Jump to content


Photo

Pasja hrana


  • Please log in to reply
211 replies to this topic

#41 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45420 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 May 2006 - 04:00 PM

QUOTE(Verja)
Lia, pol študiraš veterino al ne??
Še vedno nisi odgovorila. ;)
  • 0

#42

  • Guests

Posted 15 August 2006 - 11:38 AM

Moj kuža pa zadnje čase rad zavije k lončnici in papca zemljo. blink.gif Mogoče kdo ve, kaj to pomeni? Mu primanjkuje kakšnih mineralov ali se samo dolgočasi, pa potem zato hodi prčkat po zemlji? :dontknow: biggrin.gif
  • 0

#43

  • Guests

Posted 22 May 2007 - 06:33 PM

Seznam vseh prehrambenih proizvodov za pse (in mačke), ki morajo biti odstanjeni s prodajnih polic zaradi vsebnosti strupenih snovi. blink.gif hmm.gif

http://www.avma.org/...ll/products.asp
  • 0

#44 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 22 May 2007 - 06:40 PM

QUOTE(Nila @ 22. 5. 2007 - 19:33) View Post

Seznam vseh prehrambenih proizvodov za pse (in mačke), ki morajo biti odstanjeni s prodajnih polic zaradi vsebnosti strupenih snovi. blink.gif hmm.gif

http://www.avma.org/...ll/products.asp


Ne rabiš delat panike wink.gif Ta hrana sploh ni pri nas, vsaj iz ZDA ni uvožena in zato ni problema.
  • 0
IPB Image

#45

  • Guests

Posted 22 May 2007 - 06:47 PM

Ma nakatera se dobi tudi pri nas (pa mislim, da ni pomembno, ali je uvožena iz ZDA ali ne, ker imajo recepture povsod več ali manj enake): Royal Canin, Eukanuba, Hill's Pet Nutrition, Inc., Nestle Purina PetCare Company ... Vse te sem že videla pri nas. Opozorilo torej morda ni odveč.
Sicer moj peso ne je tovrstne hrane, samo me je vseeno šokiralo - kaj za vraga dajejo v to živalsko hrano?!? Potem se pa čudimo, zakaj toliko štirinožcev zboli za rakom. blink.gif
  • 0

#46 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 22 May 2007 - 07:23 PM

Poglej na žakelj-100% ni iz ZDA ampak EU-to je pa razlika. Že v žitaricah...Najboljša pasja hrana na našem tržišču je pa Canidae, za njo Arden Grange...V zda je recimo Eukanuba v štacunah ala Mercator, torej je za njih nekaj takega, kot je za nas Pedigree.
  • 0
IPB Image

#47 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 May 2007 - 07:41 PM

A Pedigree ni kvalitetna pasja hrana? Pač tko sprašujem, ker nimam pojma o tem in me zanima ...
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#48 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 22 May 2007 - 07:50 PM

Ja tudi ne vem čisto točno, ampak Pedigree baje ful alergij povzroča pri psih.
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#49 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 22 May 2007 - 08:42 PM

Ne, Pedigree ni dobra pasja hrana, niti razni Čapiji in tako, nobena od teh ki jih dobiš v Mercatorjih, ni.

QUOTE(Anja88 @ 22. 5. 2007 - 20:23) View Post

V zda je recimo Eukanuba v štacunah ala Mercator, torej je za njih nekaj takega, kot je za nas Pedigree.


Aja? A Eukanuba torej ni uredu? Kaj pa Hill's? Jaz moji dajam brikete Hill's Science Plan.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#50 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 22 May 2007 - 10:43 PM




A so kje kakšne raziskave, tehtni argumenti, zakaj bi naj bil Pedigree zanič? Jaz ga vseeno ne bi metala v isti koš, kot so razni Čapiji, ipd. Tudi se ne bi tako obešala na te stereotipe, da je vse v Mercatorju zanič, vse v specializiranih trgovinah za živali pa prva liga. Jaz sicer naši psički, ki je že bolj med starimi damami, probam dajat čimveč doma skuhane hrane (piščanec, govedina, puran (vse pusto), kuskus, ful zelenjave, testenine, mlinci, žganci, sadje ima ful rada, haha), ker se mi zdi, da ima že bolj občutljivi želodec. Imam pa tudi mnenje, da bolj ali manj nobene od teh konzerv niso zdrave, morda sicer res vsebujejo kakšne stvari bolj v koncentrirani obliki, ki bi jih naj pes potreboval in jih z normalno, "človeško" hrano ne dobi... hkrati pa vsebujejo najbrž kup eni nezdravih ojačevalcev okusa, ki pritegnejo psa, ipd. Jaz ji velikokrat kupim konzerve v trgovini Mr. Pet nasproti Müllerja v BTCju (ko imajo ful raznovrstne, take male, ne morem si za nič na svetu zapomniti firme, saj sem že pisala o tem tu), pa potem Cesarja ima ful rada, pa Pedigree tudi z veseljem potamani. Od fanta psička je živela od Pedigree-ja, jedla izključno njihove konzerve, nič drugega ni marala, pa je bla v odličnem stanju. Ne vem no, moje mnenje je takšno, da so vse te konzerve bolj škodljive kot pa zdrave.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#51 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 22 May 2007 - 10:59 PM

Anjaaaa katera hrana naj bi bla dobra za mačke?

Mislim, da je nekaj na teh raziskavah/stereotipih o slabših in boljših "konzervah"; družinski kolega je delal kot veterinar in se je spoznal na raznorazne dodatke hrani, vitamine itd (veliko se ne spomnim, ker sem bila takrat še v OŠ) in vem, da je stalno priporočal prav neko "veterinarsko" prehrano/znamko in nam je zastonj rihtal. Je pa povdaril, da taka hrana ne sme biti glavno prehranilo.

Drugo je naša mačka, ki je ena velika razvajena rit; ampak vseeno rada popapca kaj od mize.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#52 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 23 May 2007 - 08:16 AM

ja baje je nekaj na tem kaj je dobra/slaba hrana, sploh baje pri konzervah je treba pazit in dajat čim manj,je pa res da eni živijo ob t.i. "nezdravi" prehrani enako ali celo dlje kot tisti ki full pazijo kaj dajo za jest(saj isto je pri ljudeh)ampak pač vsaj malo da paziš, recimo moj shi-tzu se hitro začne prsakat če ji dam kako bolj tako hrano, takoj dobi alergijo
taKO da čim več ji dajemo kuhano hrano(perutnino,riž,zelenjavo,.......)ima pa fullllllll rada Cesar konzerve, to pa dobi ko je sila in ni nič drugega za jest ali pač včasih za spremembo,od briketov pa Forza10, ki so prav za take praskajoče pse smile.gif

  • 0

#53 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 23 May 2007 - 09:04 AM



Hm... zanimivo.
Jaz npr. nisem nič opazla, da se bi naša kaj praskala po kateri konzervji hrani oz. dobla kakšne alergije. Sem pa tudi jaz pristaš, da čimmanj konzerv, ja! Mam srečo, da rada papca kakšne druge reči. :-)
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#54 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 23 May 2007 - 09:33 AM

Vse tiste ki se jih dobi v mercatorju (Chappiji, Pedigree, Whiskasi, KiteKati in niti ne vem več kaj) vsebujejo preveč soli, to je glavni problem. Je pa res, da so take psom ponavadi bolj všeč, ker so bolj polnega okusa, bolj slane, in polne teh ojačevalcev okusa. Ampak glavni problem je sol.
Saj je prau da doma psom kuhate (pusto meso, zelenjavo, puste testenine, itd), ampak se zna zgodit da tako pes ne dobi dovolj potrebnih vitaminov in tega. (tiste tadobre in ta dražje hrane vsebujejo tudi vse potrebne vitamine in minerale, če se ga hrani s temi, ni potrebno dodajat nikakršnih vitaminov več). In tudi če se psa hrani samo z doma skuhano hrano bi mu znalo primanjkovat določenih snovi.
Če hočete, lahko primerjate deklaracije na pasjih hranah, točno piše v % kaj česa vsebuje. In tako se lepo pokaže katere so uredu in katere ne.

Jaz moji dajam brikete Hill's Science Plan, konzerv te znamke ne mara nikakor. Dobi pa tudi doma skuhano, kar se kuha nam, če je primerno - da se lahko vzame iz lonca preden je zabeljeno in začinjeno. Če ne pa se ji skuha kej posebej, piščančja prsa, kakšna jetrca, puste testenine, in tako. Včasih, ko je prau kriza, dobi Cezarja, čeprav tudi ta naj bi spadal med slabšo hrano.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#55 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 23 May 2007 - 11:59 AM

jap preveč soli-težave z ledvicami, če ne zdaj pa čez nekaj let+premalo kalcija in fosforja za mladiče, enako z ostalimi vitamini in minerali...

Eukanuba je OK, Technical, Hills...enim psom sicer ne ustraza, ampak nekaterim pa tud AG ne. Odvisno tud od psa.

Tud konzerve in paštete-stran od tega! Ni nič kaj zdravo. Ker vsebujejo karamelo kot konzervans-zobni kamen. Edino od Hillsa, RC al pa kaj takega je OK.

Več denarja daš, večjo kvaliteto dobiš.
  • 0
IPB Image

#56 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10537 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 May 2007 - 12:49 PM

Pes od dedka, mešanček, mi para živce. Star je tri leta in noče nič jest. Trenutno nimam keša, da bi mu kupovala konzerva a-la Science plan ipd v tem rangu, noče pa jest nič druzga kakor samo Pedigre junior. Naj povem, da kupujemo vse živo, brikete hvalabogu mara, ampak spet samo take, ki so majhni, velike pljune ven. Ostalih priboljškov ne mara, pride, povoha in gre. Mi ni jasno, od česa živi, resno. Zdi se mi, kot da mu je hrana ena postranska stvar v življenju, ker med hranjenjem kar spoka mal okrog hiše, pride nazaj spet narest kakšen grižljaj... Pa ni razvajen, tak je že od vedno in dedek ima 93 let, tako da tukaj ni neke vzgoje, razvajanja ipd... Včasih, ko ne dobim Pedigre Juniorja, mu kupim kaj drugega pa še to mu moram dajat košček po košček, drugače ga sploh ne pripravim jest. Sva mu z mami nekaj časa kuhale pljučka, jetrca in te stvari - ne mara. Z veseljem pa poje na koščke narezano meso iz piščančjega stegna.
Vem, da junior hrana ni zanj, ampak sem vesela, da vsaj malo poje. A se kateri sanja, kaj bi blohk blo z njim? Ali je pač samo neješč kuža?
  • 0

#57 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 23 May 2007 - 01:46 PM

Razvajen je, to je. Pedigree je psom dober, ker je slan-preveč slan. Lahko mu pa kuhaš. Recimo ribje fileje in riž, zelenjavo..ampak res zelo rahlo začinjeno. Sposodi si v knjižnici Pasjo kuharico. Jetrca imajo psi kar radi, sir. Naš je pravzaprav požeruh. Jaz mu nardim tud govoje comočke. Enkrat sem popekla žemljice in jih namočla v mleko laugh.gif Tud kako palačinko lahko dobi brez problema, pečena jajca po možnosti s hrenovkami, polento...jaz mešam polento ali gres z jetrcami. Ampak res pudarjam skoraj nič začimb!

Možno pa da je gurman in pač zbirčen. Kamot ga pustiš kakšen dan lačnega, ko bo lažen bo pojedel in še polizal skledo.

Nekje je blo govora da je pes zemljo-ni slabo, dobi minerale. Samo da kamne ne je, lahko šparaš za operacijo že zdaj.

crnaaaa tud za mačke je Hills, Eukanuba, Royal Cannin...

pa če ma kdo manj financ-na klinikah je cenejša hrana kot v trgovinah za živali-večinoma.

Če bi jaz imela čas psu vsak dan kuhat sploh ne bi kupuvala brikete! Ampak moraš znat kuhat in nardit uravnoteženo.
  • 0
IPB Image

#58 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10537 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 May 2007 - 02:18 PM

Anja hvala za tale odgovor. Pes pa ni razvajen, razvajena je moja mačka...to je druga zgodba.
Pomoje je res gurman ja. Ščeneto malo.
  • 0

#59 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 23 May 2007 - 06:49 PM

Ok bom malo zamenjala dieto naši kožuhovinici, me zanima kake reakcije bodo padle.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#60 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 23 May 2007 - 08:15 PM

QUOTE(Anja88 @ 23. 5. 2007 - 14:46) View Post
Jetrca imajo psi kar radi

Vidiš, naša pa jetrc ne mara. Obožuje pa npr. pečeno kuro, pogače, zeleno papriko, ananas, jabolka, mango, maline, čips... laugh.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users