Jump to content


Photo

Mačke


  • Please log in to reply
712 replies to this topic

#21 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 11 December 2005 - 11:40 AM

jaz sm najbol za pse, pol konje pol so pa nekje na tretjem mestu mucke
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#22 urša

urša

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 943 posts
  • Location:ljubljana

Posted 15 December 2005 - 08:58 PM

ne morem rečt da je grda al pa lepa. ma lepe učke. drugač pa take mačke ne bi mela.
  • 0
KDOR HOČE VIDETI, MORA GLEDATI S SRCEM. BISTVO JE OČEM NEVIDNO.
user posted image user posted image

#23 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 December 2005 - 09:09 PM

Ojejeej...niso men taki mucki najbl všeč. Jst mam rada perzijke, najbl fletkane mucke na svetu.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#24 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 15 December 2005 - 09:59 PM

QUOTE(miss*sixty)
Ojejeej...niso men taki mucki najbl všeč. Jst mam rada perzijke, najbl fletkane mucke na svetu.

jaaaaaaaaaa
IPB Image

IPB Image

naša je bla pa ful telje podobna
IPB Image

o my god... pazte tole:
IPB Image

"Sindie and Paco are two inseparable friends. Paco thinks Sindie is his mom."
  • 0
Posted Image

#25 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45411 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 December 2005 - 12:08 PM

[quote=Tanjci]
"Sindie and Paco are two inseparable friends. Paco thinks Sindie is his mom."Iiiiiiii smile.gif laugh.gif Zanimivo. biggrin.gif

Jaz pa sem za mačke. Kosmate ali ne. Vse so mi všeč. Samo ene pač bolj kot druge. smile.gif Všeč mi je, da so tak samosvoje in samostojne.
  • 0

#26 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 16 December 2005 - 12:14 PM

.

biggrin.gif:D Mam raje puhaste.


.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#27 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 04 March 2006 - 07:28 PM

Tisti, ki ste bili na kakšni mačji razstavi ste gole mačke lahko videli v živo. Meni sicer niso všeč imam raje dolgodlake vendar pa tudi te niso tako napačne. Tako kot smo si ljudje različni so si tudi živali.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#28 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 05 March 2006 - 12:42 PM

QUOTE(Plain Jane @ 4. 2. 2010 - 19:38) View Post

Mačkonke si tudi zaslužijo svojo temo. happy.gif

Katere so vam všeč?




Maine Coon

To je ena najstarejših naravnih pasem v Severni Ameriki. Z izvorom te velike mačke, ki je med drugim v ZDA "uradna mačka zvezne države Maine", so povezane mnoge zanimive legende. Najbolj razširjeni mit pravi, da je pasma nastala s križanjem domače mačke in rakuna, vendar je kaj takšnega popolnoma nemogoče. Vseeno je zaradi svojega izgleda in tega mita pasma dobila ime maine (po državi izvora) coon (po rakunu).
Vse telesne značilnosti maine coona odražajo njegovo prilagojenost neprijaznemu podnebju. Ima svetleč kožuh, ki je odbija dež. Dlaka je daljša v predelu ovratnika, trebuha in stegen, kar ga varuje pred dežjem in snegom, krajša dlaka na hrbtu in vratu pa preprežuje nastajanje vozlov med premikanjem v podrasti.
Ušesa so znotraj in zunaj bolj odlakana kot pri večini drugih pasem, kar jih ščiti pred hladom. Ogromne šape mu nudijo oporo v snegu. Velike oči in uhlji pripomorejo k boljšemu sluhu in vidu.
Maine coon je visoka, mišičasta mačka močnih kosti. Samci pogosto tehtajo 5 do 10 kg, samice pa 4 do 8 kg. Skupaj z daljšo zimsko dlako izgledajo impresivno veliki.
Te velike mačke se razvijajo počasi in njihov telesni razvoj se konča šele pri treh do petih letih. Kljub svoji velikosti so nežne in prijazne mačke s presenetljivo tihim glasom.
Priznani so v mnogih barvah, najpogostejši pa so rjavo progasti in rjavo progasti z belo.


IPB Image
IPB Image

Jaz sem nora na to pasmo, bom prilepila jutri še slikice iz razstav.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#29 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 March 2006 - 12:46 PM

Meni so tudi te ta glavne ... matr so dobre, ampak res.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#30 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 05 March 2006 - 01:23 PM

Takega mačka mam js doma, sam da je črno bel. Ko ga bom slikala, bom nalimala fotko gor.
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#31 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 05 March 2006 - 01:32 PM

QUOTE(cedevita)
Takega mačka mam js doma, sam da je črno bel. Ko ga bom slikala, bom nalimala fotko gor.


A prav Maine coona imaš?
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#32 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 05 March 2006 - 01:36 PM

ja...zlo sem zadovolna. Star je 5 let, tehta 5 kg, rep so mu žau morali odrezati, ker si ga je nekje poškodoval, ali pa mu ga je kakšen zloben človek. hmm...kaj še...aha, najprej je bil pri eni ženski v stanovanju, pa ji je skočil dol z balkona z ne vem katerega nadstropja, nato so ga našli, pa ga ženska ni htela več imet, ker je že prestara in smo ga dobili mi. Je pa taaaaaki vlki cartek biggrin.gif , ful razvajeni, tak da...ti mački so zakon.
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#33 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 05 March 2006 - 02:11 PM

Me veseli, da so na svetu še dobri ljudje.

Moja mačkica je tudi 1/2 Maine coon, njena mama je Maine coon.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#34 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 05 March 2006 - 02:12 PM

IPB Image

O, ta muc mi je pa všeč, ker je velik...ga je dosti za čohat biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
IPB Image

#35 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 05 March 2006 - 02:15 PM

Saj so vsi tako veliki...ali pa vsaj večina. biggrin.gif
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#36 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25266 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 05 March 2006 - 02:18 PM

men so mucki vec al mn vsi lusni, najrajs pa vidim ksne mejhne kosmate al pa cist obicne mesancke.
  • 0

#37 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 March 2006 - 03:47 PM

Men je bla to odzmeri ena od najljubših pasem!! Lubice.
Ta, pa Norveška gozdna mačka (ful podobna Maine Coon) - http://en.wikipedia....gian_Forest_Cat
pa Birmka http://en.wikipedia.org/wiki/Birman
tale je tudi fajn - http://en.wikipedia.org/wiki/Ragdoll,
še ena lubica (tole sem zmeri hotla met, ker baje ful rade plavajo 8) ) - http://en.wikipedia....iki/Turkish_Van,
tale zgleda kot njeni divji bratci in sestrice biggrin.gif - http://en.wikipedia....wiki/Bengal_cat
tale ma pa simpatična ušesa tongue.gif - http://en.wikipedia....i/Scottish_Fold

mal velik, sam če so muče taki cukri!! oops.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#38 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 05 March 2006 - 04:14 PM

Ragdoll

Ragdolke so elegantne, velike, mirne mačke s prijaznim obrazom in mišičastim telesom. Imajo srednje dolgo dlako, na otip mehko kot zajčji kožuh, ki ni nagnjena k nastajanju vozlov.
Pasmo je v šestdesetih letih 20. stoletja v ZDA razvila Ann Baker s križanjem perzijk, birmank in burmank.
Vse ragdolke so barve "z oznakami" (siamske barve), večinoma pa so polega tega obarvane še z belo. CFA za razstave priznava samo bikolor ragdolke, kakršna je na primer prikazana na zgornji fotografiji. V leglih se kotijo tudi mucki z oznakami brez bele barve in mucki z oznakami in minimalno količino bele barve, ki na nogah pokriva samo šapice (barva birmank). Takšni mucki se v CFA uporabljajo samo za vzrejo, v nekaterih drugih organizacijah pa jih je možno razstavljati.
Ragdolke imajo velike ovalne modre oči. Ušesa so zaobljena in rahlo nagnjena naprej.
Te velike in težke mačke mirnega karakterja imajo zelo močen prsni koš in širok križ. Odraščajo počasi in popolno telesno zrelost dosežejo šele pri treh letih. Samice so manjše od samcev in običajno tehtajo 4 do 6 kg, medtem ko je povprečna teža samcev 5 do 9 kg.
Kot že njihovo ime pove (ragdoll = punčka iz cunj), so to zelo mirne in neagresivne mačke, ki se sprostijo, ko jih primete v roke. Običajno se niti ne poskusijo braniti, če jih napade druga žival. Ljubijo človeško družbo in z veseljem "sprejemajo goste". Na razstavah so prava atrakcija, ker sodnikom dovolijo, da jih postavljajo v razne položaje, jih pestujejo kot dojenčke...
IPB Image
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#39 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 March 2006 - 04:29 PM

Men je simpatična, čeprav mladiči zgledajo ko ene podgane.
Jih mora pa ful zebst...
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#40 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 05 March 2006 - 04:30 PM

Turkish van mačka


IPB Image[/img]
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users