Jump to content


Photo

Svetovalnica


  • Please log in to reply
1783 replies to this topic

#41 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 06 July 2006 - 01:28 PM

Imam papagajčka - Aratingo.
Problem je, da ima rahlo deformiran kljunček, ki malo neenakomerno raste.
V kletki ima vse pripomočke za brusenje kljunčka, ki jih tudi uporablja, ampak to nič ne pomaga.

V zadnjem času je kljunček že zelo zrasel, tako da opažam da ga ta nepravilnost moti.

Čimprej ga moram peljati k veterinarju, da mu pobrusi kljunček.

Skrbi pa me, ker se ubošček tako boji vsega - najbolj latex rokavic in brisač, pa tudi tujcev.

Kaj če bo od stresa umrl, ko ga prinesem domov? sad.gif

Vem, da tako ne more ostati, ampak bojim se kaj bo, ko ga odnesem k veterinarju.

Kaj naj storim? Ali kdo ve, kje je kak res dober veterinar, ki se spozna na ptice v Ljubljani?
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#42 jaslyn

jaslyn

    sramežljivec

  • Člani
  • 21 posts

Posted 06 July 2006 - 05:10 PM

oj!

vsi veterinarji se morajo dobro spoznat na ptice taku da ti ni treba izbirat kater je najboljši. raj izber veterinarja, ki je čim bližje tvojga doma.
  • 0
True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.

#43 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3444 posts
  • Gender:Male

Posted 13 July 2006 - 05:16 AM

Ok tudi jaz prosim za pmoč. Moja zlata ribica pa se je usločila bočno. Je še živa ampak komaj se kaj premika in ne more se zravnati?! Kaj te to je? Nima nobenih lis in nič.
Medtem ko druge ribice so zdrave v akvariju.

cry.gif cry.gif
  • 0

#44 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 13 July 2006 - 09:11 AM

Poginila bo. Pri mojih ribah je bilo isto. Najpret ena, potem pa druga, tako po vrsti so šle rakom žvižgat. Niti najmanj ne vem kaj bi naj to bilo sad.gif
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#45 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19744 posts

Posted 13 July 2006 - 09:12 AM

umrla bo, kle pa vrjetn ni več pomoči cry.gif
to se je tud že med z eno prej zgodl, postav se bočno, ker je napihnena in jo kr gor nese, pol se pa sam še mal premika, plavat pod vodo pa ne more več ermm.gif
jz nevem, sam sm mela pr men občutek da sm ji dajala mal preveč za jest, pa čeprov vrjetn ni to ermm.gif
  • 0

#46 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3444 posts
  • Gender:Male

Posted 13 July 2006 - 09:34 AM

Moja ni nič napihjena..ampak so mi eni rekli da je skolioza oz prelom hrbtenice/hrbtenjače (ne vem najbolje oops.gif ) in da to ribo zelo boli..tak da jo bom rešla muk cry.gif oz jaz nem mogla...bojo ostali..
  • 0

#47 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 13 July 2006 - 09:42 AM

Zakaj oz. kako pa pride do preloma hrbtenice?
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#48 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3444 posts
  • Gender:Male

Posted 13 July 2006 - 10:52 AM

Ne vem, mogoče so me pa hecali..kaj pa jaz vem. ermm.gif Na akvazinu so nekaj pisali, da je pač ta uokrivljenost znak večih bolezni tak da ne vem...Ker tamala ribica je še zdrava in smo ju zdaj ločli v primeru če bi bila kaka okužba...
  • 0

#49 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3444 posts
  • Gender:Male

Posted 13 July 2006 - 05:48 PM

No ribice več ni...se je sama vdala cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif
  • 0

#50 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19744 posts

Posted 14 July 2006 - 11:30 AM

moje sožalje cry.gif
  • 0

#51

  • Guests

Posted 14 July 2006 - 12:29 PM

Sožalje tudi z moje strani .... sad.gif cry.gif
  • 0

#52 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 24 July 2006 - 01:41 PM

QUOTE(cedevita)
Zakaj oz. kako pa pride do preloma hrbtenice?
Mogoče neprava prehrana, kaj v zvezi z genetiko.... Akvaristika je še kar zahtevna-na začetku, zato jaz še kar nimam rib.
  • 0

#53 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3444 posts
  • Gender:Male

Posted 24 July 2006 - 02:11 PM

QUOTE(Anja88)
QUOTE(cedevita)
Zakaj oz. kako pa pride do preloma hrbtenice?
Mogoče neprava prehrana, kaj v zvezi z genetiko.... Akvaristika je še kar zahtevna-na začetku, zato jaz še kar nimam rib.



Res je, veliko jih meni, da ribe niso zahtevne in jih nato kr pustijo naj se same znajdejo. Jaz sem se pred samim nakupom dobro informirala in za začetek so mi predlagali zlate ribice, saj so najmanj občutljive na spremembe. Kar se prehrane tiče nisem mogla kaj naredit kot to, da sem jih hranila s hrano za zlate ribice in še to zelo malo..kot so mi seveda svetovali. Kar se pa genetike tiče pa se glede tega lahko strinjam, saj sem že videla primere kaj gensko igranje ljudi z ribami naredi iz ubogih živalic.
  • 0

#54 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 03 January 2007 - 06:21 PM

QUOTE(rea @ 2. 1. 2007 - 23:08) View Post

Poglejte tole:
-da naša čivava sploh je hrano ji more mama(pa vrjamm da bo polovico folka kle se skor skolzlalo,sam jeb*t ga) zgrist hrano in ji plunt vn.
-ne sme ji plunt na posodico ampak nujno na roko ker drugače ne je
-če se že po kakem slučaju spomni da ne rabi zgrizene hrane in roke na kateri ta hrana pol konča ...
-se spravi jest tudi iz posode ... ! ampak,mormo it pred vhodna vrata in zvonit ene 2 minuti medtem ko en ostane s psičko v dnevni sobi in ji na ves glas kriči : ''lopov je,lopov je'' ''muca ti bo popapala,muca ti bo popapala'',''ama ama,ama ama'', potem naštejem vse pse k jih ona pozna(sosedove in tetine) da rata fouš in začne renčat,ko še to ne pomaga,se spravm z njo k posodi in se delam da bom začela jest njeno hrano in začnem zraven renčat, da misli da sem jaz pes in, da si želim njene hrane- ponavadi rata v 40%!!! Ona sploh ne je-enostavno povoha se namrdne in gre.
še do 1ga leta nazaj (ma jih 13) smo ji na dan skuhal tud po 3 obroke-včasih nobenga ni zbrala.Da o konzervah ne govorim(vse sorte),ker jih enostavno ne je.
Ko gre mami na wc gre za njo,ko gre mt v špajzo prcapla za njo,(fora je v tem,da je mat v penziji in sta res full navezane in vem,da psi sledijo po stanvanju osebam,sam to kar ona dela je že teženje in teroriziranje)in smo jo kdaj do daske naveličani ampak nam kej tazga ne bi na misu pršlo.
Jz zdj ne vem kakšni so bli tvoji razlogi za oddajo?Ker edino upoštevala bi še to,da so ti starši prepovedali kar naenkrta imet žval,svojga stanvnaj pa še nimaš in si zato iskala nadomestnega lastnika.Ampak baje ni to blo,ne?
Hočm rečt,da smo tud mi kdaj totalka naveličani in zmozgani ker se obnaša kot čisti degeneriranc ampak jo mamo najrajš na svetu in če bi blo treba bi ji cel dan grizla hrano in ji pluvala magar direkt v usta če bi sam tko jedla. Ne morš se kr tko naveličat,to je objestnost do stvari,živali,sebičnost!!!





Rea, psički lahko date hrano komot v posodo in čakate pol ure, vzamete in vztrajate. Po parih dneh posta bo zverinica jedla, da bo veselje. thumbup.gif

druga alternativa pa je, da če imate dovolj čas as psom toliko delate (učite trikov, vadite trike...) in obilno nagrajujeta, da bo že iz nagrad dobila dovolj hrane. To se pri meni zgodi samo med počitnicami, ker 24 ur namenim psu.
  • 0
IPB Image

#55 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 04 January 2007 - 12:34 AM



Anja-probal smo že tko,da je nismo ujčkal pa ji kuhal dodatnih menijev in smo jo pustil stradat,sam ko smo ji dal spet hrano se je spet ni prtaknla in je bla zihr ubistvu lačna sam tud po 2 3 dneh ni hotla jest,no!
Glede nagrad je pa tko,da ma ona ene bombončke k jih dobi po hrani ampak je začela izsiljevat,da, ko čist mal poje,skoč na kavč in glede v bonbone-pol ji jih mami mal da pol pa skoč nazaj da poje ostalo,da ji damo preostale bonbone.(Ker če ji umes ne amo bonbonov ne gre do konca pojest!)
Nč več ne je*e sploh,ona lah tud po 3 dni zdrži brez hrane,po 4,sam veš,da pol dobi vseen bonbone ker neki pa more pojest! Ko si že tko na robu,da ti pes lah crkne laugh.gif ker noče jest,mu daš pol (sicr ne s srcem, ker to ni dobra hrana,čeprav so 'zdravi')tud bonbone psu klub temu da ni un dan nč pamtnga pojedu!
Sam kaj čš.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#56 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 04 January 2007 - 09:15 AM

Rea...Je vasa kuza kaj bolan bil ali je?Ali samo noce jesti hrane?Ker vzrokov za to da ne je hrane je lahko vec....zdaj ce je bolan;ima lahko kaj narobe z zobki(ga kaj boli,ima kaksen zobek odkrusen),lahko je narobe kaj z zelodcem-lahko pa tudi z jetri.Ce ima slabo prebavo ali "cudne kakce"-potem je lahko narobe kaj z njegovo prebavo,zelodcem,...in v tem primeru se posvetuj z veterinarjem.
No seveda je pa se lahko drug problem-da je civava malce razvajena in vas izkorisca s tem,da raje strada kot pa da bi sama jedla.Vzrok je da je navajena jesti tako,kot tvoja mami dela(da briket pregrize in ga potem da v posodico al kakorkoli).Mi smo recimo naso psicko razvadili tako,da smo ji zaceli dajati pri dveh letih malce mesa med brikete(res cisto cisto malo)-in zdaj psicka NOCE nikakor vec jesti nic drugega kot to.Zamenjali smo ji brikete za izbircne pse-da bi jedla brikete(ker ima res obcutljivo prebavo in dobi veckrat drisko-zaradi mesa)
Vendar pa ko smo ji pustili brikete v posodici-je ni hotela jesti....in ceprav je veterinar rekel,da naj ji kar pustimo-dva,tri dni...psicka se kar ni zacela jesti in ti recem,da ko smo jo dali malo mesa....je vse pojedla(se skoraj skledo).Tako da mislim da je edina tezava pri tvoji kuziki taka,da se je razvadila in ji ne ugaja nic vec razen tak nacin hranjena.
Ker drugace ti moram povedati,da ce hranis iz roke-tvoj kuza postane pozresen in ravno to je motivacija nekaterim psom v pasjih solah,da jim njihovi lastniki dajejo hrano iz roke-da kuza postane bolj pozresen.
Zato res fino premisli-kaj mislis da bi bil vzrok-da je civava bolana ali pa da je le razvajena.
Se to-koliko casa jo hranite na tak nacin?
Ker ce to pocnete ze dalj casa-potem bo kar tezko spremeniti...ce pa kratek cas-je pa zdaj cas,da cimprej prenehate s tem in pustite da civava zacne samostojno jesti.
Ker to da tvoja mami pogrize briket in ga vrze ven-je res prav smesno in si ne predstavljam kako bi zgledalo,ce bi sla tvoja mami z psickom na dopust.Bi tam grizla brikete namesto nje,da bi vsaj malce pojedla??Mislim da ne bi izpadla samo cudna...

Glede nagrad-jih pa naj ne dobiva,ce poje samo malo obroka...postavi ji red-nic nagrad ce ne poje nic.Ker moras vedeti,da se taksen majhen trebuscek hitro naje-in da od treh vecjih priboljskov lahko postane ze sit.Zato res se enkrat recem--postavi ji red,naj dobiva hrano tocno ob doloceni uri,ce se je ne dotakne-umakni po 5 minutah in ji hrano ponudi spet cez kaksno uro in ce spet ne bo jedla-ji spet odmakni in ponudi cez kaksne tri ure ali vec.Vedeti moras,da ko bo zelo lacna bo JEDLA 100%.

Pa veliko srece!
  • 0
I am falling between dreams and reality

#57 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 04 January 2007 - 01:38 PM

QUOTE(rea @ 4. 1. 2007 - 0:34) View Post

Anja-probal smo že tko,da je nismo ujčkal pa ji kuhal dodatnih menijev in smo jo pustil stradat,sam ko smo ji dal spet hrano se je spet ni prtaknla in je bla zihr ubistvu lačna sam tud po 2 3 dneh ni hotla jest,no!
Glede nagrad je pa tko,da ma ona ene bombončke k jih dobi po hrani ampak je začela izsiljevat,da, ko čist mal poje,skoč na kavč in glede v bonbone-pol ji jih mami mal da pol pa skoč nazaj da poje ostalo,da ji damo preostale bonbone.(Ker če ji umes ne amo bonbonov ne gre do konca pojest!)
Nč več ne je*e sploh,ona lah tud po 3 dni zdrži brez hrane,po 4,sam veš,da pol dobi vseen bonbone ker neki pa more pojest! Ko si že tko na robu,da ti pes lah crkne laugh.gif ker noče jest,mu daš pol (sicr ne s srcem, ker to ni dobra hrana,čeprav so 'zdravi')tud bonbone psu klub temu da ni un dan nč pamtnga pojedu!
Sam kaj čš.


Še enga psa v hišo, pa magar samo za čas hranjenja in to takega ješčega. Psico bi blo še najbolš. Na tla dve posodi. Če psička ne bo hotla jesti, ji bo zmanjkalo...kar se tiče pameti vaše psičke. Brihtna je in ve da se z vstrajnostjo veliko doseže. Bodite taki tud vi!! Naj vam bo psička vzgled pri tem. Pa fejst jo zmatrat z igro. jo učiti kaj novega, d bo uporabila možgančke, to pse zlo utrudi, tud trebušček.

Jaz se ne bi sekirala, če psica tudi 7 dni ne bi jedla. Pol bi jo pa k vetu pelala, da nardi preisave, če je vse OK.
  • 0
IPB Image

#58 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 04 January 2007 - 02:17 PM

QUOTE(Anja88 @ 4. 1. 2007 - 15:38) View Post

Še enga psa v hišo, pa magar samo za čas hranjenja in to takega ješčega. Psico bi blo še najbolš. Na tla dve posodi. Če psička ne bo hotla jesti, ji bo zmanjkalo...kar se tiče pameti vaše psičke. Brihtna je in ve da se z vstrajnostjo veliko doseže. Bodite taki tud vi!! Naj vam bo psička vzgled pri tem. Pa fejst jo zmatrat z igro. jo učiti kaj novega, d bo uporabila možgančke, to pse zlo utrudi, tud trebušček.

Jaz se ne bi sekirala, če psica tudi 7 dni ne bi jedla. Pol bi jo pa k vetu pelala, da nardi preisave, če je vse OK.


Dobro si napisala anja88!Tocno to sem tudi jaz pisala in mislim takoTudi moja psicka je zelo izbircna,vendar je v casu ko smo imeli dva kuzka(njo in se mladicka)-jedla z veseljem tudi SAMO BRIKETE.Zelo nas je presenetila...ker je vse to delala samo iz ljubosumunosti.
Zato se ji Rea res ne dajte,da vas bo ona vodila in vam ukazovala.Kuzek mora imeti nek red.Ce ne gre drugace jo uci tako kot je anja88 rekla-kaksnih trikcov-pa ji takrat zdeli vso hrano.
In res odmakni TAKOJ po ene 5 minutah hrano v posodici,ce jo ignorira in se jo niti ne dotakne-pa ponudi cez kaksni dve uri ali eno uro...in ce spet ne bo hotela-spet odmakni in ponudi hrano spet kasneje.Drugace pa ce ne bo hotela jesti na noben nacin,pa nujno pelji k veterinarju.Ker lahko ima kaj z zobkom kaksnim narobe(recimo jo boli),pa ne zna povedati-seveda pa je tole da ne je-lahko znak prav za to.In ker ti tega lahko da ne vidis dobro ali ne prepoznas ne mores tocno vedeti,zato ti svetujem da potem enkrat gres k veterinarju pa bo on povedal ce je vse ok.

No veliko srece thumbup.gif thumbup.gif (drzim pesti zate-da bos trmasta in se ji ne bos pustila in ji popustila),ce pa kaj se ne bos vedela,pa le vprasaj-seveda pa takoj porocaj,ko bo kaj novega in ko bo tvoja civavica napredovala thumbup.gif !!!

  • 0
I am falling between dreams and reality

#59 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 04 January 2007 - 03:16 PM

Ok,urši,anja...

urši:moj ps to dela k je razvajn,ja-že 13 let razvajanja!!!Glede da bi bla kej bolna,ne,ker hod na preglede,ravno par mescou nazaj smo vse nrdili.Grize lahko ker tud kdaj poje ne razgrizeno hrano.
Ursi,to si napisala:
No seveda je pa se lahko drug problem-da je civava malce razvajena in vas izkorisca s tem,da raje strada kot pa da bi sama jedla.Vzrok je da je navajena jesti tako,kot tvoja mami dela(da briket pregrize in ga potem da v posodico al kakorkoli).Mi smo recimo naso psicko razvadili tako,da smo ji zaceli dajati pri dveh letih malce mesa med brikete(res cisto cisto malo)-in zdaj psicka NOCE nikakor vec jesti nic drugega kot to.Zamenjali smo ji brikete za izbircne pse-da bi jedla brikete(ker ima res obcutljivo prebavo in dobi veckrat drisko-zaradi mesa)Vendar pa ko smo ji pustili brikete v posodici-je ni hotela jesti....in ceprav je veterinar rekel,da naj ji kar pustimo-dva,tri dni...psicka se kar ni zacela jesti in ti recem,da ko smo jo dali malo mesa....je vse pojedla(se skoraj skledo).Tako da mislim da je edina tezava pri tvoji kuziki taka,da se je razvadila in ji ne ugaja nic vec razen tak nacin hranjena.

Enako je pri nas!Izsiljuje nas!In,ja to počnemo že dalj časa,pač full jo je mami razvadla,veš!Pa tisto z dupostom,ja valda da to dela tud na dopustu,pa mojo mami res en mal briga kaj si drugi misljo,veš!Itak,pa pač ne dajemo psu jest na sprehodu ampak ko mos v prikolci al pa v hotelu,tko,da ni pene!
Tud odmakenmo ji posodo po 5 minutah,pa damo nazaj čezpar ur,pa tko,sam pol tud hrana ni več dobra -se izsuši pa ji pol mami pač novo ponud in spet odmakne če noče jest...samo kot sm že napisala,če nočš,da ti ps crkne mu daš pol tud un zelenjavni bonbon za pojest,ne glede na vse skp,sploh pa po 13 letih takšnega jeba*ja ne bomo dosegli prevzgoje pri naši punci!Edino kar lahko nrdimo je to,tko kot je anja rekla,da kakšnega psa damo v dnevno za tsit čas ko je(samo to ni vedno izvedljivo,ne? ne mormo si pse sposojat vsak dan za pol ure,sploh je še težje,če jih ni v bližini.Ko pa so-od tete-pa itak,da izkoristmo to in pol je ko zmešana)Na morju ji vedno postavimo na pot tam ko ljudje hodjo,da gre čim več psov mimo da je fouš in pol je.
Zdj ji je pa mami kupla unga psa,ko laja pa skače,za otroke,sam ni nč fouš,sam boji se ga laugh.gif laugh.gif
Edino da jo zmatramo pa učimo trikov,da se zmatra,ja.Samo tud 13letnega psa je težko zverzirat in kakšne nove naloge učit,to je nabjolj učinkovito do 2 3 let starosti kot je men znano.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#60 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 04 January 2007 - 03:26 PM

ma če je že 13 let tako..sami veste najbolje. Psi se pa učijo celo življenje. Kako zakoreninjeno navado al pa res kake hude napake, pa težje in jih večkrat samo oblažiš.

Js sem čisto obupala nad rešavanjem strahu pred pokom-ne gre nama in pa to da je stopničko nad mano-ja zdaj pa vem kaj je blo narobe in kje smo ga tupli. Pa tud sama ne morem spreminjat navad pasjega gospoda-more bit trud cele družine.
  • 0
IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users