Jump to content


Photo

Lenoba glede nege obraza


  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#21

  • Guests

Posted 13 February 2009 - 10:12 PM

Pipi, po tejle metodi si čistim (s tem, da imam jaz ricinovo olje iz lekarne, je občutno cenejše):

Ricinovo olje skupaj z ekstra deviškim olivnim oljem uporabite za čiščenje obraza po t.i. oljni čistilni metodi (OCM).

Mešanico olj nanesite na suho, še neočiščeno kožo. Čisto brisačo zmočite v vroči vodi, jo dobro ožmite ter položite na naoljen obraz. Toplota brisače bo odprla pore in tako omogočila lažje čiščenje kože. Ko se brisača ohladi, olje vsaj eno minuto nežno masirajte v odprte pore obraza. Osredotočite se na najbolj problematične predele, ponovno položite vročo brisačo in tako olju omogočite da iz por odstrani vso nečistočo. Nato z nežno krpo odstranite zadnje ostanke olja, kožo zmočite s hladno vodo ter navlažite kot običajno.


Vir: klik

Aja, Pipi, a opažaš kakšne spremembe na koži, odkar se ne ukvarjaš več toliko z njo?
  • 0

#22 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 13 February 2009 - 11:28 PM

QUOTE(celia @ 13. 2. 2009 - 20:44) View Post

Šuša, a ti terapija z laserjem (predvidevam, da zato laser) kaj pomaga?


ja pomagala je ful. včas sm mela znamenje krvavo rdeče barve, zdej je rožnate.

drugač pa na terapije več ne hodim, ker je znamenje že pregloboko in ni efekta. ermm.gif
  • 0

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.


#23 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 14 February 2009 - 01:31 PM

Nila, hvala za "recept" - glede na to, da imam veliko zamašenih por in si jih moram 2x na teden stiskat (vsaj mogla bi si jih), se splača probat.
Drugače pa ja, malo se vidi, da se ne posvečam toliko koži. Ne bi bil problem, če moja koža ne bi bila tako zahtevna - mastna ampak z izsušeno povrhnjico, mnogo por, ki se konstantno mašijo ne glede na to, kaj uporabljam. Sej zato se mi pa ne da več, ker nekako ni rezultata, moje pore so zapacane tako ali tako. Ampak vseeno je občutek boljši, ko si jih 2x na teden stiskam - ampak pol je pa pri meni spet ta problem, da mi 2 dni po stiskanju kožo prekrije debela plast "mrtve" kože, ki se lušči. Ma skratka, jeba!
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#24

  • Guests

Posted 15 February 2009 - 05:54 AM

Pipi, tole je pa zoprno, da imaš mastno kožo, hkrati pa izsušeno povrhnjico. ermm.gif Poskusi s to metodo, meni precej pomaga, pa glede na to, da gre za olja, tvoja povrhnjica verjetno ne bo suha. Jaz si to naredim zvečer, ker se potem kar malo svetim zjutraj (ampak ne v tem smislu, da bi bila koža mastna in bi se začeli delati mozolji).

Me pa zanima, kako se pravilno stiska ogrce, da je potem čim manj škode na koži?
  • 0

#25 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 15 February 2009 - 04:10 PM

Ja sej to tud mene zanima - jaz si po kopanju, ko so pore odprte, stiskam s prsti, ovitmi v papirnate robčke. Po mojem delam prav (sej kot pri kozmetičarki), pa mam vseeno pol ful odmrle, zadebeljene trde kože po obrazu, ki se lušči še ves teden. Sej isto je blo vedno, ko sem prišla od kozmetičarke, tako da...
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#26 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 February 2009 - 04:12 PM

Jaz imam za stiskanje kovinsko zanko, ki jo naslonim na mozolj/ogrc in tako iztiskam nečistoče. Stiskanje s prsti mi nikoli ni šlo, ker sem se samo ščipala, učinka pa ni bilo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#27 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 15 February 2009 - 04:33 PM

Jaz sem to zanko že iskala, pa je nisem nikjer zasledila. Mislim, da si jo ti kupila v Mullerju, če se ne motim. A je bilo to dolgo časa nazaj? Imaš mogoče kakšno slikco, da si vsaj malo pedstavljam, kako izgleda?
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#28

  • Guests

Posted 16 February 2009 - 12:22 AM

Prvič slišim za tole zanko. Hm, tudi mene zanima, kako izgleda in kje se jo kupi. Ker tole šarjenje s prsti se pri meni nikoli dobro ne konča. ermm.gif
  • 0

#29 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 16 February 2009 - 12:48 AM

Jaz mam eno motiko od Body Shopa, obupna je. Nič ne gre ven. Rabim eno bolj prefinjeno. biggrin.gif
  • 0

#30 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 February 2009 - 07:06 AM

V Mullerju na Čopovi jo ziher imajo. Sliko na najdete v Googlovih slikah pod "zanka za mozolje".

Na Čopovi je v prvem nadstropju, tam kjer so ščipalniki za nothe in ostale potrebščine. Ko prideš v prvo nadstropje, zaviješ na desno in je na enem od tistih stojal s strani.

Jaz uporabljam bolj ploščat del, ne tistega, kjer je zanka in s tistim iztisnem vse. Z njo drsim po koži in ogrci se iztisnejo. Se mi zdi, da manj boli kot pa s prsti. Res pa je, da najbolj globokih ogrcev ne dobim ven. Teh pa niti s prsti ne. Te pa namažem s kislinami in počakam da ali izginejo ali pa pridejo na površje in jih kasneje iztisnem.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#31

  • Guests

Posted 16 February 2009 - 12:16 PM

Sončika, hvala! Grem danes pogledat na Čopovo, upam, da jo dobim, ker mi gredo tile ogrci res na živce. ermm.gif
Kakšne kisline pa uporabljaš? Pa preden se lotiš odstranjevanja z zanko - a si narediš parno kopel ali kaj podobnega?
  • 0

#32 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 16 February 2009 - 12:39 PM

Ajaaaaa, v 1. nadstropju!!! Jaz mona sem pa vedno gledla tam v pritličju, kjer majo čopiče in klešče za trepalnice!!! Ok, hvala smile.gif
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#33 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 February 2009 - 06:34 PM

Nila, prej se ponavadi okopam. Ni pa nujno, ker gre itak vse ven, kar se je pač namenilo, da mora ven. smile.gif

Uporabljam pa Avene Cleanance K, Avon kislinski piling in Clinique serum z BHA kislinami. Samo da ne bo zvenelo, kot da sem kislinski frik - kisline uporabljam ene 3x tedensko, izmenjaje.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#34 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25844 posts
  • Gender:Female

Posted 28 February 2009 - 01:36 PM

MU ne uporabljam, tako da s ciscenjem le-tega ni problema. smile.gif Vsako jutro in vecer nezen gel za ciscenje, nezen tonik, vlazilno kremo za obraz pa posebno za okoli oci, pa na ustnice tudi precej pazim, ker imam drugace takoj izsusene, torej se krema za ustnice. Po potrebi uporabim se cistilno masko (nekajkrat na mesec) in to je to. Vcasih, ko pridem pozno domov s kakega zura se vrzem neumita v posteljo in potem..ja, koza se mascuje..ker imam masten T predel takoj dobim mozoljcke pa pore so zapacane (ze tako imam ogrce, ki jih tako kot Pipi stiskam in potem se mi koza lusci in blaa blaaa blaaa..sej poznate zgodbo.. smile.gif).

Bi rekla, da (ustrezna) nega vpliva na staranje - mislim, da imam za svoja leta lepo ohranjeno kozo. smile.gif Morda tudi nekaj srece, ker imam mastno in na mastni kozi se gube kasneje pojavijo (vsaj nekaj dobrega kar se tice mastne koze). Ni pa kozmetika vse, zivljenjski slog na splosno naredi svoje (izogibam se sonca, pijem ogromno vode, ne kadim - kolikor opazam naredijo cigareti sploh na stara leta grozno kozo...).
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#35

  • Guests

Posted 28 February 2009 - 03:10 PM

QUOTE(sonchika @ 16. 2. 2009 - 18:34) View Post

Nila, prej se ponavadi okopam. Ni pa nujno, ker gre itak vse ven, kar se je pač namenilo, da mora ven. smile.gif

Uporabljam pa Avene Cleanance K, Avon kislinski piling in Clinique serum z BHA kislinami. Samo da ne bo zvenelo, kot da sem kislinski frik - kisline uporabljam ene 3x tedensko, izmenjaje.


Hvala, Sončika!
Sem si kupila zanko in potrjujem, da deluje. smile.gif Najhuje je bilo pri nosu in zdaj jih tam sploh nimam več, super!
Pa všeč mi je, da ne packam več z nohti/prsti po koži. Priporočam. wink.gif
  • 0

#36 Ilmatar

Ilmatar

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 231 posts

Posted 28 February 2009 - 04:13 PM

Nila, koliko EUR si odštela zanjo?
  • 0

#37 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 01 March 2009 - 12:11 PM

Kako zgleda ta zanka? Jaz na googlu nč ne najdem. Jo je kjra zasledila še kje drugje kot v Mullerju?
  • 0

#38

  • Guests

Posted 01 March 2009 - 12:17 PM

Jaz si zjutraj obraz ponavadi umijem samo z vodo, potem si dam pa gor kremo preden si naredim MU. Zvečer pa Schellerjev čistilni gel z meliso in včasih krema, če se mi zdi, da je treba.
  • 0

#39 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 01 March 2009 - 12:17 PM

Evo takole: KLIK. Mene tudi zanima koliko stane v Mullerju. Sem sita šarenja s prsti po faci evil.gif
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#40 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 01 March 2009 - 12:25 PM

^^Ja, jaz mam tole od TBS
IPB Image
Pa si lahko sam še kraterje ustvarim. Res ne gre nič ven. Mogoče tisti veliki, gnojni, ta nagravžni v glavnem. biggrin.gif Skratka, men je čis neuporabno.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users