Jump to content


Photo

Bolhe in klopi


  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#21 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 08 January 2007 - 12:27 AM

Ja baje se bolhe ločjo samo ne vem kako.
Če se vam bolh v stanovanju ne bo uspelo hitr znebit raje pokličte dezinfekcijo, ki prešprica cel stanovanje. Je učinkovito, samo mislim da dva tedna ne smeš nič sesati.Mi smo mogl to pred leti to narest zaradi mačke. Ko smo prišli z morja domov so nas dobesedno napadle. Mačka se je pa pazila pri sosedih in so se male prasice imele čas namnožit očitno.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#22 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 08 January 2007 - 02:32 PM

QUOTE(celia @ 7. 1. 2007 - 23:27) View Post

Naš zajec je tudi imel bolhe. Veterinar je rekel, da so stanovanjske!!! to pomeni, da gostijo na zajcu, potem pa živijo dalje v kakšnem tepihu ali kotu stanovanja. To se mi zdi grozno, da bi imeli v stanovanju bolhe. Vendar zaenkrat nič ne opazimo. Ali se bolhe potem ločijo glede na to ali so samo živalske ali tudi stanovanjske? To je sicer vprašanja za poznavalce, ampak če katera ve mogoče?


Gre se za to, da se bolhe zaredijo in izležejo jajce v vsako luknjo, ki jo najdejo. Js osebno bi zažgala vse oddeje od živali, kompletno sčistla stanovanje, s sprejem proti bolham (odvisen od živali) prešpricala tam kjer se najbolj zadržuje-vse špranje... Pri kuncu bi kletko v celoti umila, še kunca zraven, seveda s primernim šamponom (potem pa pazit, da se ne prehladi)...tud ovratnice umit, povodce...VSE. pol se pa kaka ampula da. In temeljito rezračiš stanovanje-ker ti bo smrdelo po čistilih...Pa ni vrag da se te zalege ne rešiš!

Pri kuncu bi še steljo, ki je bla na zalogi (razen če ni bla stran od kunca) pometala vstran.

  • 0
IPB Image

#23 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 19 September 2007 - 12:51 PM

IPB Image

Eto, tele ampule proti bolham pa mi prakticiramo za naše živlace. V paketku so tri ampule, eno se uporabi na mesec, js mam eno ampulo za 6 mačkov in psičko:) Z inekcijo ustrezno količino posrkam iz ampule, potem snamem iglo in vbrizgam tekočino ampule mačkom in psički za vrat, kamor se ne more lizati!

IPB Image
S tem pa špricam morskega prašička in veverico, da slučajno ne stakneta kakih bolh, zaenkrat zelo uspešno, jih še nista dobila:)

IPB Image
Tele tbeletke, na vsake toliko časa dobivajo, da nimajo zajedalcev, kot so gliste, trakula, ipd.sranje:)

IPB Image
Te kapljice pa dobivajo za ušesa, da ne prihaja do problemov z garjami!

Mam pa doma še en tak praktičen kompletek prve pomoči za male živalce, od Tosame:)
Te zadeve imamo pri nsa, vedno na zalogi:)
  • 0

#24 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 19 September 2007 - 02:21 PM

Jaz dajem Mici frontline, proti glistam pa je prvo dobila neko pasto v inekciji (ki je blo bolj brezveze), zdej ima pa profender. Dozira se ga na enka način kot frontline.
Od takrat, ko je bla bolana (zavračala je hrano) dobiva tudi vitamine in pasto proti vozlanju dlake.
Kaj bi ji blo še dobro dajat? Kaj je s temi kapljicami proti garjam?
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#25 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 19 September 2007 - 08:51 PM

te kaplice proti garjam jim daš, če v ušesu opaziš kake črne pikice. Potem pa jim to umasiraš v ušesa, sam js sem jim tud s palčko svinjarijo vn popucala, so se lepo pustili. mam pametne muce, pa vejo kdaj jim človek hoče dobro:)

za dlako pa obstajajo neki vitamini, tko tablete, sam ena od mojih, k je to dobila ni inh ni hotla tega jset, tko da smo jo pol s posebej kuhano hrano nekako zrihtali!
  • 0

#26

  • Guests

Posted 17 August 2012 - 01:28 PM

Kako zaščitite (predvsem) pse in mačke pred klopi in bolhami?
Naš je po dolgem času dobil bolhe (kljub ovratnici) in zdaj bi se rada te nadloge znebila na bolj naraven način ...
  • 0

#27 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 17 August 2012 - 02:00 PM

Moja ima Frontline, že od zmeraj. In ni imela še nikoli nič. Ni pa to naraven način, kakopak :)
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#28 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 October 2012 - 11:28 AM

Če imam dve muci, ki se umivata, a je varno uporabljat ampule ali naj raje nabavim šampon?
  • 0

#29 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 09 October 2012 - 11:29 AM

Mislim, da do določene starosti niti ni priporočljivo uporabljati ampul.
A umivata tudi drug drugo?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#30 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 October 2012 - 11:37 AM

Ja, to sem mislila, da umivata druga drugo.
Saj ravno berem v opisih ampul, da nekatere lahko uporabljaš šele ob določeni starosti. Hvala za opozorilo.
Verjetno bom nabavla kar šampon, če mi ne bo prej uspelo najt angleško govorečega veterinarja.
  • 0

#31 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 09 October 2012 - 11:42 AM

Verjetno je šampon za sedaj najboljša rešitev ja :)
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#32 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10542 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 October 2012 - 02:44 PM

Šampon ali pa ovratnica za male muce.
  • 0

#33 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 09 October 2012 - 02:54 PM

Mislim da lahko pri pol leta ampule začneš dajat. Mi jima dajemo ampule, ampak ne umivata druga druge. Tako da bi bila jaz mogoče raje pazljiva.
  • 0
Viens, reste ici!

#34

  • Guests

Posted 09 October 2012 - 03:00 PM

Meni je dal ampule za mlajše mucke....sigurno ni nobeden od njiju pol leta star. Pa ni nič narobe z njima. Dal je tudi en sprej, da je Mima pošpricala vse. Ker je imela psica ogromno bolh in se je čisto razpraskala (ob vnukinji, ki študira veterino...najs :AJEBEŠ: ) pa sva njo peljali tja in je dal neke druge ampule in šampon. Pa tisto razpršilo. Za mladiča mačja je dal pa kar eno ampulo za majhnega psa. In sem razdelila.
Aja...pa sem opazila, da malo starejša mucka umiva tamalega.
  • 0

#35 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 October 2012 - 05:26 PM

Jaz sem sedaj nabavila šampon in neko bojda natur zadevo, ki jo pošprickaš po površini, da pobije jajčeca.
  • 0

#36

  • Guests

Posted 09 October 2012 - 05:34 PM

Upam, da ne bo bolh :)
  • 0

#37 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 October 2012 - 11:03 PM

Hvala Ekaterina!
Misija kopanje & čiščenje stanovanja & pranje preprog in odej se je končala, ampak zgleda sem pustila šampon premalo časa na Živi, ker so bile bolhe samo omamljene, niso pa poginle. Lili se več ne praska, ampak je zamerla kopanje in se pnonovno ne pusti dotikat. Jutri se borba nadaljuje. Grrr!
  • 0

#38 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 24 April 2013 - 08:37 AM

Punce, a bi katera kupila Advantix ampule. Sodelavka jih je kupila, eno od štirih je že uporabila. Njen kuža je imel alergijsko reakcijo in jih zato prodaja:)

Cena je bila 29 EUR, prodaja jih za 14 EUR. Če katero zanima naj mi javi:)

 

advantix.jpg


  • 0

#39 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15063 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 29 July 2015 - 07:28 PM

Mačka se je super privadila na notranje -zunanje življenje. Postopoma je podaljševala izhode, in tudi oddaljevanje od doma. Zdaj jo spustim ven ko stoji pred vrati in se vrne, ko ji paše.

Posledično je notri mirna, leži in ne dela štale. Vsi smo bolj zadovoljni.

Ker pa noćem nobenih dodatnih živalic v bajti, hkrati pa nočem da tudi ona trpi od bolh, klopov, uši in predvsem notranjih zajedalcev ala trakulje in gliste, me predvsem zanima, če ima katera izkušnje, katere repelente uporabit. V kolikor nobena ne ve se bom do veterinarja zapeljala. Zaenkrat sem ji dala tole Klik ki je za klope in bolhe. Pozna katera kaj preverjeno dobrega in kje kupiti?

pa zanima me še za gliste in trakulje. Kaj je učinkovito in se daje kot preventiva.


  • 0
 

#40 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 29 July 2015 - 08:33 PM

Mi smo ji parkrat dali Frontline in je učinkoval, kupiš ga pa lahko v lekarni (ne vem če v vseh).


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users