Jump to content


Photo

Katera pasma je zame?!


  • Please log in to reply
352 replies to this topic

#341 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82448 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 October 2017 - 03:38 PM

Ja, meni edino groba dlaka ni všeč. Pa težko jih je zdresirati, tako da razen ene izjeme z osebnim inštruktorjem poznam same slabo vzgojene. Mož ga je imel kot prvega psa, še ena od tastovih neumnih odločitev. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#342 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26263 posts

Posted 12 October 2017 - 03:44 PM

Skoda za tako izkusnjo. Mi smo ga imeli, ko sem bila otrok pa je bil tudi malo asocialen. Tile ki sem jih prilepila pa so baje sami vzgojeni kuzki :)
  • 0

#343 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3122 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 17 October 2017 - 03:34 PM

Jaz pa poznam ogromno lepo vzgojenih nemških ovčarjev, med drugim jih ima sosed že vrsto let, tudi mi smo ga imeli doma ko sem bila še otrok, tako da tukaj je pa samo vzgoja


  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#344 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82448 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 October 2017 - 03:46 PM

Saj je pri vseh pasmah odvisno od lastnika. :D Pravim samo, da nemških ovčarjev ni najlažje vzgojiti in se da mi ne zdijo primerni za neizkušene. 

Rastejo pa neverjetno hitro, sosedov 5-mesečni mladič je večji od Larsa, ki jih ima 7 (končna teža je pribl. enaka).


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#345 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23483 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 16 January 2024 - 02:16 PM

Jaz sem pa zadnjič premečkala 10 tednov starega border collija. Kolk je pa to nekaj luštnega! Takoj bi ga domov odpeljala :)


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#346 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15054 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 16 January 2024 - 04:16 PM

Ja, lustan je ja....
Sam rabi pa tok gibanja...pac ti psi najbolj uzivajo na skotskih prostranstvih. Tega mu z nekim 30 minutnim sprehodom zal ne moremo nudit.

On ma super videe o colijevem naravnem okolju (zganjanje ovac) in kolicini gibanja.

https://vm.tiktok.com/ZGe6qJ5pK/
  • 0
 

#347 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82448 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 January 2024 - 10:09 PM

Fun fact, zlatkoti so lahko se precej hitrejsi od border colliejev. :D Rabijo pa ti res ogromno aktivnosti, ker so narejeni za delo cel dan.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#348 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25838 posts
  • Gender:Female

Posted 16 January 2024 - 10:29 PM

Meni ni jasno, zakaj so ti aktivni psi tako priljubljeni, potem pa lastniki jamrajo (ne vsi, marsikdo pa), da jim niso kos. Pa saj si ja vedel, kakšen karakter si si omislil. :wacko:
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#349 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15054 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 17 January 2024 - 09:33 AM

Ne, ni vedel.
Ves koliko ljudi kupi psa, ker je kjut in ne ker bi jih zanimal njihov karakter....ali pa potrebe.
Jaz tu vidim dosti kolijev in se mi tko smilijo, vecinoma jih vozijo na sprehode na povodcu. Bv.
Isto kot ne vem, sosed si je zdaj pri skoraj 70 omislil Cane Corso. Saj je izkusen, nic ne recem, cel lajf je imel velike pse ampak.....rada bi ga videla kako bo v naslednjih letih obvladal to "kravo", ki ima po tamalem 50 kil ko odraste.
  • 0
 

#350 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82448 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 January 2024 - 10:59 AM

Sprehod z Larsom skos na povodcu ... Kot da ga ni. Njemu to niti približno ni dovolj, da se zgoni, pa bi lahko po 4 ure hodili. Mi ne bi imeli kaj delat sredi mesta. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#351 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15054 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 17 January 2024 - 11:08 AM

Kako pa ga zluftas, a ma perfekten priklic al kakorkoli se temu po slovensko rece (recall)? Se pravi da VEDNO pride nazaj, ne glede na distrakcije?
Prinasa zogico?
  • 0
 

#352 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82448 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 January 2024 - 11:13 AM

Odpoklic. Ja, seveda, to ni bil nikoli problem. Vzgoja je bila predvsem v moževi domeni, jaz sem se od njega učila (ker je bil zame prvi mladič) in je šlo bp. Lars ni hodil v šolo. So pa prinašalci tudi enostavni za vzgojo, tudi nagonov nimajo, da bi leteli za divjimi živalmi.

Prinaša žogice in vse drugo. :D 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#353 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25838 posts
  • Gender:Female

Posted 17 January 2024 - 11:58 AM

:D

A, ker je kjut. Makes sense.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users