Jump to content


Photo

Volumen trajna


  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 28 September 2005 - 07:14 PM

Imam zelo mastne lase in me zanima če bi proti temu pomagala volumen trajna?

Navadno trajno sem že imela in sem bila kot ovca, zato si je nebi še enkrat dajala. Za mastne lase pa sem sprobala že vse živo, zato sem obupala.
  • 0

#2 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 29 September 2005 - 11:56 AM

po moje da to ne bi nič pomagalo.

jz ti priporočam da ne uporabljaš preveč balzamov oz. jih daješ res samo na koničke, pa da kupiš prov šampone za mastne lase ki vsebujejo sestavine, ki ti bojo lasišče osušile. pa lase si umivaj največ dvakrat tedensko
  • 0
lp, Martina

#3 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 30 September 2005 - 07:12 AM

Sem bila pri frizerju in sedaj imam volumen trajno, zaenkrat je o.k., zelo o.k., vendar bom videla, če ne bojo več mastne, vsaj ne teko kot so bile. Zdej imam vsaj polno frizuro, ne več polizano...
Vsaka, ki bi si rada naredila volumen trajno ji priporočam.
  • 0

#4 kristy

kristy

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1643 posts

Posted 21 February 2006 - 07:03 PM

ok zdej pa mene neki zanima (spet)
a je možno da maš tako trajno z veliki kodri???pa kolk časa je obstojna ???
dejte prosim povedat!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
kje tazga mislm:
IPB Image

IPB Image
  • 0
It's often just enough to be with someone.
I don't need to touch them.
Not even talk.
A feeling passes between you both.
You're not alone.

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 February 2006 - 07:23 PM

Pa vi mi misli berete. Že cel dan razmišljam o tem, da bi si morda omislila trajno. Ampak kolikor sem brala, je to precej škodljiva reč, ne?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 kristy

kristy

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1643 posts

Posted 21 February 2006 - 07:24 PM

ja to sm pa js js vem za kar nekaj ljudi kaj mislijo!!! tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

drgač pa pomoje nrdi kar nekaj škoda je!!!sam kaj za lepoto je treba potrpet oops.gif oops.gif oops.gif oops.gif oops.gif
  • 0
It's often just enough to be with someone.
I don't need to touch them.
Not even talk.
A feeling passes between you both.
You're not alone.

#7

  • Guests

Posted 21 February 2006 - 08:14 PM

hm...naj dodam js svojo izkusnjo...sicer nikol nism mela glih namensko trajne, ampak sm si par let nazaj dala delat dread lockse in mi je frizer rekel (po mojem ni mel pojma) da mam premocne lase in da mi jih more unicit ce hocem met drede...kar je sledilo je blo to, da mi je najprej totalno speroksidiral lase in mi jih pol nazaj pobarval s priblizkom moje prave barve las, in ker se to ocitno ni blo dost, mi je nardil se trajno, ful mocno, da sm bla ko ena ovca...skratka...dredi na konci so bli ok, ceprav mi je kasnej enkrat en frend enga nardil na moje normalne lase, pa je bil cist isto ok smile.gif no...da pridem do poante.. smile.gif neki tistega preparata, ki ti ga da na lase ko dela trajno, mi je steklo dol po vratu in sm mela kako leto flek..pa peklo je ko hudic..tk da je to po mojem tak strup ko ti ga da na glavo da je joj...js si prostovoljno tega ze nebi..
  • 0

#8 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 21 February 2006 - 08:19 PM

QUOTE(kristy)
ok zdej pa mene neki zanima (spet)
a je možno da maš tako trajno z veliki kodri???pa kolk časa je obstojna ???
dejte prosim povedat!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
kje tazga mislm:

IPB Image


Jaz imam tako le, da se moram ork sfensta al pa dat gor ježke. Poanta tega je, da mi res drži do drugega pranja. In seveda mastne niso več tolk kot so bile. Drugače pa baje, da sedaj prihaja v salone nek preparat, da ne bo škodoval lasu. Jaz nameravam dat volumen trajno spet jeseni in to pri moji sedanji frizerki, ki ta preparat že ima.
  • 0

#9 kristy

kristy

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1643 posts

Posted 22 February 2006 - 10:29 AM

kaj sploh je volumen trajna js še zmeri ne vem!!!
drgač pa si tut js lahko nardim kodre z unim kodralnikom sam mi držisam ena dan !!!pa bi rada kej tazga da bi si nrdila pa da bi si lahko lase umila pa bi potem ko so lasje umiti mela sopet skodrane pa da mi ne bi blo treba tega vsak dan ponavljat!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
It's often just enough to be with someone.
I don't need to touch them.
Not even talk.
A feeling passes between you both.
You're not alone.

#10 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 22 February 2006 - 04:02 PM

Jst sm pred novim letom bla pr frizerki "na posvetovanju" okol trajne, zato ker mam naravno ravne lase in sem hotela/hočem več volumna, poleg tega pa so mi zelo všeč valoviti/skodrani lasje.

Men je rekla tkole, da trajna pomeni pač skodranje las in se "ovca-look-u" ne da izognit, torej ni šans da dobiš zgoraj omenjene velike kodre (to lah narediš samo s kodralnikom). Sicer pa je finta v tem, da manjši ko so modeli za kodrčke (in posledično tudi kodri) dlje ti frizura drži; najdlje traja okoli 4 mesece, najman pa le kek mesec. So pa tudi največji modeli za kodranje zares majhni (vsaj za moje pojme), tak da sm bla pol kr malo razočarana, ker ne morem met onih lepih velikih kodrov sad.gif .
Ta tekočina za trajno pa spet ni tooook grozna, malce ti uniči/oslabi lase, samo še zmeraj manj kot barvanje las.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#11 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 February 2006 - 04:53 PM

crna kaj pa v primeru, da maš res težke in goste lase.. grivo torej .. in da frizerka gor na navijalke naprimer 5 pramenov las... vrjetno nebi bil taki ovca-look biggrin.gif .
  • 0
Viens, reste ici!

#12 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 22 February 2006 - 05:08 PM

QUOTE(crna)
Jst sm pred novim letom bla pr frizerki \"na posvetovanju\" okol trajne, zato ker mam naravno ravne lase in sem hotela/hočem več volumna, poleg tega pa so mi zelo všeč valoviti/skodrani lasje.

Men je rekla tkole, da trajna pomeni pač skodranje las in se \"ovca-look-u\" ne da izognit, torej ni šans da dobiš zgoraj omenjene velike kodre (to lah narediš samo s kodralnikom). Sicer pa je finta v tem, da manjši ko so modeli za kodrčke (in posledično tudi kodri) dlje ti frizura drži; najdlje traja okoli 4 mesece, najman pa le kek mesec. So pa tudi največji modeli za kodranje zares majhni (vsaj za moje pojme), tak da sm bla pol kr malo razočarana, ker ne morem met onih lepih velikih kodrov sad.gif .
Ta tekočina za trajno pa spet ni tooook grozna, malce ti uniči/oslabi lase, samo še zmeraj manj kot barvanje las.


No, da vam povem kako jaz dobim take kodre. Meni je frizerka naredila volumen trajno - preparat je bil na laseh le 6 minut. In sedaj, če si lase navijem na ježe je tako, kot kaže slikica. Če pa bi mi naredila trajno pa jasno, da nebi bilo šans za take kodre, ker bi imela res ovca-look
  • 0

#13 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 22 February 2006 - 11:22 PM

Verja: In kaj pol sploh je volumen trajna? Ti lase mal bl "pokonc" drži? Sej jst mam tud lah take kodre kot na sliki, če si jih navijem, in mi brez problema zdržijo par dni (seveda igra pomembno vlogo tudi lak za utrjevanje biggrin.gif ), sam jst bi kej tacga BREZ NAVIJANJA las po vsakem pranju. Dvomim da kej obstaja, bi blo pa fajn če bi (kaj ni blo neki govora o enih tabletkah ki ti skravžlajo lase? Mater če je to res, bom jst odvisna od njih, še preden bojo pršle sem biggrin.gif:D ).

Anaa: Oblikovanje težkih in gostih las je "težavno" delo, pa ne ker bi blo kompliciran kej narest, sam ker se zaradi teže las (sploh če so ti še zelo močni) nič ne obdrži dlje časa. Pomoje niti trajna ne... Mislm, mela bi kr lepe kodre (ne takih drobnih), sam bi zginl po kakem mesecu in pol... Morda še manj (vpraši frizerko, jst nism izvedenec v teh stvareh). Pol pa spet delat trajno...Pa lih ne bi pocen skoz pršla, tak da ti bl odsvetujem wink.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#14 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 22 February 2006 - 11:30 PM

.
O, v vseh mojih norih obdobjih (verjemte, ni jih blo malo) je blo tudi obdobje trajne (v želji po čimvečjem volumnu). Na nekje lase do ramen sem si dala delat trajno. Ko sem prišla domov, sem mela kodčke, vse nalakirane in naželirane. Pol si razčešem in voila, ovca!!! Meter od sebe. Taka sem bla pred špeglom: IPB Image
Da ne omenjam, kako sem si lase uničla. Grozljivka. Nikoli več.

Kake bolj na easy variante, ko so na slikah, so še kul. Ampak kakšne bolj opasne pa odsvetujem. biggrin.gif



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#15 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 22 February 2006 - 11:43 PM

Se strinjam, meni je na srečo frizerka pokazala kaka b bla s trajno, tok da nism s stola zbežala biggrin.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#16 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 23 February 2006 - 08:27 AM

[quote="crna"]Verja: In kaj pol sploh je volumen trajna? Ti lase mal bl "pokonc" drži? Sej jst mam tud lah take kodre kot na sliki, če si jih navijem, in mi brez problema zdržijo par dni (seveda igra pomembno vlogo tudi lak za utrjevanje biggrin.gif ), sam jst bi kej tacga BREZ NAVIJANJA las po vsakem pranju. Dvomim da kej obstaja, bi blo pa fajn če bi (kaj ni blo neki govora o enih tabletkah ki ti skravžlajo lase? Mater če je to res, bom jst odvisna od njih, še preden bojo pršle sem biggrin.gif:D ).

Lase ti ornk pokonc drži, če imaš krajšo frizuro (gobica, paž), če imaš malo daljše ti seveda manj. Zakaj bi si ti sploh kaj dajala gor, če imaš take lase že če si jih naviješ in ti drži par dni?? Brez dodatnega navijanja tudi pri meni ne gre. Moj primer: imam srednje dolge do ramen lase, ki so tako ravni, da bolj nebi mogli bit; sedaj ko imam volumen trajno in če si ne navijem na navijalke mi lasje vsaj ne stojijo čisto ob glavi - polizano! Če si jih navijem na ježe pa bodo tako ostali do naslednjega pranja.
  • 0

#17 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 23 February 2006 - 10:58 AM

Zakaj bi mela večji volumen? Simply, ker mam lase po enem dnevu čist ravne in dost stanjšane (ko mi zrastejo nekje do ramen se mi začnejo trgat 100 na uro), dost hitr se mi tud zmastijo, tak da bi bla hvaležna za kak obstojnejši volumen.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#18 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 23 February 2006 - 11:09 AM

Pozanimaj se za volumen trajno v večih frizerskih salonih.
  • 0

#19 Kova

Kova

    sramežljivec

  • Člani
  • 5 posts

Posted 13 April 2006 - 02:44 PM

Zdravo

Jaz bi rada samo povedala, da sicer je trajna res zelo škodljiva za lase, tako da če bi jo kakšna rada imela, naj se prepriča, da ima lase močne in trpežne. Jaz sem si jo ravnokar naredila že tretjič, pa imam še vedno kolikor tolk lepe lase, samo imam srečo, ker so zeloooo trpežni smile.gif Od ene punce sem pa brala, da jo je tekočina po tilniku pekla... To se valda ne sme zgoditi, tako da je bil mogoče tu kriv frizer in njegov material, ne pa sama trajna.

S trajno sem bila vedno zadovoljna, res pa je, da je za daljši učinek treba narediti čim močnejšo- da zgledaš kot ovčka. smile.gif Ampak po mojih izkušnjah če potrpiš kakšnih deset dni ali kak teden, da trajna malo popusti, lahko zgleda ful dobro!

Meni je drugače ful lepa trajna zdržala tudi okoli osem mesecov, preden so se začeli očitno ravnati, naslednjič pa se mi je podrla po enem mesecu. Tako da je zelo odvisno od frizerja.

Tistim, ki se boste odločile, vso srečo, jaz imam dobre izkušnje! smile.gif
  • 0

#20 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 13 April 2006 - 02:46 PM

A to maš navadno al volumen trajno?
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users