Jump to content


Čudna menstruacija


  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#121 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 03 December 2015 - 03:46 PM

Aha, saj res. Sem se pozabila prit pohvalit. Pomaga plahtica, ja, se mi je ulilo, 2 salci na dan sem pila ene 3 dni. Ampak je vse skupaj trajalo 2-3 dni, prisla je tako, kot je izginila.

Zdaj pa cakam na naslednji mesec, da vidim, kaj bo. Generally se nisem cist pomirjena in zadovoljna.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#122 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 03 December 2015 - 07:59 PM

Ta mesec je mesec čudnih menstruacij - jaz sem jo sicer dobila po urniku, se mi je pa prvi dan tako ulila, da sem mislila, da bom morala na urgenco. O.o
Kolegica jo je v balonastem stanju čakala podobno kot Olivija.

Veseli december. : ) V družbi plahtice (mešam jo s plešcem) čakam naslednjo.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#123 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 03 December 2015 - 08:53 PM

:D
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#124 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 10 February 2016 - 04:14 PM


  • 1

ॐ Be a voice, not an echo. 


#125 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 25 August 2016 - 09:37 PM

581159_403652899686326_1503928491_n.jpg?

 

I wanted to share this image with you. In my hand are life sized replicas of a non-menstruating uterus and a menstruating uterus. :o


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#126 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 25 August 2016 - 10:47 PM

Kakšna je šele razlika pred in po porodu :D
  • 0

#127 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 25 August 2016 - 11:52 PM

Moja je super kompaktna, sem ravno ta teden dobila kompliment pri ginekologu. :D
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#128 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 26 August 2016 - 08:47 AM

:lol:
  • 0

#129

  • Guests

Posted 29 August 2016 - 09:27 PM

Zamuja mi že osmi dan. Prejšnji mesec mi je tudi okoli 10 dni. Pa že tako imam dolg cikel (30 dni). Prej pa nikoli nekih težav. Pa nobene hude spremembe ni v zadnjem času v mojem življenju (stres ali kaj podobnega). Res čudno.  :hmm:


  • 0

#130 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82466 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 August 2016 - 09:31 PM

Vročina bi lahko bila vzrok. Sicer pa 30 dni še zdaleč ni dolg cikel. Optimalen je 28-30, normalen pa vse do 46.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#131

  • Guests

Posted 29 August 2016 - 10:10 PM

Vročina bi lahko bila vzrok. Sicer pa 30 dni še zdaleč ni dolg cikel. Optimalen je 28-30, normalen pa vse do 46.

Imaš prav ja. Ne vem zakaj sem bleknila, da je 30 dni dolg cikel. Mogoče zato, ker sem imela pred leti (še v srednji šoli) 26-27 dnevnega. 


  • 0

#132 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 30 August 2016 - 07:26 AM

Jaz sem tudi dva dni nazaj dobila na 41. dan. Lani avgusta tudi na 40. Poleti je pri meni to precej pogosto.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#133 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 30 August 2016 - 07:30 AM

581159_403652899686326_1503928491_n.jpg?

 

I wanted to share this image with you. In my hand are life sized replicas of a non-menstruating uterus and a menstruating uterus. :o

 

Ni čudno, da smo vse "napihnjene", ko imamo menstruacijo.


  • 0

#134 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 31 August 2016 - 08:49 AM

Upam, da ne bom že naslednji mesec sporočala drugače, ampak po 7 letih čudne menstruacije (krvavenje kak teden vsak mesec pred dejansko menstruacijo) se je končalo. Pa bolečin tudi nisem imela.

Na dopustu sem brala o neki zeliščni trgovini na Kreti, prebrala ocene in ker sva šla bolj ali manj mimo sem se ustavila in kupila enega od čajev. Gospa je izjemno prijazna, za skeptike, kot sem jaz, malo nenavadna - preizkuša namreč posamezen izdelek, če ti paše, z nihalom.

Nisem si mislila, da si bom kdaj naročala zeliščne čaje iz Grčije :lol:


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#135 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 31 August 2016 - 12:36 PM

To sem imela jaz - rjav izcedek cca 3-4dni pred menstruacijo. Gre za pomanjkanje progesterona baje.
  • 0

#136 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26278 posts

Posted 31 August 2016 - 01:45 PM

Meni je rekla da maternicni vrat ne tesni dobro. Zadnjic mi je o nekih foliklih razlagala. Nervira me in smrdi ampak zaradi tega ne bi jemala primoluta.
  • 0

#137 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 31 August 2016 - 03:54 PM

Joj, to sem jaz imela prejšni mesec, skoraj en teden pred dejansko menzo. Zelo me je nerviralo, ampak vidim, da nas je več takih. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#138 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 31 August 2016 - 08:32 PM

To sem imela jaz - rjav izcedek cca 3-4dni pred menstruacijo. Gre za pomanjkanje progesterona baje.

Pri meni ni bil rjav, je bil kot zelo šibka menstruacija, lahko je vmes za kak dan poniknil pa se ponovno pojavil.

Sem bila pa na vseh hormonskih testih in jetrnih in je bilo vse ok, tudi progesteron. Sicer sem brala, da naj bi se hormone merilo večkrat v mesecu....


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#139 čebelica-maja

čebelica-maja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 01 November 2017 - 09:54 PM

Ze nekaj let (3) nisem vec na kt in od takrat imam cudne menstruacije, oz. vmesne krvavitve, rjav izcedek. Menstruacija ce je, je 2 dni, ostalo je rjav izcedek, vmesne krvavitve. Vse skupaj 10 dni v ciklusu je normalen izcedek. Ginekologinja nima posluha glede tega. Naredi normalen pregled, pravi da je vse ok in to je to. Zdi se ji to ok. Na dodaten pregled me ne zeli poslat. Je imela, katera podoben problem? Kako ga je resila? Katere dodatne preiskave bi bilo dobro narediti? S cem bi lahko uravnala ciklus? 😊 Hvala
  • 0

#140 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16922 posts
  • Gender:Female

Posted 02 November 2017 - 12:00 AM

Ce ti ni odvec, bom rabila vec podatkov...
Kako dolg imas ciklus, je reden/nereden? Kdaj se ti pojavijo te vmesne krvavitve oz. rjav izcedek, je to recimo do 10 dni pred pricakovano menstruacijo? Koliko casa traja ta izcedek? Imas kaksno drugo obliko hormonske kontracepcije?

Nimam dovolj podatkov, ampak lahko, da imas premalo progesterona. Glede na to, kako dolgo ze traja, bi morala ginekologinja po mojem mnenju nameniti temu vec pozornosti, tako da malo pritisni nanjo ali pa jo zamenjaj.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users