Jump to content


Photo

Pasja hrana


  • Please log in to reply
211 replies to this topic

#1 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 06 March 2006 - 10:02 AM

S čim hranite svoje kužke?

Moj kuža se hrani z briketi od Eukanube za starejše pse do 10 kg in Royal Canin za pse z občutljivimi želodčki. Drugače pa mu damo tudi kakšno našo kuhano hrano in pa konzerve Cezar.


http://www.royalcani...087281434247805

Sama sem mnenja, da je bolje dati za hrano malo več denarja, ker se mi zdi, da je dražja hrana res kvalitetnejša.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#2 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 06 March 2006 - 10:39 AM

jst mam 2 čivavi in jima ne dajemo konzerv, ker smo mnenja da so to sami konzervansi in da to kupuje folk k se mu ne da kuhat. Tko da dobita enkrat na dan (tamau k je še mladič 2x) meso pa zelenjavo, umest pa še brikete.
  • 0

#3 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 06 March 2006 - 02:10 PM

.
Naša psička ima en topel obrok na dan, zjutraj je frole in neke ostale trde reči (za dobro prebavo, hehe) in skos se jo mora nagrajevat z enimi palčkami. Drugače pa obvezno mora dobit kakšno juho (goveja, zelenjavna, prežganka), pa kakšno pusto meso (nikoli nič mastnega ali pa kake kosti in to), palačinke, polenta, ajdova kaša, ogromno zelenjave, testenine. Dobiva tudi konzerve, jaz jih kupujem v tisti trgovini nasproti Mullerja v BTCju, tiste ta male (z lososom, teletino, zajček, itd). Po kosilo obvezno dobi pasje kekse - 6, 3 okuse - vsakega po 2 (ponavadi so to mlečni, jogurtni, čokoladni..... občasno še eni s šunko in porom). Ful ima rada tudi papriko, pa sadje (obožuje mango in maline).



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#4 smarties

smarties

    sramežljivec

  • Člani
  • 81 posts
  • Location:primorska

Posted 06 March 2006 - 09:14 PM

moj je sam od pedigre junior ma pa eno leto 3mesece drugo pa noce jesti smo mu kupili brikete za odrasle pa se povoha ne pol jih mami mesa pa vse zbrska vn
  • 0

#5 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 07 March 2006 - 08:29 AM

To sem pozabila napisat, da ima moj tudi priboljške - piškotki, palčke, bonbončki..., to dobi tudi vsak dan.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#6 smarties

smarties

    sramežljivec

  • Člani
  • 81 posts
  • Location:primorska

Posted 12 March 2006 - 12:33 PM

moj tud dobi vsak dan piskotke pasje
  • 0

#7 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 12 March 2006 - 12:36 PM

Ima kakšen od vaših kužkov dieto??
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#8 kristy

kristy

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1643 posts

Posted 12 March 2006 - 04:41 PM

joj pr ns bi morala naša psička it mal na dieto!!pa kaj ko zmeri pol kej ukrade!! ermm.gif
drgač pa pr ns ji dajemo za jest pedigre al pa darling sam oboje za mladiče zato ker ta velikih briketov ne more jest! biggrin.gif
  • 0
It's often just enough to be with someone.
I don't need to touch them.
Not even talk.
A feeling passes between you both.
You're not alone.

#9 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 12 March 2006 - 05:11 PM

Ja sej naš ima tudi kakšno kilco preveč. Jaz sem mislila prav zdravniško dieto, zaradi kakšne bolezni ali alergije...
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#10 kristy

kristy

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1643 posts

Posted 12 March 2006 - 06:36 PM

ne to pa ne! biggrin.gif biggrin.gif hvala bogu!!!
  • 0
It's often just enough to be with someone.
I don't need to touch them.
Not even talk.
A feeling passes between you both.
You're not alone.

#11 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 22 March 2006 - 06:48 PM

Ali katera od vas kupuje te 10 kg vreče s pasjo hrano??
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#12 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 22 March 2006 - 08:22 PM

Hehe, to bi naša mela eno leto!smile.gif
  • 0
user posted image

#13 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 23 March 2006 - 08:40 AM

To je bolj primerno za velike pasme - pomoje.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#14 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 23 April 2006 - 12:22 AM

.
Naša kužika je pa dans jedla in se samo oblizovala poleg: piškote, namočene v kapučino. biggrin.gif Naj še omenim, da obožuje tudi piškote, namočene v kuhano vino. biggrin.gif



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#15 Lia

Lia

    sramežljivec

  • Člani
  • 82 posts

Posted 23 April 2006 - 01:11 AM

Jenna, kapučino in vino raje črtaj iz jedilnika tvoje kužike, ker sta lahko za pse zelo nevarna, včasih celo smrtna. Čeprav si verjetno večje količine kapučina in vina spila ti wink.gif

NIKOLI ne dajajte kužkom :

- čebula, čebula v prahu, mleta čebula
- čokolada
- kava in vsi kavni izdelki
- kavna zrna oblita s čokolado
- čaj
- alkoholne pijače
- hmelj
- zeleni deli paradižnika (zeleni olupki, poganjki, listi)
- listi rabarbare
- avokado
- koščice in semena sadja (sliva, marelica, breskev, jabolko in nekatere vrste češenj)
- grenki mandeljni
- pokvarjena hrana
  • 0

#16 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 23 April 2006 - 08:08 AM

Lia, glede tvojega seznama se strinjam. Moram pa povedat, da ko je bil naš enkrat prehlajen so nam svetovali na veterini čaj (nesladkan in hladen).
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#17 Lia

Lia

    sramežljivec

  • Člani
  • 82 posts

Posted 23 April 2006 - 11:59 AM

Verja, čaj? blink.gif blink.gif
V takih primerih mora kuža (ali muca) piti le vodo in to mlačno. Od kje tvojemu vetu ideja za čaj? ermm.gif
  • 0

#18 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 23 April 2006 - 12:01 PM

Ja, nevem, tako so pač rekli.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#19 Lia

Lia

    sramežljivec

  • Člani
  • 82 posts

Posted 23 April 2006 - 01:06 PM

Da je le kuža ok, pa je vse ok wink.gif
  • 0

#20 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 23 April 2006 - 01:43 PM

QUOTE(Lia)
Jenna, kapučino in vino raje črtaj iz jedilnika tvoje kužike, ker sta lahko za pse zelo nevarna, včasih celo smrtna. Čeprav si verjetno večje količine kapučina in vina spila ti wink.gif

Saj je dobila samo ene 4 majhne koščke. biggrin.gif
Bi me pa vseeno zanimala argumentacija, zakaj bi to naj bilo zelo nevarno, včasih celo smrtno.
Sem pa že jaz brala, da za pse čokolada ni dobra, ker vsebuje neko sestavino, ki jo ljudje lahko izločimo/prebavimo, psi pa ne.
Mi naši ne dajemo sladkih stvari, zaradi zob (ker so pekinezerji nagnjeni k zobnemu kamnu..... naša je že 2x bla na čiščenju zobnega kamna..... ščetkanje se je pa po nekaj kratnih poskusih jalovo končalo - zobno ščetko je zgrizla, pasto pojedla biggrin.gif ). Dobi edino prav tiste kekse (čokoladne, mlečne, s porom, z jogurtom), ki so za pse - tile, domnevam, niso škodljivi.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users