Jump to content


Photo

Najljubše pasme psov


  • Please log in to reply
298 replies to this topic

#1 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 March 2006 - 11:51 AM

Ime teme pove vse ... katere pasme psov so vam najbolj pri srcu, zaželjen je opis in slika.


Meni najljubša pasma je Kuvaš (Kuvasz).

Nekateri avtorji menijo, da so ga poznali že Huni, po mnenju drugih pa so ga pripeljalo Turki, ki so se okoli leta 1200 zatekli s svojimi čredami pred Mongoli na Madžarsko. Njegovo ime pomeni v turškem jeziku ''zanesljiv čuvaj''. V 15. stoletju so ga zelo cenili in je užival čast in slavo na dvoru kralja Matjaža (hrvatsko-ogrski kralj Matija Korvin) ki je rad govoril, da zaupa svojim psom bolj kot ljudem. Ko pa je kralj umrl, je kuvaš postal spet ovčarski pes, odličen vodnik in branilec čred pred volkovi. Zaradi svoje neizmerne lepote in ubogljivosti je danes cenjen hišni in družabni pes.

Gre za močnega in visokega, skladno grajenega psa, ki doseže plečno višino tudi do 75 cm in tehta okoli 50 kg. Pokriva ga bela in slonokoščena dlaka, ki je valovita in dolga, po nogah in trupu tudi do 15 cm.


IPB Image

IPB Image
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#2 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 March 2006 - 12:05 PM

Oooo kok je cortkan. :love10: Mal spominja na zlatega prinašalca.

Bom jst tud napisala, samo da si čas vzamem. wink.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#3 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 05 March 2006 - 12:33 PM

Dejmo met tle sam pasme psov, bom pa jaz odprla še eno temo za pasme muck.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#4 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 05 March 2006 - 01:32 PM

Bernski planšar biggrin.gif

IPB Image
IPB Image
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#5 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 March 2006 - 04:15 PM

Jst mam rada velike pse, majhnih nekak ne prebavljam...

Tale me je ful navdušil, ko sem ga enkrat pobožala (dlake na hrbtu mu rastejo v nasprotni smeri od ostalega kožuha, tak cotek) - http://en.wikipedia....esian_Ridgeback

-mam pa zelo rada planšarske pse, ovčarje (bernskega pa kuvazsa ste že omenil, tak lušn je biggrin.gif ) - šarplaninac (http://en.wikipedia....ki/Ĺ arplaninac)
pa kraški očar, bernardinec, novofundlandec in eni čudni floki iz bivše Juge (http://en.wikipedia....Bosnian_Tornjak), anatolski ovčar (http://en.wikipedia....an_Shepherd_Dog)
belgijski ovčarji (http://en.wikipedia....an_Shepherd_Dog), mejni ovčar (ko sem bla še mala, so ga mel v enem od bližnjih atrijev - zelo simpatičen in energičen pesek - http://en.wikipedia....i/Border_Collie)
tale zgleda ko volkec 8) - http://en.wikipedia....ovakian_Wolfdog,

-zelo rada imam tudi hrte (samo ne afganistanskih, ker kakšni zgledajo kot Cher rolleyes.gif ) - http://en.wikipedia.org/wiki/Borzoi
in buldoge biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#6 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 05 March 2006 - 04:27 PM

Crna, bi te prosila, če lahko še slikice prilepiš.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#7 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 March 2006 - 04:32 PM

Uf, sm hotla samo so ble kr fino velke... Grem poiskat kake manjše...
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#8 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 05 March 2006 - 04:38 PM

Sej ni panike, v bistvu, če klikneš na link se vidijo tudi slikice.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#9 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 March 2006 - 04:47 PM

anatolski ovčar:
IPB Image

rodezijski grebenar:
IPB Image

hrt (borzoj):
IPB Image

mejni ovčar:
IPB Image

belgijski ovčarji:
tervueren - IPB Image
groenendael - IPB Image
malionis - IPB Image
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#10 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 March 2006 - 07:01 PM

Crnaaa!! Moja naslednja izbira je bila Anatolski ovčar (imenovan tudi Kangal) pa si me prehitela. wink.gif Ti psi so meni nenormalno fantastični, ogromni so, kot eni mali konji. biggrin.gif Psi dosežejo plečno višino tudi do 95 cm in tehtajo do 80 kg. So velike, močne konstitucije, široke močne glave. Kljub svoji velikosti so neverjetno hitri in okretni. So tudi izredno pametni, dojemljivi za šolanje, izvrstni čuvaji ter zelo predani lastniku, potrpežljivi in ljubeznivi z otroci.


IPB Image

IPB Image
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#11 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 05 March 2006 - 09:50 PM

Anaa, jest bi šarpejčka tko prec mela ... :love7:
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#12 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45408 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 March 2006 - 09:55 PM

Meni so pa zelo všeč :

SAMOJED
IPB Image
IPB Image

SIBIRSKI HUSKY
IPB Image
IPB Image

ČIVAVA
IPB Image
IPB Image
IPB Image

MOPS
IPB Image
IPB Image
  • 0

#13 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 05 March 2006 - 09:58 PM

QUOTE(Kalypso)
Meni so pa zelo všeč :

SAMOJED
IPB Image



iiiii, kk je lep :love10: :love5:
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#14 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 06 March 2006 - 02:30 PM

Meni so mopsi in angleški buldogi izredno hecni, ko pogledam kako dihajo ... oziroma kako se to sliši. Družinski prijatelji imajo mopsa, en kolega je imel pa buldoga in noben od njiju ne diha, ampak dobesedno hropeta. biggrin.gif Tako, kot da bi se borila za zrak, dobesedno ... ful naglas, tko hrkajoče se sliši, meni je za crknit hecno, ker se sliši kot eno hreščanje. biggrin.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#15 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 06 March 2006 - 02:52 PM

.
Ooo, tudi pekinezerji hropejo (vem, imam eno doma). Če že malo več hodi, tako hrope, da mi je kar nerodno. In ponoči tako smrči, da se po celem hodniku čuje - kot da bi meli medveda v stanovanju.
In pol foter skos govori, kaj si ljudje mislijo, ko grejo mimo naših vrat - da on tako smrči. biggrin.gif:D



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#16 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 06 March 2006 - 03:05 PM

biggrin.gif Ja, ful so posrečeni. Pa laufajo tud tak fajn, ko so tak nasedeni. biggrin.gif Tak fajn jim rit naokol premetava. biggrin.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#17 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 06 March 2006 - 03:07 PM

haha, to jst vedno, k me kdo vpraša kaj je to zaena pasma mojih psov (čivave) rečem to sta pa kratkodlaka pekinezerja biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

#18 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 06 March 2006 - 03:09 PM

QUOTE(lejck)
haha, to jst vedno, k me kdo vpraša kaj je to zaena pasma mojih psov (čivave) rečem to sta pa kratkodlaka pekinezerja biggrin.gif biggrin.gif


biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#19 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 06 March 2006 - 03:15 PM

.
Res ful hecno tečejo - sploh moja..... tako teče, da jo skoraj rit prehiteva. biggrin.gif:D

Ko sem enkrat bla z njo na sprehodu, me je ena mamca vprašala, če imam to opico na povodcu. IPB ImageIPB ImageIPB Image



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#20 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 06 March 2006 - 03:49 PM

[quote=Jenna].
Res ful hecno tečejo - sploh moja..... tako teče, da jo skoraj rit prehiteva. biggrin.gif:D

Ko sem enkrat bla z njo na sprehodu, me je ena mamca vprašala, če imam to opico na povodcu. IPB ImageIPB ImageIPB Image



.


biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Hudo...
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users