Jump to content


Photo

Dodat askorbsko kislino v domačo kremo


  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#21 Morska

Morska

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 260 posts
  • Location:Obala

Posted 08 January 2009 - 05:08 PM

super! hvala ti.
  • 0

#22 lepavila

lepavila

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts

Posted 12 January 2009 - 04:43 PM

*Vitamin C (o čemer tu govorimo mislim) kot antioksidant je verjetno koristen za vse vrste kože, da polovi proste radikale, ki upočasnjujejo staranje na splošno pa poživijo kožo, zgleda mlajša, čvrstejša in bolj zdrava. To drži?

Odgovor:
Torej, ker je vitamin c antioksidant zmanjša negativne posledice prekomerne izpostavljenosti ultravijoličnim žarkom in upočasni procese staranja, saj onemogoča prostim radikalom razgradnjo kolagena in elastana, kar vodi do izgube elastičnosti kože in nastanka gubic. To velja za vse vrste antioksidantov; seveda, pa niso vsi enako močni.
Če povzamemo to velja za vse vrste kože(stara, mlada, mastna, suha in itd...), saj ne obstaja koža, ki ni podrejena procesu staranja.

*Glede praktičnosti je najboljša in najcenejša izbira kupit tole v DM-u in si jo vsakič sproti vmešavat v NEmastne produkte, torej ne kreme ampak recimo maske ali tonike. ker se vit. C topi in absorbira v nečem nemastnem - se pravi vodnem. Driži?

Odgovor:
Torej, ni problem če si askorbinsko kislino vmešamo v kremo( saj krema vsebuje vodo), sam moramo biti pazljivi, da to počnemo sproti, ergo: Vsakič ko nameravamo ponovit ta tratma, mal pred tem, dodamo askorbinsko kislino. Tako bomo sigurni, da vitamin c, ni oksidiral.
Vsekakor menim, da je mogoče bolje, če ta vitamin dodamo na vatico za odstarnjevanje make-up-a kateremu je bil dodan tonik in si pol to nanesemo na obraz, saj olajšamo proces absobcije.

*kakšna je min in max količina prahca (z mineralno vodo npr.) na kožo, da ima učinek a ni predozirano? a piše kaj o tem na embalaži, ima kakšna navodila?

Odgovor:
Tukaj velja pravilo= manj je več.
Osebno, uporabljam ascorbinsko kislino od DM-ja in si na vatko nanesem eno zlicko produkta. Ko rečem zlička, mislim na tisto malo žličko, ki je priložena v posodici od produkta, ne pa o navadni čajni žlički! NAJ BO TO JASNO.

*Koliko je ta Vit c - L-aksorbinska kisl. kaj agresiven do kože okoli oči, ki ima potencialno največ gubic, a je tudi najnežnejša in najbolj občutljiva?

Odgovor:
Osebno ga z zgoraj opisano metodo, nanašam tudi na kožo okoli oči( pri tem pazim, da mi ne gre kaj v oko), s tem, da to počnem manj pogosto(npr. 1x na teden, 1x na dva tedna).
Za nekatere bi lahko to bilo prveč agresivno, na meni, pa ni bilo problemov. Trenutno imam bolj suho in delikatno in mi nanšanje vitamina c ne povzroča nikakršnega problema.
Mogoče lahko 1x preizkusis, pa pol boš vedla, kako naprej.









  • 0

#23 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 27 February 2009 - 07:19 PM

lepavila, jaz sem si sedaj nabavila tole kislino malo za sprobat če bo kaj. Problem je to, da je to nekakšen kristalen prah, ki se pa meni na vati z vodo ne stopi popolnoma in potem deluje kot nek piling... A je to ok, a se ga mora stopiti?
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#24 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 28 February 2009 - 07:00 PM

Glede na napisano, bom še ta teden nabavla tole zadevo in jo testirala, ker imam trenutno gromozanske težave z mozolji in ogrci. cry.gif

Punce, dajte še malo poročat, kako se obnese.

  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#25 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 28 February 2009 - 09:01 PM

A lahko ta "prahec" naneseš na kerkol tonik? Lahko jaz recimo tud na hidrolat čajeve mirte? smile.gif Oz na vatico prepojeno s tem hidrolatom?

Edit: mi zna kera kaj več povedat o tej aksorbinski kislini?
  • 0
Memento mori.

#26 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 01 March 2009 - 12:50 PM

Nisem čisto prepričana, da je pametno dajati vitamin C v tej količini na obraz. Porušil bo pH kože - to je kislina.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#27 tyna

tyna

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 170 posts

Posted 02 March 2009 - 09:21 PM



Če povzamem moje izkušnje:

Jaz sem C vitamin začela uporabljat okol novembra in sem ga vsakih nekaj dni, dodajala nočni kremi, ki sem si jo zatem nanesla. Okol decembra/ januarja sem ga začela nanašat na vatko z tonikom ene dvakrat na teden( ponavadi sreda & sobota).
Moram reči, da se kar pozna, saj je koža na obrazu znatno bolj svetla( v smislu, da je dost manj mat) in torej zgleda bolj zdrava. Na nosu, sem mela nekaj( bolj malo) ogrcev, ki so v dobri meri izginili. Problem je bil predvsem v tem, da kr imam bolj suho kožo, so ogrci tok bolj trdovratni in jih je prektično nemogoče izstisnit.
No, po nekaj mescev uporabe, mam manj dela na tem področju.

Glede koncentracije pa:
Mislim, da če si daste minimalno količino, in mal več tonika na vatko, se bo tako ali tako kislost vitamina C izgubila( osnove kemije iz osnovne šole...baze+kisline, ph in itd). Sicer mislim, da je najboljše probat, videt, kako komu kaj odgovarja, si prebrat nekaj tako slovenskih kot ujih strokovnih člankov(če utipkate: vitamin c skin, boste dobile ogromno stokovnih člankov od zdravstvenih ustanov, raziskave faxov in itd..)in pol se odločit.

Osebno po izkušnjah( oz rezultatih) in na podlagi prebranega bom to počela še naprej. Vsak pa ve kaj mu najbolj ustreza.

  • 0
Solo l'obbedienza dà il diritto a governare.

#28 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 04 March 2009 - 01:06 AM

Limona svetli kožo a ne, a bi blo učinkovito (pametno ne vem kok kej) če bi mal limone na fleke dala, bi jih posvetlil? cry.gif tongue.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#29 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 04 March 2009 - 12:36 PM

Ti pa zna izsušit kožo in porušit pH.
  • 0
Memento mori.

#30 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 04 March 2009 - 06:30 PM

Ja, pa cenejše je tale prahec kupiti...
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#31 catwoman

catwoman

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 105 posts

Posted 13 November 2009 - 03:34 PM

Potrebujem nasvet smile.gif
Ker je vitamin C tudi dober konzervans, me zanima če bi bilo vredu, da bi v 1 dcl doma pripravljenega zelenega čaja, ki ga uporabljam kot tonik, dodala še približno 30 mg askorbinske kisline? Bi bilo to dobro za kožo? Pač veliko AOK in vit. C, ampak da mi ne bi dražilo kože.

  • 0

#32 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 16 November 2009 - 11:32 AM

Ne bi škodilo, ampak moraš to naenkrat ponucati, ker vit. C oksidira na svetlobi in to zelo hitro. Pa taka raztopina v bistvu ne bi imela nobenega učinka, ker se absorbira samo pri primernem pHju.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#33 catwoman

catwoman

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 105 posts

Posted 17 November 2009 - 01:59 PM

Hvala Podgana. Sicer sem pa mislila dodat ask. k. ravno zaradi tega, da bi lahko imela ta "tonik" za več dni....torej je najbolje, da si čaj kuham za sproti ermm.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users