Jump to content


Photo

Mačke


  • Please log in to reply
712 replies to this topic

#41 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 05 March 2006 - 04:46 PM

QUOTE(Verja)
Turkish van mačka


IPB Image[/img]


A se sam meni zdi, da je pravi turk? biggrin.gif Tko že kako gleda, kako glavo ma, res. biggrin.gif
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#42 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 March 2006 - 04:50 PM

Zihr je samo Kebab biggrin.gif biggrin.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#43 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 05 March 2006 - 05:34 PM

QUOTE(Verja)
Turkish van mačka


IPB Image[/img]


Ker dobr portret. biggrin.gif Mačka prov zna pozirat.
  • 0
IPB Image

#44 keya

keya

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 333 posts
  • Location:gorenska
  • Interests:marskej... :P predvsem pa turizm pa potovanja :))

Posted 05 March 2006 - 07:19 PM

[quote=Jenna].

biggrin.gif:D Mam raje puhaste.


.

jst tud da maš kej za čohat wink.gif
drgač mi pa tele mačke niso čist nč kjut ...
  • 0
~ ženske znamo fejkat orgazem, moški pa celo zvezo ~

by:LiLLaNaB

#45 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 05 March 2006 - 07:58 PM

.
Hehe, sem se spomnila spet na Friends - ko je Rachel tudi kupla tako mačko in pol je rekel Ross, da je obrnjena inside out. biggrin.gif:D:D

Drugače pa..... grde mi sicer niso, izbrala si pa tudi takšne ne bi.



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#46 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 05 March 2006 - 09:16 PM

[quote=Jenna].
Hehe, sem se spomnila spet na Friends - ko je Rachel tudi kupla tako mačko in pol je rekel Ross, da je obrnjena inside out. biggrin.gif:D:D
.

hehe
kaj si me nasmejala jenna ej
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#47 _P_I_K_A_

_P_I_K_A_

    sramežljivec

  • Člani
  • 97 posts
  • Location:kranj

Posted 05 March 2006 - 09:21 PM

QUOTE(Verja)
Ragdoll


IPB Image


ja tako bi jest mela, že doug študiram da bi si spet eno naštimala, k pogrešam mojo Pikico, k jo ni več cry.gif cry.gif
  • 0
im not lazy...... im just happy doing nothing ;)

#48 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45396 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 March 2006 - 10:11 PM

Meni pa so vse muce všeč. biggrin.gif Tudi tiste brez dlake. Samo da so muce. biggrin.gif biggrin.gif
IPB Image
  • 0

#49 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 05 March 2006 - 10:37 PM

.
Maine Coon, brez konkurence. Čeprav so meni vsi mucki taaaaako dobri..... samo, da so kosmati in domišljavi, pa me že očarajo. biggrin.gif
Pa v Lj Zoo-ju imajo eno prečudovito važno mače, sem ga kajpak slikala, ampak imam fotke na domačem računalu. Zagotovo ga prilimam - opasen je. biggrin.gif

IPB Image
IPB Image
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#50 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 06 March 2006 - 08:43 AM

Evropska burmanka

Leta 1930 je dr. Thompson (ZDA) iz Burme dobil krasno rjavo mucko, ki jo je poimenoval Wong Mau. Medsebojne paritve so pokazale, da se s sorodnico siamko, ki izvira iz istega dela sveta, razlikujeta in gre za dve pasmi. Rjavim muckam so nadeli ime burmanka in še danes lahko v rodovnikih prav vseh kot daljno prednico najdemo Wong Mau.
V ZDA se je pasma razvijala drugače kot kasneje v Evropi, tako da si dandanašnje ameriške in evropske burmanke niso več tako zelo podobne, da bi jih lahko imeli za pripadnice iste pasme, še vedno pa vse muce odlikuje značilni par genov 'cb cb', zaradi katerega imajo telo malenkost svetlejše kot gobček, ušesa, noge in rep, črna barva pa se postane temno čokoladno rjava.
Glede na to, da so burmanke v evropi elegantnejše, imajo daljši gobček in so priznane v več barvah kot ameriške, saj so dovoljene tudi kombinacije z rdečo barvo, ki je bila vnešena s križanji z drugimi pasmami, so se v CFA odločili, da jih priznajo kot ločeno pasmo.
Mladiči burmank so zelo živahni, četudi prikupno nerodni. Odrasle mačke so igrive, inteligentne in ljubijo človeško družbo, pa tudi družbo drugih živali.
Evropska burmanka je priznana v vseh enobarvnih in želvovinastih različicah. Oči morajo biti zlate do jantarjeve. Zaželena je čim temnejša barva.


IPB Image
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#51 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 06 March 2006 - 08:58 AM

Moje slike iz razstave 2005.

Maine coon
IPB Image
IPB Image
IPB Image
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#52 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 06 March 2006 - 01:46 PM

Britanka

Britanke so krepka, čvrsta pasma, ki še najbolj spominja na plišastega medvedka. Njen značaj je miren in tih, vendar so podobno kot pri drugih pasmah tudi med britankami najdejo živahnejše in mirnejše muce.
Kadar omenimo britanko, večina takoj pomisli na modro (sivo) barvo, vendar je pasma priznana v mnogih barvnih različicah in je kot večino mačjih pasem ne opredeljuje barva, temveč telesna struktura.
V času po drugi svetovni vojni je britanka delila usodo mnogih pasem in za njeno ohranitev je bilo potrebno križanje z drugimi pasmami, ki so prinesle svežo kri in pomagale zagotoviti njen stari izgled.


IPB Image
IPB Image
IPB Image[/b]
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#53 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 06 March 2006 - 02:57 PM

Še en Maine coon

IPB Image
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#54 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 06 March 2006 - 03:00 PM

Pa še en biggrin.gif
IPB Image
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#55 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45396 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 March 2006 - 05:34 PM

QUOTE(Verja)
Britanka
IPB Image[/b]
Ta pa malo moji Bibi podoben. biggrin.gif

  • 0

#56 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 07 March 2006 - 08:38 AM


Ful je luškana. Jaz bi takoj mela tako sivo, ful so mi všeč.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#57 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 07 March 2006 - 11:50 AM

Turška van mačka - še slikic

IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#58 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 07 March 2006 - 11:55 AM

Ragdoll še slikic

IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#59 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 07 March 2006 - 12:04 PM

Perzijke

sodijo med najstarejše pasme mačk. Legenda pravi, da so trgovci z vzhoda med svojem tovorom dragocenih začimb in draguljev iz Perzije v Evropo včasih prinesli tudi izredno redko dolgodlako mačko. Imenovali so jih perzijke po deželi, od koder so prihajale, vendar nam egipčanske poslikave iz poldrugega tisočletja pred našim štetjem kažejrazkrivajo, da Perzija najverjetneje ni bila njihova prva domovina.
Že od samih začetkov felinologije so perzijke daleč najpopularnejše pasemske mačke. S svojimi čudovitimi kožuhi, prijaznimi obrazi in umirjenim, a ljubečim značajem, so osvojile srca milijonov po vsem svetu. Odlikuje jih nežen, melodičen glas, ki lepo dopolnjuje njihovo aristokratsko naravo. Vse linije perzijke so mehke in zaobljene. Glava je velika in okrogla, iz nje se svetijo velike okrogle oči. Ušesa so majhna, nasajena daleč narazen in zaokrožena. Okroglost glave dopolnjuje poln ovratnik, to je dolga dlaka, ki še poudari kratkost vratu in pomeni prehod v kratko, zelo krepko telo na kratkih, močnih nogah, ki ga krasi kratek košat rep.
Dolga dlaka zahteva varno zavetje stanovanja in redno nego, ki zajema vsakodnevno česanje s kovinskim glavnikom, kar prepreči vozlanje mehke podlanke in upočasni nastajanje kep dlake v mačjem želodcu, ki se tam nabira, ko se umiva. Občasna kopel bo poskrbela, da bo kožuh čist, zdrav in čudovito lep.
Perzijke so priznane v velikem številu barvnih različic, ki jih delimo v šest osnovnih skupin.


IPB Image
IPB Image
IPB Image
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#60 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45396 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 March 2006 - 10:28 AM

Meni so perzijke ful všeč. biggrin.gif Smo imeli enega mačkona te pasme doma in bil je pravi cuker. biggrin.gif
IPB Image
IPB Image
IPB Image


Pa siamke so mi tudi všeč:
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users