Jump to content


Photo

ZOO


  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#21 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 20 March 2006 - 03:57 PM

Vse je pogojeno eno z drugim. Če je manj denarja bo oskrba sigurno slabša. Problem pa je tudi, če gre denar res tja kamor je namenjen.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#22 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45422 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 March 2006 - 04:01 PM

Se absolutno strinjam s tabo Verja.
Sicer pa tako kot pri vsem, ni črno bela situacija. Živalski vrtovi imajo dobre in slabe lastnosti.
  • 0

#23 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 20 March 2006 - 04:18 PM

Je že kdo bil v ZOO-jih po svetu? Če najdete kakšne slikice prosim jih pripnite.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#24 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 20 March 2006 - 04:33 PM

Doha zoo

IPB Image


Meni gre na bruhanje.
  • 0
Viens, reste ici!

#25 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 22 March 2006 - 06:49 PM

Tehle žirafic je malo preveč na tako majhnem prostoru. Ni lepo vidt to.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#26 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45422 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 May 2006 - 09:12 AM

Jaz sem bila med prvomajskimi prazniki v Ljubljanskem živalskem vrtu. Moje mnenje glede njega je, da imajo za nekatere živali zelo lepo poskrbljeno - ris, gamsi, košute ipd. Za leve ter ostale zveri, papige in šimpanze pa obupno.

Šimpanzi in leva - obup
IPB Image
IPB Image
  • 0

#27 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45422 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 April 2007 - 03:56 PM

Knut - najbolj zaželen medved

Berlin | 24.4.2007 | B.M.
Za belega medvedjega mladiča se poteguje najmanj pet živalskih vrtov s celega sveta.


Odkar je v središču pozornosti, se je zanimanje za severnega medveda Knuta povečalo tudi v več živalskih vrtovih v Nemčiji in po svetu, ki si - s finančnega vidika seveda - to sploh lahko privoščijo. Doslej je svojo željo izrazilo pet živalskih vrtov. Toda Knut bo ostal v Berlini, vsaj zaenkrat.
"Dokler bo odraščal, nihče ne razmišlja o tem, da bi ga oddali v kakšen drug živalski vrt," je povedal zoolog berlinskega živalskega vrta Ragnar Kühne.

Visokonakladni časnik Bild je pred tem poročal, da se za Knuta potegujejo tudi na Norveškem. "Najbolj severni živalski vrt na svetu", kot se imenuje živalski vrt v Tromsu, je pripravljen za Knuta zgraditi "najbolj dovršeno zatočišče za severnega medveda". Norveški Polarzoo je velikanski naravni park, v katerem živijo izključno domače živalske vrste.
O njegovi morebitni preselitvi bodo v berlinskem živalskem vrtu pričeli razmišljati šele, ko se bo osamosvojil od svojega 'medvedjega varuha', ki skrbi za njegovo dobro počutje v ujetništvu. Takrat bo po mnenju berlinskega zoologa primerno, da se prične navajati na pravo medvedjo družbo. To pa bo možno, ko bo Knutek postal pravi Knut.

Tudi, ko bo dosegel telesno težo 80 do 100 kg, ne bo dovolj zrel, da bi ga izpostavil drugim medvedom, ki znajo biti do novinca še kako zoprni. "Lahko ga namreč poškodujejo," pravi zoolog Kühne.

S svojimi sovrstniki lahko zaživi, ko je spolno dozorel. Pri severnih medvedih, ki živijo v ujetništvu, spolna zrelost nastopi pri štirih letih, če pa živijo v divjini, pa šele v osmem letu starosti.
IPB Image
vir: 24ur


  • 0

#28 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45422 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 March 2008 - 10:59 PM

Pred kratkim sem bila v živalskem vrtu v Zürichu v Švici in sem navdušena. Večina živali ima ogromne bivalne prostore, ki obsegajo notranji in zunanji prostor ter imajo zavetje da se lahko skrijejo pred radovednimi očmi obiskovalcev. Najboljše kar imajo pa je rekonstrukcija deževnega pragozda z madagaskarja. V ogromnem rastlinjaku so vzpostavili idealne razmere za življenje. Lemurji, kuščarji, ptice, želve se lahko svobodno gibajo po prostoru, letajo/skačejo iz drevesa na drevo. Za obiskovalce so namenjene tlakovane potke sicer pa ni nobene pregrade med njimi in živalmi. Res daje občutek, da si v pragozdu. Zaskrbljujoče pa je, da tak del gozda, kot je ta hala posečejo vsakih 5 minut. In hala ni majhna, da ne bi kdo mislil.
IPB Image
  • 0

#29 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 March 2008 - 11:05 PM

Pa daj ne moreš no. Takoj se preselim tja wub.gif . Enga legvana bi si popotoma v žep stisnla.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#30 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45422 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 March 2008 - 11:11 PM

Tako je bil kak meter nad mojo glavo:
IPB Image


To pa je še snežni leopard. Krasno bitje.
IPB Image
Ga vidite?

Oragutanka & baby
IPB Image
To morm še omenit, da imajo ful živalskega naraščaja. 2 mali gorilici, 1 mali oragutan idr. To tudi priča o kvaliteti živalskega vrta.

  • 0

#31 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15453 posts
  • Gender:Female

Posted 05 March 2008 - 10:52 AM



Ful sem pregledala sliko, ampak jst snežnega leota ne vidim, pa konc. hmm.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#32 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 05 March 2008 - 11:05 AM

Mogoče se skriva za kakim kamnom ali je pokrit z njim biggrin.gif
Kalypso, daj večjo sliko!! yes.gif

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#33 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45422 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 March 2008 - 11:29 AM

Leži na skali pod vejo:
IPB Image
Večje slike trenutno nimam.
  • 0

#34 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19744 posts

Posted 05 March 2008 - 02:51 PM

Jaz pa ne vidim slik sad.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#35 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15453 posts
  • Gender:Female

Posted 05 March 2008 - 05:13 PM



Ja zdej pa vidim. Sam se res slabo vidi.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#36 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 05 March 2008 - 05:30 PM

Jst sm misnla, da je uno vse skala. laugh.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#37 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 05 March 2008 - 09:09 PM

Jst sem načeloma proti zoo in podobnim stvarem, živali spadajo v svoje naravno okolje. Po drugi strani pa skoraj vse živali izumirajo, saj njihovo naravno okolje ni več to kar bi moralo biti, poleg tega pa jih človek skos preganja, ubija, krči njihov prostor,hrane nimajo več....sploh slone, opice....kar se dogaja tam je grozljivo in potem pomislim na to, da tem živalim v zoojih vsaj tega ni treba prenašat hmm.gif V našen zooju se mi zdi, da imajo nekatere živali ok narejeno, nekatere (levi,tigri, opice...) pa sploh ne. Če že moramo imeti zooje, naj bodo takšni, da bodo ljudje čimmanj motili živali in da bodo živali živele čimbolj podobno kot v naravnem okolju.
  • 0

#38 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 March 2008 - 11:21 PM

Za ZOOje bi moral kot prvo veljat precej strožji predpisi glede urejenosti, namestitve živali - da bi živali čimbolj približali naravnemu habitatu.
So pa ti večji ZOOji v tujini lepo poštimani in mislim da skoraj ni dvoma, da so to dobesedno zavetišča nekaterim ogroženim vsrtam, hkrati pa se ljudem daje možnost da se bližje spoznajo z divjimi živalmi in njihovo problematiko.
Bolj favoriziram raznorazne parke, kjer živali dobesedno živijo stran od ljudi (ok, vmes jih vsake tolko pridejo turisti pofotkat pa kaki snemalci dokumentarcev), verjamem pa da te zadeve niso povsod izvedljive.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#39 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19744 posts

Posted 06 March 2008 - 05:17 PM

Zdaj vidim slike. smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#40 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45422 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 March 2008 - 01:27 PM

Dobra novica:

Živalski vrt pričakuje nove živali
Čaka ga tudi temeljita prenova

Podobe Slovenije, 30. januar 2008 17:19
Ljubljana - MMC RTV SLO

Vodstvo Živalskega vrta Ljubljana je predstavilo nov razvojni načrt do leta 2015, do takrat pa naj bi prispelo tudi precej novih in zanimivih živali.

Med najzanimivejšimi prišleki bodo nosorog, tapir, komodoški varan, flamingi, sadjejedi netopirji in krokodili. Razvojni načrt pa predvideva združitev živali po regijah, kar pomeni, da bo oblikovanih pet osnovnih regij - vstopna ploščad, servisna ploščad, del za prikazovanje eksotičnih živali, del za prikazovanje slovenskih gozdnih vrst živali in osrednji del s kmetijo, otroškim živalskim vrtom, gostinskim obratom in večjim igriščem.

Trenurno pa si obiskovalci ne morejo ogledati šimpanzov in volkov, saj so njihove igrade zastarele in zahtevajo prenovo, ki naj bi bila končana aprila. Iščejo pa tudi družbo za slonico Gango, ki je edini slon v evropskih živalskih vrtovih, ki je še sam.

IPB Image
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users