Jump to content


Photo

ZOO


  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#41 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 19 March 2008 - 03:39 PM

hvala bogu! a pa bojo tut kej povečal celotn ZOO?
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#42 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14785 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 21 May 2008 - 10:39 PM

Da. Pa tematsko se bo malo preoblikoval, nekaj ograd se bo čisto zamenjalo, ustvarili se bojo eni čist novi prostori. Cela reč se bo malo posodobila, aktivirala. Tud če je karta precenjena, pejte babe kdaj na ogled notri, so ful veseli obiskovalcev, ane. Pa so eni taki mali cukrčki za pogledat, določene stvari so res neugledne, sam se trudijo s sredstvi, ki jih imajo, zadeve porihtat in spravit na en nov nivo. Skupaj nam bo uspelo, že kmalu. smile.gif Nekaj študentov sodeluje (bo sodelovalo) pri tem projektu, jaz tudi, če bom lahko, pa poročam, kako se bo kaj razvijalo. Do takrat pa, ole!
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#43 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 22 May 2008 - 12:11 AM



Jaz sem bila pred kratkim v živalskem vrtu v Lj in nisem bila najbolj zadovoljna. Najbolj me je razžalostilo, da nisem videla mačjega pande. dry.gif Ravno tedaj so mu preurejali bivalni prostor, SEVEDA. Drugače pa je bila ekstremna gužva, komaj si kaj videl (agresivni starši so se s podivjanimi in nevzgojenimi mladiči silili vsepovsod, kot da bi bil sodni dan), živali so se skrivale (oh ja, kako jih razumem), vse živali so mi delovale otožno. ŽV se mi zdi dotrajan, opustošen. Ni mi bilo všeč, kar sem videla. Aja, papagajev - konkretno nimf je za moje pojme odločno preveč v enem prostoru... to, kar sem poslikala na spodnji sliki, pa ne vem, kako si naj razlagam:


IPB Image IPB Image
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#44 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 22 May 2008 - 08:08 AM

OMB, jejo ga! ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
Zakaj nisi šla povedat? Saj vem, da vejo, samo zakaj nisi rabuke nardila, dabi vedli še bolj in morda kaj ukrenili?
Šokirana! ohmy.gif

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#45 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10542 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 May 2008 - 08:15 AM

Jojjjjjjjj cry2.gif cry2.gif
To se pol dogaja, k jih je preveč na kupu cry2.gif

Jaz bi jim mail poslala s tema dvema fotkama in prosila za strokovno razlago. cry.gif evil.gif
  • 0

#46 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 22 May 2008 - 08:25 AM

A jo res jejo? blink.gif cry.gif

Sem pretresena.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#47 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10542 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 May 2008 - 08:29 AM

Ne vem, če jo ravno jejo, men se bolj zdi, da jo napadajo. Ubogi ptič še vedno stoji na tisti ograji... Zakon močnejšega na premajhnem prostoru.... Obup, da to dovolijo!
  • 0

#48 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 22 May 2008 - 08:53 AM

loh ga pa sam čistijo. kaj pa če ma on kakšno bolezen al pa kej da mu perje odpada?
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#49 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 22 May 2008 - 09:18 AM

Jaz vidim, da jo jejo. Edino, če ma kos kakega drugega mesa v kljunu. wacko.gif

IPB Image

Tudi jaz bi pisala in priložila fotke.
Mislim celo, da bi poslala na TV, ker vzdrževalci vejo, kaj se dogaja. Ta ptič mora bit že lep čas tak. Niso ga menda ogulili v petih sekundah.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#50 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10542 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 May 2008 - 09:21 AM

Adriane, mislim da je to leva noga od ptiča.
  • 0

#51 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 22 May 2008 - 09:21 AM

ajoj, pa ma res neki v kljunu. bogi ptiček

...

ja, Frida, sam res. čisti si jo.
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#52 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 22 May 2008 - 09:23 AM

Fluffy, daj poveči sliko, da vidmo če je tist v kljunu res meso hmm.gif

Jaz tkole sicer ne bi rekla, da ga jejo. Je pa tole oguljenje značilna zadeva za žalostne ptiče, v stresu. cry.gif
  • 0

#53 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10542 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 May 2008 - 09:25 AM

Fluffy, a imam tvoje dovoljenje, da povprašam v zoo-ju, glede na to, da si avtor fotk?
  • 0

#54 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 May 2008 - 09:25 AM

Punce ne jejo ga, ampak mu samo perje pipajo. Tudi pri nas, ko smo imeli dve ninfi je ena stalno tepla drugo in ji perje pipala. Enkrat si je pa celo tista, ki je bila "žrtev" sama popipala perje. Še danes mi ni jasno zakaj. Razlagam si to kot boj za prevlado. Žalostno, ampak saj če si pogledate tudi kakšno naravoslovno oddajo lahko vidite hiearhijo med živalmi. Npr. pri pri opicah sem enkrat gledala, da so enemu opičjaku alfa samci vedno pulili dlako, on pa je to mirno prenašal in celo slilil v njihovo družbo. Po tem ko so ga ločili in mu je spet zrasla dlaka, so ga znova dali v družbo in je 1,2,3 znova bil v družbi tistih, ki so mu pipali dlako.

Tisto na sliki, bi rekla, da je noga.
  • 0

#55 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 22 May 2008 - 09:27 AM

Ja, noga je biggrin.gif oops.gif

Tiste, ki imate ptiče: Je kljub temu normalno, da mu oni drugi s kljunom šari po glavi, na prvi sliki pa po vratu?
Kaj ga res čistijo? Ne verjamem!
Ko sem imela ribe, so se močnejše zmeraj začele spravljat na bolehne. Rep so jim začele grizljat. Prav zaletavale so se v njih in jim ga trgale. Kot da bi jih hotle prepodit, ker so bile šibkejše.

Edit: Je že Kalypso odgovorila. KLjub temu, bi morali ptiča osamit, ga preselit in ne kar tako puščat z njimi. Jebeš pa boj za prevlado. Če lahko človek poseže v to, je to njegova dolžnost! Še posebej, če si njihov oskrbnik!
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#56 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10542 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 May 2008 - 09:27 AM

Aha. Kalypso hvala za razlago. Samo ob takih fotkah najprej pomislim na človeški faktor, šele potem na živalsko naravo. ermm.gif
  • 0

#57 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 May 2008 - 09:36 AM

Vsaj koliko moje izkušnje govorijo (2 ninfi) je normalno, da se obirajo in čistijo - našadva sta se navedno po vratu, ampak včasih pa so tudi malo pregrobi. Se pa strinjam, da bi bilo dobro tega oguljenčka ločiti, da mu ponovno zraste perje.

Adriane, če gledaš kakšno oddajo o živalih, ki živijo v skupini (npr. levi, volkovi ipd.) vedno obstaja neka hiearhija, kjer so eni glavni (alfa samci in samice) in ostali, ki so podrejeni (hierarhično, od tistega, ki je malo pod alfa do tistega, ki je čisto na dnu. Ta pa navadno vedno najbolj najebe. Žal ampak narave JE kruta.
  • 0

#58 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 22 May 2008 - 09:43 AM

Ja, je kruta. Samo v naravi se lahko poškodovana žival kam zavleče, tu pa se ne more. Če smo že toliko posegli v njo in jih dali v nenaraven življenski prostor, posežimo še toliko, da jim omogočim karseda lažje bivanje v njem.

Saj poznam zakone narave. Sem veliko v stiku z njo. V real, preko medijev. A vseeno se mi ne zdi prav, da noben nič ne ukrepa.
To je zame malomarnost.

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#59 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 22 May 2008 - 10:44 AM




Jaz sem tudi bila najprej zgrožena, nato je fant ugotovil, da srednjemu nekako to "paše". Ker je tudi ostala dva kljuval, ona dva sta njega... kot da bi meli nekakšen pipaški 3sum. laugh.gif
Vseeno mislim, da si vodstvo ŽV ne bi tega dovolilo... da bi se dobesedno žrli tako. Frida, lahko pa vprašaš, seveda - me vseeno zanima njihova razlaga.
Tisto je pa noga... Adriane, ne paničari. ;p
Mislim, da izgleda bolj vse grozljivo, kot pa v resnici je.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#60 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 22 May 2008 - 10:57 AM

oops.gif
Tak nebogljen deluje...

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users