Jump to content


Photo

Depilacija


  • Please log in to reply
623 replies to this topic

#481 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19735 posts

Posted 27 July 2015 - 09:18 PM

Se katera doma voska z  Veet EasyWax-om ali s SPA Wax-om? Kako ste zadovoljne? Jaz se načeloma nagibam bolj k vosku, kjer ne bi potreboval trakov, ker imam občutek, da več ven potegnejo. Bi pa potrebovala za brazilsko.

 

5011417562291_T2.jpg?width=320&slimmage=

content_foto_4290_l.jpg


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#482 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19735 posts

Posted 31 July 2015 - 08:37 AM

Da se javim. Po premisleku sem kupila raje vosek brez trakov (za spodaj in morebiti kdaj za pazduhe, čeprav si tu rees težko tako dolge pustiš), ker si noge tako ali tako brijem, pazduhe pa epiliram s strojčkom. Najraje bi imela še vosek v kasetah in trakove, za področja z manj dlakam, kjer ti je škoda toliko prvega voska porabit za nekaj dlak. Ampak zaenkrat ne bom še v to investirala. Odločala sem se med grelcem prostornine 400 in 250mL ter izbrala slednjega. Najugodnejšo varianto sem zasledila na spletni trgovini zate.si, kjer sem šla lahko iskati naročilo osebno v salon Fanči malo pred Rudnikom.

 

 

Grelnik sem kupila ta:

http://www.zate.si/d...erlah-home.html

 

Vosek sem kupila ta: 1kg

http://www.zate.si/d...k-v-perlah.html

 

Za oboje skupaj sem plačala nekaj čez 37€.

 

 

Včeraj sva vse skupaj že probala in se vse obnese nad pričakovanji. Tudi, če sem kupila najcenejši vosek, je odličen in nimam o njem povedati ene slabe besede. Segrevanje voska traja vsaj pol ure, ampak to vzamem v zakup in pač prej prižgem grelec. Potegnilo je VSE, ravno tako kot v salonu, samo malo se morava še ujeti s toploto voska, ker ima grelnik tam sicer možnost izbiranja moči gretja, ne pa temperature voska in se zgodi, da je kdaj malo vroč in kdaj že skoraj pretrd, ampak se je to zgodilo malokrat.

Depilacija je trajala skoraj eno uro, ampak verjamem, da bo sčasoma hitrejša, ker povečini nisva nanašala več kot en "trak" skupaj in delala sva z manjšimi predeli, ker se je potrebno malo navadit, kako lepo razmazati vosek.

 

Za brazilsko depilacijo sem porabila kakšnih 95g voska, tako da je cena porabljenega materiala ugodna. Razdraženo sem imela precej manj kot nazadnje v berniju. Ampak to ne vem, čemu pripisati.

 

Vglavnem, sem zelo zadovoljna :). Edino smotano mi je pri voskanju na splošno, da je potrebno toliko pilingiranja, sploh pri meni, ki imam res probleme z vraščanjem.


  • 3
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#483 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 31 July 2015 - 09:02 AM

Ql. SI zadovoljna s fantovim delom? :) ti je čisto povsod? Tudi zadaj? :)


  • 0

#484 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19735 posts

Posted 31 July 2015 - 09:50 AM

Mi je tudi zadaj, ja. Tu mi je najbolj prijeten del, mi skoraj pase, medtem ko pri delu ob scegiju, predvsem proti gricku, skoraj umrem (ne samo doma, tudi v salonu).

Se porocilo o pazduhah. Dlake so iz koze kukale le 3mm, pa mi je potegnilo vse ven, poleg tega potrebujes le en poteg za vsako pazduho, par minut dela in okoli 15g voska, kar nanese kaksnih 17 centov :).
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#485 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 31 July 2015 - 12:40 PM

Tu mi je najbolj prijeten del, mi skoraj pase,

:shock:


  • 0

#486 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 31 July 2015 - 12:46 PM

:lol1: :lol1: omg omg


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#487 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19735 posts

Posted 31 July 2015 - 01:07 PM

Jaz res upam, da ne izpade vulgarno karkoli, ampak le po pravici vse povem ;).

 

Sem brala namreč, da nekatere tu pri riti zelo boli, da sicer na drugačen način kot spredaj, pa vseeno zelo... Sem zadnjič rekla depilatorki, ko sva bili na koncu na tem delu, da super, da sva že na ta luštnem :D.


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#488 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 27 August 2015 - 01:45 PM

Meni pa je ful zal da sem sla na voskanje bikinija. Sicer mi je vredu naredla ampak se mi od takrat tako dlake vrascajo kot se nikoli. Prej sem si bikini linijo vedno s pinceto zrihtala pa razen obcasno kake vrascene dlake ni blo problema. Zdaj pa se mi skoraj vsaka dlaka vraste, celotna linija se je precej ven razsirila od roba kopalk/gat. Za vsako vrasceno dlako ostane rdec flek pa ce mesarim kaj ali ne.
Po morju bom najbrz pustla da vse ven zraste in se poceli potem pa upam da se neha to.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#489 čebelica-maja

čebelica-maja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 03 November 2015 - 02:10 PM

Depilator je po 8,9 letih letih začel odpovedovat. Razmišljam o braunovem 7681 wet & dry. Ima katera? Je zadovoljna? Na internetni strani od big banga sta dve razlčici, a mogoče kdo ve kak razlika razen v ceni je med njima? Ali sploh gre za ista izdelka? :oops:

1. https://www.bigbang....or-braun-495567

2. https://www.bigbang....or-braun-571835

 

Ali je to isti izdelek? Sprašujem zaradi razlike v ceni. :oops:

https://www.harveyno...tDry.97731.html


  • 0

#490 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 27 July 2016 - 11:46 AM

Prosim za kakšen nasvet ali mnenje. Imam poln kufer britja in ureznin, z voskanjem se mi tudi ne da hecat, zato nakupujem (d)epilator.

 

Gledala sem tega Braun, z neko srednjo ceno, ostalo mi je malo predrago. Se splača?


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#491 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 27 July 2016 - 12:04 PM

Jaz moram rect, da epilatorja ze lep cas ne uporabljam - mi je prevec zamudno glede na rezultat. Ker vseh sigurno ne populi (del jih potrga) in moras it vseeno s pinceto ali britvico cez, da vrascanja dlak ne omenjam. Sem lani (predlani?) vzela na mimovrste enega Braunovega (malo boljsega/drazjega), da bi videla, ce sem mogoce imela prej slabe izkusnje zaradi zastarele tehnike, in ceprav je bilo nekaj razlike (imel je sirso glavo in keramicne diske napram mojemu prejsnjemu), sem na koncu se vedno pristala pri britvici. Prisegam na fantove Gilette, ce se prav spomin, neke 3 v 1 in suho britje - sem tik tak fertik. Za raznimi britvicami za enkratno uporabo pa mimogrede ostane par ranjenih delov koze, kjer potem par kapljic krvi ven pricurlja. Se ne more primerjat. Za voskanje bi se mogoce se odlocila za cez poletje, cez celo leto pa res dvomim, da bi se mi dalo s tem ubadat. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#492 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 July 2016 - 12:05 PM

Se. Jaz sem s svojim ful zadovoljna.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#493 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 27 July 2016 - 12:59 PM

Ma ja, saj če potegneš črto - ga ni idealnega načina odkocinjevanja, povsod so plusi in minusi, odvisno kaj komu bolj ustreza.

Britje je najcenejša varijanta, ampak zrastejo zelo hitro nazaj trše in gostejše dlake. Voskanje se mi zdi ena sama packarija.

Pri epiliranju pa postajajo dlake mehkejše in redkejše, minus pa je (morebitno) vraščanje in/ali bolečina. Je treba pretehtat.

 

Jinadaze, imaš enak model?


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#494 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 July 2016 - 01:14 PM

Ne, mislim, da je starejsi (sem ga ze lepila v to temo), skoraj enak. Ampak so mi ukradli nastavek in tisto glavno glavo, tako da sem kupila novo, nastavek pa uporabljam novejsi, od piling krtace za telo. Super je, ker so Braunove naprave vse kompatibilne med sabo.

Jaz se z britvico ne dotaknem vec nog, epilator pa uporabim na 2 ali 3 tedne. Imam sicer ze tako redke in stanjsane po nogah, da se komaj vidijo. Poleg tega ga uporabljam se na bikini predelu, kjer bi se sicer morala briti vsak tretji dan. Nasploh me epilacija nic dlje ne zamudi kot bi me britje, boli me tudi ne, rezultati pa ostanejo neprimerljivo dlje.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#495 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 27 July 2016 - 02:58 PM

Pri epiliranju pa postajajo dlake mehkejše in redkejše, minus pa je (morebitno) vraščanje in/ali bolečina. Je treba pretehtat.

mene ni bolelo, so se mi pa noro vraščale, tako da sem opustila zadevo.

Še po voskanju imam vsakič kar nekaj vraščenih. Čez poletje grem pakrat na voskanje, ostalo pa žiletka opravi.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#496 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 27 July 2016 - 06:53 PM

Meni so se po voskanju tudi nenormalno vraščale, sem ful dolgo rabila da sem se tega rešila. Ob priliki bo najbrž poskusila laser še na nogah in in brazilski. :)


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#497 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 July 2016 - 06:57 PM

Meni tudi, ker mi jih je vosek več potrgal kot izpulil. Epilator pa na srečo ne.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#498 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 04 August 2016 - 09:01 AM

Sem preizkusila svojo 'kosilnico' in mi je všeč. :D Glede bolečine po nogah ni panike, bikini predel in pazduhe pa kar bolijo, tako da si tam zaenkrat nisem

epilirala vsega. Se mi je pa po nogah par mešičkov vnelo in so nastali mini mozoljčki/pustule :( S čim se mažete po britju/depilaciji, da ni vnetja in rdečih pikic? Gledala sem tole

+ strah me je vraščanja dlak, obstaja kakšen način, da se to prepreči razen pilinga 2x na teden?

Fluffy je pisala, da je po epilaciji še z britvico potegnila čez in da je to pomagalo, nisem pa šla brat cele teme.

 

Drugače mi je pa všeč, da je toliko nastavkov, ker bodo vsi prišli prav in dodatna glava za britje, pa lučka je tudi nepogrešljiva. In lep je, ima bleščice :D

 

Braun-7681.jpg


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#499 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 August 2016 - 09:08 AM

Tole je bedarija, en sam alkohol. Raje namazi z oljem ali hranilnim body butterjem.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#500 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 04 August 2016 - 09:11 AM

Pa vidim, da res. Jaz bi vseeno nekaj z antiseptičnim učinkom... olje/butter to ni, si mislim, da bi vnetje še poslabšalo.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users