Jump to content


Photo

Krzno


  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#41 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 07 March 2007 - 12:33 AM

Sploh nisem vedla, da jih žive slačijo! Sem čisto fertik!!! ......
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#42 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 17 April 2007 - 12:15 PM

Nisem vedela kam nej tole utaknem. Pa bom kar sem.

IPB Image

sad.gif cry.gif
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#43 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 17 April 2007 - 01:00 PM

To je škoda cajta gledat ... kaj pa boste? Sam hotele bi 9mm v tilnik poslat tistim ki to počno - ali pa kam drugam, da bi blo dlje luštno.

Pa ne morete ...

In kaj boste pol? Krzna itak nimate, tako da ne spremenite ničesar ...
  • 0

#44 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 17 April 2007 - 03:09 PM

kako ne..? če ljudje ne bi več tok kupval krzna al pa ga sploh nebi...bi se počas to ukinl ..bi vidl da se ne splača pa bi blo ....sam kaj k nekateri ljudje tega ne razumejo down.gif
  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#45 Sissy

Sissy

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1329 posts
  • Location:Nekje med MGL-om in SNG Dramo Ljubljana.
  • Interests:Berem, pišem pesmi, igre in izpopolnjujem se v igranju.

Posted 17 April 2007 - 04:02 PM

Kak lohk eni sploh opravlajo ta posel??? Tega ne razumem, tak folk po moje nima duše.

Nisem mogla sploh do konca gledat. filmčka od Kalypso. cry.gif cry2.gif cry2.gif

QUOTE(Kalypso @ 23. 7. 2006 - 10:38) View Post





  • 0
Obstala sem,
da bi se spremenila.
Obstala sem,
da bi se pomirila.
Obstala sem,
da bi obraz dobila

#46 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 17 April 2007 - 04:38 PM

Zaradi tega filma, več kot teden dni nisem mogla zatisniti očesa, brez da ne bi jokala. Še zdaj me včasih zvije...
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#47 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19736 posts

Posted 17 April 2007 - 05:55 PM

oh ja, jaz sem prišla do kake sedmine, pa se mi že nekaj dviga v želodcu sad.gif


po drugi strani pa še vedno vztrajno jem meso, in to velikokrat, ker mi je zelo dobro smile.gif

vredu, vsaj krzna ne nosim smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#48 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 17 April 2007 - 05:59 PM

jaz takih filmov rajši niti ne gledam, ker mi je potem preveč hudo. adriane ti si vegetarijanka?
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#49 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 17 April 2007 - 06:08 PM

Že 10, 11 let. Ne vem točno.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#50 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 17 April 2007 - 06:43 PM

QUOTE(sajk @ 17. 4. 2007 - 14:00) View Post

To je škoda cajta gledat ... kaj pa boste? Sam hotele bi 9mm v tilnik poslat tistim ki to počno - ali pa kam drugam, da bi blo dlje luštno.



Se strinjam Sajk, končno enkrat da se strinjam s tabo smile.gif Tega jaz sploh ne berem, še manj gledam, kruto je , ampak jaz ne morem nič spremenit, za krzno itak nimam keša biggrin.gif
  • 0

#51 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25245 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 17 April 2007 - 07:08 PM

QUOTE(Adriane @ 17. 4. 2007 - 19:08) View Post

Že 10, 11 let. Ne vem točno.


adriane, se ti da ksn fajn recept dopisat v primerno temo? ni treba kej hudo kompliciranga za zacetek, k nism ksn hud talent oops.gif hvala smile.gif

  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#52 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 17 April 2007 - 08:49 PM

Zlobica, jaz te lahk naučim uizi spečt piščančje fileje tongue.gif twisted.gif
  • 0

#53 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25245 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 17 April 2007 - 08:58 PM

te bom js naucila maso za smorn zmesat, bos vsaj kej uporabnega (pa dobrga) znal spect twisted.gif
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#54 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 17 April 2007 - 09:01 PM

Z Larchy morata malo naštudirat kako zgledajo obroki in za začetek nagradno vprašanje (nagrada je vrečka instant šmorna):

- ali k sladici sodi solata?

laugh.gif twisted.gif
  • 0

#55 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25245 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 17 April 2007 - 09:04 PM

js pravim: ja, ampak samo, ce je gor jogurt (ne pa tona soli, kisa in olja) laugh.gif sicer pa ... js je nism jedla zravn. ampak se celoten projekt steje kot uspesen, ni blo pranj zelodcev/smrtnih zrtev/... smile.gif ot sva tongue.gif
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#56 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45393 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 April 2007 - 02:23 PM

offtopic.gif
  • 0

#57 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 02 April 2008 - 07:58 PM

Help Stop the Canadian Seal Hunt!

IPB Image

Podpis peticije: KLIK
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#58 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 03 April 2008 - 01:28 AM






IPB Image


Kanada odpira sezono lova na tjulnje
Zgroženi borci za zaščito živali

Okolje, 26. marec 2008 11:41
Toronto - MMC RTV SLO


V petek se v Kanadi začenja tradicionalni lov na tjulnje. Vlada obljublja bolj humane načine ubijanja, aktivisti pa dogodek obsojajo.

Ministrstvo za ribištvo in oceane je sporočilo, da so letos za lovce uvedli nova pravila, ki zahtevajo, da morajo biti živali, preden jih odrejo, mrtve, in ne le nezavestne.

"To je zdaj nov pogoj za lovsko dovolilnico," so sporočili. Letos bo Kanada dovolila uloviti kar 275.000 tjulnjev, kar je 5.000 več kot lani. Pred dvema letoma je bila ta številka najvišja - kar 335.000, a zaradi slabih vremenskih razmer je niso dosegli.

Skupine za varstvo živali pa lovu iz leta v leto nasprotujejo. "Šokirani smo, da ena najbolj razvitih držav še vedno dovoljuje takšen pokol," opozarjajo.

ZDA so blokado za tjulnje meso in ostale izdelke iz tjulnjev uvedle že leta 1972, tudi na Nizozemskem in v Belgiji velja blokada. O takšni potezi razmišlja tudi Evropska unija, ki je sicer leta 1983 prepovedala prodajo belega krzna tjuljnjih mladičev.


vir: rtvslo.si


IPB Image


Dejstva o kanadskem lovu na tjulnje

Kateri tjulnji so tarče kanadskega lova na tjulnje?
Harfa tjulnji so osnovna tarča komercialnega lova na tjulnje. Celih 95 % vseh ubitih tjulnjev v zadnjih petih letih so bili harfa tjulnji mladički, stari od 12 dni do 12 tednov. Ubijajo pa tudi več kot leto stare, manj zaželjene kapucaste tjulnje.

Kje ubijejo tjulnje?
Kanadski komercialni lov na tjulnje se nahaja na ledenih ploskvah kanadske vzhodne obale na dveh področjih: Gulf of ST.Lawrence (zahodno od Nove Funlandije in vzhodno od Magdalenskih otokov) in na 'pročelju' (severovzhod Nove Funlandije).

Kdo ubija tjulnje in zakaj?
Lov na tjulnje je izven sezonska aktivnost pod vodstvom ribičev iz kanadske vzhodne obale. Letno pridobijo povprečno le majhen delež njihovega letnega dohodka od lova – ostalo pa od komercialnih ribičev. Celo v Novi Funlandiji, kjer živi 90 % lovcev na tjulnje, je le 4.000 ribičev, ki aktivno sodelujejo na vsakoletnem lovu na tjulnje.

Na kakšen način ubijejo tjulnje?
Kanadski pravilnik o morskih sesalcih, ki upravlja z lovom, določa, da lahko lovci ubijajo tjulnje z lesenimi palicami, hakapiksi (velike ledene palice, podobne cepinu) in strelnim orožjem. V Gulf of St.Lawrence-u so palice in hakapiksi orodje izbire, na pročelju pa je najbolj razširjena uporaba strelnega orožja.
Pomembno je omeniti, da je vsaka od naštetih metod ubijanja kruto izvedena. Lovci streljajo na tjulnje iz premikajočih se čolnov, zato so mladički pogosto le ranjeni. Glavna tovarna predelave tjulnjeve kože v Kanadi odšteje 2 dolarja od cene, ki jo morajo plačati za kožo za vsako luknjo od metka, ki jo najdejo. Zato lovci neradi streljajo v tjulnja več kot enkrat. Tako so ranjeni tjulnji prepuščeni trpljenju v agoniji – mnogi zdrsnejo pod površje vode, kjer počasi umirajo in si ne opomorejo.

Je lov na tjulnje krut?
Seveda je. Leta 2001 je neodvisna skupina veterinarjev v poročilu o lovu strnila ugotovitve, da vladna določila o humanem načinu ubijanja niso bila niti spoštovana niti uveljavljena in da lov na tjulnje ni privolil v kanadske osnovne pravice živali v predpisih o varnosti za živali. Šokantno, veterinarji so ugotovili, da so bili v 42 % primerih, ki so jih preučili, tjulnji odrti živi in pri zavesti.

Parlamentarci, novinarji in znanstveniki, ki opazujejo kanadski komercialni lov na tjulnje, vsako leto poročajo o nesprejemljivih načinih krutosti, vključno z lovci, ki vlečejo tjulnje pri zavesti čez ledene plošče s kljukami, pritrjenih na čolnih, jih streljajo in nato pustijo trpeti v agoniji, kopičenje mrtvih in umirajočih živali in celo odiranje živih tjulnjev.

Koliko tjulnjev je ubitih vsako leto?
Na stotisoče. V zadnjih treh letih je bilo ubitih več kot milijon tjulnjev. V letu 2004 je bilo ubitih 365.971 – največje število ubitih tjulnjev v Kanadi v več kot pol stoletja. Nazadnje je tako veliko tjulnjev bilo ubitih v 50'ih in 60'ih letih – blizu dveh tretjin populacije harfa tjulnjev je bila izbrisana.

Prava številka ubitih tjulnjev je verjetno veliko višja, kot jo navajajo. Mnogo tjulnjev je ustreljenih in poškodovanih med lovom. Študija je pokazala, da večina teh živali zdrsne pod površje vode in tam počasi umrejo.

Ali obstajajo kakšne kazni za lovce, ki prekoračijo vladni delež?
Ne. Leta 2002 je kanadska vlada dovolila lovcem prekoračitev deleža za več kot 37.000 živali. Lovci so že ubili več od dovoljenega deleža do 15. maja (to je zaključni datum lova na tjulnje) in je kljub temu minister za ribištvo in pomorstvo odločil, da podaljšajo sezono lova do junija. V letu 2004 so lovci ubili skoraj 16.000 tjulnjev več od dovoljenega deleža. Tudi takrat je omenjeni minister podaljšal sezono do poznega junija.

Kateri so izdelki, narejeni iz tjulnjev?
Prvotno tjulnje ubijajo zaradi njihovega krzna, ki ga uporabijo za izdelavo modnih oblačil in ostale izdelke. Obstaja še majhen trg tjulnjevega olja (za industrijske namene in človekove potrebe), tjulnjevi penisi pa gredo v prodajo na azijskem trgu kot afrodiziak. Trg za tjulnjevo meso je neznatno majhen, zato njihova trupla navadno pustijo zgniti na ledu.


vir: osvoboditev-zivali.org


IPB Image
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#59 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10483 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 April 2008 - 07:20 AM

KATASTROFA! evil.gif mad2.gif wallbash.gif cry2.gif
  • 0

#60

  • Guests

Posted 03 April 2008 - 08:06 AM

Jaz bi samo rada rekla, da nisem niti prebrala tele teme, niti ne bom pisala tu in vsakič, ko jo bom videla, me bo pri srcu stisnilo, ker se bom spomnila, kaj se dogaja.


Vem, da je v bistvu narobe to, da takih stvari sploh ne preberem, ampak res ne morem. Ker vem, da ne morem sama nič naredit proti temu ter da se bodo take krutosti še nekaj časa dogajale, si rajši zatiskam oči pred tem. Če ne vem, se ne dogaja. V takem smislu, no. Ne pustim niti, da bi kdo pred mano govoril o kakih krutostih nad živalmi, vedno rečem naj neha, če ne neha, že kar s trdim glasom začnem težit, naj neha.
Vem, da je otročje tako obnašanje...sam to je nekako moj obrambno sistem, ker, če se ne bi trudila, da oči zatisnem, bi me dotolklo to počasi. Sam o tem bi razmišljala (o stvareh, ki bi jih slišala ali prebrala). Sej ne, da ne vem, da se to dogaja...ampak nočem podrbnosti o posameznih primerih, ker se potem kar nekaj časa samo s tem obremenjujem in jokam. In res čudno...lahko berem o krutostih nad ljudmi (gledam že bolj težko), o živalih pa...ni šans.

Vse skupaj sem malo zmedeno napisala, vem. Hotela sem samo pojasnit, zakaj ne pišem v takih temah. Ni zato, ker me ne zanima. Enostavno me preveč prizadane.


Se strinjam Frida cry.gif Nisem prebrala teme, samo naslov....ampak že naslov mi je itak dovolj povedal.
Kako lahko sploh kdo plača za to krzno?????
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users