črna,rjava)
Cena naj je do 300€
Vsi ki imate kakršne koli informacije me PROSIM obvestite na E-mail:budja.zvonko@siol.net
Hvala že vnaprej!!!
Alja



Nemogoče. Dobiš samo mešanca, ki ne bo imel vseh tistih značilnosti ki jih imajo kavalirji.

Kontaktiraj vzreditelje, skrbnike, mogoče bojo na razstavi zdaj...Če si zdaj tako lena, si nočem niti predstavljati kako bo potem.
  • 0
IPB Image

#52 Luna 13

Luna 13

    sramežljivec

  • Člani
  • 67 posts
  • Interests:Košarka,kolesarjenje,moje živali.

Posted 17 February 2007 - 12:45 PM

Kupim samčka pasme Cavalier King Charles španjel brez rodovnika.
Če imate informacije prosim pišite na E-mail:budja.zvonko@siol.net
ali na tel.:02/5651085
Cena naj je do 300€
Odgovore rabim čimprej!!!
Hvala
  • 0
IPB Image

#53 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 17 February 2007 - 09:49 PM

QUOTE(Luna 13 @ 17. 2. 2007 - 12:45) View Post

Kupim samčka pasme Cavalier King Charles španjel brez rodovnika.
Če imate informacije prosim pišite na E-mail:budja.zvonko@siol.net
ali na tel.:02/5651085
Cena naj je do 300€
Odgovore rabim čimprej!!!
Hvala


hehe ne me hecat laugh.gif huh.gif
Prej iskali psicko zdaj samcka,potem se prej drugo pasmo psa.....pa koliko bo se teh oglasov? rolleyes.gif biggrin.gif

Drugace pa ce si se trdno odlocila vzeti psa brez rodovnika in nobenega izmed revckov v zavetiscu posvojiti pa kupi salamonov oglasnik pa tam poisci... rolleyes.gif
Pa brez zamere...ampak ocitno te ne moremo prepricati rolleyes.gif
  • 0
I am falling between dreams and reality

#54 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 19 February 2007 - 02:15 PM

Samo opozorila bi te, da pasmeski psi, brez rodovnika, pogosto obiskujejo veterinarja, zaradi številnih težav, poleg tega je dostikrat neka povsem druga mešanica. in lahko zraste večji. Še več je možnosti d aima obnašanja atipično in vi kot začetniki ne bosta znali pravilno ravnati v primeru plažnosti ali agresije...Sploh pa ne verjamem, da boste izbrali dobrega vzreditelja, ki bo izbral vam primernega kužka-niso vsi enaki in obstajajo testi kako že pri 6 tedenski štruci ugotoviš primernost in dominantnost, plašnost...
  • 0
IPB Image

#55

  • Guests

Posted 19 February 2007 - 05:18 PM

QUOTE(Anja88 @ 19. 2. 2007 - 16:15) View Post

obstajajo testi kako že pri 6 tedenski štruci ugotoviš primernost in dominantnost, plašnost...


Kako? To pa mene zanima biggrin.gif
  • 0

#56 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 19 February 2007 - 05:56 PM

Luna13, po dolgem razmisleku sem nasla pravo stvar zate:

IPB Image

izbiras lahko med vec barvami, vsak dan v tednu lahko imas drugega ... laugh.gif rolleyes.gif

psa (al pa katerekoli druge zivali) ne mores kr v enem afektu kupit. ni to igraca.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#57 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 19 February 2007 - 06:24 PM

No, saj ni treba bit tak sarkastična. Luna resda zelo vzhičeno posreduje vse nove spremembe, kar pa še ne pomeni, da bodo kupli psa kar vrat na nos. Pač je vesela, ker si ga zelo želi, a zadnjo besedo bodo vsekakro imali njeni starši, ki pa bo dobro premišljena (upam vsaj). Naj sprašuje, naj razišče, konec koncev se odloča(jo) za sopotnika, ki bo še dolgo z njimi. smile.gif
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#58 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 19 February 2007 - 06:32 PM

sej nimam nc proti, da poizveduje pa raziskuje ... ampak enostavno (sem ze nekje napisala), vcasih je najboljs pretehtat, katere lastnosti isces pa (v Luninem primeru s starsi) pobrskat po ksnih leksikonih. in nikakor se ne gre zaletavat na vrat na nos v take odgovornosti in vsake 2 dni oglas za cist xy psa objavljat. vsekakor si pes (katerkoli ze) zasluzi lastnika, ki mu bo posvecal dovolj pozornosti in se ga ne navelical po ksnem dnevu/tednu/mesecu. in mislim, da je tud v njenem interesu, da najde sebi najbolj primerno pasmo.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#59 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 20 February 2007 - 12:39 PM

QUOTE(hudichek @ 19. 2. 2007 - 17:18) View Post

Kako? To pa mene zanima biggrin.gif



No pa sem našla tako fino stran, upam da znaš angleško.

http://www.volhard.com/puppy/pat.htm

Nekaj piše tudi tukaj
  • 0
IPB Image

#60

  • Guests

Posted 20 February 2007 - 05:29 PM

Tenk ju veri mač.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users