Jump to content


Photo

Študentska prehrana v mariboru


  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#41 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6704 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 18 October 2008 - 02:41 PM

Meni je pa ravno obratno.
MB veliko boljše kot v LJ, kjer dobiš (razen redkih izjem) samo ponavljajoče se "tipične" menije + pice.
Da ne omenjam oderuških cen bonov.

Mogoče je pa to zgolj moje subjektivno mnenje, ker mi LJ preseda v večih pogledih laugh.gif
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#42 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 October 2008 - 02:46 PM

QUOTE(Fluffy The Stud Eater @ 18. 10. 2008 - 15:34) View Post

Lj je proti Mb pravi raj (kar je tudi po eni strani logično, pa vendar), čeprav seveda še zdaleč ni idilična.


Zakaj?

Meni bi bilo logično samo to, da v vseh restavracijah (ne glede na mesto) zgledno poskrbijo za stranke, ki tja nosijo denar ali bone (sej za budget restavracije je to isto sranje). To, kako veliko je mesto, ne bi smelo imet pri tem nobene veze, pa konec koncev tudi MB ni glih zabačeno selo, ane. Sicer pa mislim, da če ješ meso, dobiš povsod kar zgledno ponudbo, tudi recimo mesne pice na bon so izjemno naložene, medtem ko so vegetarjanske strahotne. Prav tako se skoraj povsod v MB dobi tudi na bon ogromna ponudba mesnih jedi vseh vrst, če pa si vegi, si v riti. V tem primeru dobiš pač ali napol prazno vegi pico, ali pohan sir, ali kakšno vegi lazanjo, ali pa testenine s paradajz ali gobovo omako. Tle mislim, da se počasi kar konča. Prijateljičin fant uživa meso in je do sedaj še skoraj vedno dobil zelo okusne in bogate jedi tudi na bon. Na žalost smo vegetarjanci tle kar malo diskriminirani. Sej se ponekod tudi dobi kakšen tofu, ampak je ponavadi vse skupaj ogabno ali pa brez okusa, ker restavracije še niso nekak izučene v pripravi tofuja.

Ljubljani resnično zavidam edino Vegedrom in Ajdovo zrno. Ostale restavracije ne verjamem, da se kaj razlikujejo od mariborskih ali katerihkoli že pač.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#43 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 18 October 2008 - 02:57 PM




Ker je Lj večja, ima več restavracij, ki ponujajo ponudbo na bon in tako lahko med večimi izbiraš in roko na srce, imaš kar nekaj dobrih in kvalitetnih za razliko od Mb. Saj ne rečem - v Lj imaš obupa šepajoš, ampak imaš pa tudi več boljšega, kot v Mb. V Mb nimaš poštene mehiške restavracije tako ali drugače (vsaj jaz je ne poznam (pa niti noben pravi Mariborčan mi je ni znal priporočiti)), v Lj imaš kar dve za moje pojme solidni - kjer je tudi solidna ponudba na bon (ja, sicer se tudi tu najdejo ljudje, ki se zmrdujejo, ampak jaz sem bila skos zadovoljna), itd.

Žal pa je tako, da igra veliko vlogo pri ponudbi velikost mesta. Lj je pač glavno mesto, večje od Mb, logično, da bo tu bolj skoncentrirana ponudba vsega, saj je tudi ljudi več.

Oh, za moje pojme se lahko v Lj zelo kvalitetno naješ (ja, upoštevajoč višjo ceno bona ... pač, ne gre pričakovati, za se boš za 2eur najedel kot kralj) - Penas, Cantina Mexicana, DaBuda, ipd.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#44 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6704 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 18 October 2008 - 03:00 PM

Aja, pa to bi še sam dodala. V MB nikoli, in res nikoli (trkam na les) nisem doživela drugačnega tretiranja ko sem jedla na bon. V Lj je to pogosto. In še, ful ne komplicirajo kar se tiče preverjanja indeksov (vsaj v teh restravracijah kot jem jaz), v LJ so me pogosto preverjali, kot da sem nek ultra prevarant.

Dilema, v Hiši dobrot, sem jaz vedno jedla dober Vegi meni, in nikoli ni bilo nič pohanega npr.: riž + pečeni jajčevci na žaru, sirovi štruklji, bučkina omaka + kruhova rolada,...
Še moj fant ko je strašen mesojed laugh.gif ponavadi je z mano kaj zelenjavnega.
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#45 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 October 2008 - 03:09 PM

Flafi, ja, vem kaj misliš. Ampak v razmerju še vedno pomoje ni neke razlike, je v LJ zagotovo več dobrih restavracij, je pa tudi več slabih, ker je nasploh izbire več (kar je sicer zelo dobro, valda). Zakaj to omenjam? Ker je vse odvisno od sreče. Lahko imaš glih tako smolo, da najprej naletiš na 10 slabih restavracij, preden najdeš tiste res dobre. Še vedno pa mislim, da če ima človek rad klasično hrano in je mesojedec, se lahko zelo dobro naje marsikje. Če pa si vegi in ob enem pač ne poješ kar vsega, potem pa se zna zelo zakomplicirat, še sploh pa takrat, ko imaš za mamo izvrstno kuharico vegetarijanskih jedi in si posledično povsod drugod razočaran in ti je všeč morda 2% vseh restavracij, v katerih si kdaj jedel. Sicer pa zaenkrat še nisem sprobala toliko restavracij, da bi lahko podala neko tehtno kritiko glede stanja v MB. Trenutno jih imam na spisku za sprobat še vsaj 5, ki bodo na vrsti v roku enega meseca, potem pa še ostale, sej je kar precej dolgi spisek. Sem prepričana, da bom na koncu našla nekaj svojih favoritov, kjer bom potem stalna stranka.

Sicer pa, meni sta najboljša mehiška in kitajska restavracija v Celju, ki ni nek velegrad. V tisti kitajski bi lahko jedla malodane vsak dan, pa se lep čas ne bi naveličala. Aja, BTW, pohvalim kelnerja v Rico Torresu - je zelo prijazen, prijeten, nasmejan in še ful hitro si postrežen. Nimaš nobenega feelinga, da si kakorkoli drugače tretiran, ker pač ješ na bon.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#46 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 18 October 2008 - 03:17 PM


Seveda bi rekla, da je v Lj več slabih restavracij na bon, kot v Mb. Bi si pa upala trditi, da je pa tudi več dobrih restavracij na bon, kot v Mb. Ergo, v Lj jaz lahko izbiram med večimi kvalitetnimi restavracijami (in neklasičnimi), kot v Mb. ;-) Govorimo o ponudbi na bon v Lj in v Mb.
Drugo pa je potem razprava nasploh, a ne. V Murski Soboti imajo npr. bojda daleč najboljši bograč, na Ptuju v Anconi daleč najboljše pice, meni je daleč najboljša kitajska v Domžalah, itd. ;-) Ampak zdaj ni govora o temu, niti ne o temu, da ne bi meli kje bogu za hrbtom super hrane. Meni so npr. v Lj naravnost porazne kitajske, sem tudi enkrat bila na bon v eni kitajski in potem imela drug dan prebavne motnje.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#47 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 October 2008 - 03:31 PM

Agree.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#48 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 24 October 2008 - 02:48 PM

Sama sicer študiram v Ljubljani in tam tudi jem na bone (Fresco, Mirje, Skriti kot, Pub legende, strojni faks, Cantina Mexicana, Joe Penas ...), sem se pa odločila, da se jim pa moram malo izogibat in več jest domače, če ne, se bo poznalo na tehtnici in na trebuhu. Porcije večine restavracij, kjer jem, so mi absolutno prevelike, doma nikoli toliko ne pojem in nikoli ne jem po kosilu sladice. Si bom večkrat kaj sama pripravila. V Cantini Mexicani so porcije take, da počiš ...Že s predjedjo se naješ.Vsaj jaz. Bon pa je malo dražji od povprečja, ampak pol denarja itak stran vržeš ko pustiš polovico.

Bom si pa vzela enkrat par bonov za vegetarijansko restavracijo.

  • 0

#49 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6704 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 24 October 2008 - 04:21 PM

Jaz sem pa ful spremenila mnenje o Hiši dobrot.
Popolno nasprotje prvemu tednu v oktobru. Sicer ne vem kako je možno, da se tako hitro spremeniš na kvaliteti, a Hiša dobrot je očitno tega zmožna. Ta teden je bilo naravnost katastrofalno.
Solata smrdela po plesnivem, juha je bila zanič (če citiram fantam:"kot bi si pes jajce noter opral" laugh.gif ", pica je bila (Margerita) samo testo in sir. Brez pelatov.
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#50 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 24 October 2008 - 04:29 PM

QUOTE(Eli @ 24. 10. 2008 - 17:21) View Post

kot bi si pes jajce noter opral

laugh.gif laugh.gif

Jaz imam en bon za Hišo dobrot, moram it nujno sprobat. Kolegica je bila vsakič razočarana.
Pica brez pelatov? To pa je res nekaj novega. Če si dobila samo testo in sir, pol bi blo bolš, če bi si šla raje kupit sirovo štručko. Očitno so res prizadeti, no.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#51 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 24 October 2008 - 04:38 PM

QUOTE(DiLeMa @ 24. 10. 2008 - 17:29) View Post
Če si dobila samo testo in sir, pol bi blo bolš, če bi si šla raje kupit sirovo štručko.


laugh.gif

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#52 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 24 October 2008 - 04:38 PM

Take pice strežejo v Italiji. Sem lih nabasala na eno in sem skor živčnega fasala zraven.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#53 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6704 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 24 October 2008 - 04:40 PM

Mislim, podn od podna.
Pelatov ni bilo niti pikice. Da bi vsaj navaden kečap vlili noter bi blo boljše. Tako suho je bilo, da ni blo za jest.
Da ne omenjam celega kupa origana na vrhu.
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#54 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 24 October 2008 - 05:30 PM

Pohvaljujem ponovno Bowling center Strike, nikoli še me niso razočarali in tudi tokrat je bilo tako. Koruzna juha ful okusna, ne iz vrečke stil, špageti s špinačno omako in naribano mocarello prav tako dobri, zelo estetsko postreženo in ne kar nekaj nametano, kelnarji vljudni in brez gledanja z viška, ko ješ na bon. Bowling center Strike zaseda definitivno prvo mesto na moji lestvici.

Ta teden sem jedla tudi v kitajski restavraciji Zlata srna. Na bon dobiš pol majnše porcije kot ostali folk, ki ne je na bon, kelnarju se sploh ne da strežt ampak kar flikne krožnike na začetek mize in pol se sam steguješ po njih. Solato dobiš postreženo na kavnem krožničku premera 9 centimetrov. Kot da se norčujejo na trenutke, res.

O Hiši dobrot pa večji del poslušam same kritike zadnje čase.
  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#55 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27059 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 24 October 2008 - 10:30 PM

QUOTE(crna @ 24. 10. 2008 - 17:38) View Post

Take pice strežejo v Italiji. Sem lih nabasala na eno in sem skor živčnega fasala zraven.



Kje to? Jaz sem vedno v IT jedla božanske pice, normalne, s šugotom in vsem ostalim.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#56 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45462 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 October 2008 - 10:33 PM

Jaz sem tako pusto pico (testo, sir) jedla v San Marinu. Ponudba pic je bila: pica s testom in sirom, pica s testom, sirom in šunko, vrhunec ponudbe pa je bila pica s šunko, sirom in gobicami.
  • 0

#57 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25294 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 27 October 2008 - 08:02 PM

jaz sem jedla v Hiši dobrot zelenjavno brez sira in mi je bla fajn (za razliko od neke pice z zelenjavo v Galeji, ki ni bla nekaj hudo fajn). se pa strinjam da je vege ponudba bolj borna (sploh za vegane - večinoma res izbiraš med picami in solatami, ker je drugače vse nekaj sirasto, jajčno, mlečno (od štrukljev do raznih omak). si pa večinoma itak sama doma kuham kar mi paše (in mam vedno fajn založene omare&hladilnik biggrin.gif), gremo pa včasih z družbo ven na kakšno pico al pa kej ...
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#58 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17805 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 28 October 2008 - 04:06 PM

QUOTE(Eli @ 24. 10. 2008 - 16:21) View Post

Jaz sem pa ful spremenila mnenje o Hiši dobrot.
Popolno nasprotje prvemu tednu v oktobru. Sicer ne vem kako je možno, da se tako hitro spremeniš na kvaliteti, a Hiša dobrot je očitno tega zmožna. Ta teden je bilo naravnost katastrofalno.
Solata smrdela po plesnivem, juha je bila zanič (če citiram fantam:"kot bi si pes jajce noter opral" laugh.gif ", pica je bila (Margerita) samo testo in sir. Brez pelatov.


Eli, zakaj pa nisi zaropotala. hmm.gif Pritožiš se lahko, ker tudi na bone jest pomeni, da plačaš. Bone, kajpak. Restavracija dobi keš vnaprej, kar je najbolj ziher dnar. Ko ti dajo neužitno hrano na mizo, moraš takoj popizdit in to orenk. Pa pritožno knjigo zahtevaj.

  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#59 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 28 October 2008 - 04:48 PM

Ej nika, ko greste z družbo na pico, naročiš vegi pico a ne, in maš gor testo, paradajzova omaka, zelenjava.
Sam a pol vprašaš, če dajejo v testo za pico tud mleko, al kako rešš zadevo?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#60 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45462 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 October 2008 - 07:42 PM

Tudi jaz pohvalim Bowling center Strike. Danes smo jedli tam in bilo je odlično. Hitra postrežba, hrana okusna, velike porcije (kljub temu, da sem bila lačna kot volk nisem mogla pojesti vsega). Ambijent je lep, parkirna mesta so zagotovljena. Priporočam obisk, čeprav je malce odročen za tiste brez avtomobila.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users