Jump to content


Photo

Bela tehnika & gospodinjski aparati


  • Please log in to reply
372 replies to this topic

#221 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82478 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 May 2020 - 07:46 PM

Jaz robota (Kitchen aid) sploh nikoli ne uporabljam, ga samo moz, ko pece sladice. Rocni mesalnik pa pogosto, zdaj imava Krups in je cisto nekaj drugega od prejsnjih poceni jajc. Palicni je pa itak za cisto druge stvari.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#222 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16495 posts
  • Gender:Male

Posted 19 May 2020 - 07:51 PM

Aha, jaz bi si tudi kupila ročnega pa se bojim, da bi bil jajca. Bom pogledala Krups. Še katerega priporočate? Meni je neumno, ker ima robot eno posodo, dodatna je pa 100€. Če moraš narediti testo IN sneg, si v p***i :D


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#223 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25271 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 19 May 2020 - 08:08 PM

Pri meni tudi robot ne bi bil kaj dosti v uporabi, za neke normalne kolicine je itak posoda + rocni mesalnik dovolj, pa se hitreje mas pomito. Ce bi se res spravila torto na torto pect in delala maslene kreme na kilograme, potem bi mogoce bilo za premislit ... 

 

Rocni mesalnik imava menda tefalov, ne priporocam, najnizja stopnja je ze precej hitra, tako da veliko stvari vcasih kar z balonasto metlico na roke pomesam, da ne gre vse v luft. 

 

Multipraktik sem pa kar malo zanemarila zadnje case, ga moram spet postavit na pult. Pomoje bom zacela ob petkih, ko pridem s specerijo iz trgovine, stvari sekljat in potem po posodah pospravit v hladilnik, cez vikend ponavadi itak ze par stvari skuham za sproti in za vnaprej (za naju in za malo), tako da prav dolgo itak ne bi stalo. Bi mi prihranilo nekaj casa cez teden, ce bi lahko direkt kuhat zacela. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#224 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 19 May 2020 - 08:35 PM

Midva sva bila drugace s tem palicnim in mikserjem Bosch zadovoljna, ima palicni del kovinsko glavo. Sva pa zadnje case velikokrat za kruh gnetla z njim in ga je ocitno to zmahalo.

Ti roboti imajo zdaj toliko enih moznih nastavkov, da ne bi skoraj nicesar drugega potreboval. Midva sva enkrat za darilo dobila nutri bullet in ga cisto nic ne uporabljava :/. No, enkrat letos sva pesto delala, to je pa to. Pri robotu pa nujno rabis vsaj se eno dodatno posodo,se strinjam. Moti me, da recimo za 2,5 dl sladke smetane stepst se ti zdi malo neumno to veliko posodo mazati, pa se v hladilnik jo potem tezko pospravis..

Najbrz ga res ne rabiva, boljse, da se malo premisliva.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#225 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25271 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 19 May 2020 - 08:42 PM

Cakaj, testo za kruh sta gnetla s palicnim? Tega si pa res ne predstavljam :D 

 

Ja, premisli, za kaj bi ga uporabljala, ceprav je vcasih tezko vnaprej ocenit, kaj ti bo vredno truda za ciscenje in cene. Za testo gnest je rocni mikser tudi cist fajn. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#226 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 19 May 2020 - 09:01 PM

Zakaj pa ne MUM? Jaz sem si ga pred kratkim privoščila in sem zaenkrat precej zadovoljna. Je pa v uporabi vsak ali vsak drugi dan.


  • 0

#227 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13736 posts
  • Gender:Female

Posted 03 June 2020 - 08:12 AM

Crknila je polovica indukcije. Stara je 10 let in je že počena, tako da se servis ne splača.

Katero svetujete?

Gorenje in Candy ne bi.

 

Želim pa takšno, kjer dela najmanj cela polovica, če ne kar cela površina.

 

Kakšna kvaliteta je Beko, AEG?


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#228 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3122 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 04 June 2020 - 07:11 PM

Jaz imam bosch ročnega in mi je super, nimam potrebe po robotu če bi ga kupovala pa tudi ne bi mum ker ga ima tašča in mi ni všeč, nujno bi vzela takega s planetarnim mešanjem
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#229 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16927 posts
  • Gender:Female

Posted 21 October 2020 - 09:17 AM

Rabila bi kakšen nasvet, ne morem se odločiti med tema dvema aparatoma:

https://si.gorenje.c...000000000735657

https://www.merkur.s...iquick-5-vario/

Drugi je za 200 W močnejši, sem pa vseeno zasledila komentar, da je prešvoh npr. za humus. Razlike v ceni med obema bi bilo pa 10 eur.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#230 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25847 posts
  • Gender:Female

Posted 16 November 2020 - 01:21 AM

Matilda, si kaj kupila potem? : ) Jaz imam Braunovega že leta, sem zadovoljna, nimam pa nekih specifičnih potreb.

Mi priporočate kakšen pralni stroj?
Kolegice se navdušujejo nad Bekom, mami ima Bosch, jaz pa 20 let starega Gorenjevega, nimam pripomb, ampak bo počasi odslužil svoje.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#231 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13736 posts
  • Gender:Female

Posted 16 November 2020 - 08:29 AM

Ne kupuj Gorenja.

 

Tašča ima Boscha, navdušena. Jaz imam,ker mora biti z zmanjšano globino, Hooverja. Opere, ni pa da bi dol padla.

 

Ima katera izkušnje s čim podobnim? https://www.mimovrst...care-elite-plus


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#232 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 16 November 2020 - 08:33 AM

Ja, imam prejšnjo generacijo tega likalnika. Odličen je. Peresno lahek, odlična para in nič ne rabiš nastavljat temperature, ker sam nastavlja. Jaz polikam vse potiske, ki so se mi pri prejšnjih likalnikih zlepli oz uničili. Ima tudi indikator za vodni kamen in zbiralnik zanj, tako da se ti ne more zamašit zaradi tega.


  • 0

#233 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13736 posts
  • Gender:Female

Posted 16 November 2020 - 08:46 AM

Pa zlika srajco vertikalno?

Jaz jih imam res veliko :(


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#234 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 16 November 2020 - 08:50 AM

Uf tega pa ne vem, ker nimam srajc oz imam aktivno desko, ki se napihuje in vse horozontalno likam. Kako pa vertikalno likaš srajce? A to misliš, da jih likaš s paro? Če ja, potem bi se dalo, ker para je res močna in konstantna.

 

Plus tega likalnika je tudi, da lahko med likanjem dolivaš vodo, ne rabiš ugasnit sistema.


  • 0

#235 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13736 posts
  • Gender:Female

Posted 16 November 2020 - 09:05 AM

Aktivno desko, ki se napihuje? Do tell more :D

 

Jaz vedno dolivam vodo. A to ne bi smela? :D


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#236 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 16 November 2020 - 09:25 AM

Tole imam:

 

https://www.bosch-ho...duktov/TDN1700P

 

V glavnem ti ta likalna miza vpihava zrak, da se podloga dvigne in tako lažje likaš vse robe, ovratnike pri majicah in gumbe s paro, ker se ne pozna od likanja. Lahko pa ti tudi izsesava, tako da ti kakšna lahka tkanina obstane na likani deski in ne pada dol. Deska se tudi malenkost segreje.

 

Jaz sem prej imela Batageljev likalni sistem in tam nisi smel odpret kotlička za paro, ker je bil le-a pod pritiskom. Kot ekonom lonec pač. Tam si moral prej previdno čep odvit, da te para ni opekla, počakat, da se malo ohladi in šele nato dolit vodo. Zdaj imam prvič tak sistem, da je posoda z vodo ločena od grelca.


  • 0

#237 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82478 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 November 2020 - 09:26 AM

A to je tisti likalnik, ki ga Adrijana skos hvali? Za tak denar bi mi moral sam likat.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#238 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 16 November 2020 - 09:27 AM

Moja mami ima tudi napihljivo mizo....lahko tudi "sesa zrak", kar pomeni da paro hitreje potegne čez. Tudi likalnik ima njihov, neka polprofi zadeva. Lahko vprašam po firmi...
  • 0

#239 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13736 posts
  • Gender:Female

Posted 16 November 2020 - 09:48 AM

Jina,ja, to je tisti. Se stirnjam, svinjsko drag je, ampak če bi enkrat hitreje zlikala srajce sem za. M. jo ima vsak dan in ne likava sproti. Potem jih imaš pa 30 in bi se najraje vrgel čez blakon. Ali pa srajce.

 

AP, prosim vprašaj.

 

Bellini, hvala, prvič slišim za takšne likalne deske.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#240 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 16 November 2020 - 09:51 AM

Moja mami je tudi imela po 30 srajc za zlikat...potem je ugotovila, da raje plača 45€ na mesec, da tam operejo in zlikajo vse srajce. Predvsem s stališča prihranka časa se ji je splačalo. Zdaj tega ne počne več, ker sta oba upokojena in fotr ne potrebuje več nove srajce vsak dan...


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users