Jump to content


Photo

Svetovalnica


  • Please log in to reply
1779 replies to this topic

#1681 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10489 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 April 2018 - 03:03 PM

Ja upam da imas prav :)
  • 0

#1682 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82353 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 September 2018 - 08:57 PM

Ce komu pride prav:
https://www.pesmojpr...ednji-sloveniji
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1683 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25254 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 11 November 2018 - 05:32 PM

A je normalno, da se psu v tem letnem casu kar naenkrat znatno poveca apetit? Molly sva morala nekaj casa skorajda prigovarjat, da se je hrane sploh dotaknila, potem sva zacela arasidovo maslo mazat po dnu skodelice, da jo je to nekako premamilo (pa se potem je vcasih brikete samo polizala in izpljunila), zadnje tedne bi pa vse pojedla, kar vidi, prav hodi za nama in fehta pa gleda, kdaj bo kdo kje kaksno stvar odprl. Prav cudno se mi je zdelo, ko mi je zacela s smrckom v nogo drezat v casu kosila (in mi  kasnejeposkusila splezat v narocje). Ponavadi je samo milo pogledala, ce bi ji mogoce kdo kaj odstopil, zdaj pa hrano precej bolj aktivno isce in prosi (kljub temu, da tega ne vzpodbujava ne midva, ne njena skrbnika, in da definitivno zauzije dovolj hrane). 

 

Njena skrbnica je tudi opazila spremembo in je naredila neko kuro proti zajedalcem, pa ni nic pomagalo. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1684 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82353 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 November 2018 - 05:37 PM

Ja, lahko je zaradi nižjih temperatur ali povečane aktivnosti.

Hrano bi pa menjala, če je sicer očitno ne mara.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1685 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25254 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 11 November 2018 - 06:33 PM

Menda so hrano menjali vsakih nekaj mesecev, na začetku je bila vsaka ok, sčasoma je pa se nad vsako začela vihat nos. In so potem pri tej ostali, ker ji je menda nasploh najbolj odgovarjala, pa če so mačke kje blizu je že prej vse takoj pojedla, drugače jo je bilo pa včasih treba motivirat (pa spet ne vedno).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1686 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16900 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2019 - 12:05 PM

Ne vem če je prava tema, skratka kolegica ponuja varstvo za hišne ljubljenčke, če ste odsotni. Krasna in zabavna gospodična, ki prihaja iz Chicaga in sedaj že nekaj časa živi v Ljubljani (sicer ne zna slovensko), v Chicagu pa je delala kot veterinarski tehnik.

 

Kontakt preko FB: Loving Petsitter


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1687 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14773 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 27 January 2019 - 12:14 PM

O najs! Hvala! :) 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#1688 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26226 posts

Posted 26 March 2019 - 11:44 AM

Maceru ful dlaka odpada, vec kot obicajno spomladi. A se kateri sanja ali je to normalno po anasteziji ali s starostjo mogoce bolj? Se mu po grebenu prav koza vidi ce odmaknem malo dlako, prej je bil res kosmat.
  • 0

#1689 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14773 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 26 March 2019 - 11:59 AM

Hm, pa saj se ni tako star? Mogoče se mu menja.. Nimam izkušenj, naši je odpadala po šopih včasih, dolga obdobja, ko ji je odpadala, ampak ni bilo na kožuhu kakih res redkih zaplat, spodaj ji je vedno puh rastel.. Hrano je kot običajno? Mogoče je posledica stresa še od poškodbe. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#1690 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26226 posts

Posted 26 March 2019 - 12:32 PM

5 let. Res mi ni bilo jasno zdaj kaj je in sem vse na kup nabobnala.
  • 0

#1691 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10489 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 March 2019 - 01:05 PM

Moji maci se je tudi to zgodilo ene parkrat. Vedno na zacetku pomladi. Pa zraven je bil tudi prhljaj. Najprej sem ji dajala vitaminsko pasto in lososovo olje v upanju, da mine in se je vedno popravilo, tako da nisem sla nikol do zdravnika. Zdaj ji dajem vitamine in olje vsak dan ze kaksni dve leti. Prej je to dobivala samo obcasno, ce sem opazila trakuljo...
  • 0

#1692 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14773 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 26 March 2019 - 01:37 PM

Uhh, to ima pa moja tudi, tak prhljaj/suho kožo da bogpomagaj, res, letos prvič tako izrazito. :/

Pa noče nobenih past, ali pa da bi ji kako uturila dodatke. Olje si ji dala v obliki ampule ali v hrano? 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#1693 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10489 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 March 2019 - 04:44 PM

Olje ji dajem na žličko in poliže. Ponavadi ji dam sredi dneva, če ji dam pred hrano, potem noče jest, ima gurmanka verjetno pokvarjen okus zaradi ribe :D Pasto ji dam pa na prst, 3x po 1 cm in vse poliže.


  • 0

#1694 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26226 posts

Posted 27 March 2019 - 11:06 AM

No sem kontaktirala kolega na veterini in mu poslala slike pa pravi, da verjetno ni nic. Sivi se imajo se cas razgradit, problem je pa bolj kadar dlaka izpada lokalno samo na enem delu in je tam skoraj nic ni :)
  • 0

#1695 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10489 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 March 2019 - 01:18 PM

Ora, moji maci so enkrat na glavi odpadle dlake samo na enem mestu, mogoče je bilo vsega skupaj 1cm x 1cm. Na veterini so jo pogledali z lučko in pregledali kri in dlako... nič ni bilo. Edina sprememba  takrat je bila, da je bila jesen in smo začeli kuriti... 


  • 0

#1696 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16127 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 05 June 2019 - 02:42 PM

Ima katera izkušnje z revmo pri psih? Mislim, da našo rahlo mantra, predvsem če po dežju nori in ne gre na toplo spat je naslednji dan cela zlomljena. Pri veterinarju mi je samo neke vitamine priporočila, ki pa niso imeli nekega strašnega efekta. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1697 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23451 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 20 June 2020 - 03:41 PM

Kako prevazate macke na daljsih potovanjih in kako prenasajo?
V mislih imam cca 10 ur v avtu.

So ves cas v boksu, jih kaj spustite, kako gredo kakat, lulat, ....
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#1698 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45396 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 June 2020 - 10:59 PM

Smo ravno par ur nazaj prispeli iz Svice v Slovenijo. :)
Kot vedno, sta pot dobro prenesli in vecino poti prespali. :)

Prevažava ju v velikem plasticnem boksu. Boks par dni pred odhodom prinesem v stanovanje, da ga presnofljata in se navlece znanega vonja. Vanj dam tud njuno dekico ali blazino, da sta lepo na mehkem.

S sabo imam eno skatlo s peskom za primere lulanja, ceprav je ponavadi sploh ne potrebujeva. Živa vedno zdrži do cilja, Lili pa vcasih gre lulat. Kakali se nikoli nista. Je pa škatla kat kartonasta, v njej pa vreca za smeti z macjim peskom, da se pesek ne razsipa.

Med voznjo sta vedno v boksu, ker sta tam najbolj varni. Ponavadi ju iz boksa spustiva enkrat ali dvakrat- pac takrat ko narediva daljsi postanek, da si pretegneta tace, jima ponudiva brikete in vodo in skatlo za lulanje.
  • 0

#1699 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23451 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 21 June 2020 - 05:09 PM

Hvala!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#1700 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16463 posts
  • Gender:Male

Posted 10 December 2020 - 07:13 PM

Svak je placal 2500 za operacijo obeh kolkov (displazija) za psa s tem, da so mu rekli 2000 (ampak mu je danes ob izdaji racuna razlozil veterinar, da je to mislil brez davka, lol). Pa me zanima, ce katera ve koliko stane taka operacija. Samo firbec me. Se mi zdi brutalna cena in en mali nateg tole s stevilkami.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users