Jump to content


Photo

ZOO


  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#1 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 19 March 2006 - 12:40 PM

Kaj menite o ZOO-jih?
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#2 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 19 March 2006 - 01:02 PM

Meni niso všeč..ljubljanski zoo mi je živi polom.Sploh pa se mi zdi, da je to zelo brezveze in, da bi bile tiste živali, ki so v zoo-jih veliko bolj srečne v naravnem okolju :!:
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#3 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 19 March 2006 - 01:12 PM

Se strinjam z mojo predhodnico. Edino kar mi je všeč, pa so rezervati za živali npr. v Afriki. Pač bolane živali polovijo, zdravijo in po nekaj časa tudi spustijo nazaj v njihovo prvotno okolje. To je edina prava stvar. No, všeč pa mi je tudi, da živali identificirajo ... pa okej to je že druga tema.

Torej ZOO sux.
  • 0
Viens, reste ici!

#4 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 19 March 2006 - 01:35 PM

ja, se strinjam da je lj zoo polom, ampak ni povsod tako. bla sm v barceloni v zooju ki je res velik, tko da ma vsaka žival res velik placa. pa edino v živalskih vrtih se lahko res veliko naučimo o živalih, in jim poj tut lahko pomagamo. pa zlo velik živali lahko samo tako preživi, da jih damo v zooje, ker v njihovem naravnem okolju zarad nas ljudi, ni več placa, hrane... glede rezervatov pa tole: res bi blo fino če bi vse ogrožene živali lahko dal u rezervate, ampak to so res velika področje tok placa je pa zlo težko dobit-s5 zaradi nas pa našega egoizma. folk hoče fensi bajte pa pohištvo, zato sekajo mangrove in zarad tega so VSE velike opice ogrožene. no, ampak to j že druga tema.

"Make endangered species a vivid presence in the lives of people. Make it clear that every endangered species has a name, has a million-year history, has a place in the world. Bring us face-to-face with each one of those species. Make us know that they are our companions in the biosphere. They are not just something out there you look at once in a while, but they're a part of our existence ... they are a part of us."
~Edward O. Wilson
  • 0

#5 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 19 March 2006 - 02:24 PM

sem za živalski vrt, če je le za živali dobro poskrbljeno.. naj bi lepo skrbeli za njih, jih razvajali, se ukvarjali z njimi, živali bi potrebovale velik življ. prostor, zavetje itd. za kar pa v večini zoojev na žalost ni poskrbljeno. ermm.gif če že morajo živali živeti v ujetništvu naj jim bo vsaj lepo..

glih zadnič sem gledala na animal planet, kako so reševali opice iz narave, jih oskrbeli, pustili da se pozdravijo in kasneje vrnili v naravo. lepo je videt človeka, ki mu v očeh piše da mu ni vseeno za živali pa tud živali so srečne, da jih je rešil.. wink.gif
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#6 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 19 March 2006 - 03:26 PM

Men so eni ZOO -ji ful dobro zrihtani in če so res prilagojeni za življenje divjih živali pol je o.k.

Ljubljanski ZOO se mi ne zdi dost o.k., pa tudi nisem sigurna kam gre denar od predrage vstopnine.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#7 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 19 March 2006 - 04:16 PM

Živalski vrtovi mi niso všeč, ker živali pač rabijo divjino in velik prostor. To, da jih v bistvu zaščitijo...narava je narava...halooo? Če bi nas kdo zaprl v majhno sobico, kao zaradi varnosti nam tudi nebi bilo fajn. Pač narava je narava, vse poteka normalno, živali pač poginejo, jih pojejo druge živali...vse to je narava. ljudje umiramo, ali nas ubijejo drugi, karkoli, vse to je narava. Tak da...boge živali ki so tam ujete v kletkah.

To kar pa je napisala Ana, da ji je vredu tisto v Afriki, ko živali oskrbijo kadar so bolne...s tem se pa strinjam.
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#8 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 19 March 2006 - 04:22 PM

Nimam nič proti ZOO-jem, če je le velik in urejen in da lepo skrbijo za živali. Naš ZOO je pa itak čisto bogi. Bi blo boljše, če ga ne bi imeli. Sploh ko vidiš, v kakšnih majhnih kletkah so levi in ostale velike živali. Prav žalostno. V tujini ima pa živalski vrt čisto drugačen pomen.
  • 0
IPB Image

#9 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 19 March 2006 - 05:21 PM

QUOTE(cedevita)
Živalski vrtovi mi niso všeč, ker živali pač rabijo divjino in velik prostor. To, da jih v bistvu zaščitijo...narava je narava...halooo? Če bi nas kdo zaprl v majhno sobico, kao zaradi varnosti nam tudi nebi bilo fajn. Pač narava je narava, vse poteka normalno, živali pač poginejo, jih pojejo druge živali...vse to je narava. ljudje umiramo, ali nas ubijejo drugi, karkoli, vse to je narava. Tak da...boge živali ki so tam ujete v kletkah.

To kar pa je napisala Ana, da ji je vredu tisto v Afriki, ko živali oskrbijo kadar so bolne...s tem se pa strinjam.


ja ampak če so pa živali v divjini ogrožene/na robu izumrtja je pa bol da jih damo v zoo pa tm mal namnožimo, pol pa s5 v divjino
  • 0

#10 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 19 March 2006 - 05:57 PM

sahara ja. Sej to je vse vredu in prav. Ampak to ni namen ZOO.ja . Namen ZOO ja je, da služijo na račun živali, ki vrjetno niso bile rojene v divjini ampak pač z takim namenom. No kakorkoli.. rolleyes.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#11 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 19 March 2006 - 06:07 PM

QUOTE(Anaa)
sahara ja. Sej to je vse vredu in prav. Ampak to ni namen ZOO.ja . Namen ZOO ja je, da služijo na račun živali, ki vrjetno niso bile rojene v divjini ampak pač z takim namenom. No kakorkoli..  :roll:


Ja za zabavo ljudi in s tem zaslužek..ne zaradi ljubezni do živali evil.gif
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#12 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 19 March 2006 - 06:07 PM

QUOTE(Anaa)
sahara ja. Sej to je vse vredu in prav. Ampak to ni namen ZOO.ja . Namen ZOO ja je, da služijo na račun živali, ki vrjetno niso bile rojene v divjini ampak pač z takim namenom. No kakorkoli..  :roll:


ja sj vem. sj ne podpiram zoojev, sam treba je pa tut pozitivne stvari povedat
  • 0

#13 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 19 March 2006 - 06:13 PM

rolleyes.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#14 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 19 March 2006 - 07:29 PM

QUOTE(Anaa)
rolleyes.gif


Ana, se strinjam s tabo biggrin.gif ...tkole, še z moje str. eden: rolleyes.gif
Sahara, te js zaprem v zoo pa s tega probi izluščit pozitivne stvari
biggrin.gif twisted.gif
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#15 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45422 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 March 2006 - 08:14 PM

Verjetno ve, ki tako kritizirate živalske vrtove ste obiskale samo ljubljanskega, ali se morda motim?

No, jaz živalske vrtove podpiram. Seveda s to pripombo, če imajo živali dovolj velik prostor, da se lahko normalno gibajo, da jim nudijo ustrezno oskrbo. Glede na to, da človek posega že v vsak kotiček sveta mislim, da je to edini način da se vrste ohranijo. Res je, da so v nekem omejenem prostoru, ampak večina teh živali, ki so v živalskih vrtovih, se je že skotila v ujetništvu in so takega življenja vajene. Bi jih bilo bolj tvegano spustiti v divjino. No, ko gledaš vse te dokumentarce na Animal planetu je živali res najlepše videti v njihovem naravnem okolju, ampak ko vidiš, da kljub rezervatom še vedno obstajajo divji lovci, da je vedno manj prostora za življenje, ker morajo skozi amazonski pragozd zgraditi avtocesto ali pa kaj podobnega se zdi živalski vrt kar dobra stvar.
  • 0

#16 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 19 March 2006 - 08:30 PM

Res je, da je v nekaterih vrtovih boljše poskrbljeno kot v drugih pa to pač kar si napisala, ampak v vseh vrtovih je pa isti namen...služiti denar. In, ja, kritiziram živalske vrtove, imam svoje mnenje glede tega in znam argumentirati zakaj tako mislim. Ali je narobe, če kritiziram in imam drugačno mnenje?
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#17 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 20 March 2006 - 07:20 AM

Še nikol bla.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#18 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 20 March 2006 - 02:58 PM

če j kdo tle proti mučenju živali sm to jz! pa že parkrat sm rekla da ne podpiram zoojev! pa vem da sam služjo denar, ampak hotla sm pa tut pozitivne stvari izpostavt! rolleyes.gif
  • 0

#19 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 20 March 2006 - 03:03 PM

Punce, vsak ima svoje mnenje o teh zadevah. Drugače pa sigurno imajo kakšni ZOO - ji tudi pozitivne lastnosti.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#20 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45422 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 March 2006 - 03:51 PM

QUOTE(cedevita)
Res je, da je v nekaterih vrtovih boljše poskrbljeno kot v drugih pa to pač kar si napisala, ampak v vseh vrtovih je pa isti namen...služiti denar. In, ja, kritiziram živalske vrtove, imam svoje mnenje glede tega in znam argumentirati zakaj tako mislim. Ali je narobe, če kritiziram in imam drugačno mnenje?


Nič ni narobe, če napišeš svoje mnenje. Jaz sem ga tudi. Saj forum je namenjen izmenjavi mnenj, če se ne motim. Pač se ne strinjama druga z drugo. Dobro to, saj kaj bi bilo, če bi se vsi o vsem strinjali.

Sicer pa je res primarna dejavnost živalskih vrtov služenje denarja. Ampak oskrba živali tudi veliko stane. Hrana, zdravila posodabljanje bivalnega prostora živali,... (Govorim pa o tistih zoo-jih v katerih je za živali lepo poskrbljeno, da ne bo pomote.) Tako da malo dvomim, da imajo živalski vrtovi nevem kakšen dobiček. ermm.gif Ampak pravih podatkov ne poznam, zato se morda motim. To je samo moje mnenje.
No sicer pa ste verjetno slišale, da tudi v naravne rezervate vozijo turiste. Safari počitnice. Sem ravno zadnjič gledala dokumentarec o tem v oddaji na Voxu (Wolklos ali nekaj takega), kako sta si dve ženski privoščili počitnice v JAR in del tega potovanja je bil tudi ogled živali v naravnem rezrervatu. Torej je tudi v naravnih rezervatih služijo na živalih. ermm.gif Ne samo v živalskih vrtovih...
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users