Jump to content


Photo

Mačja hrana


  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#21 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 29 April 2006 - 10:32 AM

QUOTE(crna)
Moja muča ima samo še en zob (ima že 14 let), pa neke trše hrane ne more. Če že kaj, potem narezano na pici koščke, najraje ima surovo meso, ali pa kaj od mize (so jo same očke - od tod njen nadimek ciganka biggrin.gif ), prej je še zobala kake konzerve, zdaj pa samo poliže omako, tršo hrano pa pusti biggrin.gif . Brikete je v minimalnih količinah.
Mislim, da ni mačke, ki ne mara smetanastih zadev, naša je odpuljena na olive. Kar ponori, ko jih zavoha...


OLIVE?!! Misliš take vložene? blink.gif
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#22 LPgirl

LPgirl

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 578 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 April 2006 - 06:37 PM

Naš muc pa je samo brikete pa še to ne vse: Friskas (samo določene - ne vseh!) pa Techni-cal vijolčne.
Ko je bil še bolj mali je jedu tut čokolino, zdej pa najrajši je čokolado pa margarino (ne morš verjet kako hitr zavoha)
  • 0

#23 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 29 April 2006 - 06:56 PM

QUOTE(nihrida)
Našo maco smo nekaj časa hranili s konzervami, po katerih pa je imela hude prebavne motnje z vetrovi, ki so bolj motili mene kot njo.  :wink:  
Zdaj ji dajemo Pedigree brikete za pasje mladiče (jih ima raje kot tiste za mačke), meso (hrenovke, zrezke...), mleko. Drugače pa ni ravno izbirčna.


baje, da je hrana za pse izrazito neprimerna za mačke, saj imajo te popolnoma drugačne potrebe.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#24 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 29 April 2006 - 06:58 PM

http://www.macji-sve...rana-sveza.html
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#25 Lia

Lia

    sramežljivec

  • Člani
  • 82 posts

Posted 30 April 2006 - 01:23 PM

Jao, punce, s čim vse hranite svoje muce blink.gif .
S čokolado takoj stran, pa s pasjimi briketi ravno tako. Pasja hrana vsebuje manj proteinov, manj maščob in ne vsebuje nujno potrebne aminokisline taurin. Če bi jo dobil samo občasno v manjših količinah (npr. 1x tedensko kot posladek), ne bi bilo nič narobe. Ne sme pa dobivati take prehrane vsak dan.
  • 0

#26 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 April 2006 - 01:48 PM

Jao Lia, saj so naše muce. ;) Fajn pa da opozoriš kaj je nevarno in kaj ne. ;) biggrin.gif
Moja babica ima muco, ki je vse. Od pasje hrane, keksov, čokolade in nevem česa vse, pa je stara že 12 let. In ni videt, da bi ji ta hrana kakorkoli škodla.

No, naši muci smo kupili eno vrečko tiste hrane, ki si jo priporočala. In je ni hotela jest... Smo jo potem stran vrgli. Tako da res raje kupimo tisto, kar je, kot pa nekaj kar potem celo stran vržemo. Pa magari je "nezdrav" Wiskhas, če pa ga tak rada je.
  • 0

#27 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 30 April 2006 - 02:01 PM

Samo baje res ni dobro filat psa z mačjo hrano in obratno.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#28 Lia

Lia

    sramežljivec

  • Člani
  • 82 posts

Posted 30 April 2006 - 02:59 PM

QUOTE(Kalypso)
Jao Lia, saj so naše muce. ;) Fajn pa da opozoriš kaj je nevarno in kaj ne. ;) biggrin.gif
Moja babica ima muco, ki je vse. Od pasje hrane, keksov, čokolade in nevem česa vse, pa je stara že 12 let. In ni videt, da bi ji ta hrana kakorkoli škodla.

No, naši muci smo kupili eno vrečko tiste hrane, ki si jo priporočala. In je ni hotela jest... Smo jo potem stran vrgli. Tako da res raje kupimo tisto, kar je, kot pa nekaj kar potem celo stran vržemo. Pa magari je \"nezdrav\" Wiskhas, če pa ga tak rada je.


Kalypso, meni je mar tudi za vaše muce in nobene ne silim v nič, le dobronamerno svetujem:)
Moj dedek pa kadi že 30 let, pa mu tudi ni videti, da mu to škoduje wink.gif
Za vso hrano, ki sem jo priporočala, se pa dobi zastonj vzorčke in se jo kupi šele potem, če muci ustreza. In zagotovo bi se našla vsaj ena, ki bi ji teknila. Ni pa ničesar potrebno metati stran, ker je dosti brezdomnih muc, ki bi jih prav rade pojedle.
Jaz imam pa moje preveč rada, da bi ju hranila s slabo hrano. Navsezadnje tudi mačke ne bi kupila Whiskasa, če bi vedele kakšno sranje je to biggrin.gif
  • 0

#29 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 April 2006 - 03:44 PM

Saj sem napisala, da je fajn, da nas opozoriš. Mogoče pa te bo katera celo poslušala. ;)
  • 0

#30 Lia

Lia

    sramežljivec

  • Člani
  • 82 posts

Posted 30 April 2006 - 10:25 PM

No, ja. Sem optimistka wink.gif
  • 0

#31 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 01 May 2006 - 09:09 AM

[quote=Lia]Moj dedek pa kadi že 30 let, pa mu tudi ni videti, da mu to škoduje wink.gif

je pa pozno začel kadit, če je že dedek pa kadi šele 30 let! biggrin.gif (oprost, sam mogla sem to napisat! biggrin.gif)

Navsezadnje tudi mačke ne bi kupila Whiskasa, če bi vedele kakšno sranje je to biggrin.gif

naš maček se ob whiskasu (kupujemo pa mu ono bio varianto) prav nič ne pritožuje, ravno tako ne pri shebi. sicer pa kaj vse tut mi pojemo, čeprav vemo, da nam potencialno škoduje. ni ga užitka brez tveganja.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#32 Storm

Storm

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 740 posts
  • Location:okolica MB

Posted 01 May 2006 - 09:53 AM

moj muc pa je brikete in konzerve Topix (kupljene v hoferju).
so poceni in dobre (on mi je povedal biggrin.gif )
muc ni izbirčen, ampak ima veliko raje to hrano kot pa kaki whiskas...

sicer pa včasih dobi tudi kaki košček klobase ali sira (nor je na sir!!!!!). ko odprem hladilnik ali prižgem mesoreznico, takoj prileti, tudi če je prej trdno spal, se takoj prebudi. in se vsede na stol in tako mijavka....da mu ne morem odrečt kakega koščka. wink.gif

vodo ima vedno v skledi, menjam mu jo dva- do tri-krat dnevno, ampak je tako ali tako ne pije. vodo pije samo iz umivalnika v kopalnici. kako vem kdaj je žejen? postavi se k umivalniku, me gleda direkt v oči in na ves glas mijavka.

mali je faca, ja. tongue.gif
  • 0
I wanna run
I want to hide
I wanna tear down the walls
That hold me inside
I wanna reach out
And touch the flame
Where the streets have no name


#33 Lia

Lia

    sramežljivec

  • Člani
  • 82 posts

Posted 01 May 2006 - 10:35 AM

[quote=Špela]
je pa pozno začel kadit, če je že dedek pa kadi šele 30 let! biggrin.gif (oprost, sam mogla sem to napisat! biggrin.gif)
Res je. Bi že prej začel, a mu žena ni pustila biggrin.gif

sicer pa kaj vse tut mi pojemo, čeprav vemo, da nam potencialno škoduje. ni ga užitka brez tveganja.
Tudi to je res. Moja dva kužka sta nora na pasje dreke, a ga jima ne privoščim biggrin.gif . Sebi pa tudi ne, ker se cenim biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

#34 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 May 2006 - 10:16 PM

Se strinjam z Špelo. In mislim, da je tu bolj mislila na hrano. ;) Hrane in pasjega dreka pa ravno ne morš primerjat. ermm.gif Mislim, noben normalen človek ga ne bi jedel.
  • 0

#35 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 02 May 2006 - 08:30 AM

Dobr, da naš ne je pasjih drekcov. Ko smo ga dobili je šnofal po pesku od mačke, ampak je bil kregan in od takrat nikoli več.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#36 Lia

Lia

    sramežljivec

  • Člani
  • 82 posts

Posted 02 May 2006 - 06:39 PM

QUOTE(Kalypso)
Se strinjam z Špelo. In mislim, da je tu bolj mislila na hrano. ;) Hrane in pasjega dreka pa ravno ne morš primerjat. ermm.gif Mislim, noben normalen človek ga ne bi jedel.


Ja saj sem tudi jaz z drekom mislila na hrano, v prenesenem pomenu wink.gif . Bi bila presenečena, kaj ljudje vse jejo, pa so povsem normalni. Oz. izgledajo normalni biggrin.gif
  • 0

#37 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 02 May 2006 - 06:51 PM

QUOTE(Lia)
QUOTE(Kalypso)
Se strinjam z Špelo. In mislim, da je tu bolj mislila na hrano. ;) Hrane in pasjega dreka pa ravno ne morš primerjat. ermm.gif Mislim, noben normalen človek ga ne bi jedel.


Ja saj sem tudi jaz z drekom mislila na hrano, v prenesenem pomenu wink.gif . Bi bila presenečena, kaj ljudje vse jejo, pa so povsem normalni. Oz. izgledajo normalni biggrin.gif


Ej, jaz sem pa slabo vse skupaj prebrala (površno) in sem mislila, da mislita res drek kot drek.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#38 Lia

Lia

    sramežljivec

  • Člani
  • 82 posts

Posted 02 May 2006 - 06:55 PM

haha Verja. Saj pri kužkih je bil mišljen drek kot drek, si prav prebrala biggrin.gif
  • 0

#39 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 02 May 2006 - 07:00 PM

QUOTE(Lia)
haha Verja. Saj pri kužkih je bil mišljen drek kot drek, si prav prebrala biggrin.gif


Sem smotana, sej vem biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#40 Lia

Lia

    sramežljivec

  • Člani
  • 82 posts

Posted 02 May 2006 - 07:12 PM

Nisi ne. Jaz smotano pišem biggrin.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users