Jump to content


Photo

Pasja šola


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 14 March 2006 - 06:32 PM

Ima katera izkušnje s pasjo šolo? Jaz jih nimam pa me malo zanima....
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#2 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 14 March 2006 - 06:40 PM

Jaz sem jo obiskovala. Mislim, da se za klasične pasme zelo dobro obnese, ampak za rezultate je potrebno ogromno dela doma. Čudežev ni za pričakovat, pač pokažejo ti kak bi naj vzgajal psa. Skorajda je isto, kot če bi si sposodil knjigo o pasji vzgoji in se nato ravnal po njej wink.gif
  • 0

#3 sarchy_ka

sarchy_ka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 161 posts
  • Location:severno od Ljubljane

Posted 14 March 2006 - 10:11 PM

Naš je hodu skor eno leto, pa mislm da se je zlo obnesl. Je full pridn, uboga (sedi, prostor, cesta, stresi se ipd. biggrin.gif ), je pa res, da smo se dost z njim ukvarjal.
  • 0
Perhaps we all give the best of our hearts uncritically.. to those who hardly think about us in return. /T. H. White/

#4 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 19 March 2006 - 09:35 AM

O pasjih šolah res nimam pojma oops.gif , sam men se je vedno ful zdel, da je to namenjeno predvsem velikim pasmam.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#5 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 06 May 2006 - 07:00 PM

Js sm neki časa hodila z mojim kužkom v Kinološko društvo Šentjur, ki je melo šolo v Šmarju. Sam je s Dexom (moj kuža) nadaljeval šolanje moj dedi, ker ti to uzame kar nekaj časa ... no zdej ma moj kuža izpit A in B!! wink.gif
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#6 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 06 May 2006 - 07:02 PM

Naty, dej nam povej kakšne so kaj cene za šolanje.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#7 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 06 May 2006 - 07:10 PM

25.000 za pol leta (na primer konec poletja do začetka zime) pa pol še plačaš zraven za izpit. Mi smo morali za A izpit 7.000 za B pa 5.000. Pa tudi za male pasme je šola, ker ni razlik ampak če je kuža še mlad gre pa v "malo šolo", kjer vse temelji na igranju in se iz tega nekak nauči pol pa šele ko je dovolj star gre naprej v "prvi razred" pa te izpite dela.
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#8 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 07 May 2006 - 08:45 AM

No, hvala za info, take info so vedno koristne.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#9 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19744 posts

Posted 05 May 2007 - 03:12 PM

Anja, ali lahko malo opišeš pasjo šolo ? s kolikšno starostjo naj bi se začelo hodit, kolikorat mesečno to je, kako sploh izgleda to, ker jaz o tem nimam pojma, je verjetno tudi več stopenj oz. nevemkaj .. pač da se malo napiše otem, če se ti da biggrin.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#10 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 06 May 2007 - 12:00 PM

Mladoletna,ti bom jaz malce pomagala smile.gif

Torej mladicek naj cimprej zacne delat-se pravi socilazirat z okolico v kateri bo zivel.Priporocljivo je,da pri 2 mesecih zacne obiskovati Pasje igralne urice,najbolje ki v Lj. so jih vodi Sabina Stariha Pipan,tu se mladicki igrajo,ucijo in lastniki veliko naucijo o tem kako psa solati naprej.Mislim da "igralne-urice" potekajo 2 krat tedensko,se pravi 8 krat na mesec.
Potem sledi Mala sola,ki je "obvezna"(ce smo zacetniki,ce zelimo imeti solanega psa,ki bo navajen ziveti v okolju-se pravi v mestu in poslusen,itd...mnogo je razlogov zakaj iti v pasjo solo z odrascajocim mladickom).Jaz jo za zacetnike vsekakor priporocam,ker strokovanjaki ti res povedo ogromno stvari,hkrati pa je lepa izkusnja za oba-tako za kuzka kot za lastnika.V Malo solo se organizira jeseni in spomladi,2 krat na teden je tecaj.V Malo solo pridejo kuzki stari tudi ze od 2,3,4 mesecov naprej in tako se tcaj zacne.

Ko to kuza konca se gre lahko naprej se v nadaljevalni tecaj,vendar mnogi potem psa vpisejo v tecaj drugih poslusnosti(agility,rally obedience).

Kako tecaj v pasji soli zgleda-kuza z lastnikom mora "premagovati" razlicne ovire na katere naleti tudi v vsakdanjem zivljenju:sumenje,srecajne z drugimi psi,hrup,nauci se pocakati,sedi,prostor,vendar pa je program potem odvisen v katerem KD drustvu si.Zdaj za Lj-mislim da potem dodajo se ucenje raznih trikcov,v Mb pa imajo malo solo narejeno tako,da se kuza v drugi uri uci spoznavat tudi ovire agilitya.

Zdaj nahitro sem opisala,ce sem kaj pozabila,pa naj kar se kdo pripise smile.gif


  • 0
I am falling between dreams and reality

#11 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19744 posts

Posted 06 May 2007 - 01:35 PM

Mi lahko še poveš, koliko igralne urice, mala šola itd. stanejo in ali recimo lahko jaz sama s pesekom hodim, čeprav bi bila recimo takrat stara ene 15, ko bi ga imela ?

Pa še druga vprašanja imam, če mi znaš odgovoriti smile.gif

Zanima me glede čipiranja in tetoviranja .. kaj je obvezno, pri kateri starosti .. lahko dobiš že male 2 mesca stare kužke tetovirane, potem ob ceplenju mu pa veterinar še čip vstavi .. ?
Če vzameš kužka iz azila .. so mu to že tam naredili ali moraš to narediti sam ?

Kako potekajo ceplenja, katera sredstva so najboljša za notranje in zunanje zajedavce ?
Ali je čiščenje zob skoraj "obezno", uporabljaš tudi zobno pasto ali samo ščetkaš ? s tistim, ko daš na prste ali prav s ščetko ?

Kaj je priporočljivo psu dajat za jest ? nekje piše briketi, tudi zaradi čiščenja zob, v kjnigah piše meso, riž, zelenjava .. konzerve mogoče ?

Pa recimo za mičkene pse, ki so recimo čez noč notri v hiši in tako .. imajo dosti gibanja recimo čez popoldan, če so zunaj na kar velikem vrtu in ga potem še ene 2x na sprehod pelješ na bližnje polje ?
za take majhne pasme imaš verjetno tisto okooli trupa, ko greš na sprehod .. ali pa vbistvu čivavico ali tako majhno pasmo do tistega polja neseš in potem tam prosto hodi ? potem sploh ne potrebuješ ovratnice ..

marija, sem se pa navprašala smile.gif

še katera dobra šola je najbližja Domžal in kako je glede raztav ... kje lahko pogledaš, kdaj so in ali kdorkoli lahko tja pride pogledat ?
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#12 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 06 May 2007 - 02:50 PM

QUOTE
Mi lahko še poveš, koliko igralne urice, mala šola itd. stanejo in ali recimo lahko jaz sama s pesekom hodim, čeprav bi bila recimo takrat stara ene 15, ko bi ga imela ?

Zal ne vem koliko stanejo-bos morala kar povprasati,sigurno pa ne manj kot 100€,mala sola pa je prav tako od 100€ naprej.
Seveda da lahko hodis smile.gif,bos tako se vec izkusenj vedla za zivljenje z psom,pa se ljudi spoznas wink.gif

QUOTE
Zanima me glede čipiranja in tetoviranja .. kaj je obvezno, pri kateri starosti .. lahko dobiš že male 2 mesca stare kužke tetovirane, potem ob ceplenju mu pa veterinar še čip vstavi .. ?
Če vzameš kužka iz azila .. so mu to že tam naredili ali moraš to narediti sam ?

Ce ima kuza rodovnik ga tetovirajo v usesek ali pa v dimeljno misico.To ponavadi naredijo strokovanjaki,cip pa lahko dobi pri prvem cepljenju stekline,mislim da je to 2,5 meseca.
Vse to naredi veterinar-tudi ce ga v azilu vzames wink.gif

QUOTE
Kako potekajo ceplenja, katera sredstva so najboljša za notranje in zunanje zajedavce ?
Ali je čiščenje zob skoraj "obezno", uporabljaš tudi zobno pasto ali samo ščetkaš ? s tistim, ko daš na prste ali prav s ščetko ?

Cepljenja so potem se ta: proti steklini in proti pasji kugi,ob cepljenju dobis tudi tabletko proti notranjim zajedalcem,nekateri veterniraji pa imajo prav posebno pasto in kuzku dajo ze kar tam in je tako zasciten pred notr.paraziti.Za zunanje zajedalce pa so najboljse ampule Exspot,Frontline,...ki jih kupis pri veterinarju ali pa v bolje zalozenih Zoo trgovinah.Zelo je priporocljivo da zobe tudi scetkas z zobno scetko in pasto,vendar ce tega redno ne pocnes mu ciscenje zagotovis z kaksno prav posebno kostjo,igracko(kong).Sprva ga ucis tako,da das pasto le na prst in mu gres pocasi v usta in tako postopoma zahtevas vedno vec in na koncu uporabljas ze posebno scetko,ki si jo das na prst in tako scetkas.Zobna pasta je za pse prav okusna wink.gif ,tako da tezav ni-le ne smes prevec nahitro zaceti,ker potem se psu zafrustrira in ne bo hotel niti tvojega prsta v ustih,ne scetke.

QUOTE
Kaj je priporočljivo psu dajat za jest ? nekje piše briketi, tudi zaradi čiščenja zob, v kjnigah piše meso, riž, zelenjava .. konzerve mogoče ?

Mladicki dobivajo obrok-3 krat na dan (dolocena kolicina)
Ko je kuza star 1 leto,pa dobiva le se en obrok na dan
Jaz bom glede hrane tako rekla-tisto kar psa naredi zdravega in zivahnega tisto mu daj,seveda so vkljuceni briketi-vendar ce samih briketov noce sploh jesti mu das noter kaksno na vodi kuhano govedino,purana.
Ce ima kuza drisko potem mora dobiti dietno hrano-na vodi kuhan riz brez soli in prav tako na vodi kuhano meso brez soli.Najboljsi briketi so vsekakor:Eukanuba,Hills,Royal Canin,Nutro-vse ostale znamke,ki jih lahko kupis v navadni trgovini vsebujejo prevec soli,ki psu skoduje.
Prav tako konzerve isto imenskih znamk...super so za pse.

QUOTE
Pa recimo za mičkene pse, ki so recimo čez noč notri v hiši in tako .. imajo dosti gibanja recimo čez popoldan, če so zunaj na kar velikem vrtu in ga potem še ene 2x na sprehod pelješ na bližnje polje ?
za take majhne pasme imaš verjetno tisto okooli trupa, ko greš na sprehod .. ali pa vbistvu čivavico ali tako majhno pasmo do tistega polja neseš in potem tam prosto hodi ? potem sploh ne potrebuješ ovratnice ..


Jaz zagovarjam predvsem ucenje psa-to pomeni od vsega zacetka.Od tistega dneva ko pride kuza domov pa do njegovih poznih let.Prav ukvarjanje z njim in ucenje trikov ga bo ohranilo mladega in zivahnega.
Psi radi delajo pa karkoli ze...ce ga ne zaposlis si bo delo najdel sam.Zame je najbolj pomebno da se nauci ziveti z mano,nauci cim vec trikov in seveda da mu nudim dolge sprehode.
Glede tega ali je majhen ali velik pes-vsak rabi enako pozornosti glede gibanja.Glede ovratnice pa je takole-ce pes ne pozna ukaza: "Pridi!" potem nima kaj poceti spuscen.Lahko ti uide in nesreca je tu...
Ker je z mladickom res veliko dela-si ga privosci takrat ko bos res imela cas wink.gif

QUOTE

marija, sem se pa navprašala smile.gif


Ni problema pa se kdaj smile.gif

Klik:

KINOLOSKO DRUSTVO DOMZALE
  • 0
I am falling between dreams and reality

#13 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19744 posts

Posted 06 May 2007 - 04:30 PM

najlepša hvala za vse odgovore, ki jih ni bilo malo biggrin.gif

vprašala bi še, katera veterinarska klinika čimbližje Domžal je dobra in kako je glede vožnje z avtom. je kakšno pravilo okoli tega ? mislim sicer da ne in je verjetno pes lahko "spuščen" v avtu, samo to se mi samo zdi smile.gif

sicer se mi zdi pa nekako pravi čas za psička naslednje leto junija recimo .. si kar fajn želim, da bi se do takrat ta mlad podmladek v zdaj delano bajto preselil, ker moji nečakinji nista za ravnanje s psi, še posebej nestrpnih do otrok se mi zdi. čist preveč nasilni .. (prejle me je tamala tko lepo pogledala, pol me pa ful močno prjela za lase, še z drugo roko in culkala ful močno, pa ne spustila .. verymad.gif .. jo jaz nazaj in se smeji verymad.gif verymad.gif ), pa še takrat bi se počas prvi letnik zaključil in bi se vsaj dva meseca in pol lahko intenzivno z novim psičkom ukvarjala smile.gif

čeprov pomoje bom mogla potem celo leto pr naših ful zanimanja kazat, mogoče et na kakšno raztavo (kje se da pogledat, katere,kje in kdaj so ? biggrin.gif ), še kdaj v azil na sprehod koga peljat, jim kaj pripovedovat o pasmah in psih na splošno, kot jim že zdaj ... smile.gif

moram pa priznat, da četudi bi recimo čez eno leto lahko imela psa, me je kar malo strah vzgoje, ker ga še nikoli nisem imela, obenem pa hočem, da bo bil pes čimbolj zdrav in lepo vzgojen smile.gif

  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#14 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 06 May 2007 - 06:06 PM

Oj!

Kuža dobi čip pi prb 4 mesecih. Proti steklini se ga cepi pri 3. mesecih.

do 6 meseca so trije obroki, potem pa dva. Prehodi naj ne bodi drastični, počasi naj bo vmesni obrok vedno manjši...Če le imaš možnpst psa hrani 2x dnevno zjutraj in zvečer. Ker je črevesje manj obremenjeno. Ampak vsinimamo te možnosti. Recimo če dobi pes prvi obrok ob 12. mora met sprehod vsaj 3 ure za hrano. Velja pa to za odrasle. Mladiki lulajo kakajo OGROMNO.
  • 0
IPB Image

#15 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 06 May 2007 - 06:15 PM

QUOTE
vprašala bi še, katera veterinarska klinika čimbližje Domžal je dobra in kako je glede vožnje z avtom. je kakšno pravilo okoli tega ? mislim sicer da ne in je verjetno pes lahko "spuščen" v avtu, samo to se mi samo zdi smile.gif

Za kliniko zal ne vem,drugace glede avta je pa najbolje imeti box ali pa poseben pas,ki se vstavi v sedez tam kjer je za zapenjat cloveski varnostni pas.Tako psu preprecis,da bi si pri sunkovitem zaviranju zlomil tilnik ali pa ob silni ustavitvi dobesedno "zletel" naprej v vetrobransko steklo.Pes mora biti prav tako zelo dobro varovan v avtu-najbolje pa je seveda box ali pa ta varnostni pas.Tudi ce je kuza miren,ce pa je hiperaktiven je to se posebej obvezno.Recimo lahko se tudi zgodi,da kuza nehote,ce sedi na zadnjih sedezih skoci ali pa ugrizne voznika...res nikoli ne ves.Sama uporabljam box thumbup.gif


QUOTE
sicer se mi zdi pa nekako pravi čas za psička naslednje leto junija recimo .. si kar fajn želim, da bi se do takrat ta mlad podmladek v zdaj delano bajto preselil, ker moji nečakinji nista za ravnanje s psi, še posebej nestrpnih do otrok se mi zdi. čist preveč nasilni .. (prejle me je tamala tko lepo pogledala, pol me pa ful močno prjela za lase, še z drugo roko in culkala ful močno, pa ne spustila .. verymad.gif .. jo jaz nazaj in se smeji verymad.gif verymad.gif ), pa še takrat bi se počas prvi letnik zaključil in bi se vsaj dva meseca in pol lahko intenzivno z novim psičkom ukvarjala smile.gif

Se strinjam,tudi jaz ko se preselim si bom kupila enega se enega teriercka....za mladicka moras res imeti cas,ce ga nimas dovolj je bolje da si ga ne omislis...zal je tako-kruto vendar resnicno wink.gif

QUOTE
čeprov pomoje bom mogla potem celo leto pr naših ful zanimanja kazat, mogoče et na kakšno raztavo (kje se da pogledat, katere,kje in kdaj so ? biggrin.gif ), še kdaj v azil na sprehod koga peljat, jim kaj pripovedovat o pasmah in psih na splošno, kot jim že zdaj ... smile.gif
moram pa priznat, da četudi bi recimo čez eno leto lahko imela psa, me je kar malo strah vzgoje, ker ga še nikoli nisem imela, obenem pa hočem, da bo bil pes čimbolj zdrav in lepo vzgojen smile.gif


Ce si zacetnica je potem res najbolje,da gres takoj ko ga bos dobila v pasjo solo...ker verjemi,brez strokovne pomoci pri prvem psu,lahko naredis prevec napak-ponavadi se to kaze potem tako,da kuza ni pozoren nate(kar je najbolj pomebno pri ucenju in pri ucenju trikcov),je agresiven,razvajen,...jaz lahko recem,da me je moja prva kuzika zelo veliko naucila in pri novemu psu napak ne bom ponovila.Vsekakor pa bom sla v malo solo,ze zato,da se socializira kot se sika wink.gif Lahko ti se povem,da me moja westyka se zdaj uci in pri svojih 6 letih je zelo igriva.Zelo rada teka za zogico in plisastimi igrackami.Tako,da me je enkrat zelo presenetilo,ko me je nek gospod vprasal ce je se mladic... biggrin.gif
Zdaj naslednja razstava v Slo. je na Hrusici.Ce bos imela cas le pojdi pogledat-predvsem pa zberi taksno psicko/psa,ki ustreza tvojemu karakterju,ne glej samo po zunanjosti.Povprasaj lastnike in vzreditelje in se to-tudi mesancki so super za ucenje in res lahko cutis njihovo hvaleznost-tako da le pojdi tudi v azil.
Pri meni je tako,da se eno leto prej ze pripravljam na psa,ki bo k meni prisel-tako,da tudi ti zacni kar zdaj ze "migat" smile.gif -sprasuj,pozveduj,...






Anja88 cip dobijo ob prvem cepljenju proti steklini,tako mi je rekel tudi vzreditelj smile.gif
  • 0
I am falling between dreams and reality

#16 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 06 May 2007 - 06:24 PM

Ja meni se tudi zdi da pred 4 meseci je čip. Ko sem jaz mojo dobila (cca 3 mesece je imela, malo manj), ga je že imela.

Aja a nesme it kot gost? Tega pa nisem vedla, mi je bilo rečeno da lahko. Ah, škoda. smile.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#17 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45422 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 May 2007 - 05:41 PM

PUNCE LEPO PROSIM, DA SE DRŽITE TEME: PASJA ŠOLA! O RAZSTAVAH PIŠITE V TEMO RAZSTAVE, O PASJI PREHRANI IN OSTALIH VPRAŠANJIH PA V ZATO PRIMERNE TEME!
  • 0

#18 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 11 May 2007 - 10:15 PM

Mene pa zanima če katera ve naslov pasje šole v Trzinu v Ljubljani? Baje, da majo tuki nek drugačen način oz pristop k učenju poslušnosti kužkov in da izhaja ta pristop iz agility-a. Za eno bi to rabla zvedt, ker smo že iskal pa ne najdemo točnega naslova.
  • 0

#19 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 12 May 2007 - 06:46 AM

Luciferka,
v danasnjem casu ze prav po vseh pasjih solah uporabljalo pozitiven nacin ucenja,ki se imenuje "oblikovanje",kar pa pomeni,da se lastnik uci psa tako,da njegovo vedenje lovi,pri tem pa uporablja kliker in,ko pes zeleno vedenje naredi...v trenutku sledi KLIK+nagrada.Seveda uporabljajo tudi priboljske za motivacijo,vendar so res zgolj samo nagrada.Ta pristop pa se imenuje tudi pozornost-ki res da izhaja iz agilitya.Pozornost psa na svojega lastnika,kaze tako,da ga gleda v oci in ga res dobro poslusa.To se seveda kuza mora nauciti ze v zgodnjih letih (najbolje od 2 meseca naprej).Je zelo dobra vaja,ki psu koristiti za naprej,vendar pa jo ucijo skoraj ze v vseh pasjih solah po Slo.,tako da ce se vpise naprej v pasjo solo in potem v tecaj agilitya je to super nalozba.
Pes,ki ni na lastnika pozoren,bo imel velike tezave pri ucenju agilitya-kajti zazeljeno je,da pes prej vsaj malo pozna osnovne vaje in pozornost.Govorim ti tudi iz lastnih izkusenj,ker sem svojo psicko prepozno zacela uciti pozornost in tako sva na agilityu imele tezave,ker ni bila name niti malo pozorna,pac pa le na okolico,pse,ljudi.Delala pa je,ko ni bilo nobenega :)Lahko povem,da sem potem nehala z njo obiskovati tecaj tudi zaradi tega,ker so bili v klubu strasno tekmovalni in do mene,ki sem bila neizkusena na tem podrocju zelo neprijazni.Vse kar sem zelela vprasati,sem morala dobesedno vlecti iz njih in zato sem agility progo postavila kar ob nasi hisi,ki jo imamo blizu morja in tam veselo vadim z mojimi kuzki.Sicer v septembru zacnem s tecaji nekje na stajerskem koncu,vendar zgolj zaradi sebe in mojih psov in ne zaradi tekomvanja.
Ampak tako pac je to-v svetu kinologije je velika tekomovalnost,le da se nekje kaze bolj-nekje manj.
  • 0
I am falling between dreams and reality

#20 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 12 May 2007 - 08:56 AM

QUOTE(luciferka @ 11. 5. 2007 - 23:15) View Post

Mene pa zanima če katera ve naslov pasje šole v Trzinu v Ljubljani? Baje, da majo tuki nek drugačen način oz pristop k učenju poslušnosti kužkov in da izhaja ta pristop iz agility-a. Za eno bi to rabla zvedt, ker smo že iskal pa ne najdemo točnega naslova.


Verjetno imaš v mislik KD Agility Ilirija. hmm.gif Zame so NO1. Mogoče sem tud pristranska , ampak od tam je inštruktorica Silvia Trkman, ki je tudi trenutno najboljša glede šolanja psov v svetovnem merilu.
  • 0
IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users