Jump to content


Photo

Navada kakanje in lulanje??


  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 22 March 2006 - 02:06 PM

No, pa še ena tema, ki je kar problematična. Kako svojega psa navadit, da potrebo opravlja na sprehodu? Naš kuža je bil starejši, ko smo ga dobili, zato nam ga ni bilo treba navajat na te zadeve.

Kako ste to naredili vi??


Mačke se to naučijo takoj, zato ni nobenih problemov.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#2 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 22 March 2006 - 02:08 PM

Nekaj mačjih WC-jev:

IPB Image
IPB Image
IPB Image

biggrin.gif
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#3 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 22 March 2006 - 07:08 PM

Našo Luno smo navadl tako da smo prvo v stanvanje dal škatlo z peskom za mačke in je potem ko jo je lulat zacvilila. Pozneje smo jo odnašal ven, tudi ko je zacvilila. Res pa da ni bilo z njo nobenih težav in se je naučila zelo hitro, mogoče zaradi tega ker so nam jo lastniki dali ko je bila stara 1.5 meseca.
No pol ko smo imeli njenega mladička pa se nikakr ni mogel navaditi na to, ne glede na vse.
  • 0

#4 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 24 March 2006 - 09:26 AM

Nekateri imajo ful probleme s tem, zato sem tudi odprla to temo, da se malo pove izkušnje.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#5 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 24 March 2006 - 07:43 PM

mi mamo psa zunaj zato ni nobenih problemov glede tega. ma na razpolago velik vrt + dvorišče, ma označen svoj prostor, kjer gre na wc smile.gif treba pa pogosto čistit. sicer pa vedno aka tud na sprehodu, vedno na istem mestu.. smile.gif
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#6 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 25 March 2006 - 11:37 AM

ii to je pa moja tema-sem nora na živali. tongue.gif

Preprosto ga je navaditi. Psička moraš opazovati ves čas in ko pokaže znake (se vrti v krogu, je nemiren, stoji pred vrati, zacvili...) ga neseš vem, ko opravi potrebo ga obilno pohvališ in se z njim poigraš.

Mladički pnavadi lulajo, kakajo po hrani, tako da, se po obroku čez 5 min odpravimo ven in smo zunaj dokler ne opravi potrebe (divjanje odpade), lulajo med in po intenzivni igri, po pitju vode, ko se zbudijo. Tak da je treba iti skoraj vsako uro ven za 5-20 min- odvisno.

Če se nam pa zgodi, da smo prepozni, pač počistimo ( s čistilom, ki ne vsebuje amonika) in smo naslednjič bolj pozorni. Nikar kužka ne kregati.
Pred spanjem obvezno lulati, včasih morajo iti ponoči še enkrat lulat.
  • 0

#7 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 23 April 2006 - 12:25 AM

.
Mi smo našo kar hitro navadili. V cca. 14ih dnevih je že znala, kam mora it lulat in kakat. Ne vozimo je ven, ampak ima na balkonu mačji pesek v eni plastični posodici in potem gor časopis, kamor se polula. Pol se tisti papir da v posebno vrečko (v primeru kakanja se pač pobere s papirjem in odnese v skret) v kanto..... in to se redno vsak dan včasih tudi po 2x nese dol v smeti. In nič ne smrdi ali karkoli. Ko jo pritisne, se samo postavi pred balkon. Če se je ne vidi, pride neumno koga pogledat. Če pa še se to ne opazi, pa zalaja. biggrin.gif
Aja, naučili pa smo jo tako, da če se je kje v stanovanju polulala, smo ji gobček porinli v tisto (da je povohala, ne da bi ji zdaj ga porinli not do konca biggrin.gif ) in potem jo okarali in odnesli v posodo s peskom.



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#8 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 23 April 2006 - 08:10 AM

Jenna, a pa jo sploh ne peljete ven? Ne morm verjet, da to z mačjim peskom res deluje pri psih blink.gif

Živite v bloku predvidevam.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#9 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 23 April 2006 - 01:38 PM

.
Ne ne, valda jo peljemo ven biggrin.gif, ampak običajno se zjutraj nobenemu ne da ali pa pozimi in tako naprej. Imamo pekinezerko, pes za v stanovanje (blok) in se mu niti ne da kje zunaj preveč skakat (sploh pozimi). Poleti pa jo velikokrat peljemo k naši hiši, tam malo pohajkuje naokoli, pa tudi tam ima hitro dovolj in rata sitna. biggrin.gif

In valda, da to deluje tudi pri psih - poznam vsaj 5 takih, ki imajo male kužije v blokih in vsi imajo na tak način wc.



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#10 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 23 April 2006 - 01:42 PM

Ja to je za zimo res o.k., sam mora bit kužek res majhen. Višavc že nebi mogu it v mačji WC. biggrin.gif Pa najbrž je navajena že od malega.
Naš je recimo tako navajen na uro, da se ob uri vsede pred tv in gleda proti mizi (nas) kdo ga bo peljal. Vozimo ga pa 3x na dan in to ven (čeprav imamo zadej za hišo dvorišče, mu je to premalo, hoče prav ven v kakšen park).
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#11 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 23 April 2006 - 01:45 PM

.
Ja itak..... tile wcji so za majhne pasme..... za pse, ki so bolj za blok in noter. Saj tudi takšnega smo iskali, glede na to, da smo v mestu in bloku. Da ni baš nek ljubitelj narave. biggrin.gif



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#12 sarchy_ka

sarchy_ka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 161 posts
  • Location:severno od Ljubljane

Posted 28 April 2006 - 10:24 PM

Moj kužek, kokr se spomnm, se je kr hitr po prihodu v našo družino navadu, da more lulat in kakat pač uzuni. smile.gif Na začetku, k se je še doma kdaj polulu, smo tm pobrisal z mokro krpo, pomočeno v kis. Smrdel mu je, in ni več na istem mestu lulu. K je mal zrastu, nas je že sam začel opozorjat - full je biu nemirn, mal je cvilu. Zdej (3 leta star) je tko navajen, da gre zjutri prvič vn okol 6h, pol pa nekak na vsake 2-3 ure, razn če smo dopoldne vsi zdoma, more pa pač mal dalj potrpet. Ampak ne glede na to, kok časa se ga ne pelje ven, nikol ne bo opravu potrebe v stanovanju. Pridn je. smile.gif
  • 0
Perhaps we all give the best of our hearts uncritically.. to those who hardly think about us in return. /T. H. White/

#13 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 24 February 2007 - 08:51 AM

A ste mišljenaja predvsem Jenna, da bi se tole s peskom na balkonu dalo navaditi tudi maltežana??
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#14 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 24 February 2007 - 11:32 AM

Ja. Fant ima maltežana, jaz čivavo, in oba lulata in kakata noter, na tiste pasje plenice ki jih prodajajo v zoo shopih pač, tisto vsrka in nič ne smrdi, seveda moreš redno menjavat.

Sej pekinezi, maltežani, čivave, ..in te pasme, to so vsi hišni psi, in kar jaz poznam imajo večinoma notranje veceje. Kot je že rekla Jenna, niso neki veliki ljubitelji narave, in niti nočejo dosti ven na sprehode. Jaz mojo spustim recimo enkrat na dan da se sprehaja okoli hiše (ali jo peljem na sprehod - živimo bolj na samem), oddaljit se sama niti ne upa dosti, ko pa ima dovolj, in to je kar kmalu, se postavi pred vhodna vrata in čaka da ji odpreš da gre nazaj v hišo. Ko je mraz pa tolko bolj biggrin.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#15 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 24 February 2007 - 11:56 AM

Ja sej jaz sem tako mislila enkrat na dan greš ven toliko, da se malo razhodi, zjutraj in zvečer pa opravi zadeve doma oz. na balkonu... Sarah a lahko fanta vprašaš kako je maltežana navadil, na kakšen način oz. postopek - prosim smile.gif
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#16 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 24 February 2007 - 12:04 PM

To, da psi ščijejo v peskovnike, mi je taki x-file. hmm.gif Pes se kaj hitro navadi na življenje, ki mu ga nudi lastnik. Če ni navajen ven hodit, ne bo. Sigurno ne rabijo toliko gibanja kot večji psi, a 1x na dan bi pa vednarle blo fajn, če gre ven. Pa ne me zdaj napadat tiste, ki to delate! laugh.gif
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#17 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 24 February 2007 - 12:18 PM

Sej maš prav Adriane, sej enkrat na dan jo peljem, če je mraz pa ona noče, takoj v naročje ali čakat pred vhodna vrata biggrin.gif Čivave pa niso tolko za dolge sprehode, ne vem ..hitreje se utrudi kot drugi pes, in takrat se ustavi ali pa, kot rečeno, hopa v naročje. Lepše ji je v hiši, teka po stopnicah, zgoraj spodaj, in je ;) Redkokdaj, ma res redko, se zgodi da sama hoče it ven, to pokaže tako da se postavi pred vhodna vrata ali pa pred okno in gleda ven laugh.gif

Verja, ja saj ni neka umetnost. Tako kot smo mi čivavo. Ko se polula ali pokaka drugam, jo neseš k lulanju, ji malo smrček porineš notri da povoha in ve da je to njeno delo, in jo okregaš malo, "zakričiš" fuj, takoj ve da je ušpičla nekaj. Potem pa jo takoj neseš na pleničko, in ji rečeš da tam mora lulat. Ko sama od sebe gre na pleničko, jo lahko malo pohvališ, pridna pridna, ali kakšen priboljšek. Po 2,3 tednih je naučena in ji ne zbeži nikamor drugam wink.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#18 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 24 February 2007 - 12:40 PM

Naš, stari gospod, pa noče it ven, če dežuje. Ko ga vendarle spravim, hodi pod nadstreški hiš, počasi, da ja pokaže, da se mu ne da. Ko mu nakažeš, da je sprehoda dovolj, me pa pusti daleč za sabo. laugh.gif

Aja, mam pa malega šnavcerja, ki drugače zeeelo rad hodi ven. Najmanj 3x dnevno ga peljemo (peljejo, ko sem jaz v lj). Je pa res, da ne zmore več dolgih sprehodov. Tam cca.20 min, ker se utrudi. ermm.gif
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#19 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 24 February 2007 - 01:13 PM

Ma men ful to ni logično, amapk sem že od kar nekaj folka slišala, da psi opravljajo potrebo doma, poleg jasno sprehoda 1x dnevno. (govorim izključno za te male pasmice) Jaz, če se bom preselila bi imela rada maltežana in zato to sprašujem. Kar se tiče pa dežja in pa mraza pa redko kateri pes hoče ven, te majhni pa sploh zelo neradi.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#20 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 24 February 2007 - 01:24 PM

Ej jz nism takoj vidla,da gre za temo pasji ljubljenčki,pa sm misnla,da se je enmu snel,pa je dal temo ''kakanje in lulanje'' v temo za nas laugh.gif

Mi drgač naši naštimamo tko časopisni papir k vratom od balkona(pred vrati od balkona,v stanovanju pač) tko,da če ma paniko ponoč se tja polula al pa pokaka.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users